Jump to content
Dogomania

Grom ma swój dom po latach tułaczki, trzymamy kciuki! Powodzenia


martka1982

Recommended Posts

wkleję Wam to tutaj

[quote name='Fundacja BERNARDYN']Decyzja PIW:

- psy będące własnością p. Diany (zgodnie z oświadczeniem zawartym w protokole) mogą pozostać
- pozostałe psy muszą w terminie 7 dni od dnia kontroli wrócić do właścicieli

Dobrostan psów prywatnych p. Diany, które pozostają na posesji będzie podlegał kontrolom i miał charakter ciągły, w przyszłym tygodniu przewidziane 2-3. W tym tygodniu również należy się spodziewać.

Zakaz przyjmowania na czasową opiekę jakichkolwiek psów, ponieważ nie ma zarejestrowanej działalności (hotel). Jeśli p. Diana w przyszłości chciałaby ubiegać się o taką rejestrację musi najpierw zwrócić się do piw o wskazania.

Zakaz przebywania na terenie posesji większej ilości psów prywatnych niż określona w protokole, ponieważ tylko na tę ilość są spełnione warunki bytowe i piw wyraża zgodę. Na dzień kontroli nie ma odpowiednich warunków dla kolejnego psa.

Na terenie posesji mogą przebywać jedynie zwierzęta bez widocznych oznak chorobowych (zdrowe), ponieważ nie ma możliwości na zapewnienie odpowiednich warunków (źródło ciepła i przy tej ilości zwierząt odpowiednia opieka).

Jeśli warunki bytowe prywatnych psów p. Diany i opieka nad nimi podczas kontroli dobrostanu zostaną uznane za niewystarczające to psy zostaną odebrane bez wskazań do poprawy, bo takie już były i umieszczone w miejscu wskazanym przez wójta gminy Widawa.

Ilość psów prywatnych 8 szt. Warunkowo może zostać Campari, jeśli natychmiast (do kolejnej kontroli) zostaną dla niej stworzone właściwe warunki (m.in musi dojść ósma buda, ocieplana, dostosowana dla psa). Campari zostanie natychmiast odebrana podczas kontroli, jeśli warunki zostaną uznane za niewystarczające.

Zostało 6 dni. Prosimy właścicieli o odebranie psów.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W takim razie czekam na nr konta i napisze Wam też wtedy kiedy pójdzie wpłata ... u mnie te wpłaty bankowe , tak no muszą z opóźnieniem ... bo do banku mam kawałek ;) ale deklaracje jednorazową podtrzymuje.

No ucho jak ucho , się nie odstanie i nie odrośnie ... może się pogryzł z jakimś psem , to już powiedzmy - olać tak po młodzieżowemu. Dla Groma liczy się teraz i potem ... a to co było , już jest mało istotne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']No ucho jak ucho , się nie odstanie i nie odrośnie ... może się pogryzł z jakimś psem , to już powiedzmy - olać tak po młodzieżowemu. Dla Groma liczy się teraz i potem ... a to co było , już jest mało istotne.[/QUOTE]

Oczywiście, ale dobrze, że Martka to zauważyła - protokół przejęcia musi być - bo mogłoby się za jakiś czas okazać, że Grom stracił czubek ucha, bo został zabrany od Czarodziejki.
Kiepski żart - wiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Oczywiście, ale dobrze, że Martka to zauważyła - protokół przejęcia musi być - bo mogłoby się za jakiś czas okazać, że Grom stracił czubek ucha, bo został zabrany od Czarodziejki.
Kiepski żart - wiem...[/QUOTE]
o tym też pomyślałam , dlatego w takich przypadkach , robi się obdukcje lekarską jak i wszelkie foty , by stan zastały mieć na zdjęciach i piśmie.

Link to comment
Share on other sites

Ci, którzy chcą zabrać - zabiorą. Niektóre zostaną, bo tak zadecydowali opiekunowie prawni.

A Grom ćwiczył dziś chodzenie na smyczy z osobnikiem płci męskiej. Na razie w obecności Magdy. Zachował się dzielnie:) Nauczył się też, że do domu nie leci się przewodnikowi przed nosem, tylko wchodzi się spokojnie, za nim - poszło mu bardzo szybko.
W kennelu nadal czysto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Ci, którzy chcą zabrać - zabiorą. Niektóre zostaną, bo tak zadecydowali opiekunowie prawni.

A Grom ćwiczył dziś chodzenie na smyczy z osobnikiem płci męskiej. Na razie w obecności Magdy. Zachował się dzielnie:) Nauczył się też, że do domu nie leci się przewodnikowi przed nosem, tylko wchodzi się spokojnie, za nim - poszło mu bardzo szybko.
W kennelu nadal czysto.[/QUOTE]

czyli chłopak się sprawia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Tu znajdziesz wszystko - oraz linki do poszczególnych psów
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223247-Hospicjum-Czarodziejki?p=18701004#post18701004[/url][/QUOTE]

Weszlam tam, ale jak zwykle w takiej sytuacji jest taka zawierucha, ze trudno stwierdzic kto ma racje .............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Szarotko, daruj sobie ustalanie, kto ma rację. Psy trzeba zabrać, kropka. Teraz szukamy rozwiązań - miejsc, transportu.[/QUOTE]

A ja niczego nie mam zamiaru ustalac, ale tez dlugo bym sie zastanawiala, gdybym chciala otworzyc dt.
Ja jestem ostatnia, albo przedostatnia (;)) osoba na dogo, ktora wdaje sie w przepychanki. W sumie chodzi mi o to, ze najpierw wszyscy pieja zachwyty na watkach jakie dt. jest super, po czym wszyscy rzucaja gromy na dt. i okazuje sie, ze jest tragicznie a przecie ktos psy do danego dt. zawozil itp. Dla mnie ( a jestem daleko i tylko pomagam wirtualnie), to jest co najmniej zastanawiajace.........
No, ale jak mowisz, trzeba psy ratowac.

Link to comment
Share on other sites

Ci, co tylko pomagają wirtualnie mają ciutkę lepiej - nikt im nie zarzuci, że coś przegapili. Chociaż...Na zdjęciach dużo widać:razz: Zawsze można się przyczepić.
Ale nie jest ważne, jak to sie stało, kto widział i milczał, kto udawał, że nie widzi, tylko to, że się stało. Psy żyły w kiepskich warunkach i były zaniedbane.
I bardziej przekonuje mnie raport urzędowy stwierdzający brak karmy, niż twierdzenie strony, że było 8 kg mięsa.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam własnie filmik z przyjazdu Groma do Magdy - zaraz po opuszczeniu samochodu. Magda przedstawia sie Gromowi - dziś są już na dużo bardziej zażyłej stopie:)
[video]https://picasaweb.google.com/108622219983198313626/GromFilmZMagda?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLHWn9iJvaH4aw&feat=directlink#5711864974006591810[/video]

Link to comment
Share on other sites

Nareszcie Grom trafił pod opiekę odpowiedniej osoby, szkoda że tak późno. Chyba już nikt nie ma wątpliwości, co do decyzji o przeniesieniu go i szybkości działania. Jak mogliśmy nie dostrzegać niepokojących sygnałów z postów Czarodziejki?

Zobaczcie jak Magda się z nim zapoznaje: nie patrzy mu od razu prosto w oczy, nie stoi nad nim, nie sięga ręką nad głowę i najlepsze 1:20 do 1:30 naśladuje ziewanie i oblizywanie się Groma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malibo57']Dostałam własnie filmik z przyjazdu Groma do Magdy - zaraz po opuszczeniu samochodu. Magda przedstawia sie Gromowi - dziś są już na dużo bardziej zażyłej stopie:)
[video]https://picasaweb.google.com/108622219983198313626/GromFilmZMagda?authuser=0&authkey=Gv1sRgCLHWn9iJvaH4aw&feat=directlink#5711864974006591810[/video][/QUOTE]

oglądałam jak zahipnotyzowana.....nie takiego Groma pamiętam i bardzo dobrze! tamtego Groma już nie ma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...