Jump to content
Dogomania

Zakup psa z ZKwP a umowa


lutek323

Recommended Posts

tu nie ma nic do "korygowania". regulamin zkwp mowi, ze szczenie moze opuscic hodowle w wieku 7 tygodni.

oczywiscie, jezeli ma jechac zagranice, to musi odbebnic kwarantanne czyli 3 miesiace plus 21 dni. dla mnie to jest nieludzkie prawo. ten, kto to wymyslil, nigdy w zyciu nie mial szczeniat w domu. serio - gdy maja ci sie urodzic szczenieta, to kochasz je juz od pierwszego dnia cieczki. serio - zanim jeszcze uwolnia sie komorki jajowe, ty juz je wszystkie kochasz. wiec...to jest masakra oddawac psa, ktory jest juz wlasciwie twoj, obcym ludziom.

Link to comment
Share on other sites

Nie podpisałabym takiej umowy. Nie jest to umowa kupna sprzedaży a umowa przekazania psa na określonych w niej warunkach. Nie jest to to samo. Nazwa umowy jest tu kluczowa, bo określa czego ona dotyczy. A dotyczy przekazania psa a nie jego zakupu.

Nie jest określony wyraźnie kupujący i sprzedający, kwota zakupu, nie ma słowa o przepisach kodeksu cywilnego, który warunkuje taką umowę między dwiema osobami prywatnymi. Nie jest istotna wysokosć kwoty ale za co została ona uiszczona. Według tej umowy Autor wątku nie jest właścicielem psa a .... opiekunem. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2016‎-‎12‎-‎21 o 21:19, lutek323 napisał:

nie chce się jej pozbywać ale nieznane są losy nasze, mam dwójkę małych dzieciaków i gdyby się okazało że któreś z nich ma alergię , chociaż nie powinno mieć ale mówię gdyby to trzeba mieć wyjście drugie np oddać pieska komuś z rodziny chociaż na tą rasę raczej nie ma uczuleń ale różne teraz mamy przypadki ,co do prawnika to nie będę przeprowadzał śledztwa kto nim jest , pisał bądź pisała zgodnie z prawem jakie obowiązuje , zawsze mogę zapytać kuzyna co i jak nic mnie to nie kosztuje :) a co do tego czy sunia może się nie sprawdzić jako mama to jest ciekawe pytanie , a tym bardziej że hodowcy wiedzą że chcemy pieska do hodowli a nie na tzw kolanka... 

racja papiery są najważniejsze ale wiadomo umowa też jest ważna w zwiazku z tym że gdyby np piesek mocno zachorował bądź miał jakieś problemy to nici z mojej hodowli ... :(

Lutek-Ty tak serio "na tą rasę nie ma uczuleń" ?? To są rasy mniej i bardziej uczulające???

Edit-doczytałam,że chcesz być hodowcą :) To wypadałoby takich ściem nie rzucać przyszłym właścicielom.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, a_niusia napisał:

tu nie ma nic do "korygowania". regulamin zkwp mowi, ze szczenie moze opuscic hodowle w wieku 7 tygodni.

oczywiscie, jezeli ma jechac zagranice, to musi odbebnic kwarantanne czyli 3 miesiace plus 21 dni. dla mnie to jest nieludzkie prawo. ten, kto to wymyslil, nigdy w zyciu nie mial szczeniat w domu. serio - gdy maja ci sie urodzic szczenieta, to kochasz je juz od pierwszego dnia cieczki. serio - zanim jeszcze uwolnia sie komorki jajowe, ty juz je wszystkie kochasz. wiec...to jest masakra oddawac psa, ktory jest juz wlasciwie twoj, obcym ludziom.

Aniu, chodzi mi o tendencje czy tzw. "modę", dlatego odniosłam się do karmy- aby pokazać jak się zmieniły spostrzeżenia ludzi przez np. 10 lat

 

Link to comment
Share on other sites

no, do tego ludzie maja taka swiadomosc jak w tym watku "dobry hodowca nie oddaje szczeniat wczesiej niz po 8 tyg".

kurde...jak szczeniaki maja 5-6 tyg to juz tylko suke denerwuja:))) a jak jest ich np 10 i maja po 7 tyg, to naprawde...dla wlasnego dobra powinny opuscic poklad i ruszyc w swiat. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

zgodnie z obietnicą dodaje fotki mojej małej :) co do rodowodu to ma na imię Niagara, hodowca wołał na nią Mokka może tak zostanie , nawet ładnie reaguje na to imię zobaczymy , a tak w skrócie jest bardzo kochana i bardzo mądra :, w szoku jestem śpi zemną budzi się w nocy koło 4-5 zaczyna piszczeć , znoszę ją z kanapy daję do kojca gdzie ma matę robi siku -kupę i wskakuję do mnie spać , może ze 2-3 razy zdarzyło się jej w promieniu 1 metra od maty załatwić potrzebę jak na 3 dni to chyba nie jest źle :] 

16265875_1734167733563641_8041997887776376459_n.jpg

16386924_1725668047744697_7239929341185736372_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...