Jump to content
Dogomania

Koty, kocięta „Braci mniejszych” proszą o pomoc….


togaa

Recommended Posts

Dnia 22.02.2017 o 22:44, ona03 napisał:

Kotecki :), Ev-cia wyczarowała bazarek, zaproście wszystkich :)

 

Evciu, z serca dziękujemy !

Od kiedy wybuchła "kocia afera" w bielskim schronisku, jesteśmy na pierwszej linii ognia.

Zgłoszenie z piątku; kocia rodzinka na klatce schodowej bloku;

 

16934048_1995709750656556_1475389515_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 6.03.2017 o 21:22, ona03 napisał:

togusiu, jak maluchy z klatki schodowej ?o

Dwa umarły....:-(  Nie wiadomo czemu.

A tak w ogóle to wraz z mamusią są  zaopiekowane, w "naszym" Domu tymczasowym.

Jutro do nowego domu jedzie kocurek Kabaczek (ten niżej) . Mało tego, Pani widząc przyjaźń jaką Kabaczek żywił do swego kolegi Żigolo, zdecydowała sie na obydwa kociambry. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że Żigolo to kotek bez ogonka i z uszkodzonym oczkiem , więc adopcyjność  zerowa. 

Zdarzają się ludzie patrzący SERCEM !

Gigolo_Groszek-19.jpg.9d73b9e1cd095b0c6097d81ec6d3d795.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, EVA2406 napisał:

Widać, że fajna Pani się chłopakom trafiła. Dobrze wróży na przyszłość, a poza tym każdy powinien wiedzieć, że dwa koty lepiej się chowają niż jeden. Nie mówiąc o trzech......,......

 

 

Oj, dom świetny. Mieszkają tam już dwa KOTY wielkogabarytowe ;-) , dwa psiaczki, dwójka miłych dzieciaków w wieku szkolnym, na około las i pola a w holu powitała nas taka oto kocia kolekcja: niestety, zdjęcie nie chce "stać " w  pionie ;-).58c9bd9159721_KotyKolekcja.thumb.jpg.e32d14fd904427e9ca0f0513f001ddd8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Isiaczku, piękne te Twoje haftowanki.

Mam taką w domu, świąteczną. ;-)

I choć  to już dawno po Bożym Narodzeniu, nadal cieszy oko,  stojąc na widoku ;-)

 

Dnia 15.03.2017 o 23:37, EVA2406 napisał:

Mam nadzieję, że koty będą niewychodzące?

Przez najbliższe m-ce na pewno , a potem jak będą chciały.

Preferuję domy wychodzące, o ile  lokalizacja na to pozwala. Oczywiście inne okoliczności też są istotne. To temat rzeka...;-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, EVA2406 napisał:

Togusiu, przelew z bazarku zrobić na to konto z 1 str?

 

Ja się boję domów wychodzących. Miałam złe doświadczenia :(

Tak, bardzo proszę. Zaznacz może że to "dogomania" dla kotów ;-)

Dziękuję  Ewuniu.

Co do domów wychodzących, to moje osobiste koty też wychodzą więc niekonsekwencją byłoby innym tego zabronić. Jak pisałam, wszystko zależy od wielu czynników.

Ewuniu,Ty mieszkasz w dużym mieście, gdzie funkcjonują firmy profesjonalnie zabezpieczające balkony i  okna, gdzie jest to powszechnie stosowane. W Bielsku namówienie kogoś by dla  kota osiatkował balkon, zabezpieczył uchylne okna, graniczy z cudem.( Prędzej  zrobią to z powodu gołębi .)  A mieszkania bez tych zabezpieczeń skreślam, tak jak i osoby wynajmujące mieszkanie.

Ale zdarzają się pozytywne wyjątki. Oto namiastka balkonu na którymś tam  piętrze, u zaprzyjaźnionej pani Ilonki. Oczywiście wielkiej wielbicielki kotów ;-)!

SAM_2539.thumb.JPG.b2924e38d321198ca7c93c877359683d.JPG

SAM_2541.thumb.JPG.a47ddfda1173f7dd3c4954636cca9f9e.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja mam zabezpieczony balkon taką cieniutką siatką stalową,  kupioną w metra z oczkami w kształcie plastra miodu. Do tego drewniany stelaż i zrobione. Siatka jest tak cienka, że z dołu jej prawie nie widać. Ta profesjonalna zabudowa jest bardzo ładna, ale niestety, bardzo droga i dlatego mogę tylko potencjalnym chętnym pokazach zdjęcia prac wykonanych przez te firmy. natomiast okna uchylne można zabezpieczyć za kilkanaście zł. W Zoopusie są takie kliny z grubszego drutu, które pasują do wszystkich okien uchylnych.

Jutro postaram się zrobić przelew.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2017 o 22:48, EVA2406 napisał:

Przelew z bazarku poleciał. Po otrzymaniu proszę o info na wątku bazarkowym:

 

Poleciał i doleciał EVciu. Już 3 kwietnia 2017r. sfrunęło na stowarzyszeniowe koto 135,00   Dziękujemy Ci z całego serca.

Wszystko pójdzie na leczenie kotowatych.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, togaa napisał:

Poleciał i doleciał EVciu. Już 3 kwietnia 2017r. sfrunęło na stowarzyszeniowe koto 135,00   Dziękujemy Ci z całego serca.

Wszystko pójdzie na leczenie kotowatych.

Dziękuję za info. Nie jest to powalająca kwota, szczególnie na leczenie, ale niech się przyda dla kociastych choraczków.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...