Jump to content
Dogomania

skóra zwierzaka na osiedlowym śmietniku... - halo Kraków !!!


Granula

Recommended Posts

[quote name='Asior']nie wiem o jakim umaszczeniu poszły psy na aukcji, ale wieim, ze w niedziele na aukcji pod TOZ-em poszły trzy psy na os Oświecenia :roll:
poprostu nie mam pytań...
A kilka miesięcy temu?? Poszły Tola i złom z Krakowskiego schroniska... dziewczyny wzięły trzy psy....:stupid: BTW... kto wydaje trzy psy obcym osobom.... dzięki bogu haszczak im uciekł...... Laski z trzema psami chciały jechać pociągiem... Haszczaka znaleźli ludzie i zadzwonili do schroniska.. Toli i Złoma do tej pory nie odnaleziono... laski podały fałszywy adres.... Po interwencji TOZ... nadal nic nie wiadomo... Psy miały mieszkać w wiśniczu.....To były dość duże owczarkowate psy.... mam nadzieje, ze to nie one :placz::placz::placz:[/quote]

o ranyyy Asior :shake: załamałaś mnie... czy mogłabyś mi podać kontakt do kogoś, kto wydał te psy? Myślę, że policja powinna wiedzieć o czymś takim. Ale musiałabym wszystko dokładnie wiedzieć: kto, gdzie, kiedy itp. To na pewno ważna wskazówka.
Ja będę dzwonić w poniedziałek do tej Pani z TOZu, która przyjęła moje zgłoszenie, jeżeli ona nie będzie nic wiedzieć, to poproszę ją o kontakt do osoby z policji, której przekazała sprawę i wtedy już będę męczyć policję.
Z całą pewnością nie odpuszczę i spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Przypomnę, że skóry były duże w kolorze rudawym - na grzbiecie ciemniejsze podpalane, a wstrone łap jaśniejsze - praktycznie kremowe. Mojego TŻta pierwsze skojarzenie było takie, że to jakiś owczarkowaty pies... ale nie na 100%, bo dużo zwierząt jest podobnych rozmiarów i z podobnym umaszczeniem.
Dodam tylko, że mój TŻ miał kiedyś psa - krzyżówkę owczarka niemieckiego z prawdziwą wilczycą [znalezioną dawno temu jako szczeniaka w lesie przez jego wujka]... więc mój TŻ jak zobaczył te skóry od razu mu się skojarzyły z sierścią i umaszczeniem jego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asior']nie wiem o jakim umaszczeniu poszły psy na aukcji, ale wieim, ze w niedziele na aukcji pod TOZ-em poszły trzy psy na os Oświecenia :roll:
poprostu nie mam pytań...
A kilka miesięcy temu?? Poszły Tola i złom z Krakowskiego schroniska... dziewczyny wzięły trzy psy....:stupid: BTW... kto wydaje trzy psy obcym osobom.... dzięki bogu haszczak im uciekł...... Laski z trzema psami chciały jechać pociągiem... Haszczaka znaleźli ludzie i zadzwonili do schroniska.. Toli i Złoma do tej pory nie odnaleziono... laski podały fałszywy adres.... Po interwencji TOZ... nadal nic nie wiadomo... Psy miały mieszkać w wiśniczu.....To były dość duże owczarkowate psy.... mam nadzieje, ze to nie one :placz::placz::placz:[/quote]


O kurcze... wprawdzie nie moje rejony, ale to coś okropnego!!! Oby odnaleziono tych sprawców...

Link to comment
Share on other sites

Granula - ja zadnej wojny nie zrobilem, Saite najwyrazniej nie zrozumiala o co mi chodzilo [moze z powodu lekko sarkastycznego tonu, ktorego ty tez nie zrozumialas?], mimo moich spokojnych prob tlumaczenia. Wojna by byla zdecydowanie bardziej ostra. Jesli wojna byla, to jednostronna.
[quote]ale każdy kto kojarzy tą knajpkę, o której była mowa, wie – że tam jest jeden klient raz na ruski rok, a jakoś knajpka istnieje od kilku lat… hmmm dla mnie to bynajmniej dziwne[/quote]Nie widze bezposredniego zwiazku miedzy utrzymywaniem sie knajpy na rynku, a domniemanymi psimi skorami. I przepraszam, ze mocno offtopowo, ale bardzo mnie denerwuje uzywanie slow, ktorych znaczenia sie nie zna: nie bynajmniej [ktore znaczy tyle, co 'wcale'], a przynajmniej.

Mam po prostu nadzieje, ze nie wazne kto to zrobil - zostanie zlapany i dostanie zdecydowanie wieksza kare, niz 50zl.

A teraz nie 'zasmiecam' watku, bo jak ktos nie chce zrozumiec, to nie zrozumie i szkoda tlumaczyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']A teraz nie 'zasmiecam' watku, bo jak ktos nie chce zrozumiec, to nie zrozumie i szkoda tlumaczyc.[/quote]

Shin Ty także nie zrozumiałeś tego, co ja tłumaczyłam... być może z powodu mojego sarkastyczno-ironicznego tonu :diabloti: niezbyt adekwatnego do istoty sprawy, ale z całą pewnością dostosowanego do Twojego tonu wypowiedzi... żeby Cię nie urazić nie napiszę poziomu wypowiedzi :razz:

W każdym bądź razie dziękuję za zrozumienie, że wątek dotyczy czego innego.

P.S.
czepiasz się użytego przeze mnie słowa: "bynajmniej" i oskarżasz o posługiwanie się słowami, których rzekomo nie rozumiem :evil_lol:

Ty za to nie potrafisz czytać między wierszami... nie zawsze wypowiedź można zrozumieć dosłownie - tłumacząc znaczenie każdego słowa z osobna... trzeba jeszcze umieć zrozumieć kontekst i ukryty sens wypowiedzi.

Wyjaśnię, że słowo dziwne - można zastąpić przeczeniem: "nie-zrozumiałe"
a jak wiadomo słowo: "bynajmniej" jest partykułą wzmacniającą przeczenie

Tak myślałam, że się na to złapiesz i uczepisz się tego, żeby odciągnąć uwagę od znaczenia reszty mojej wypowiedzi. :evil_lol::loveu::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romi']wróćmy do meritum sprawy...czy coś już wiadomo co to za skóry ?![/quote] niestety przez weekend nie jestem w stanie się czegokolwiek dowiedzieć... tak jak pisałam wcześniej w poniedziałek po południu będę dzwonić do TOZu - ma wtedy być ta Pani, która przyjęła ode mnie zgłoszenie

Jeżeli od niej się niczego konkretnego nie dowiem - to poproszę ją o namiary komisariatu policji, który zawiadomiła... w tej chwili dzwonienie po komisariatach na ślepo nie ma sensu... tym bardziej, że nie orientuję się w tym, czy przekazują sobie informacje, czy mają wspólną bazę danych... i czy w innym komisariacie mogłabym się czegokolwiek dowiedzieć.

Jeżeli ktoś ma podobne doświadczenia i wie jak to wygląda, to bardzo proszę o rady. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagienka']Umaszczenie Toli i Złoma: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f85/krakow-odsiaduja-dozywocie-tola-zlom-maja-dom-wspolny-108812/[/url]
Asior, ale ne na Oświecenia poszły? Czemu je akurat przytaczasz?[/QUOTE]


przyszly mi na myśl, bo dowiedziałam się o nich w niedziele na aukcji.,...
no i akurat dwa na raz....
Tak tylko gdybałam....

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote]wyglądało mu to na jakiegoś dużego zwierzaka, być może psa - owczarkowatego sądząc po wielkości i umaszczeniu, sierść rudawa, z góry na grzbiecie ciemniejsza "podpalana", w stronę łap jaśniejsza.[/quote]Nie widzę powodu by ładnie/czysto zdejmować skórę aby zjeść zwierzę a futro potem wyrzucić.
Wiem że to brutalne, co piszę ale:
Pasami chyba łatwiej zedrzeć?
Albo polać wrzątkiem to włosy wypadną i będzie łatwiej czy też czyściej obrabiać mięso?
Nie mylę się ?

Skoro ktoś "kulturalnie" zdjął skórę, robił to tak żeby nie uszkodzić futra i by było to w jednym kawałku : to miał powód.

Moja teoria :
Początkujący kuśnierz lub kłusownik - taki co sam wyprawia to, co upoluje - ćwiczył na tych zwierzętach(cokolwiek to jest) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagienka']Umaszczenie Toli i Złoma: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f85/krakow-odsiaduja-dozywocie-tola-zlom-maja-dom-wspolny-108812/[/URL]
Asior, ale ne na Oświecenia poszły? Czemu je akurat przytaczasz?[/quote]

ten bardziej puchaty i jaśniejszy - zarówno kolorystycznie jak i puchatością sierści pasowałby
ale ten drugi ciemniejszy - jest za czarny i nie ten rodzaj sierści, zbyt krótka

popatrzcie na zdjęcia z linku powyżej tego jaśniejszego psa... jakie inne zwierze to mogłoby być - z podobnym umaszczeniem i rodzajem sierści

może ktoś z czymś skojarzy

Reyes być może masz rację, że ktoś sobie ćwiczył... jeżeli tak, to bardzo dobrze mu się to udało :shake: mam nadzieję, że go złapią - kimkolwiek jest, czy też są

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Perfi'][url=http://krakow.naszemiasto.pl/wydarzenia/922791.html]Najbardziej tajemnicza zbrodnia w Krakowie (2) - Kraków[/url][/quote] brrr ale masakra :smhair2: aż mi słabo

niestety dzisiaj także nie udało mi się porozmawiać z Panią z TOZu, bo znowu jej nie złapałam... mam dzwonić jutro rano - po południu po pracy napiszę, czy się czegoś dowiedziałam

Taks - czyli sarnę [nie ten rodzaj sierści- zbyt krótka] i kozicę [ma czarne łapy - tamta skóra miała tylko grzbiet podpalany, łapy bardzo jasne] możemy wykluczyć :razz:
dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

no to tak: królik , zając, kamionka itp odpadają bo jak rozumiem skóry były większe
dzik, świnka wietnamska - inny rodzaj sierści , rzadka i bardziej szczeciniasta
z możliwych do skłusowania/złapania w tym rejonie i z taką sierścią pozostaje wilk (mało prawdopodobne chyba że ktoś to przywlókł z Bieszczad ) no i niestety pies
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna możliwość wytłumaczenia ( poza chińczykiem ;) i producentem smalcu) - bezdomni. W Bronowicach w dzikich ogródkach działkowych zimują tacy biedni ludzie.Często tamtędy chodzę z psami i nawiązałam z nimi kontakt, czasem sobie pogadamy, także i o tym jak sobie radzą. I w takiej rozmowie przyznali się kiedyś, że regularnie kłusują zające których cała masa podchodzi na te działki ( to jest ciąg zieleni az po Las Wolski, Balice) a "czasem trafi się coś innego". Wolę nie rozważać co to oznacza...W tym wypadku nie są to psy na pewno, raczej sarny bo sama je w tych okolicach często widywałam , jest też dużo ptactwa łownego (kaczki, kuropatwy). Przypomniałam sobie jednak, że padło wtedy z ich strony coś takiego że " psa to w najwiekszym głodzie by do ust nie wzieli choć pełno ich tu lata"- czyli najwyraźnie przynajmniej spotkali sie z takim procederem.
Może w tym wypadku mięso poszło do gara a skóra na śmietnik - no bo gdzie mogłaby trafić jeśli jeszcze np. podjeżdza się wózkiem i można ją wyrzucić nie zwracając uwagi przechodniów.
Jesli jest tak jak myślę to odszukanie sprawców jest własciwie niemożliwe :shake:

Link to comment
Share on other sites

taks tak naprawdę wszystko jest możliwe i to jest najgorsze, że choćbyśmy chcieli zawęzić krąg podejrzanych, to będą to tylko nasze gdybania a nie 100% albo przynajmniej 99% pewności

Moją uwagę zwrócił jakiś miesiąc temu - pewien zbieracz złomu na śmietnikach [z okna mojego pokoju widać 2 śmietniki pod 2 różnymi blokami]. Akurat czekałam na TŻa i z nudów stałam w oknie z nosem w szybie.
A co w tym zbieraczu było takiego interesującego? - otóż podjechał pod śmietnik białym busem, szperał po kontenerach latarką, coś znalazł, wrzucił do samochodu... podjechał pod następny śmietnik i też szperał z latarką po kontenerach.
Coraz więcej ludzi zbiera złom... niekoniecznie tych najbiedniejszych - bo jakiego bezdomnego zbieracza, stać na samochód i paliwo :roll:

Link to comment
Share on other sites

dobrze by bylo faktycznie popytac wsrod bezdomnych szczegolnie tych z psami, w gruncie rzeczy tacy ludzie sa bardzo poczciwi i dobroduszni, sama dzis sie przekonalam na wlasnej skorze ze predzej pomoze menel niz elegancki studencik :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Nie widzę powodu by ładnie/czysto zdejmować skórę aby zjeść zwierzę a futro potem wyrzucić.
Wiem że to brutalne, co piszę ale:
Pasami chyba łatwiej zedrzeć?
Albo polać wrzątkiem to włosy wypadną i będzie łatwiej czy też czyściej obrabiać mięso?
Nie mylę się ? [/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Najłatwiej jest zdjąć skórę w całości. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nie jestem rasistką ale jednak chińczyków bym podejrzewała, nie chce wracać do kłótni z przed paru postów, ale czy Wy nigdy na dogo nie trafiliście na tematy psów uratowanych przed zostaniem "cielęciną w pięciu smakach"? ja trafiłam już kilkakrotnie, mało są schroniska z których biorą zwierzęta (i nie chodzi im o tradycje i psy nie są specjalnie hodowane) czysty biznes, schronisko zgarnęło kasę od gminy a psy wydało do adopcji a kucharz ma mięso za darmo. Ja bym na waszym miejscu na wszelki wypadek poprosiła sanepid o kontrole tej knajpy, jeśli wszystko jest ok to taka kontrola nikomu krzywdy nie wyrządzi.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Astaroth w pewny sensie zgodze sie z toba. Niestety Krakow to b. duze miasto a sprawcy moga byc teraz doslownie wszedzie. Asior przytoczyla przyklas 3 psow (zgadzam sie, kto normalny bierze az tyle :roll:), byc moze to jest grupa ludzi... dzialaja na terenie Krakowa, a moze i Polski... Czy zdarzyl sie w naszym kraju (oprocz Krakowa) taki przypadek? Granula, mam takie pytanie, choc nie wiem czy bedziesz w stanie odp., czy skóry nadal sa w kontenerach? (nie zmuszam cie do grzebania, po prostu pytam).

Link to comment
Share on other sites

rzmawialam dzis z doswiadczonym policjantem wg niego to smalcownik. najpierw sie obdziera ze skory a potem smalec wgotowywuje. mogly byc tez inne cele konsumpcyjne ale akurat tego chinczyka bym nie podejrzewala knajpa rok w rok dostaje rozne nagrody

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdaK']Granula, mam takie pytanie, choc nie wiem czy bedziesz w stanie odp., czy skóry nadal sa w kontenerach? (nie zmuszam cie do grzebania, po prostu pytam).[/quote]
:razz: z racji posiadania kota, żeby nie śmierdziało po sprzątnięciu w kuwecie - mój TŻ praktycznie codziennie chodzi na śmietnik ... i wierz mi, że wtedy jak zauważył tą skórę, to nie grzebał w kontenerach :eviltong: tak się to rzuciło w oczy... a teraz to specjalnie zagląda ...nie wiem, co on tam chce znowu wypatrzeć ...chyba szczęścia tym razem szuka :cool3:

dowiedziałam się, że TOZ czeka na oficjalne wiadomości z policji - jak tylko będę wiedzieć coś na 100% to napiszę

a póki co nieoficjalnych wieści, które się dowiedziałam pisać nie będę, żeby nie robić zamieszania

ale raczej nie ma co liczyć na to, że ktoś za to odpowie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...