Jump to content
Dogomania

Kochana, cudna *FIBI* - MORELOWA PUDELKA - MA WSPANIAŁY DOM!!! Dziękujemy!!


fizia

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Equus']

Pati a wiesz może co ma dać ten steryd, tzn. po co jest jest podawany? Czy to ma jakieś właściwości lecznicze? Bo jakos zawsze mi się zdawało, ze steryd działa tylko objawowo tzn nie usuwa przyczyny tylko objaw ale może się mylę. No i czy podawanie jej go tak długo (to już miesiąc będzie) nie zaszkodzi na wątrobę itp?
[/quote]
sterydy są silnym środkiem przeciwzapalnym i choc faktycznie mają sporo działań ubocznych ale w wielu wypadkach jest to niezastąpiony i bardzo skuteczny lek i nie ma wyboru:shake:
Specyfika działania sterydów wymaga stopniowego się z nich wycofywania więc niestety trzeba podawać dość długo - zmniejszając dawkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Lara rób - zapłacimy!
Masz pomysł na jakiś fajny tekst do ogłoszenia? Bo ja bym jeszcze tej wetce przesłała, żeby wywiesiła u siebie w lecznicy.[/quote]

Pomyślę nad fajnym tekstem, dajcie mi czas do jutra/ poniedziałku, ok ? :)

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie udało mi się doczytać do końca wątek Fibi. Biedna sunia. Problemy uszne są o tyle paskudne, że trudno to przeważnie wyleczyć. Pies mojej mamy przez całą jesień i zimę był leczony doustnie i dousznie i praktycznie nadal trzeba mu codziennie myć i zakrapiać uszy bo w przeciwnym razie zaraz zaczyna się coś dziać. I nie jest to pies z pseudohodowli ani zaniedbany.
Mam nadzieję, że Fibi pozbędzie się tego dziadostwa szybko i skutecznie oraz, że futerko ślicznie jej odrośnie i żadnych strupków i wyłysień nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Taks - dzięki za wyjaśnienia w sprawie sterydu!

[quote name='Lidan']Wreszcie udało mi się doczytać do końca wątek Fibi.[/quote]
No to podziwiam Cie Lidan bo ten wątek ma już ponad 80 stron:crazyeye: Byleby to w końcu się przełożyło na jakiś domek dla małej...

Link to comment
Share on other sites

Fizia - wstawisz bazarek od Lidan, tzn. link do niego, do pierwszego postu, żeby było łatwiej znaleźć wchodząc na wątek Fibi? I może usuń od razu stare rzeczy - mój bazarek i allegro żeby nie wprowadzać chaosu.
[SIZE=1]P.S. Właśnie wyczytałam Fiziu, że masz proteusa:evil_lol: Sorry ale mnie to strasznie rozbawiło - śledzę wątek Daszeńki - panuje tam ogromne napięcie i jak trafiłam na ten tekst, to mnie rozbroiło:eviltong:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Fizia - wstawisz bazarek od Lidan, tzn. link do niego, do pierwszego postu, żeby było łatwiej znaleźć wchodząc na wątek Fibi? I może usuń od razu stare rzeczy - mój bazarek i allegro żeby nie wprowadzać chaosu.
[SIZE=1]P.S. Właśnie wyczytałam Fiziu, że masz proteusa:evil_lol: Sorry ale mnie to strasznie rozbawiło - śledzę wątek Daszeńki - panuje tam ogromne napięcie i jak trafiłam na ten tekst, to mnie rozbroiło:eviltong:[/SIZE][/quote]


OK, zaraz wkleję i wymaże to, co nieaktualne

Oo a o proteusie dobrze wiedzieć :)
Chyba sobie tam zerknę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']
No to podziwiam Cie Lidan bo ten wątek ma już ponad 80 stron:crazyeye: Byleby to w końcu się przełożyło na jakiś domek dla małej...[/QUOTE]
Zajęło mi to kilka dni, ale lubię wiedzieć o co w śledzonym wątku chodzi, żeby jakiejś gafy nie palnąć ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo serdecznie dziękujemy Fioletce i Justynie85 za pieniążki dla Fibi!!!:loveu::loveu::loveu::multi:

[SIZE=5]na dzień 18.04. mieliśmy
[COLOR=black]74,8 zł[/COLOR][/SIZE]
-----------------------------------------------------
od tego czasu wpłaty

20 zł - Marta (21.04.)
30 zł - Lizka (miesięcznie)(23.04)
50 zł - p.Grażyna (28.04)
20 zł - Remedios (28.04)
30 zł - Fioletka (29.04)
20 zł - Justyna85 (04.05)

w sumie 170 zł

[B]170 zł + 74,8 zł = 244,8 zł[/B]
czyli w tym momencie jesteśmy teoretycznie na plusie 244,8 zł - ale - za co przepraszam Pati - nie wpłaciłam jeszcze 50 zł za badania i hotelik mamyu niezapłacony od 28 kwietnia więc już 7 dni z dzisiejszym.
Zaraz wpłacę 50 zł plus 70 zł zaległe za hotelik plus 40 zł za następne 4 dni w hoteliku, żeby było do piątku - może ktos się z ogłoszeń znajdzie.

więc będziemy miały

244,8 - 50 - 70 - 40 = [SIZE=4][COLOR=red][B]84,8 zł na plusie[/B][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Zaraz wpłacę 50 zł plus 70 zł zaległe za hotelik plus 40 zł za następne 4 dni w hoteliku, żeby było do piątku[/quote]Fizia mi wyszło, że Ty opłaciłaś hotelik do 27 kwietnia ale pati kiedyś dostała na wystawie 30 zł od Anety (których chyba jeszcze nie wykorzystałyśmy?) więc chyba można uznać, że hotelik był opłacony do 30 kwietnia?
Czyli jesli tak, to byłoby nie 70 zaległe a 40, więc jesli dziś wpłaciłaś pati 160zł to powinien być hotelik oplacony nie do piatku tylko do poniedziałku 11 maja, tak?

Podaję zbiorcze podsumowanie finansów Fibi, które starałam się zrobić ze wszystkich postów od początku jej przybycia do Warszawy do dziś. Wstawiam poniżej - poprawcie jeśli się gdzieś pomyliłam. Wychodzi mi co następuje:

[U][SIZE=4][COLOR=Red][B][FONT=&quot]Wydatki:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/U]
[B]Transport[/B]: [B]40zł[/B]
[B]Allegro [/B]za wystawienie aukcji: [B]22zł [/B]
[B]Wet[/B] wydatki do 04.05 w tym wizyty, leki na tarczycę, antybiotyki, badania krwi oraz USG[B]= 408zł[/B]
[B]Hotel [/B]-13.03-11.05 – [B]600 zł[/B]
Prowizja allegro dla Lary [B]5,20 zł[/B]
Karma RC Sens = [B]150 zł[/B]
[B][COLOR=Red]Suma [U]wydatków[/U] = 1225,2zł[/COLOR][/B]
[SIZE=1][COLOR=Silver][I](Z konta fizi 725,2 zł, z mojego 310 zł, plus 30 zł które pati dostała do ręki)[/I][/COLOR][/SIZE]
[U][SIZE=3][COLOR=Lime][B][FONT=&quot]Wpływy:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/U]
[I]GPooLCLD: [B]100 zł [/B](16.03)[/I]
[I]Ania z Krakowa: [B]50 zł [/B](18.03)[/I]
[I]Equus : [B]110zł + bazarek 150 zł = 260 zł[/B][/I]
[I]Cegiełki Allegro z dnia 25.03: [B]440 zł[/B][/I]
[I]od Marioli: [B]10 zł [/B](20.03)[/I]
[I]od Anety: [B]30 zł [/B](na wystawie do pati)[/I]
[I]Od Energy: [B]50zł [/B](24.03)[/I]
[I]Lizka121: [B]50zł [/B](23.03)[/I]
[I]Akspider -p. Grażyna i p. Piotr z Kielc [B]- 100 zł[/B] (24.03)[/I]
[I]Remedios1983 – [B]50 zł-do mnie do ręki[/B][/I]
Marta [B]20zł[/B] (21.04)
30 zł - Lizka (miesięcznie)(23.04)
50 zł - p.Grażyna (28.04)
20 zł - Remedios (28.04)
30 zł - Fioletka (29.04)
20 zł - Justyna85 (04.05)

[B][COLOR=Lime]Suma [U]wpływów[/U] = 1310 zł[/COLOR][/B]
[SIZE=1][COLOR=Silver](na konto fizi – 820zł, do mnie do ręki – 260zł (bazarek od Erazm i Remedios), [FONT=&quot]do ręki pati – 30zł)[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=Blue]SALDO[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=Blue] na 04.05 : [SIZE=4]84,8[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=Blue]zł[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=Black]Jeśli wszystko się zgadza to[/COLOR][/SIZE] może Fiziu wstaw do pierwszego postu zamiast tych kolejnych rozliczeń to co tu stworzyłam wielkim nakładem sił:eviltong:, ponieważ to chyba będzie bardziej przejrzyste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Fizia mi wyszło, że Ty opłaciłaś hotelik do 27 kwietnia ale pati kiedyś dostała na wystawie 30 zł od Anety (których chyba jeszcze nie wykorzystałyśmy?) więc chyba można uznać, że hotelik był opłacony do 30 kwietnia?
Czyli jesli tak, to byłoby nie 70 zaległe a 40, więc jesli dziś wpłaciłaś pati 160zł to powinien być hotelik oplacony nie do piatku tylko do poniedziałku 11 maja, tak?

Podaję zbiorcze podsumowanie finansów Fibi, które starałam się zrobić ze wszystkich postów od początku jej przybycia do Warszawy do dziś. Wstawiam poniżej - poprawcie jeśli się gdzieś pomyliłam. Wychodzi mi co następuje:

[U][SIZE=4][COLOR=red][B][FONT=&quot]Wydatki:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/U]
[B]Transport[/B]: [B]40zł[/B]
[B]Allegro [/B]za wystawienie aukcji: [B]22zł [/B]
[B]Wet[/B] wydatki do 04.05 w tym wizyty, leki na tarczycę, antybiotyki, badania krwi oraz USG[B]= 408zł[/B]
[B]Hotel [/B]-13.03-11.05 – [B]600 zł[/B]
Prowizja allegro dla Lary [B]5,20 zł[/B]
Karma RC Sens = [B]150 zł[/B]
[B][COLOR=red]Suma [U]wydatków[/U] = 1225,2zł[/COLOR][/B]
[SIZE=1][COLOR=silver][I](Z konta fizi 725,2 zł, z mojego 310 zł, plus 30 zł które pati dostała do ręki)[/I][/COLOR][/SIZE]
[U][SIZE=3][COLOR=lime][B][FONT=&quot]Wpływy:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE][/U]
[I]GPooLCLD: [B]100 zł [/B](16.03)[/I]
[I]Ania z Krakowa: [B]50 zł [/B](18.03)[/I]
[I]Equus : [B]110zł + bazarek 150 zł = 260 zł[/B][/I]
[I]Cegiełki Allegro z dnia 25.03: [B]440 zł[/B][/I]
[I]od Marioli: [B]10 zł [/B](20.03)[/I]
[I]od Anety: [B]30 zł [/B](na wystawie do pati)[/I]
[I]Od Energy: [B]50zł [/B](24.03)[/I]
[I]Lizka121: [B]50zł [/B](23.03)[/I]
[I]Akspider -p. Grażyna i p. Piotr z Kielc [B]- 100 zł[/B] (24.03)[/I]
[I]Remedios1983 – [B]50 zł-do mnie do ręki[/B][/I]
Marta [B]20zł[/B] (21.04)
30 zł - Lizka (miesięcznie)(23.04)
50 zł - p.Grażyna (28.04)
20 zł - Remedios (28.04)
30 zł - Fioletka (29.04)
20 zł - Justyna85 (04.05)

[B][COLOR=lime]Suma [U]wpływów[/U] = 1310 zł[/COLOR][/B]
[SIZE=1][COLOR=silver](na konto fizi – 820zł, do mnie do ręki – 260zł (bazarek od Erazm i Remedios), [FONT=&quot]do ręki pati – 30zł)[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[B][SIZE=3][COLOR=blue]SALDO[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=blue] na 04.05 : [SIZE=4]84,8[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=4][COLOR=blue]zł[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=black]Jeśli wszystko się zgadza to[/COLOR][/SIZE] może Fiziu wstaw do pierwszego postu zamiast tych kolejnych rozliczeń to co tu stworzyłam wielkim nakładem sił:eviltong:, ponieważ to chyba będzie bardziej przejrzyste.[/quote]

A no to jasne, jakoś mi umknęła ta informacja o 30 zł
Podawałam tylko te, które wpłynęły na moje konto


Lara trzymamy kciuki :)
Ja zrobię gdzie tylko mogę ogłoszenia -alegratka, kupiepsa, gumtree, cafeanimal i na innych
Tylko zastanawiam sie na kogo dać namiary
Najwięcej wie o Fibi Pati
Może dać maila do mnie np. albo do kogoś z Was, a jak jakiś sensowny ktoś się trafi, to jeślisie Pati zgodzi, podam wtedy Jej numer?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mam tekst :p

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Jestem małą, morelową pudelką,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Mam sierść ładną i miekką,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Lecz nie zawsze taka była,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Jeszcze niedawno w sobie brud kryła.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Żyłam kiedyś szczęśliwie,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Biegałam, może czasami psotliwie,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Lecz kiedyś nadszedł ten ciemny dzień,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zamiast mojego pana zobaczyłam tylko jego cień,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zostawił mnie, porzucił,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Skazał na mękę poniewierki, nieznanych katuszy,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Gdzie wody nie było,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Za którym zimno się kryło,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Nikt o mnie nie dbał, nie doglądał,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Każdy z wrogością na mnie spoglądał,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Sierść się filcowała, oczko chorowało,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zimno przez sierść mą przewiewało,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Leżałam na ziemi, nikomu nieznana,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Do tego przez wirus zaatakowana,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Los już był mi skazany na przegraną,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Myślałam, czy już byłam dość ukaraną,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Aż nagle dłoń do mnie wyciągnięto,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Do schroniska mnie przegarnięto.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Mieszkałam tam trochę, ale wciąż zaniedbana,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Leżałam w zimnym boksie zapomniana,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Nie widziałam żadnej ręki przyjaznej,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Siedziałam w tej celi ciasnej,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Wpatrzona w jeden punkt, nic więcej,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Pragnąc końca jak najprędzej…[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Aż pewnego dnia zjawiła się dłoń miła,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Która mnie opieką okryła,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zabrała do siebie, ogrzała,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Los mój uratowała,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Poleczyła, zdiagnozowała,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zaczęła mi wracać wiara mała,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Dziś jestem szczęśliwa, że mam człowieka,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Który mnie dogląda, wielka pociecha,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Po tułaczym życiu, zdrowieję,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Sierść odrosła, z dnia na dzień pięknięję,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Wirus prawie pokonany,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Teraz mi się tylko stały DOM marzy,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]I o to Cię proszę, gdy mą historię czytasz,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Jaka jestem pewnie pytasz,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Jestem wesoła, grzeczna i kochana,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zapewnię Ci radość z mego posiadania, [/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Zachowuję czystość, jak najbardziej,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Razem na pewno będzie nam raźniej,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Przyjmij mnie dziś do siebie, proszę,[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][I]Aby Cię uszczęśliwić wszelkich starań dołożę.[/I][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Fibia[/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może być? :cool3: taka tam sobie twórczość :cool3:[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Aha, i fiziu, napisz mi proszę co pod tym wierszem mam napisać o Fibi: tzn. chodzi mi o jej stan zdrowia zwłaszcza - myślę, że dobrze by było napisać jakąś łagodniejszą wersję, żeby nie odstraszała ludzi...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I co ze zdjęciami? bo nie wiem czy nie poznikały...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak te dwie rzeczy będą dograne to wystawiam allegro.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]Aha, i jakie chcecie allegro? Tylko wyróżnione, za ok. 15zł czy wyróżnione, podświetlone i pogrubione za ok. 22zł?[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']Myślę, że to najlepszy pomysł!

Lara - nie wiem, może to za 22 bo to już niewielka różnica w sumie. Co myślicie?

I pomóżcie wymyślić tekst do "papierowego" ogłoszenia, które wywiesi wetka - pleaseeee. Musi być zwiezłe, konkretne. HELP:help1:[/quote]


No właśnie ten zwięzły tekst to ja mam problem, bo nie wiem jak opisać chorobę Fibi...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Może dać maila do mnie np. albo do kogoś z Was, a jak jakiś sensowny ktoś się trafi, to jeślisie Pati zgodzi, podam wtedy Jej numer? [/QUOTE]
Myślę, że to najlepszy pomysł!

Lara - nie wiem, może to za 22 bo to już niewielka różnica w sumie. Co myślicie?

I pomóżcie wymyślić tekst do "papierowego" ogłoszenia, które wywiesi wetka - pleaseeee. Musi być zwiezłe, konkretne. HELP:help1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...