Jump to content
Dogomania

Władek - cierpienie, głód i strach. POMOŻ - zbieramy deklaracje na hotelik!


Mysia_

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Właduś postępy robi, powolutku, malutkie, ale ciągle :loveu:
Zjada z ręki znaczną większość jedzenia i jest coraz śmielszy. Jeszcze pół godziny temu chciałam napisać Wam, że ku mojej ogromnej uciesze nauczył się brać smakołyki delikatnie, nie gryząc przy tym palców i nie powodując we mnie dreszczy na myśl o tym, że podchodzi i zaraz zje coś z mojej ręki :lol: Ale właśnie przed chwilą uchlastał mnie w palec, chyba tylko dlatego, że chciał abyśmy solidarnie strach odczuwali oboje, nie tylko on ;)

Z kupką niestety jest różnie, mało stabilne to wszystko. Raz kupka jest "śliczna", innym razem wręcz przeciwnie. Właduś właśnie kończy dzisiaj odrobaczanie trzydniowe, którym to można pozbawić go lamblii, o którą go podejrzewam. Może jest on też po prostu delikatny jeśli chodzi o przewód pokarmowy i trudno jest znaleźć mu taką karmę, jaka będzie całkiem ok.
W tej chwili dostaje boscha, jak większość hotelowych psiaków, ale jak na dzisiaj nie jest idealnie. Zobaczymy jeszcze jak będzie po tym odrobaczaniu, może się uspokoi.

Opowiadałam Bjucie ostatnio o jednym z moich psów, Małym, haszczaku. Mały trafił do mnie jako bodajże trzylatek, swoją drogą przerażony tak, że Właduś przy nim to całkiem spokojny pies. Ale to, co Mały miał z przewodem pokarmowym to jakiś koszmar, miał ciągle biegunki, był chudy jak szkielecik, a żarł za czworo. Był leczony i ogólnie wszystko się poprawiło, chociaż już zostałpsem bardzo delikatnym pokarmowo. Jedyną karmą, na której było mu całkowicie dobrze był Intestinal, weterynaryjny royal. Drogi jak jasna cholera, zwłaszcza przy żarłoczności Małego i moich wyrzutach sumienia, że on zawsze jest głodny.
Ale do rzeczy, bo się rozpisałam ;) Niedawno szarpnęliśmy się i kupiliśmy naszym biegającym psiakom Pro Plana. I jestem zszokowana, bo Mały całkowicie nam się uspokoił, i, że to tak ujmę mamy "twarde dowody" na jakość tej karmy ;) Nigdy tak dobrze z nim nie było.

Ale oczywiście karma jest droga. Na Allegro da się kupić duże worki, po 20kg, nieco taniej niż 15. Różnica w koszcie karmy to mniej więcej 1,30zł dziennie, przy tej dawce jaką Władek dostaje. Nie wiem, jak wyglądają deklaracje Władka, ale może nie byłby to głupi pomysł. Zobaczmy jeszcze jak będzie w najbliższym tygodniu, mam nadzieję,że lepiej.

Rozpisałam się :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja się zastanawiam, czy jest jakis sposób żeby szybko znaleś wątek.
Poprzednio omiałam ten watek w ulubionych - ale ostatni jak go otwierałam to był pusty. później znalazłam go na jakiej strasznej dalekiej stronie w psach do adopcji. - ale wyskoczyłam z tym wpisem, wy o karmie a ja..., ale nie widziałam wpisu wiosny.


Władzio pomału ale robi postępy.:p

Link to comment
Share on other sites

ALMA 2 zmieniły sie linki dla tego był pusty musisz banerek dodać, ale masz go teraz w ulubionych i nie powinnaś mieś problemu.
Wionsa dziękujemy za wieści o Władziu, a co do karmy to hmm ja nie stety nie mogę wiecej zdeklarować, bo i tak na Władzia płaci mój chłopak.

Link to comment
Share on other sites

Co do karmy. A może z tych oszczędności niech podje tej karmy chociaż przez miesiąc, tak żeby podleczyć brzuszek. Jak myślicie.
Ja w listopadzie po wypłacie przeslę jednorazowo dodatkowo 20,00 zł. Trudno mi deklarować cos stałego - bo u mnie w pracy teraz to różnie bywa.:roll:. Ale po nowym roku też będę się starało coś dodatkowo wpłacić.
Bjuta - mylę, że decyzja nalezy do Ciebie - bo rzeczywiście jakby coś się wydarzo.

Link to comment
Share on other sites

Podniosę Władka , bo zaraz idę do domu.

[B]I ślicznie poprosimy nowe cioteczki tu zaglądające o deklarację na hotelik:p[/B]

Z innej beczki, jakie ja robię błędy:roll: - tu na forum - zjadam litery, przekręcam, a najgorsze jest to że czytam zanim zatwierdzę i ich nie widzę, ło matko:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ALMA2']Podniosę Władka , bo zaraz idę do domu.

[B]I ślicznie poprosimy nowe cioteczki tu zaglądające o deklarację na hotelik:p[/B]

Z innej beczki, jakie ja robię błędy:roll: - tu na forum - zjadam litery, przekręcam, a najgorsze jest to że czytam zanim zatwierdzę i ich nie widzę, ło matko:crazyeye:[/QUOTE]

heheheh ja mam tak samo, pisze czytam edytuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ALMA2']Co do karmy. A może z tych oszczędności niech podje tej karmy chociaż przez miesiąc, tak żeby podleczyć brzuszek. Jak myślicie.
Ja w listopadzie po wypłacie przeslę jednorazowo dodatkowo 20,00 zł. Trudno mi deklarować cos stałego - bo u mnie w pracy teraz to różnie bywa.:roll:. Ale po nowym roku też będę się starało coś dodatkowo wpłacić.
Bjuta - mylę, że decyzja nalezy do Ciebie - bo rzeczywiście jakby coś się wydarzo.[/QUOTE]


Możemy po prostu uszczuplić trochę skarpetę pt. "na wszelki wypadek". Jednorazowo, czy dwurazowo. Ale sobie nie wyobrażam, żebyśmy się zobowiązały, że już na zawsze lepsze żarełko:roll:. 70 zł dopchać co miesiąc + karma, to się robi ogromna kwota :roll: Wiem jakie jaja się robią po roku w hoteliku - Kładka ma już dług kolosalny, to samo Baca i Fred i bardzo bym nie chciała, żeby zdarzyło się nam... :oops: Moja sytuacja finansowa od stycznia też będzie niestety wyraźnie gorsza. :mad: Więc raczej ponad te 20 zł dla Władzia, nie będę mogła nic wysupłać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiosna']
Z kupką niestety jest różnie, mało stabilne to wszystko. Raz kupka jest "śliczna", innym razem wręcz przeciwnie. Właduś właśnie kończy dzisiaj odrobaczanie trzydniowe, którym to można pozbawić go lamblii, o którą go podejrzewam.
[/QUOTE]

Wiosno, ktorym preparatem Wladek jest odrobaczany ?

A czy zostaly zrobione testy na lamblie ?

Link to comment
Share on other sites

Jak widać, wcale nie muszę Wiosny pytać - bo napisała. 1.30 razy 31 dni to wychodzi 40 zł z malutkim hakiem. Wysyłam! ;)


[quote name='wiosna']

Ale oczywiście karma jest droga. Na Allegro da się kupić duże worki, po 20kg, nieco taniej niż 15. Różnica w koszcie karmy to mniej więcej 1,30zł dziennie, przy tej dawce jaką Władek dostaje.
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja przeprszam, że tak znikam i wieczorami nic nie pisze ale internet mam tylko w pracy.

Oczywiście Bjuta, w wydawaniu pieniędzy należy byc ostrożnym - tym bardziej że Władek u Wiosny może pobyć trochę wiejcej czasu - prawda.
Dlatego szanuję twoja decyzję.
Ale z tego co napisałaś zrozumiałam, że Władek dostanie tą karmę przez pierwszy miesiąc.
Ja tak jak pisałam wczesniej po wypłacie tzn. po 10.XI. wyslę te dodatkowe pieniązki na ta karmę tzn 40 zł.

Ale i tak będzie ciagle brakowało jeszcze 70 zł na hotelik - więc pięknie prosimy z rano o małe co nieco:p

Link to comment
Share on other sites

No Władek ma odłożone na weta, a jakoś Wiosna nie daje znać, że cokolwiek, poza rozwolnieniem chłopakowi dolega - więc wydaje mi się, że trzeba by spróbować z tą droższą karmą przez jakiś czas. Może się nam chłopak ureguluje? :roll: W każdym razie wysłałam Wiośnie 40 zł ze skarpety awaryjnej. W końcu Władek ma odpowiedzialne i zdyscyplinowane cioteczki, więc możemy ciut zaryzykować! :razz: No i są pomysły jak dziurki uzupełniać! :loveu:

A ja tu pospamuję u Władzia - może akurat ktoś zajrzy...

Mamy w PSITULU tak zwają WIELKĄ CZWÓRKĘ - psy, który tam mieszkają 10 lat. W tym parę przyjaciół - DINO I KAJTUŚ. No i Kajtuś staje przed Tęczowym Mostem :-( Słabnie w oczach. Nie wiem jak sobie poradzi Dino, jak po 10 latach straci przyjaciela. Chcemy więc ich wyciągnąć wreszcie do domu. Może Kajtuś stanie na nogi? Znaleźliśmy za 600 stów domowy tymaczas dla obu. Ale deklaracji mamy na półtora. Dlatego tu offuję i zapraszam do chłopaków, którym się dom już naprawdę, naprawdę należy!

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=145876[/URL]


[SIZE=1][IMG]http://i25.tinypic.com/20f9rag.jpg[/IMG][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...