Jump to content
Dogomania

wspóne przygotowanie teriera na wystawę?


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[b]Martini:[/b] Uszka trymujesz tak jak jest to pokazane na fotach pyskow w temacie at. Tam jest to chyba najlepiej pokazane.

[b]Darkstorm:[/b] Z czasem do ogonka na bank sie przywyczai. To nie jesy bolesne miejsce... gorzej bywa z dooopka, wewnetrzna czescia ucha i paszkami.

[b]Wojtek:[/b] Jesli chcesz miec fajny wlos na lapach (a na wystawe sie nie spieszy :wink: ) i czas na odrastanie, to ja bym wytrymowala cale lapy. Zreszta tak "prawie" zrobilam po Poznaniu. Pozniej tylko wyskubujesz niepotrzebne klaki!

SPECJALISCI POMOZCIE!

Link to comment
Share on other sites

[b]Tak, łapy - tak samo zreszta jak kufę i piers - trymujesz. Tylko, że nie tak jak grzbiet do gołego, ale rozczesujesz porzadnie - tak żeby włos był prostopadle do nogi i wtedy palcami albo nożem wyciągasz włosy, ktore wystaja poza prostą linie. Od gory do dołu po kolei. Jak skonczysz jedna prosta - przechodzisz dalej - partiami zczesujac włosy i skubiąc okrążasz cała łape.
:roll: Nie wiem czy cokolwiek pomogłam - niestety nie jestem dobra w opisywaniu tego słowami.[/b]

Link to comment
Share on other sites

[b]Flaire[/b] Oboje leżymy w łóżku , ja już od dwóch tygodni . :( Nie mieliśmy sił nawet forum czytać . Moja córka nami sie opiekuje :wink:
Po trymer się na pewno zgłoszę jak tylko stane wreszcie na nogi. Jeśli chodzi o termin to nie pasyje nam tylko 22-23 maj , w tym terminie mamy komunie dziecka.
Korke trymuję po troszku , wieczorkiem Minio wrzuci zdjęcie naszej półrocznej Korki .
POzdrwiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Super pozycje :) :o


Już idziemy się z Dakarem trymować niedługo :) tylko tak się zastanawiam przed swiętami czy po ... i jeśli możecie mi poradzić: chcę całe trymowanie podzielić na 2 części ( czy warto ) i jeśli tak to co zrobić najpierw a co później i w jakich odstępach czasu się do teg zabierać ???

Link to comment
Share on other sites

[b]Martini,
Trymowanie swoich psow najchetniej dziele na 3 czesci - osobno grzbiet i ogon, osobno krótkie partie - na głowie i uszach plus front i tyłek, i osobno długie partie - czyli nogi, kufę i piers. Zaczełabym od grzbietu i ewentualnie podczepiłabym pod tę sesje nogi i kufe.[/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fuka'][b]Martini,
Trymowanie swoich psow najchetniej dziele na 3 czesci - osobno grzbiet i ogon, osobno krótkie partie - na głowie i uszach plus front i tyłek, i osobno długie partie - czyli nogi, kufę i piers. Zaczełabym od grzbietu i ewentualnie podczepiłabym pod tę sesje nogi i kufe.[/b][/quote]Ja robię bardzo podobnie, tylko właśnie długie partie pod coś podczepiam, a krótkie dzielę na dwie części - jedna to front, a druga, następnego dnia - tył. W ten sposób nie trzymam psa na stole zbyt długo za jednym razem.

Tak więc ja trymuję w takiej kolejności: zaczynam od grzbietu i długich części, potem tył (nie ważne kiedy, może być jakiś czas - kilka dni - po grzbiecie), a na końcu, następnego dnie po tyle - przód. To jest plan na takie "ogólne" trymowanie, żeby pies wyglądał schludnie; lepszy kalendarz w stosunku do wystawy podałam wcześniej w tym topiku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...