Jump to content
Dogomania

Pomocy! Kolejne ofiary schron. w Żyrardowie!13 szczeniaków do uśpienia. Dlaczego?


lulaa11111

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lulaa11111']bedziemy codziennie chodzic do tego schroniska a jesli nie beda otwierac nam drzwi codziennie wyslemy skarge,poza tym napiszemy petycje o zmiane osob prowadzocych schronisko,bede zbierac podpisy od mieszkancow zyrardowa,ile jest potrzebnych podpisow by dalo to skutek?? co jeszcze mozna zrobic??[/quote]


Czy za Wami stoi jakaś organizacja prozwierzęca ?

Tak ! jestem prezesem Warmińsko-Muzurskiego Stowarzyszenia Obronców Praw zwierząt oraz inspektorem d.s ochrony OTOZ Animals. Rzeczywistośc jest taka , że tylko oraganizcje prozwierzęce są partnerami do rozmów z wladzami miasta. Inaczej będą Was zbywać. Wiem , że u Was jest taka organizacja.

Link to comment
Share on other sites

Uśpią te już widzące szczeniaki ? z jakiego powodu ? Kurestwo totalne !!!!
Wszyscy wiemy, że to schronisko kapie krwią za pieniadze podatnikow. Podajcie te informacjke do mediów , niech ludzie w Żyrardowie wiedzą jaką opiekę mają psy w tym mieście.

[SIZE=4][COLOR=red]Wstrzymajcie egzekucje ! Powiedzcie , że sa chetni na nie. Ktoś sie deklarowal na wątku. Ja też mogę kilka przyjąć ! [/COLOR][/SIZE]

[COLOR=black][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dorota chyba za póżno ! Już pozamiatane ! taki zabójczy wirus to dobra sprawa na przepelnienie w schronisku. Selekcja naturalna za grosik !
Nie wpuszczają do środka czyli mają wiele do ukrycia. Myśle , że kwarantanny jak nie bylo tak nie ma a inspekcja wet. uchybień nie widzi.
Adocji zero, wolontariat won, nikomu nic sie nie chce. Po co, za tymi psami nikt nie stoi ! Jak patrzę na zdjęcia tych szczeniaków , tych niewinnych psich dzieci, nóż w kieszeni mi sie otwiera. To już nie jest ślepy miot ! Ci ludzie mają zamiast serc kawal bezwartosciowego mięsa !

Link to comment
Share on other sites

lulaa kto powiedział Ci, że wszystkie psy (szczeniaki) mają parwowiroze i kiedy to było?
Czytam, że to było już kilka dni wcześniej - skoro wtedy było wiadomo że mają parwo i że będą uśpione to na co czekano do dzisiaj?
Jeśli był dzisiaj weterynarz w schronisku - to on udzieli najpewniejszych informacji, co ze szczeniakami, czy żyją czy uśpił i czy podjęto jakiekolwiek kroki aby inne psy nie zachorowały, ( np. porządne odkażenie boksu po chorych psach). Zdjęcie pokazuje , że były w tzw. boksie dla suk posterylkowych.

Kiedy ostatnio widziałaś te psy, czy wykazywały wtedy jakieś objawy?

Z moich informacji wynika, że ok. 3 tygodni temu do schroniska trafiła suka ze szczeniakami (ok.5 małych), była tam sama z nimi przez jakiś czas ok.10 dni lub trochę więcej. Jesli wtedy nie wykazywały oznak chorobowych , to powinny siedzieć na kwarantannie 2 tygodnie i potem iść do innego boksu.
Wnioskuję i ze zdjęć i z wątku, że dorzucono do tej suki kolejne szczenięta z obcego miotu - co łamie zasady kwarantanny.
Jeśli któreś szczeniaki z kolejnego miotu wykazywały objawy chorobowe to powinny być odizolowane w izolatce, którą schronisko zobowiązało się zapewnić po ostatniej niedawnej Komisji Bezpieczeństwa przeprowadzonej w schronisku. Jeśli zaś objawy chorobowe wykazywały szczenięta będące już w boksie i mimo to dorzucono do nich nowe - to ............................
Ale znów wnioskuję z tego wątku, że psy chore nie były odizolowane, ani przeniesione do izolatki.

Proponuję Ci przesłać ową skargę do p. Dyrektor Targiwska, bo Prezydent jest jakby powyżej. A schronisko żyrardowskie jest w zarządzie Targowiska Miejskiego, więc skargę najpierw do nich i może być z kopią do Prezydenta.

W kwestii Twojej pomocy dla pozostałych - żywych psiaków, to najlepiej je ogłaszać i szukać domów (to najlepsza pomoc). Na początku kwietnia odbędzie się spotkanie w UM w sprawie Wolontariatu właśnie.
Napisz jakie masz odczucia po odwiedzeniu tego schroniska, w jakich byłaś godzinach, czy zostałaś wpuszczona, czy zrobiłaś dużo zdjęć, które psiaki Cię najbardziej zainteresowały, czy bylaś w kociarni?, czy wchodziłaś do boksów? itp. Wszystko co mogłoby się przydać w kwestii wolontariatu.

Wracając do szczeniaków - proponuję rozmawiać z weterynarzem pracującym w schronisku, u niego też powinna być dokumentacja lekarska tych szczeniaków ( na co, od kiedy i czym były leczone itp.)
Dla potwierdzenia jest jeszcze firma utylizacyjna, która przyjmuje zwierzęta do utylizacji, gdzie pewnie też można sprawdzić czy dnia tego i tego odbierali psy ze schroniska i ile sztuk albo kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia0607']uśpią te już widzące szczeniaki ? Z jakiego powodu ? Kurestwo totalne !!!!
Wszyscy wiemy, że to schronisko kapie krwią za pieniadze podatnikow. Podajcie te informacjke do mediów , niech ludzie w Żyrardowie wiedzą jaką opiekę mają psy w tym mieście.

[size=4][color=red]wstrzymajcie egzekucje ! Powiedzcie , że sa chetni na nie. Ktoś sie deklarowal na wątku. Ja też mogę kilka przyjąć ! [/color][/size]

[/quote]


bylam w schronisku a raczej przed jego furtka o 12.30,wyszla do mnie panie kierownik i powiedzial ze jeden z pisakow ten na fotelu dla ktorego znazlam dom jest jeszcze leczony na parwo nadal ma biegunke,i zebym przyszla za tydzien dowiedziec sie co i jak,a jak zapytalam o te szczeniaki to powiedzial ze dzis beda uspione,wtedy ja powiedzialam ze ja chce chociaz jednego wziasc i go wylecze na wlasny koszt a ona na to ze one sa w takim stanie juz ze nieda sie ich uratowac......powiezialam ze chce rozmawiac z lekarzem a ona ze jest teraz zajety,wziela odemnie nr telefonu i ma dzwonic jak bedzie miala dla mnie jakiegos szczeniaka,bo mam kilka chetnych osob,teraz mysle ze moglam poczekac na tego weta ale bvbylam z malym dzieckiem a poza tym pomyslam sobie tak....on trzyma z nimi wiec i tak nie przegadam go,wyskoczy mi tu zaraz z jakimis lekarskimi tekstami a ja sie nieznam wiec go nie przegadam...znow zostalam odeslana z kwitkiem choc nie mozna zarzucic jej ze informacji udzielila....strasznie mi smutno i przykro ze taki los spotkal te psiaki przez ludzi ktorzy zamiast im pomagac skazali ich na smierc i nie chca przyjac od nas pomocy....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...