Jump to content
Dogomania

Problem z kagańcem


sada

Recommended Posts

Hej, moja sunia ma prawie 10 lat. Ostatnio rozchorowała się, miała zapalenie trzustki, więc decydowaliśmy, że na spacerach musi nosić kaganiec, bo inaczej nie bylibyśmy w stanie upilnować jej żeby nic na spacerze nie zjadła. Sunia nie nosiła nigdy kagańca i nie lubi go. W czasie choroby znacznie osłabła, ale po leczeniu jej zachowanie wróciło do normy, psina mimo wieku jest nadal dość żywiołowa i ciekawa świata.

Gdzieś tu na forum czytałam, że do odpowiednio dobranego kagańca pies może się przyzwyczaić. Obecnie mamy tylko metalowy, zakupiony kilka lat temu, jednak wydaje mi się, że nie jest dla niej dobry... Po pierwsze zsuwa jej się... Zrobiliśmy dodatkową dziurkę na pasku, ale i tak jest, zdaje się, za luźny... Jedna sprawa to to, że psina ma, jak to husky, bujną sierść, ale przecież nie zacisnę jej na szyi kagańca na siłę, nie chcę żeby psiak się dusił... poza tym ona nie może w tym kagańcu swobodnie otworzyć pyska. Druga sprawa, że jakby sie uparła to i tak udaloby się jej coś zjeść przez te druty, po prostu przyciska pysk do ziemi i próbuje wygrzebac językiem wątpliwej jakości "smakołyki".. Czytałam na forum o kagańcach fizjologicznych, tylko czy będzie on chronił przed zjadaniem owych "smakołyków"? Jaki kaganiec polecacie w takiej sytuacji? Zależy mi jednocześnie na komforcie psiaka, ale i bezpieczeństwie. Ludzie wyrzucają różne rzeczy, a ona jak tylko wyczuje coś, to kombinuje jak tylko się da.

Wklejam jej zdjęcia w obecnym kagańcu, do zakupu nowego niestety musi w nim chodzić...

20171207_160153.jpg

20171207_160155.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja bym na początek poszukała zwykłego plastikowego kagańca trixie z podwójnym dnem.....One w większości zoologów są, bo ten metalowy jest niestety bardzo zły :(

Trzeba tylko pamiętać przy zakupie plastikowego "koszyczka" żeby był na tyle duży, co by sunia mogło otworzyć pysk (zazwyczaj bierze się rozmiar większy niż zakłada producent i dorabia się dziurki ;) 

o na tym zdjęciu (z neta) nie ma tragedii, psiak pysk trochę otworzy, a nic nie zje ;) to jest w własnie kaganiec plastikowy z trixie z podwójnym dnem

Znalezione obrazy dla zapytania kaganiec z podwójnym dnem trixie

 

Tak na teraz, kiedy nie ma upałów taki kaganiec wystarczy, a na spokojnie w ciągu najbliższego czasu poczytałabym o fizjologach ( np chopo, Maszer) i dobrała odpowiedni :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam! Przymierzalam jej taki plastikowy jak na zdjeciu Istar19, ale byl tylko rozmiar 4 i 6, jeden za maly, drugi za duzy. Musimy czekać do czwartku na dostawe... I przez ten czas pozostaje tylko ten metalowy...

Chyba zmierzę jej pyszczek i zamowie taki fizjologiczny chopo. To mala miejscowość, sa tu raptem 2 sklepy zoologiczne z bardzo ubogim asortymentem...

Link to comment
Share on other sites

Patrzyłam na kagańce fizjologiczne Chopo, ale wyglądają na zbyt mało zabudowane... pies bez problemu będzie podjadał na spacerze.

Znalazłam taki:

Tylko mam problem z rozmiarem... w najszerszym miejscu kufy ma 26, ale już obwód wokół szyi za uszami 48... Tyle, że ona ma przecież obfitą sierść... Jest rozmiar 5 - 25 cm kufa i 42 wokół szyi... myślicie, że nie będzie za mały? może wziąć jednak rozmiar większy?

https://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=1085

b_1085.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz możliwość przymierzenia - zobaczyłabym oba.

Jeśli zamawiasz przez internet...też zamówiłabym oba (z tym trochę zabawy - bo trza potem odsyłać jeden, ale jest to zawsze jakaś opcja :) )

Wszystko zależy od tego ile tych cm za uszami potrzebujesz, bo jak rozmiar większy ma za dużo, to dziurki zawsze można dorobić :) skłaniałabym się ku większemu kagańcowi, ale bez przymiarki i tak można wybrać źle niestety za pierwszym razem :(

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Istar19 napisał:

Jeśli masz możliwość przymierzenia - zobaczyłabym oba.

Jeśli zamawiasz przez internet...też zamówiłabym oba (z tym trochę zabawy - bo trza potem odsyłać jeden, ale jest to zawsze jakaś opcja :) )

Wszystko zależy od tego ile tych cm za uszami potrzebujesz, bo jak rozmiar większy ma za dużo, to dziurki zawsze można dorobić :) skłaniałabym się ku większemu kagańcowi, ale bez przymiarki i tak można wybrać źle niestety za pierwszym razem :(

Zamówiłam rozmiar 6. Nie zamówiłam dwóch, ponieważ w regulaminie jest napisane, że nie można zwrócić, jeśli produkt został wyjęty z oryginalnego opakowania... Jeśli kaganiec będzie jakkolwiek zapakowany, to przymierzenie go jest równoznaczne z utraceniem prawa do zwrotu... Psinka ma obwód kufy 26, a rozmiar 6  jest 28, to niedużo więcej, a centymetr za mało w 5... mógłby być za ciasny.

Niestety nie mam możliwości przymierzenia, tutaj mamy dwa sklepy zoologiczne i kagańce tylko metalowe i skórzane...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...