Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
AgLusia89

Nowy członek rodziny (drugi pies)

Recommended Posts

Witam forumowiczów. 

Zakładam temat ponieważ po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "dwa psy" nie znalazło mi nic. Jeśli temat sie dubluje proszę o informację. 

Jestem właścicielką 3 letniej suczki adoptowanej ze schroniska. Pies waży 10 kg, jest mała i jest prawie że ideałem. To wulkan energii na spacerach, biega jak oszalała, ma w sobie dużo siły i radości. W domu to oaza spokoju która 90% czasu przesypia. Lusia jest psem bardzo zgodnym, nie ma w niej ani grama agresji, jest psem o pozytywnym nastawieniu do wszystkiego co się rusza. Zęby służą jej jedynie do jedzenia i gryzienia patyczków, nie wdaje się w bójki.

Podjęłam decyzję o adopcji drugiego psiaka. Rufus (imię już wybrane) jest mieszanką Terriera Australijskiego <3 To roczny chłopak ważący jedynie 7,5 kg, który jak to roczne psiaki ma w sobie ogromy energii. Po pierwszym wspólnym spacerze z moją psicą stwierdzam, że Rufus idealnie pasuje do niej pod względem temperamentu. Zakochał się w niej momentalnie. Biegały razem z prędkością światła, doskonale się bawiły.

Rufus dopiero 5 razy był prowadzony na smyczy i jak na psa który nie ma obeznania w życiu w mieście (znaleziony na wiejskiej drodze) radzi sobie doskonale. Nie przerażają go samochody, nie boi się smyczy.

Mam JEDNĄ obawę co do psów. Czy dwa psiaki o tak podobnych temperamentach, takiej energii (rzec można, że to ADHD) są dobrym rozwiązaniem? Z jednej strony wiem, że dzięki temu będą dla siebie doskonałymi kompanami w czasie spacerów i zabaw, z drugiej strony, czy nie będą siebie nawzajem niepotrzebnie nakręcać? 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z reguły bierze się psy o przeciwnym charakterze. Ale, na moim przykładzie gdzie były 3 psy o bardzo dużych pokładach energii, wyszło to na dobre. Moje psy puszczane na polu ganiały za sobą i tak męczyły się szybciej.

W domu odpoczywały razem, zrobiło się z nich stado,

Jeśli podołasz im codziennym zapotrzebowaniom na ruch- nie widzę problemu. Tylko nie licz na to  że psy same ( bez Ciebie) sobie poradzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 2.01.2018 o 10:39, kropi124 napisał:

Tylko nie licz na to  że psy same ( bez Ciebie) sobie poradzą.

Otóż to. Nie można traktować zwykłego biegania po "podwórku" jako formę aktywności fizycznej. 

Poprzez temperament rozumiesz tylko energiczność i pokłady energii czy masz na myśli również inne cechy? Jeśli chodzi tylko o to, że wymagają ruchu, to nie ma przeszkód by ze sobą żyły.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×