Jump to content
Dogomania

Do zamknięcia. Niekończąca się historia!


Tyśka)

Recommended Posts

2 godziny temu, elficzkowa napisał:

Ojej, jak Misio wypiękniał :) Widać, że mu dobrze. 

Tak, zdecydowanie wyładniał - brakuje mu tylko własnego człowieka, nie dzieje się mu krzywda, ale jednak widać, że samotność mu doskwiera ;)

2 godziny temu, beataczl napisał:

zupelnie tam sie nie ogarniam a przydaloby sie nauczyc

juz leca pieniazki

dziekuje

Dziękuję bardzo za pieniążki. Jak tylko się pojawią na koncie to wyróżnię ogłoszenia.
Jak Apsikowi skończy się wyróżnienie na nie-moim koncie to zrobię instrukcję jak się wyróżnia czyjeś ogłoszenia. O ile nie zapomnę :)

55 minut temu, beataczl napisał:

pieknie sie bawia:)

ale gdzie Laki? czyzby Majka wolala Szoguna?;)

To nie tak, że woli, ale Majka to panna z sercem na dłoni. Uwielbia każdego psa. To Laki nie umie żyć bez Majki, ona zdradza go z pierwszym lepszym ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Dziękuję bardzo za pieniążki. Jak tylko się pojawią na koncie to wyróżnię ogłoszenia.
Jak Apsikowi skończy się wyróżnienie na nie-moim koncie to zrobię instrukcję jak się wyróżnia czyjeś ogłoszenia. O ile nie zapomnę :)

To nie tak, że woli, ale Majka to panna z sercem na dłoni. Uwielbia każdego psa. To Laki nie umie żyć bez Majki, ona zdradza go z pierwszym lepszym ;)

ciesze sie , to sie przypomne;)      nie musialabym sie wyreczac i mniejszy klopot 

Majeczka juz po sterylizacji?

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Proszę o kciuki, być może Bajka znalazła transport do domku... Rodzina czeka od 3tygodni i ciągle były jakieś trudności z transportem... Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to Bajka w sobotę wieczorem będzie u siebie w domu.

ojoj, to ja mocno trzymam kciuki!

zeby sie tylko udalo...sunia juz  ostatnia z tamtego rodzenstwa?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.03.2019 o 09:35, beataczl napisał:

sunieczka znalazla dom? :) tak sie ciesze, martwilam sie .zeby tylko do schronu nie trafila

 sliczna i taka malusia

Tak, znalazła :)
Wczoraj do domu dojechała również Bajka (tak, ta ostatnia z rodzeństwa, jeszcze została jej starsza siostra Ivanka) i... kotka Zdrapka. Oba domy zachwycone. NIestety, Bajce właściciele znaleźli 7 kleszczy, pofilaktycznie byli dzisiaj w lecznicy wet. i jest podejrzenie babeszjozy :( Imizolu brakuje obecnie w lecznicach, nie będzie do maja... :( oby było dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny wczoraj znalazły też dwie wiewórki, z dwóch drzew obok siebie (w sensie leżały pod dwoma różnymi drzewami i były już dość zimne). Ania jest świeżo po operacji, ale robi teraz za szpital... niestety, jedna wiewiórka późnym wieczorem zaczęła się prężyć i koło 6 odeszła... :( Miała rany na główce, jej prężenie wyglądało na neurologiczne problemy... druga walczy... Ania jest w stałym kontakcie z lekarzami wet., pogotowiem leśnym itp.

ww.thumb.jpg.0d82b21ff5fa95a184cfb4d0c11b2398.jpg

w4.thumb.jpg.c1fa95081e4d680a842bde59e11fc085.jpg
 

w1.thumb.jpg.ea0577f0998b0abda99286d0da3a9a46.jpg

Ten maluszek odszedł dzisiaj [*]

w2.thumb.jpg.e16e842c21f4a35ae339f67f0a706e60.jpg

A ten walczy, podjada, śpi, grzeje się.

w.thumb.jpg.f8fbbf217b0a59f182b5ddc4202609a4.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wyr3b.jpg.1ff958742fe95acb46ea4a18cb5e7e94.jpg

Ogłoszenie Tytusa:
wyr4.jpg.ab4aabddb3ff53a949c194446ea2c815.jpg

wyr4b.jpg.f96bb82b7d0ff8f10b8d84c1c8846359.jpg

Ogłoszenie Mani vel Soni:
wyr5.jpg.e5954e12039181c540d6e42aef15fcae.jpg

wyr5b.jpg.86ae7530f297493351c0285e9e0320ba.jpg

W weekend moja G. znalazła labradora, dzisiaj odebrało go... dwóch właścicieli. Tzn. przyszedł najpierw pan, który się podszywał pod włąściciela ("zapomniałem dowodu osobistego i książeczki psa"), a parę minut po nim... prawdziwy właściciel.

Podobno doszły 3 nowe psy na kojcach, w sumie jest ich 5 :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

tak na szybko napisze bo poczytalam,ale czasu brak-obdzwonilam wszystkie lecznice u mnie brak tego leku na babeszjoze,:(  i nie maja nic zastepczego,gdyby sie cos trafilo u nas na miejscu  to wtedy na gwalt szukaja dopiero obdzwaniaja  ,powinny byc ale w duzych miastach/slowa weta/   ja mieszkam w miasteczku, jedynie szczepionki wczesnie podawane juz mozna w 3 mcu zycie psa sa dobrym zabezpieczeniem-tak wet powiedzial...

co teraz bedzie z Bajeczka :(

wiewioreczki biedne,ja ratowalam takie malenstwo chomiczka nie udalo sie:( wiewioreczki wygladaja tak samo tylko z ogonkiem dlugim oseski.

te pewnie wypadly z dziupli gniazda i dostaly urazu z uderzenia:(

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, beataczl napisał:

tak na szybko napisze bo poczytalam,ale czasu brak-obdzwonilam wszystkie lecznice u mnie brak tego leku na babeszjoze,:(  i nie maja nic zastepczego,gdyby sie cos trafilo u nas na miejscu  to wtedy na gwalt szukaja dopiero obdzwaniaja  ,powinny byc ale w duzych miastach/slowa weta/   ja mieszkam w miasteczku, jedynie szczepionki wczesnie podawane juz mozna w 3 mcu zycie psa sa dobrym zabezpieczeniem-tak wet powiedzial...

co teraz bedzie z Bajeczka :(

wiewioreczki biedne,ja ratowalam takie malenstwo chomiczka nie udalo sie:( wiewioreczki wygladaja tak samo tylko z ogonkiem dlugim oseski.

te pewnie wypadly z dziupli gniazda i dostaly urazu z uderzenia:(

 

 

1 godzinę temu, beataczl napisał:

dzwonili do mnie teraz z lecznicy-maja jeszcze-pytaja ile trzeba jaka dawke to mi odsprzedadza -zeby wypytac weta,bo oni nie beda w to ingerowac,mam podac ile trzeba? moge dzis kupic i wyslac kurierem

 

Dziękuję za takie zaangażowanie, czekam na odpowiedź właścicieli. W nocy wysłali mi sms'a, że z Bajką jest lepiej... oni mieszkają pod Warszawą, więc spore szanse, że uda się coś sprowadzić. Na razie nie dostałam odpowiedzi, martwię się.

Lupo dzisiaj trafił do przytuliska :( Jest strasznie przygnębiony...


Wiewiór przeżył noc, dostał imię Chip. Jego braciszek, Deil został pochowany.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj bardzo się denerwowałam, bo nie miałam wieści od właścicieli Bajki. Ale właśnie wysłali sms'a, że powtórzyli badania i teraz babeszjoza jednak jest wątpliwa. Temperaturę kontrolują i mają obserwować, ale wg weta jednak była to ogromna trauma i stres.  Bajka została Bajką, dzisiaj nawet skakała na spacerze, przestała się opierać na smycz i wszystko wraca do normy :).  Mają pilnować... ale... Ufff! Wet nawet dał już tabletkę na robale - aby podać, jak Bajka będzie się lepiej czuć. Aaa, Bajka jednak jest Bajka. Jeden członek Rodziny kręcił nosem, ale jednak imię zostało.

beataczl, wielgachne dzięki za ekspresowe znalezienie zapasu imizolu, odpukać! raczej nie będzie potrzebny. Jesteś cudowna!
Znalezione obrazy dla zapytania serce

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, konfirm31 napisał:

Uffff.... Wszystko dobre, co się dobrze kończy :) 

Tak, umierałam ze strachu o małą... W niedzielę jak się dowiedziałam o stanie Bajki to chodziłam struta... ale muszę przyznać, że właściciele naprawdę stanęli na wysokości zadania - w sobotę wieczorem mała przyjechała, a że się nie podobała to rano w niedzielę pojechali do kliniki. I wieczorem jak miała kryzys, że słaniała się na łapach znowu zapakowali ją w samochód i pojechali, a potem długo ze mną korespondowali. No i dzisiaj byli w lecznicy.
Bardzo odetchnęli dzisiaj :) Mówili mi, żeby się nie martwić.

Bajka :))

IMG_20190311_135943.png.ff9cabe793aac45ce1b8479694877cc5.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ufff,jak dobrze,ze  lepiej Bajce:)

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

 

Lupo dzisiaj trafił do przytuliska :( Jest strasznie przygnębiony...


Wiewiór przeżył noc, dostał imię Chip. Jego braciszek, Deil został pochowany.

jejciu... dlaczego Lupo trafil do przutuliska?:(

dla Deila [*]  smutno....:(

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, beataczl napisał:

ufff,jak dobrze,ze  lepiej Bajce:)

jejciu... dlaczego Lupo trafil do przutuliska?:(

dla Deila [*]  smutno....:(

Tak, tyle dobrze.

Kończył mu się czas w DT... od roku... Sąsiedzi nieźle zastraszali już DT, więc pani z bólem serca oddała Lupo...

Lupo dzisiaj:

lupo5.jpg.d54c17f409e03be1852bd986be6f2dee.jpg

lupo6.jpg.bb0500379e06a6648d37ceaa9886a68c.jpg

lupo7.jpg.9639726aa3bd3721c5e3a6dbd789b08c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ivanka i jej mama wczoraj zostały zabezpieczone od kleszczy, dostały tabletkę Bravecto, koszt 128,-. A to dzięki pieniążkom, które jeszcze mamy, w imieniu swoim i Koleżanek, dziękuję Darczyńcom za wsparcie :)

Finanse na dzień wczorajszy mają się tak:
+ 150zł - po kotce Stasi
+ 199 - od właścicieli Bandziorka 
+ 172 - Kasia W. (na koncie Gosi)

RAZEM: + 521zł (w dn. 11.03.19)

Wiem, że Opiekunka Wiewiórka zamówiła mu mleko i RC, bo zabrakło w naszej lecznicy, a okolicznych nie ma. Jak dostanę paragon to odliczę koszty ze skarbonki psiakowej :) Wiewiór na razie dobrze się rozwija (odpukać!), łobuzuje i kwili, chciałby wciąż leżeć na ciele Opiekunki, czuć jej ciepło. Ona niewyspana. Chip jest bardzo ruchliwym zwierzątkiem. Pokażemy go światu jednak dopiero minimum za tydzień, dwa - nie chcemy zapeszać. Jeżeli dobrze pójdzie to w okolicach 21. doby zacznie się ofutrzać, a 30. - otworzy oczy. Żyje już 5dni, niech moc będzie z nim i jego "Mamusią"...


Obecnie w przytulisku mamy 4 psy: Tytusa, Telę i dwa nowe psiaki, Lupo oraz takiego łobuziaka roznoszącego kojec...Tego:
Mam nadzieję, że po Łobuza zgłosi się właściciel...
Obraz może zawiera�: pies

Obraz może zawiera�: pies

Obraz może zawiera�: pies i na zewn�trz

Obraz może zawiera�: pies i na zewn�trz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...