Jump to content
Dogomania

Nowa praca i pies sam w domu na dłużej


stormcloud

Recommended Posts

Sprawa wygląda tak: Mamy sunię, malutkiego kundelka, obecnie 7 miesięcy. Ponieważ pracowałam z domu, młoda nie zostawała sama dłużej niż 2-3 godzinki, tylko parę razy na 4-5 godzin. Niestety, teraz rozglądam się za nową pracą, najchętniej poszłabym na pół etatu ze względu na psa jednak najciekawsze oferty są na caly czyli nie byłoby mnie w domu jakieś 8-9 godzin.

I tu pytanko:

Czy jeśli do tej pory mała grzecznie zostawała sama w domu, nie demolowała mieszkania i najprawdopodobniej przez cały czas mojej nieobecności spała albo ciamkała swoje "gnatki" to czy nagle te 8 godzin nieobecności pańci nie zmieni jej zachowania i nadal będzie grzecznie zostawać?

 

Obawiam się troszkę tego, że coś jej się w łepetynce poprzestawia i zacznie wariować jak nagle zostanie sama na tyle godzin dlatego pomyślałam, że zapytam tych bardziej doświadczonych ;)

 

Aha, całkiem możliwe że teściowa będzie wpadała raz dziennie wyprowadzić ją na spacerek i dotrzymać towarzystwa. Czy to ułatwi sprawę zostawania na tak długo?

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś znajomy zajrzy do psa, wyprowadzi bodaj na krótko, nie powinno być większych problemów. Przyda się także dłuższy niż do tej pory spacer poranny.

Też myślałam o dłuższym porannym spacerze ale u niej jest ten problem, że na tym porannym załatwi swoje sprawy i sama ciągnie do domu, nawet jeśli  to ona mnie budzi na sikupe, zrobi swoje i chce wracać. Nawet smaczki nie pomagają, po prostu nie chce iść dalej. Kiedy wrócimy to leci obudzić pana, troszke powariuje, pokręci się po domu i idzie spać. Dopiero na drugim spacerze ok. godziny 11 dłużej chodzimy.

 

 

Jesli psica jest nauczona zostawania samej, a do tego tesciowa zabierze ja na spacer w ciagu dnia to nie powinno byc problemu.

Jest nauczona, już nawet nie robi mi scen kiedy widzi że się zbieram tylko czeka na wyjściowego smaczka.

Teściowa twierdzi że będzie wpadać, widać  że uwielbia naszą psine i chętnie to zrobi ale jak to będzie w praktyce to się okaże.

Link to comment
Share on other sites

Weź jeszcze pod uwagę nudę - pies może znosić zostawanie w domu pod względem rozstania z właścicielem, ale po prostu się tam nudzić gdy opiekuna nie ma zbyt długo. Te 4-5 godzin większość psiaków prześpi, ale jeśli to będzie 9 (8+dojazd w jedną i drugą) to może mu się nudzić. Idealnie byłoby gdyby ta teściowa się w połowie dnia pojawiła - to nawet nie musi być jakiś długi spacer, starczy samo to, że pies będzie miał odrobinę aktywności.

Jak nie, pozostaw mu jakąś atrakcję - gryzak, albo zabawkę "inteligentną" - coś co go nie nakręci,ale zajmie na chwilę. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...