Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

26 minut temu, elik napisał:

Tysiu wysłałam parkę do pani ze Słomnik. Może odpowiedź będzie pozytywna, oby.

Dziękuję, może to dla nich szansa... Cicho mam taką nadzieję. Majka z Lakim są naprawdę cudni, kto nie przyjedzie to się nimi nie umie nie zachwycić ich charakterem i sposobem bycia, ale jeszcze nikt się nie zdecydował na adopcję. Ostatnio Maja spędzała czas z Szogunem to Laki tak kombinował aż znalazł się blisko Majeczki i nie odpędził Szogunka. 

PS: Mam wiadomości od Bajki - jest osowiała, dostała leki na uspokojenie bo wyłażą strachy + ciągle jest na antybiotyku.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, beataczl napisał:

zagladam i trzymam kciuki, za domki, za Bajeczke..dobrze,ze nie jest gorzej Bajeczce

wybierz ,prosze 2 psy  na m -ne wyroznienie Tysiu,zaplace,nie ma co czekac, duzo psow do adopcji a nastepne w kolejce,nie konczca sie opowiesc :(

moze wiosna sie cos ruszy

Bajeczka dzisiaj ciut lepiej - Pani mówi, że nie ma szans na wielką poprawę na razie, ale każdy dzień przynosi coś nowego i mówi, że chyba wiele zależy od pogody. Na spacery chodzi w wybrane miejsca, na ogrodzie ma dwa krzaki, w których się chowa. W domu głównie spędza czas na legowisko, boi się podejść, ale od czas do czasu niepewnie podejdzie. Podobnie miała jej siostra, Majka... Potrzebuje czasu. Państwo jej ten czas dają. Suczka ma antybiotyk i leki na uspokojenie, które zaczynają działać. Proponowałam spotkanie z bratem Bandziorkiem, ale Pani nie wykazała zainteresowania. 
Dzisiaj Bajka wpadła w panikę... bo zobaczyła, jak Mama Pani zabija kapciem ćmę. Jak zobaczyła w rękach człowieka kapcia, to w panice uciekła pod krzak i nie chciała stamtąd wyjść cały dzień. Pani pytała czy Bajka ma złe doświadczenia...

Ojej, dziękuję. Priorytetem jest ta ruda szczeniorka. Pisałam już wyżej, że mieszkała z siostrą w bloku, a nagle po 2msc je wywiezli na budowę... jej siostra znalazła dom, a sunia ruda została sama :((  Straszne...

Do tego o Telę za bardzo nikt nie pyta - to może ją wyróżnić?
 

Oby coś ruszyło... ja jestem załamana.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, elik napisał:

Tysiu wysłałam parkę do pani ze Słomnik. Może odpowiedź będzie pozytywna, oby.

L:udzie są beznadziejni. Pani wczoraj sama do mnie dzwoniła i powiedziała, że chce adoptować pieska, a lepiej dwa  Późnym wieczorem posłałam jej Twoją parkę Tysiu. Dzisiaj  rano dostałam odpowiedź:

Dzień dobry,
Jednak muszę się wstrzymać z adopcją w związku z tym, że okazało się, że dzieci nie chcą mieć już psa, przynajmniej na razie. Zbyt mocno przeżyły ostatnią stratę. 
Przepraszam za zamieszanie, ale w takim wypadku nie jestem zainteresowana. 
Mam nadzieję, że uda się dla nich znaleźć dobry dom.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, 
Czy można tak w ciągu kilku godzin zmienić decyzję?
Przepraszam Tysiu :(
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

L:udzie są beznadziejni. Pani wczoraj sama do mnie dzwoniła i powiedziała, że chce adoptować pieska, a lepiej dwa  Późnym wieczorem posłałam jej Twoją parkę Tysiu. Dzisiaj  rano dostałam odpowiedź:

Dzień dobry,
Jednak muszę się wstrzymać z adopcją w związku z tym, że okazało się, że dzieci nie chcą mieć już psa, przynajmniej na razie. Zbyt mocno przeżyły ostatnią stratę. 
Przepraszam za zamieszanie, ale w takim wypadku nie jestem zainteresowana. 
Mam nadzieję, że uda się dla nich znaleźć dobry dom.
Pozdrawiam i życzę powodzenia, 
Czy można tak w ciągu kilku godzin zmienić decyzję?
Przepraszam Tysiu :(

elik, bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za fatygę.
Dobrze, że się "okazało" przed adopcją, a nie po... :( 

Wielka szkoda, ale próbować trzeba.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

elik, bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam za fatygę.
Dobrze, że się "okazało" przed adopcją, a nie po... :( 

Wielka szkoda, ale próbować trzeba.

Też uważam,  że żadnej okazji nie można przepuścić, szkoda tylko, że bezmyślni ludzie dają nadzieję, tylko po to, żeby ją za chwilę zgasić. Jak im nie szkoda czasu.

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Bajeczka dzisiaj ciut lepiej - Pani mówi, że nie ma szans na wielką poprawę na razie, ale każdy dzień przynosi coś nowego i mówi, że chyba wiele zależy od pogody. Na spacery chodzi w wybrane miejsca, na ogrodzie ma dwa krzaki, w których się chowa. W domu głównie spędza czas na legowisko, boi się podejść, ale od czas do czasu niepewnie podejdzie. Podobnie miała jej siostra, Majka... Potrzebuje czasu. Państwo jej ten czas dają. Suczka ma antybiotyk i leki na uspokojenie, które zaczynają działać. Proponowałam spotkanie z bratem Bandziorkiem, ale Pani nie wykazała zainteresowania. 
Dzisiaj Bajka wpadła w panikę... bo zobaczyła, jak Mama Pani zabija kapciem ćmę. Jak zobaczyła w rękach człowieka kapcia, to w panice uciekła pod krzak i nie chciała stamtąd wyjść cały dzień. Pani pytała czy Bajka ma złe doświadczenia...

Ojej, dziękuję. Priorytetem jest ta ruda szczeniorka. Pisałam już wyżej, że mieszkała z siostrą w bloku, a nagle po 2msc je wywiezli na budowę... jej siostra znalazła dom, a sunia ruda została sama :((  Straszne...

Do tego o Telę za bardzo nikt nie pyta - to może ją wyróżnić?
 

Oby coś ruszyło... ja jestem załamana.

napewno Bajka ma zle doswiadczenia,:( cisze sie,ze troszke zdrowsza

czas i jeszcze raz czas ...na gojenie przyslowiowych ran

dobrze,dzis wplacam-na ta szczeniorke /obejrzalam zdjecia sliczna,ile ma miesiecy?/ i Tele..Tela chyba ,,groznie" wyglada taka dobermanowata jest? moze stad nie ma zainteresowania..nie wiem

prosze wyroznij na mc te  2 psiaki

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

Też uważam,  że żadnej okazji nie można przepuścić, szkoda tylko, że bezmyślni ludzie dają nadzieję, tylko po to, żeby ją za chwilę zgasić. Jak im nie szkoda czasu.

To prawda, nie szanują czyjegoś (w tym przypadku Twojego) czasu :(

1 godzinę temu, beataczl napisał:

napewno Bajka ma zle doswiadczenia,:( cisze sie,ze troszke zdrowsza

czas i jeszcze raz czas ...na gojenie przyslowiowych ran

dobrze,dzis wplacam-na ta szczeniorke /obejrzalam zdjecia sliczna,ile ma miesiecy?/ i Tele..Tela chyba ,,groznie" wyglada taka dobermanowata jest? moze stad nie ma zainteresowania..nie wiem

prosze wyroznij na mc te  2 psiaki

Pan raczej nie robi psiakom krzywdy, ale na pewno psy nie miały kontaktów z obcymi. To dlatego wszystkie takie strachulce :( I dlatego zależy mi na tym, aby Ivanka znalazła fajny dom... Ona za człowiekiem wspina się na płot i próbuje uciekać.

Dokładnie, ważne że ten czas dostała.

Suczka oceniona została na około 5msc. Ma krótkie łapinki, dzisiaj Marta ją odwiedziła i w środę jak się uda mała pojedzie do siebie... ale ten Pan już raz odwołał przyjazd (w sprawie Puszka - to ten Pan z listopada), więc nie wiem co z tego będzie. Obiecał poczytać o szczeniakach i zrobić wyprawkę. Niemniej jednak wiem, że sunię zarezerwował. Potrzebne więc kciuki.

A Tela wygląda groźnie, do tego jest duża i gruba i taranuje z miłości... nie ma wyczucia. Ludzie się jej boją... Wiemy, że ona i Tytus pierwsi pojadą do schroniska :(

Wyróżnię, dziękuję.

Dzisiejsze zdjęcia...

Tytus...
rud9.jpg.0843cd4586deb5db842aea4fae0f22b4.jpg

rud11.jpg.b1366b510bd017b8eb24a4058430d34d.jpg

Lupo :( taki smutas się zrobił...
lupo9.jpg.b4bb47395b9a4f6d553b79e0d5d08e9e.jpg

lupo10.jpg.7d44329bcef66914d50eb5077f65223c.jpg

Pasek- młody słodziak
pasek.jpg.e53267c35a31cb4c9cbc20cb63ad6cd1.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2019 o 23:08, Tyś(ka) napisał:

Ogłoszenie Lupo - dobry Duszek wyróżnił ogłoszenie :) Ogłoszenie na Lublin, dzisiaj zrobione.
I moje - na Biłgoraj.

Oby to wystarczyło...
lupo8.jpg.22e4b861524b62074006e87ef485670f.jpg

trzymam kciuki za Lupo...szkoda psa marnieje

oby byl odzew

 

 Tysiu przesle na 3 psy wyroznienie na m-c ,szczeniorke i Tele i Tytusa,zaraz przelewam

Kruszynka slodka :)

edit

poszlo 53 zl przelewem internetem

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, beataczl napisał:

trzymam kciuki za Lupo...szkoda psa marnieje

oby byl odzew

 

 Tysiu przesle na 3 psy wyroznienie na m-c ,szczeniorke i Tele i Tytusa,zaraz przelewam

Kruszynka slodka :)

Dziękuję :) Za pomoc, oby to wystarczyło - o Telę było zapytanie dzisiaj, ale Pan ostatecznie nie wie czy wybrać ją czy inną biedę :(

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj telefon się rozdzwonił w sprawie Teli. Tela jest wstępnie zarezerwowana przez jednego pana, a dzisiaj po takim czasie milczenia zadzwoniły dwie super rodziny: jedna Pani z Grudziądza, która chce osobiście przyjechać (!!) i Pani z Krakowa. Bardzo chciałabym, aby Telę dostała Pani z Grudziądza, dom brzmi najlepiej. Pani z Krakowa z kolei szuka dużej suczki, która dogada się z drugą sunią i kotem i jest łagodna wobec dzieci - no tutaj Teli nie widzę... W każdym razie, jak nie było zainteresowania, tak teraz jest. Wszystkie rodziny czekają na Telę, więc jednak zrobię podmiankę wyróżnienia na innego psiaka, dobrze beataczl:) Bo Tela tak czy tak ma dom. Teraz pokazałabym Paska na tym wyróżnieniu.

U Bajki dzisiaj zdecydowanie lepiej. Dzisiaj Ania długo rozmawiała z właścicielami. Państwo nie chcą wsparcia finansowego przy leczeniu ani też nie mają żalu, że dostali psa strachulca. Wiedzą, że są rzeczy, na które nie ma wpływu. Naprawdę Bajce trafił się wyrozumiały Dom. Bajka zaczyna podążać już za Panem, nawet zaczyna być ciekawa nowego i dzisiaj zareagowała na komendę SIAD :) Mała też wychodzi z babeszjozy, uff.

Przypomnę - Bajka do niedawna żyła w kojcu z rodzeństwem i mamą :)
54239178_259317491613751_6909983135174230016_n.jpg.6bba56057d7252e73d4ea6a41e4b3b43.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wspaniale wiesci! wierze,ze Tela bedzie w domku najlepszym z mozliwych do wyboru:)

sie Tysiu nie pytaj,tylko podmieniaj prosze wyroznienie na ktorego psa uwazasz,bo Ty wiesz najlepiej ktory nastepny w najwiekszej potrzebie

Bajeczka super trafila!!podusia jak dla krolewny ,troskliwa Rodzina :) widac,ze Bajeczka czuje sie tu wspaniale

a Jej mama... zostala tam czy co z Nia?

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, beataczl napisał:

wspaniale wiesci! wierze,ze Tela bedzie w domku najlepszym z mozliwych do wyboru:)

sie Tysiu nie pytaj,tylko podmieniaj prosze wyroznienie na ktorego psa uwazasz,bo Ty wiesz najlepiej ktory nastepny w najwiekszej potrzebie

Bajeczka super trafila!!podusia jak dla krolewny ,troskliwa Rodzina :) widac,ze Bajeczka czuje sie tu wspaniale

a Jej mama... zostala tam czy co z Nia?

Mam taką nadzieję, bo jeżeli chodzi o psiaki z przytuliska to my możemy trochę nakierowywać i wybierać pierwsze domy, ale jak ktoś już sprawdzony chce psa to ma piewszeństwo do tego. ;) Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Na pewno Tela już ma dom, co mnie mocno cieszy.

Dziękuję. :) To podmienię na Paska vel Tygryska, bo Pasek skacze niczym Tygrysek na swoim ogonku. 
Tak, Bajeczka lepiej trafić nie mogła, chciałabym taki dom i dla Ivanki.

Na razie mamy do wyadoptowania stamtąd Ivankę. Mama ma zostać u Pana, zresztą on chciałby, aby Ivanka też została... ale szukamy jej domu i na szczęście suczki nie do końca za sobą przepadają obecnie, więc Pan mocno nie protestuje. Szkoda mamusi, ale z drugiej strony wiemy, że ONka robi za terapeutkę dla Pana.
 

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam oddzielne ogłoszenia dla Mai i Lakusia. Niestety, pora już.
Z pozytywnych rzeczy, Kasia - nasza wolontariuszka, którą znam z innego wolontariatu zresztą (nie-psiego), a która od jakiegoś czasu robi nam plakaty, zbiórki karmy, dorzuca się do kasy bezdomniakowej... adoptowała wirtualnie Puchatka - to znaczy zgłosiła się na opłącanie mu hotelu oraz zakup karmy. Właśnie zamówiła mu 30kg karmy, wow. :) Bardzo to cieszy, bo choć w tym miesiącu mamy za co opłacić hotele to za miesiąc w psiej skarbonce zostanie nam raptem 20zł... A tak - chociaż jeden piesek zabezpieczony finansowo. Zostaje jeszcze Maja, Laki i Szogun...

Oprócz Teli i Kruszynki, kroi się jeszcze domek dla rudej suczce po spanielce (tej co wywieźli ją na budowę), zobaczymy... Kciuki potrzebne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:


Dziękuję. :) To podmienię na Paska vel Tygryska, bo Pasek skacze niczym Tygrysek na swoim ogonku. 

Na razie mamy do wyadoptowania stamtąd Ivankę. Mama ma zostać u Pana, zresztą on chciałby, aby Ivanka też została... ale szukamy jej domu i na szczęście suczki nie do końca za sobą przepadają obecnie, więc Pan mocno nie protestuje. Szkoda mamusi, ale z drugiej strony wiemy, że ONka robi za terapeutkę dla Pana.
 

super.bede kibicowac Tygryskowi :)

no,ale mamusia bedzie  wysterylizowana? jest zgoda?

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, beataczl napisał:

super.bede kibicowac Tygryskowi :)

no,ale mamusia bedzie  wysterylizowana? jest zgoda?

Mamusia wysterylizowana już dawno :) Razem z Ivanką. Jak tylko poznałyśmy historię psów (wówczas Pan miał ONkę, 8msc Ivankę i Bandziorka i 8 psich maluchów około 1,5-2msc: w tym Bajkę, Gapcia, Sarę, Krokodylka) to priorytetem było wysterylizować matkę i Ivankę oraz odrobaczyć, bo stado miało zapadające boki i brzuchy ogromne od robaków.
Zapłaciłyśmy te dwie sterylizacje ze swoich, Pani wetka nas też ulgowo wtedy potraktowała.  Jak widać, sytuację udało się opanować i została do adopcji jedynie Ivanka (aktualnie około 15miesięczna), a psiaki jedzą naprawdę dobrze, Pan im gotuje i jeszcze podaje suchą Brit (dzięki naszym zbiórkom karmy i makaronu i ryżu, pan jedynie dokupuje mięsa).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, beataczl napisał:

ale super wiadomosc!  : )co to za domek ,czy to ten z Grudziadza?

powodzenia Telusiu

Nie, ten Pan co wczoraj poznał Telę osobiście. Przyjechał dzisiaj zaraz po otwarciu przytuliska. Wczoraj Tela przy Panu była jak zaczarowana, spokojna, w ogóle nie robiła mu siniaków, po prostu siedziała przy nogach Pana i mu się przyglądała ufnie :). Ledwie Pan pojechał, przyjechała "moja" Marta i Tela zaczęła wszystkich taranować :D Ale Pan na razie nie składa zażaleń, zna do mnie numer telefonu, przypomniałam mu też się w wiadomości, że kibicuję i niech pisze. Pan już rozmawiał z UM, będzie niedługo umawiał się na sterylizację na koszt miasta, jedynie chce odczekać okres aklimatyzacji :). Sam Pan jest aktywną osobą, to młody Pan. Myślę że Tela będzie mieć bardzo dobrze.

Jeszcze tylko Tytus spędza mi sen z powiek, niedługo wywózka... No i Lupo z depresją i oczywiście nasz tygrysek Tolek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...