Jump to content
Dogomania

Wszystkie maluchy już w swoich domach!Porzucone w pudełku szczeniaki!


buniaaga

Recommended Posts

DZis odwiedziłam poadopyjnie brata Chomiczka - tego który wyadoptował sie jako pierwszy. Ma na imię Brutus i w pełni zasługuje na to imię. Kawał chłopaka z niego rośnie, juz prawie nie mieści mi sie w ramionach, a futro to ma takie ze nie sposób włożyć w nie palców.  Fajny z niego pies. Bedą zdjęcia ale później.

Link to comment
Share on other sites

Chomik i Dejzi zostay wczoraj zaszczepione. Dzięki Pani, która sie nimi opiekuje szczepienia wyniosły jedynie 39,20zł za dwa psiaki. DZiekuje pani Joasi i lecznicy która tak pięknie traktuje bezdomne zwierzeta. Kwote przelewam ze skarbonki psiaków.

Link to comment
Share on other sites

Kazik wczoraj wrócił z adopcji.........Rozpieszczono go przez ten czas do granic możliwości, Kazik nabrał złych nawyków ( skacze , wymusza, piszczy, zaczął sikać wszędzie tylko nie na dworze ). No ale cóż, jeśli pozwalano mu na takie zachowanie bez najmniejszego sprzeciwu to się Kazikowi wcale  nie dziwię.  Państwu zabrakło konsekwencji w działaniu. Kazik będzie kiedyś wielkim  silnym psem,  o być może dominującym charakterze a taka ślepa miłość Państwa mogłaby doprowadzić do tragedii. Po prostu za silny charakter psa a zbyt słaby u ludzi. Od dzisiaj Kazik ma rygor, dyscyplinę  i powoli wracamy do normalności, opiekunom w dt lekko nie będzie, bo trzeba poskromić Kazika i jego złe przyzwyczajenia. Kazik waż już prawie 9 kg a ma niecałe 3 miesiące. Co z niego wyrośnie...... wiadomo, duży pies, który potrzebuje silniejszej ręki.

Link to comment
Share on other sites

Kazik wczoraj wrócił z adopcji.........Rozpieszczono go przez ten czas do granic możliwości, Kazik nabrał złych nawyków ( skacze , wymusza, piszczy, zaczął sikać wszędzie tylko nie na dworze ). No ale cóż, jeśli pozwalano mu na takie zachowanie bez najmniejszego sprzeciwu to się Kazikowi wcale  nie dziwię.  Państwu zabrakło konsekwencji w działaniu. Kazik będzie kiedyś wielkim  silnym psem,  o być może dominującym charakterze a taka ślepa miłość Państwa mogłaby doprowadzić do tragedii. Po prostu za silny charakter psa a zbyt słaby u ludzi. Od dzisiaj Kazik ma rygor, dyscyplinę  i powoli wracamy do normalności, opiekunom w dt lekko nie będzie, bo trzeba poskromić Kazika i jego złe przyzwyczajenia. Kazik waż już prawie 9 kg a ma niecałe 3 miesiące. Co z niego wyrośnie...... wiadomo, duży pies, który potrzebuje silniejszej ręki.

Link to comment
Share on other sites

Doris66, nie dodała, że skutki rozpieszczenia Kazika zaczęły opiekunom mocno przeszkadzać...., bo ile razy w ciągu doby można zmieniać pościel zasikaną przez Kazika...a Kazio z tego tytułu,że lał do łóżka pańciowego nie otrzymywał  nawet reprymendy....Jak rozpieścili tak mają....można by rzec...ale państwo nie chcieli już tak niesfornego psiaka....

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, mar.gajko napisał:

Dobrze, że taki mały i w sumie mu wszystko jedno jeszcze. Nie przyzwyczaił się tak do domku.

Ale swoją drogą to charakterny będzie. Trzeba mu stanowczego domku, ale nie okrutnego. By go nie wychowywali biciem, co niektórzy uważają za podstawę w "poskramianiu" mocnych psów.

Coś Ty.......każdego kto zechce uderzyć lub uderzy Kazika ja dopadnę i oddam za Kazika......Kazik zresztą nie potrzebuje aby używać wobec niego siły, on po prostu jest charakterny i mega inteligentny. On jakby to powiedziec "bada grunt" i jak ten grunt zaczyna byc słaby to Kazik to wykorzystuje. Ale jak trafi na "godnego przeciwnika" szybko odpuszcza i ustawia się w szeregu. Opiekun Kazika musi byc  konsekwentny i taki  który nakreśli Kazikowi wyraźne granice i nie pozwoli Kazikowi zostać przewodnikiem stada. Po powrocie do dt pierwsze co zrobił Kazik to zdominował Dejzi ( swoją siostrę ) bo ona jest najsłabsza w stadzie i bardzo uległa, następnie próbował zdominować Chomika, ale mu sie nie udało bo na takie jego zachowanie natychmiast zareagowała Strzałka (sunia opiekunów, która matkuje szczylkom ). Strzałka szybko ustawiła Kazika w odpowiednim miejscu i zapanował spokój w stadzie.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich serdecznie,w końcu dotarłam i ja na dogomanię i do wątku moich pierwszych tymczasowych szczeniorków. Będę starała się w miarę moich możliwości zaglądać tutaj i zdawać relację z postępów wychowawczych mojej gromadki ;) Na dzień dzisiejszy mogę się pochwalić, że dzieciaki reagują na komendę siad oraz waruj- kolejnym wyzwaniem będzie chodzenie na smyczy -zaczynamy od jutra:)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Czarnulka21 napisał:

Witam wszystkich serdecznie,w końcu dotarłam i ja na dogomanię i do wątku moich pierwszych tymczasowych szczeniorków. Będę starała się w miarę moich możliwości zaglądać tutaj i zdawać relację z postępów wychowawczych mojej gromadki ;) Na dzień dzisiejszy mogę się pochwalić, że dzieciaki reagują na komendę siad oraz waruj- kolejnym wyzwaniem będzie chodzenie na smyczy -zaczynamy od jutra:)

No witamy, witamy......Poprosimy zdjęcia, zwłaszcza Kazika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...