Jump to content
Dogomania

Dopuszczenie psa do suki? :/


mysia272

Recommended Posts

A ja na przestrzeni 4-5 lat nie upilnowałam trzech suk, więc zawyżę Wam statystykę odpowiedzialnych właścicieli, którym mimo wszystko zdażyła się wpadka :diabloti:

Pierwsza suka wywinęła się z szelek podczas spaceru (a zdawało się, że szelki są super dopasowane i na pewno bezpieczniejsze, niż obroża), a wielki wilczur już czekał parę kroków dalej. Nie zauważyłam go wcześniej, bo było ciemno. Suka dostała środki wczesnoporonne, potem było ropomacicze i sterylizacja.

Druga suka przecisnęła się przez szparę - przysięgła bym, że zbyt małą, by mogła się zmieścić - w oknie samochodu zaparkowanego na podwórzu pod domem i zanim się obejrzałam, już była zczepiona z psem. Sterylizacja w drugim, albo trzecim tygodniu ciąży, nie pamiętam dokładnie. Pies zresztą też został wykastrowany.

Trzecia suka utrzymywana na zewnątrz, do tego czarna i dość włochata. Nie zauważyłam cieczki, a moje psy o niczym nie dały znać, bo są pokastrowane. Za to 'zauważył' prawdopodobnie pies sąsiada, który czasem mu się zrywa z łańcucha. Musiał szybko załatwić sprawę, pewnie w nocy, albo pod moją nieobecność. W każdym razie zaalarmowało mnie grubnięcie suki. Sterylizacja aborcyjna.

Mimo, że nigdy nie chciałam żadnej z moich suk rozmnożyć i mimo, że je pilnowałam, trafiły się trzy 'wpadki'. Dlatego teraz już nie filozofuję, tylko sterylizuję, najlepiej jeszcze przed cieczką.

Kolejna przyczyna, dla której każda moja suka musi być wycięta, jest taka, że prawie wszystkie idą dalej do adopcji. Wolę sama załatwić sprawę, niż potem się martwić, że ktoś nie wysterylizował (mimo paragrafu w umowie adopcyjnej) i postanowił pilnować... być może tak skutecznie :roll: jak ja kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...