Jump to content
Dogomania

Ocalmy Sonię przed dziką samotnością.


Recommended Posts

Sonia  w realu jest jeszcze piękniejsza.Wbiegła do pokoju zobaczyła nas zatrzymała się kilka kroków dalej i patrzyła na nas tymi swoimi  pięknymi oczami. Jakby  zastanawiała się "czego ci ludzie chcą".Ale byłyśmy przygotowane, smaczki bardzo ośmieliły sunię.Przesympatyczna Ewa, która piecze wyjątkowo smaczne ciasteczka z wątróbką od razu stała się ulubienicą Soni, wiadomo przez żołądek do serca.Sonia podchodziła sama brała smaczki i pozwalała się głaskać delikatnie przy uszkach i pod bródką.Zdjęcia są, ale mam problem ze wstawieniem .Doris66 spróbuje.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Ana10 napisał:

Sonia  w realu jest jeszcze piękniejsza.Wbiegła do pokoju zobaczyła nas zatrzymała się kilka kroków dalej i patrzyła na nas tymi swoimi  pięknymi oczami. Jakby  zastanawiała się "czego ci ludzie chcą".Ale byłyśmy przygotowane, smaczki bardzo ośmieliły sunię.Przesympatyczna Ewa, która piecze wyjątkowo smaczne ciasteczka z wątróbką od razu stała się ulubienicą Soni, wiadomo przez żołądek do serca.Sonia podchodziła sama brała smaczki i pozwalała się głaskać delikatnie przy uszkach i pod bródką.Zdjęcia są, ale mam problem ze wstawieniem .Doris66 spróbuje.

Aniu, nie mam złudzeń, że to ciasteczka spowodowały tą nagłą sympatię Soni, a nie moja skromna osoba:) Niemniej ośmielona nimi Sonia bardzo szybko podchodziła blisko, pozwalała na dotyk i tak naprawdę mogłaby spokojnie iśc do wyrozumiałego i mądrego domku, który da jej czas na ośmielenie się. Jest tak bardzo szlachetna, piękna, delikatna... W tej chwili na pewno nie nazwałabym jej dzikuską:) jest sunią ostrożną, ale jak już kogoś pokocha, to może się otworzyć do końca:) 

Jest naprawdę śliczna, na żywo dużo ładniejsza niż na zdjęciach:)

Nie wiem, której z Was mówiłam, że miałyśmy z Ellig taką dziką sunię i znalazła super wyrozumiały i kochający domek. Sonia tez taki znajdzie:) A nasza Oli - dzikuska bardzo mi przypomina Sonię:

Oli016.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sonia coraz mniej boi sie obcych ludzi. Ewę widziała po raz pierwszy w zyciu i nie było to dla niej jakaś tam wielką traumą. Wiekszość zachowań Soni jest i tak na zasadach Soni, czyli jak sie mniej obawia kogoś to przyjdzie jak ja ktos lub coś przerazi trzyma sie z boku ale bardzo blisko , ciekawi ją co robia i dlaczego tak robia inne psy i inni ludzie. Sonia wyszłą ze swojej dzikiej skorupy i chce być taka jak inne psy........a dla mnie i tak jest najpiekniejszą i najdelikatniejszą sunieczka jaką znam. W kontaktach z Ewą ciasteczka wątróbkowe bardzo pomogły .......  bo ciocia Ewa piecze wysmienicie.

16806706_1985876678314044_59555719958809

16681511_1985876808314031_45947068467166

16730454_1985877151647330_68476912501924

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Paulshadow napisał:

Dzien dobry,

Przynoszę prezencik dla Soni z Walentynkowego bazarku w UK. Pieniążki w kwocie 700zl niebawem powinny być na koncie Soni. Zycze znalezienia dobrego domku dla  Soni.❤️

To najlepsza wiadomość ostatnich dni, i spadł nam ogromny kamień z serc....bo ta niespodzianka pozwoli nam pewniej dotrwać z Sonią  do czasu znalezienia dla niej domu stałego. Dziękujemy z całego serca.  

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, hop! napisał:

16806706_1985876678314044_59555719958809

Śliczna Sonia. Lubię ją w wersji z klapniętymi uszami. :-)

A ja lubię ją w każdej wersji. Żadne zdjecie nie odda jej urody ( no chyba Hop! że Ty bys je wykonała, bo zdjecia robisz rewelaacyjne ) , na zywo Sonia to psia ksieżniczka, delikatna, subtelna, krucha choc nie malutka.....ma cos takiego w urodzie i w zachowaniu  , ze  jak na nia patrze to wydaje mi sie ze jest takim ulotnym zjawiskiem, jest a jakby jej nie było, jak mgiełka, powiew zefiru........ No i tej jej piękne oczy i uszy.........moje serce łamią ilekroc na nią patrze.  Kolor intensywnie rudy, włos króciutki jak u jamniczki, jak biegnie to wydaje się, ze nie stąpa po ziemi, tylko unosi sie w powietrzu. Oh......gdyby udało się zrobic jej dobre zdjecia.....ale Paula nie ma sprzetu, ja tez nie mam i mieszkam daleko od Soni. Dlatego zdjecia sa takie jakie są a Wy musicie mi uwierzyć ze Sonia jest taka jak ją opisałąm. Ana10 i EwaMarta pewnie to potwierdzą, bo widziały Sonie na żywo.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, doris66 napisał:

A ja lubię ją w każdej wersji. Żadne zdjecie nie odda jej urody ( no chyba Hop! że Ty bys je wykonała, bo zdjecia robisz rewelaacyjne ) , na zywo Sonia to psia ksieżniczka, delikatna, subtelna, krucha choc nie malutka.....ma cos takiego w urodzie i w zachowaniu  , ze  jak na nia patrze to wydaje mi sie ze jest takim ulotnym zjawiskiem, jest a jakby jej nie było, jak mgiełka, powiew zefiru........ No i tej jej piękne oczy i uszy.........moje serce łamią ilekroc na nią patrze.  Kolor intensywnie rudy, włos króciutki jak u jamniczki, jak biegnie to wydaje się, ze nie stąpa po ziemi, tylko unosi sie w powietrzu. Oh......gdyby udało się zrobic jej dobre zdjecia.....ale Paula nie ma sprzetu, ja tez nie mam i mieszkam daleko od Soni. Dlatego zdjecia sa takie jakie są a Wy musicie mi uwierzyć ze Sonia jest taka jak ją opisałąm. Ana10 i EwaMarta pewnie to potwierdzą, bo widziały Sonie na żywo.

Może zdjęcia nie oddają jej urody, ale Twój opis z całą pewnością tak. Jest obrazowy i poetycki. :-) Kiedyś Ola (Bonsai) robiła zdjęcia bezdomniakom. Nawet znalazłam wątek, który założyła: 

 

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam Doris66, Sonia na żywo bardzo zyskuje na urodzie.Oprócz Twojego trafnego opisu dodam tylko, że ma lśniącą sierść i śnieżnobiałe skarpetki ,które dodają elegancji iście królewskiej.W szarym o tej porze otoczeniu wygląda cudownie.Po prostu jest piękna.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, hop! napisał:

Może zdjęcia nie oddają jej urody, ale Twój opis z całą pewnością tak. Jest obrazowy i poetycki. :-) Kiedyś Ola (Bonsai) robiła zdjęcia bezdomniakom. Nawet znalazłam wątek, który założyła: 

 

Dzieki Hop!. Napisałam do tej dziewczyny, ale ona logowała sie ostatnio w 2016r. Napisałam też na wątku. Ale pewnie nic to nie da. Wątek jak wiele innych nieaktywny.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, doris66 napisał:

A ja lubię ją w każdej wersji. Żadne zdjecie nie odda jej urody ( no chyba Hop! że Ty bys je wykonała, bo zdjecia robisz rewelaacyjne ) , na zywo Sonia to psia ksieżniczka, delikatna, subtelna, krucha choc nie malutka.....ma cos takiego w urodzie i w zachowaniu  , ze  jak na nia patrze to wydaje mi sie ze jest takim ulotnym zjawiskiem, jest a jakby jej nie było, jak mgiełka, powiew zefiru........ No i tej jej piękne oczy i uszy.........moje serce łamią ilekroc na nią patrze.  Kolor intensywnie rudy, włos króciutki jak u jamniczki, jak biegnie to wydaje się, ze nie stąpa po ziemi, tylko unosi sie w powietrzu. Oh......gdyby udało się zrobic jej dobre zdjecia.....ale Paula nie ma sprzetu, ja tez nie mam i mieszkam daleko od Soni. Dlatego zdjecia sa takie jakie są a Wy musicie mi uwierzyć ze Sonia jest taka jak ją opisałąm. Ana10 i EwaMarta pewnie to potwierdzą, bo widziały Sonie na żywo.

Nic dodać nic ująć:) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...