Jump to content
Dogomania

Michaś za TM. Dzięki wam chociaż na koniec miał dom i był szczęśliwy.


Recommended Posts

11 godzin temu, Anula napisał:

Czy Michaś wchodzi do domu w hoteliku? Jeżeli tak to jak się w nim zachowuje?Czy tam są dzieci tj.w hoteliku?

Bez sensu jest zawozić Michasia i gdyby było coś nie tak to go zabierać.Trzeba najpierw zadzwonić do Państwa i przeprowadzić konkretną rozmowę aby wysondować co to jest za dom i jakie oferuje warunki.Następnie poprosić kogoś do przeprowadzenia wizyty p/a.To są podstawowe działania zanim zadecyduje się czy Michaś ma jechać do tego domu,czy nie.

Pisałaś,że dom z ogrodem dla Michasia jest wskazany.To jest jakiś budynek,blok jednopiętrowy.W jakiej dzielnicy się znajduje,jakie są tereny spacerowe..Wszystkie najdrobniejsze informacje trzeba wyłapać aby nie popełnić błędu chociaż niekiedy i tak się popełnia ufając co opowiadają ludzie.Jednak trzeba to zminimalizować na ile się da. 

Masz rację. Poniosły mnie emocje, bo chciałam dobrze dla Michasia. Dziś wieżliśmy go z kastracji. Wcale po nim nie widać, że przebył zabieg. Był radosny, biegał po ogrodzie i ładował się na rączki. Bardzo prosił żeby się z nim bawić, cały czas się śmieje. Zachowuje się jak młody psiak i rzeczywiście oddanie go rodzinie z takim maleńkim dzieckiem do bloku - to nie jest dobry pomysł. On ma mnóstwo energii, chce biegania, zabawy i miziania. To musi być rodzina lub osoba też energiczna, biegająca, jeżdżca na rowerze i taka która poświęci czas na naukę psa. Bo Michaś powinien pójść na podstawowy kurs posłuszeństwa, on nic nie umie. Natomiast niewątpliwą zaletą jest, że jest absolutnie nieagresywny do innych psów, bardzo chętny do zabawy i nauki i w ogóle jest mądrym psem. Pragnie przyjażni i kontaktu z człowiekiem. Dzieci w hoteliku nie ma, ale nie sądzę żeby był z dziećmi problem to znaczy na pewno nie będzie agresywny. Na pewno dostęp całą dobę do ogrodu rozładowałoby jego energię. On nie musi spać w domu, może spać w budzie. Natomiast ważne jest aby miał dużo kontaktu z właścicielem, bo chętnie się uczy i przy właściwym prowadzeniu może być wspaniałym psem.

W przyszłym tygodniu może uda się zrobić mu profesjonalne zdjęcia. Czy któraś ciocia mogłaby napisać tekst ogłoszeń dla Michasia? Mysza2 obiecała, że umieści ogłoszenia na różnych forach.

Jutro dodam zdjęcie r-ku za hotelik.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, helli napisał:

Mylicie Michasia z Grzesiem

Już poprawiłam. Tyle się dziś działo, że ledwo żyję, zaopiekowałam się nową bidą z przytuliska w Kozienicach i zawiozłam ją do hoteliku, muszę dla niej założyć wątek. Przywieźliśmy Michasia z kastracji. I jest jeszcze jeden piesek - owczarek długowłosy, odłowiony przez weta, z tatuażem w uchu, ponad 5 lat, zaniedbany, bardzo łagodny. Może jego zapropoonować tej  rodzinie.

Mam nadzieję, że Magdaad nie pogniewa się, że piszę o owczarku na wątku Michasia, ale on nie ma wątku na dogo i proszę o radę, bo grozi mu schronisko. Jak dotrzeć do właściciela jeżeli jest tautaż choć mocno wytarty i chyba to jest U95. Może ktoś coś poradzi?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

Michasiowi nawet by pasowało mieszkanie w bloku ale u ludzi młodych bez dzieci,którzy aktywnie spędzają czas nie mając za wiele obowiązków.

Jednak uważam,że warto zadzwonić i porozmawiać.Nie zaszkodzi,zawsze to o jedno doświadczenie więcej jest.

Dobrze, zaraz napiszę do Poker i poproszę o telefon

Link to comment
Share on other sites

Zauważcie jaki on (Michaś) jest podjarany jak daje łapę. W sumie to  jedyna jego sztuczka. Ale dumnie się puszy za każdym razem. Anula też myślę, że on do bloku i dzieci to nie bardzo. Musi nabrać ogłady i kultury liznąć trochę.

Mika nie obrażę bo wiesz że nie. Ważne żeby któryś z owczarków lub terierów się spodobał. Wiesz o co chodzi:).

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Już poprawiłam. Tyle się dziś działo, że ledwo żyję, zaopiekowałam się nową bidą z przytuliska w Kozienicach i zawiozłam ją do hoteliku, muszę dla niej założyć wątek. Przywieźliśmy Michasia z kastracji. I jest jeszcze jeden piesek - owczarek długowłosy, odłowiony przez weta, z tatuażem w uchu, ponad 5 lat, zaniedbany, bardzo łagodny. Może jego zapropoonować tej  rodzinie.

Mam nadzieję, że Magdaad nie pogniewa się, że piszę o owczarku na wątku Michasia, ale on nie ma wątku na dogo i proszę o radę, bo grozi mu schronisko. Jak dotrzeć do właściciela jeżeli jest tautaż choć mocno wytarty i chyba to jest U95. Może ktoś coś poradzi?

Kiedyś schrony tatuowały psy.Teraz czipują.

U95 to raczej nie znajdzie się bo w Z.K. są takie znakowania np. 000U to jest związek Kynologiczny z Przemyśla.

Link to comment
Share on other sites

Tekst do ogłoszeń do poprawek albo do wyrzucenia:

Michaś/Misiek - przesympatyczny owczarek szuka domu.

Opowiem wam cząstkę historii z mojego życia.Jestem farciarzem,tak jestem nim.Opiekun mnie porzucił na skraju lasu.Nie miałem co jeść,nie miałem dokąd pójść.Z dnia na dzień słabłem z powodu wycieńczenia i choroby.Marzyłem aby opiekun po mnie wrócił.Moje marzenie w części się spełniło.Zauważyła mnie pewna osoba,która nie mogła koło mojego nieszczęścia przejść obojętnie,zostawiła jedzenie i szukała dla mnie ratunku.Wróciła z pomocą w ostatniej chwili.Wzięła mnie na ręce,poczułem ciepłe dłonie i ciepło bijące od wybawicielki.Zawiozła mnie do Lecznicy.Okazało się,że godziny dzieliły mnie od śmierci, ale przecież jestem farciarzem,wyzdrowiałem i zostałem dzięki mojej wybawicielce umieszczony w Hoteliku dla Zwierząt k/Otwocka.Mam cudowną opiekę,pełny brzuszek ale pobyt w Hoteliku nie zastąpi mi domu,takiego prawdziwego,mojego już na zawsze domu.

Jestem radosny,pełny życia,energiczny i bardzo grzeczny.Kocham wszystko i wszystkich.Potrzebuję dużo ruchu, dużo czułości,przytulania i nauczenia mnie,jak mam się poprawnie zachowywać ,a pojmę to w mig.Przyrzekam.

Mam ...lat,ważę...,w kłębie...Jestem wykastrowany,posiadam pełny pakiet szczepień i czip.

Pokochaj mnie na zabój,daj dom farciarzowi i to co najważniejsze dla mnie,opiekę i miłość,a ja się odwdzięczę wiernością,oddaniem i wniosę do Twojego domu ogrom radości.

Kontakt.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Anula napisał:

Tekst do ogłoszeń do poprawek albo do wyrzucenia:

Michaś/Misiek - przesympatyczny owczarek szuka domu.

Opowiem wam cząstkę historii z mojego życia.Jestem farciarzem,tak jestem nim.Opiekun mnie porzucił na skraju lasu.Nie miałem co jeść,nie miałem dokąd pójść.Z dnia na dzień słabłem z powodu wycieńczenia i choroby.Marzyłem aby opiekun po mnie wrócił.Moje marzenie w części się spełniło.Zauważyła mnie pewna osoba,która nie mogła koło mojego nieszczęścia przejść obojętnie,zostawiła jedzenie i szukała dla mnie ratunku.Wróciła z pomocą w ostatniej chwili.Wzięła mnie na ręce,poczułem ciepłe dłonie i ciepło bijące od wybawicielki.Zawiozła mnie do Lecznicy.Okazało się,że godziny dzieliły mnie od śmierci, ale przecież jestem farciarzem,wyzdrowiałem i zostałem dzięki mojej wybawicielce umieszczony w Hoteliku dla Zwierząt k/Otwocka.Mam cudowną opiekę,pełny brzuszek ale pobyt w Hoteliku nie zastąpi mi domu,takiego prawdziwego,mojego już na zawsze domu.

Jestem radosny,pełny życia,energiczny i bardzo grzeczny.Kocham wszystko i wszystkich.Potrzebuję dużo ruchu, dużo czułości,przytulania i nauczenia mnie,jak mam się poprawnie zachowywać ,a pojmę to w mig.Przyrzekam.

Mam ...lat,ważę...,w kłębie...Jestem wykastrowany,posiadam pełny pakiet szczepień i czip.

Pokochaj mnie na zabój,daj dom farciarzowi i to co najważniejsze dla mnie,opiekę i miłość,a ja się odwdzięczę wiernością,oddaniem i wniosę do Twojego domu ogrom radości.

Kontakt.

Dziękuję, kochana, już wysyłam do Myszy

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Dziękuję, kochana, już wysyłam do Myszy

 

2 godziny temu, magdaad napisał:

Anula bardzo dobry tekst. Sama się wzruszyłam:)

Poczekajcie,może trzeba poprzestawiać zdania i sprawdzić stylistycznie. Nie jestem dobra w pisaniu tekstów ale skleciłam bo wiem,że czekacie na tekst.

Link to comment
Share on other sites

Nie Aniu, nie odwaliłyśmy. Wysłałam maila do Magdy z Twoim tekstem i prośbą o korektę i uzupełnienia oraz uzgodnienie z Myszą, na jakich forach umieścić ogłoszenia. Mail był do wiadomości Myszy, po to żeby dziewczyny między sobą uzgodniły dalsze działania. Ponieważ Magdaad wczoraj pracowała do póżnego wieczora, nie odpowiedziała na maila i nie skontaktowała się z Myszą. Natomiast Mysza przeczytała maila i poprosiła  na dogo o szczegóły. Rozmawiałam dziś rano z Magdaad. Idzie dziś do pracy ale po pracy skontaktuje się z Myszą i razem uzgodnią ostateczną wersję ogłoszenia oraz fora na których ogłoszenia będą zamieszczane. Rozmawiałam też z Myszą i dziewczyny same już wszystko sobie uzgodnią.  Jeszcze raz dziękuję Ci za piękny tekst i na dogo zamieścimy linki do for na których zostaną zamieszczone ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...