Jump to content
Dogomania

jak oduczyć


Justi

Recommended Posts

hej,

macie jakieś pomysł, sprawdzone metody jak oduczyć psa robienia rzeczy zabronionych pod naszą nieobecność, konkretnie chodzi mi o niewskakiwanie na fotele i sofę.
W naszej obecności psisko nie wskakuje ale gdy nas nie ma to dosyć często są ślady po wylegiwaniu się lub szybki zeskok gdy słyszy że się zbliżamy.
Wiem, że skarcenie "po fakcie" nic nie da i zastanawiam się jaki sposób nauczyć ją przestrzegania zasad również gdy nas nie ma

pozdrawiam
J.

Link to comment
Share on other sites

PROPONUJĘ POZASTAWIAĆ CZYMS MEBLE NA KTÓRE WSKAKUJE , ALBO NIE ZOSTAWIAĆ PSA W POMIESZCZENIACH GDZIE SĄ FOTELE I SOFA.
moje maja do dyspozycji kuchnię, łazienkę i przedpokój gdy zostają same,drzi do pokoi są zamknięte na klucz, bo moja starsza pani potrafi otwierać drzwi.
BASIA

Link to comment
Share on other sites

dzięki za wszystkie odpowiedzi
zastawianie mebli nie pomaga - psica ładuje się i na zastawione
ograniczenie dostępu też odpada ponieważ ze względu na otwarty układ mieszkania miałaby bardzo małą ograniczoną powierzchnię
chyba pozostanie mi skorzystanie z rady większości czyli akceptacja :-) :-) :-)
mimo to chętnie poczytam o dalszych propozycjach oduczenia

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja proponuję zostawić w poslaniu jakas bluzę własciciela, a jak to nie pomoże poprostu to zaakceptowac - mój piesek też nie śpi ze mną ( rano z mama spi:roll:) a jak wychodze do szkoły robi hops i spi wywalony brzuchem do góry na całego;)
Jezeli to nie jest dla Ciebie problem to go nie musisz oduczac :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie się podoba pomysł z przykrywaniem mebli prześcieradłem :)
Natomiast jeśli koniecznie chcecie zaradzić takim zachowaniom, to można jeszcze zastosować klatkę. Tutaj przeczytasz jak do niej przyzwyczaić psa, żeby traktował ją jak swoją budę, bezpieczny kąt, a nie więzienie:
[url=http://www.wychowanie.psy24.pl/art.php?art=1734]Jak pokona

Link to comment
Share on other sites

Był sobie taki naukowiec zajmujący się wychowaniem młodzieży i w swych książkach pisał, że autorytet polega m.in. na tym, aby nie zakazywać rzeczy, o których z góry wiadomo, że zakaz nie poskutkuje ... :diabloti:

Czyli ... kocyk na fotel/kanapę i zapomnieć :evil_lol:
Chyba, że podłączysz meble pod prąd kładąc na nie metalową siatkę, wysypiesz je całe pieprzem, albo podłązysz sensor naciskowy uruchamiający nagrany wrzask "WON Z KANAPY SIERŚCIUCHU!!!;)

Podam Ci przykład:
Jest ograniczenie prędkości, jak jest Policja, to wszyscy jadą zgodnie z przepisami, jak nie ma ... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...