Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

Jakieś dziwne przeliczenia zrobiłeś .W składzie zawsze podane jest wg.kolejności i jeśli mączka z miesa jest na pierwszym miejscu ,to znaczy ,że jest jej najwięcej ,bez względu na inne następne składniki. W PROFormance nie ma menadioniny (sztucznej wit,K) co już zdecydowanie stawia PROF na pierwszym miejscu.Seqestering(chyba tak to siępisze) ma tylko PROF.Klasa karm super premium występuje tylko w PROFormance i Nutram.PROFormance ma jeszcze dodatkową przewagę ,bo CertyfikatAIB czego nie ma żadna z tych karm.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='SAWA']Jakieś dziwne przeliczenia zrobiłeś .W składzie zawsze podane jest wg.kolejności i jeśli mączka z miesa jest na pierwszym miejscu ,to znaczy ,że jest jej najwięcej ,bez względu na inne następne składniki.[/quote]
Przeliczenia są dobre ;)
W PF jagnięciny jest więcej niż ryżu, jest jej więcej, niż mączki ryżowej, ale już niekoniecznie jest jej więcej, niż ryżu i mączki ryżowej razem. Z kukurydzą jest podobnie, bo też jest podzielona na 2 części.
Czyli w Acanie i w Nutram jagnięcina stanowi nieco ponad 1/3 karmy (albo 1/4, jeśli wliczac w to tłuszcz), a w PF nieco ponad 1/5 (albo 1/6 jesli, analogicznie, wliczy się tłuszcz) ;)

[quote name='SAWA']Klasa karm super premium występuje tylko w PROFormance i Nutram.[/quote]
A to akurat naprawdę niewiele znaczy, bo nie ma żadnych ogólnie obowiązujących norm, które regulują skład karm Premium, czy Super Premium. Na przykład koncern produkujący Pedigree mógłby opłacić dla tej karmy, zawierającej raptem 4 proc. mięsa i mięsnego syfu certyfikat Premium i wypuścić na rynek linię np. Pedigree Super, w której byłoby np. 7n proc. mięsa i mięsnego syfu i tę karmę określac mianem Super Premium ;)
Czyli taka klasyfikacja daje nam jedynie pojęcie o tym za jakiej jakości produkt uważa karmę jej producent, a nie jaka jest faktycznie jej jakośc. W praktyce więc karma zaklasyfikowana jako Premium może mieć skład lepszy od karmy innego producenta, zakwalifikowanej jako Super Premium.

A wracając do pytania: Acana, PF, czy Nutram, to w przypadku wersji L&R ja stawiałabym na Acanę. jej skład najbardziej mi się podoba, ze względu na brak pszenicy, kukurydzy i kurczaka (kurczak jest w Nutram, w PF występuje tylko w postaci tłuszczu z kurczaka, który ponoć nie powoduje alergii). Brak tych składników jest szczególnie ważny dla włascieieli psów, które są uczulone na wersje karm zawierające kurczaka, kukurydzę, czy pszenicę, a większośc karm wszelkich marek zawiera któryś z tych składników (głównie dwa pierwsze). Tym samym dla mnie bez sensu jest nazywanie karmy, która zawiera np. kukurydzę, karmą dla alergików, tylko dlatego, że na początku składu zamiast kurczaka widnieje jagnięcina... ;)
A już największe kurizoum widziałam w ulotce Nutry Nuggets. W opisie karmy z jagnięciną widniało, że jest to karma specjalnie dla tych piesków, które sa uczulone na kurczaka, czy kukurydzę, a w wydrukowanym poniżej składzie jak byk było jedno i drugie, tyle, że na nieco dalszych pozycjach, niż w pozostałych wersjach Nutry :lol:

ps. a moje psy, mimo upałów i przez to mniejszej dawki ryuchu mają wilczy apetyt, żrą, jak dzikie :-o I raczej nie ma znaczenia rodzaj karmy, bo Sabina i tak lubi prawie każda, a Bugajskiemu żadna za bardzo nei smakuje... Mam dziwne psy :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Witam

Karmie juz ProFormance Pro Power odokolo 4 miesiecy i karma naprawde jest super. Sucz mam wybredna i malo ktora karma jej pasowala. Zawsze cos bylo nie tak :roll: Przede wszystkim sucz byla chuda i bardziej przypominala charta jak boksera. Miala tez lupiez:/ Ostatnimi czasy 3ma ladna linie. Wazy okolo 28-29 kg, zeberka juz niknely i wyglada w sam raz.
Mysle juz czy nie przerzucic na ProF. tez mlodszego psiaka:razz:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

asher ,wiele rzeczy jakie napisałaś mijają się z prawdą .Klasyfikacja karmy jest zobowiązaniem dla klienta ,nie tylko jakościowo ,ale też dawkowanie jest mniejsze w karmach klasy super premium niż innych bytowych czy premium.Niestety mało firm może napisać ,że ich karma ma klasę super premium i producent NUTRAM ma też K9 klasypremium (czemu też nie super premium?) Dawkowanie ma ogromny wpływ na przyswajalność i trawienie pokarmu.Składniki pochodzące od jednego zborza nie mogą przekraczać ilości mączki mięsnej ,bo wtedy byłyby na pierwszym miejscu ,ale nawet jak są rozbite ,to i tak nie jest ich więcej od mączki mięsnej.PROF jest bez syntetyków ,co między innymi ma ACANA i NUTRAM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']asher ,wiele rzeczy jakie napisałaś mijają się z prawdą .Klasyfikacja karmy jest zobowiązaniem dla klienta ,nie tylko jakościowo ,ale też dawkowanie jest mniejsze w karmach klasy super premium niż innych bytowych czy premium.Niestety mało firm może napisać ,że ich karma ma klasę super premium i producent NUTRAM ma też K9 klasypremium (czemu też nie super premium?) Dawkowanie ma ogromny wpływ na przyswajalność i trawienie pokarmu.Składniki pochodzące od jednego zborza nie mogą przekraczać ilości mączki mięsnej ,bo wtedy byłyby na pierwszym miejscu ,ale nawet jak są rozbite ,to i tak nie jest ich więcej od mączki mięsnej.PROF jest bez syntetyków ,co między innymi ma ACANA i NUTRAM.[/quote]

Jeśli wyznacznikiem jakości miałaby byćdzienna dawka żywieniowa to w porównaniu tych produktów na 1 miejscu wylądowałoby Nutram.

Nutram - stawka dzienna dla psa 10-20kg to 120-170g
Acana - stawka dzienna dla psa 10-20kg 115-220
Proformance - - stawka dzienna dla psa 10-20kg to 150-225g

Dyskutowaliśmy już na ten temat wiele razy (Karmy Premium, Super Premium,Utra HiperPremium) - te terminy nie mają żadnego pokrycia w realnej zawartości karm, nie ma instytucji która by nadawała, czy też certyfikowała nadawanie tego terminu konkretnym karmom.

Niestety nie mogę się zgodzić ze zdaniem "Składniki pochodzące od jednego zborza nie mogą przekraczać ilości mączki mięsnej ,bo wtedy byłyby na pierwszym miejscu ,ale nawet jak są rozbite ,to i tak nie jest ich więcej od mączki mięsnej." Bo to nie jest prawda. Zgodnie z zarządzeniem AAFCO składniki mają byćumieszczane na etykietach zgodnie z kolejnością wagową i są ważone ODDZIELNIE.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']asher ,wiele rzeczy jakie napisałaś mijają się z prawdą .Klasyfikacja karmy jest zobowiązaniem dla klienta ,nie tylko jakościowo ,ale też dawkowanie jest mniejsze w karmach klasy super premium niż innych bytowych czy premium.Niestety mało firm może napisać ,że ich karma ma klasę super premium i producent NUTRAM ma też K9 klasypremium (czemu też nie super premium?)[/quote]Przeczytaj dokładnie to, co napisałam. Bo to co ty napisałaś tylko potiwrdza moje słowa ;) Producent X wytwarza kilka karm, różnej jakości. Dlatego jedna karma producenta X jest premium, a druga karma producenta X jest super premium. I tu oczywiście oznacza to, że karma X super premium jest lepsza od karmy X premium. Ale nie oznacza to, że karma super premium produkowana przez X jest lepsza od karmy premium produkowanej przez producenta Y. W rzeczywistości karma super premium może być dużo gorsza od karmy bez klasyfikacji, ale produkowanej przez kogo innego.

A resztę wytłumaczył/a kretbor ;)

Link to comment
Share on other sites

Super Premium ,to wysokiej jakości mączki ,
lub składniki użyte w karmie ,a Premium ,
czy bytowe ,to juz mogą być gorszej jakości .
Tak jest w USA .
Jeszcze raz napiszę ,że wszyscy producenci chcieliby ,
aby ich karma była na najlepszym poziomie ,
bo i cena inna i renoma ,ale nie mogą sobie napisać Super Premium ,
bo to zobowiązuje .
Takie zdanie ,ze nie ma znaczenia czy karma jest klasyfikowana ,
czy nie ,bo mogą być tej samej jakości ,jest błędne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Super Premium ,to wysokiej jakości mączki ,
lub składniki użyte w karmie ,a Premium ,
czy bytowe ,to juz mogą być gorszej jakości .
Tak jest w USA .
Jeszcze raz napiszę ,że wszyscy producenci chcieliby ,
aby ich karma była na najlepszym poziomie ,
bo i cena inna i renoma ,ale nie mogą sobie napisać Super Premium ,
bo to zobowiązuje .
Takie zdanie ,ze nie ma znaczenia czy karma jest klasyfikowana ,
czy nie ,bo mogą być tej samej jakości ,jest błędne.[/quote]

Ok, zakładając, że powyższe stwierdzenie jest prawdą. To jak wyjaśnić logicznie (i marketingowo) fakt, że jedyna z powyżej trzech analizownaych karm, która na opakowaniu używa terminu Super Premium, ma gorszy skład i gorszą przyswajalność niż karmy, które nie informują o swoim statusie Super Premium?

Link to comment
Share on other sites

Dawkowanie karmy jest średnio wyliczone na psa .Co z tego ,że np.ACANA ma mniejsze dawkowanie ,jak w praktyce trzeba dać tego dużo więcej niż zaleca producent.Często producenci zaniżają dawkowanie i potem własnie psy na tej czy innej karmie są chude .W PROF raczej jest zawyżone dawkowanie i bardzo pobudliwe i ruchliwe psy wyglądają na tej dawce dobrze. Widełki dawkowania lepszych karm są podobne ,lecz istotne jest to jakie kupy (ilość i konsystencja) Jak karma zwiększa objętość po namoczeniu .Wtedy wiadomo jaka jest dana karma i jak pies ją trawi i przyswaja.ACANA w Kanadzie jest mniej ceniona niż NUTRAM i jednak klasyfikacja jest istotna ,bo np. K9 jest już nie taka jak NUTRAM .To jest tylko przykład dotyczący klasyfikacji producenta. Nikt logicznie mi nie powie ,że jak jest możliwość łatwego klasyfikowania ,to firma nie zdecyduje się na to .Rozmawiałam kiedyś o klasyfikacji z firmą w USA produkującą karmę klasy premium i oni powiedzieli ,że już starają się ,aby ich karma miała klasę super premium ,więc wydaje mi się ,że musieli staranniej dobrać składniki i lepsze dodać mączki ,bo już słyszałam ,że ma klasyfikację super premium. Nie jest to jednak tylko jakieś widzi mi się ,a zobowiązanie do klienta .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Dawkowanie karmy jest średnio wyliczone na psa .Co z tego ,że np.ACANA ma mniejsze dawkowanie ,jak w praktyce trzeba dać tego dużo więcej niż zaleca producent.Często producenci zaniżają dawkowanie i potem własnie psy na tej czy innej karmie są chude .W PROF raczej jest zawyżone dawkowanie i bardzo pobudliwe i ruchliwe psy wyglądają na tej dawce dobrze. Widełki dawkowania lepszych karm są podobne ,lecz istotne jest to jakie kupy (ilość i konsystencja) Jak karma zwiększa objętość po namoczeniu .Wtedy wiadomo jaka jest dana karma i jak pies ją trawi i przyswaja.ACANA w Kanadzie jest mniej ceniona niż NUTRAM i jednak klasyfikacja jest istotna ,bo np. K9 jest już nie taka jak NUTRAM .To jest tylko przykład dotyczący klasyfikacji producenta. Nikt logicznie mi nie powie ,że jak jest możliwość łatwego klasyfikowania ,to firma nie zdecyduje się na to .Rozmawiałam kiedyś o klasyfikacji z firmą w USA produkującą karmę klasy premium i oni powiedzieli ,że już starają się ,aby ich karma miała klasę super premium ,więc wydaje mi się ,że musieli staranniej dobrać składniki i lepsze dodać mączki ,bo już słyszałam ,że ma klasyfikację super premium. Nie jest to jednak tylko jakieś widzi mi się ,a zobowiązanie do klienta .[/quote]

A co za sPiSowa teoria dziejów? Jedynie my jesteśmy fajni a inni to kręcą. Wszystkie firmy z USA czy Kanady podlegają tym samym wymogom i regulacjom. Skąd ta informacja, że jedynie Proformance pisze prawdę na opakowaniach a reszta kłamie?

Dodatkowo, na koniec potwierdza się stwierdzenie, że terminów Premium, SuperPremium, UltraPremium można używać dowolnie.Z wypowiedzi owego amerykańskiego producenta wynika, żenie ma żadnych certyfikacji - pozostaje jedynie tejemnicze stwierdzenie .. "my już o to dbamy, by była super premium" :)

Link to comment
Share on other sites

Widzę ,że nasza rozmowa nabiera bardzo wojowniczego tonu ,a ja nie mam zamiaru w taki sposób dyskutować.Nie chcesz to nie karm tą karmą .Ja mogę powiedzieć to co wiem i opieram się na obserwacji własnych psów i tych co się wypowiadają po długim stosowaniu PROFormance. Było pytanie o karmy ,więc napisałam swoje zdanie i to co z moich obserwacji wiem . Zawsze stosowałam amerykańskie karmy i byłam z nich zadowolona .Certyfikat AIB jest dla mnie bardzo przekonywujący ,że akurat ta karma jest poddawana i ostrym kontrolom i spełnia wymagania takie jakie muszą spełniać producenci żywności dla ludzi.Nie zawiera syntetycznej witaminy K ,co jest dla mnie ogromnie istotne. Ma seqestering ,czego nie ma żadna z tych karm ,a jest to bardzo istotne dla zdrowia psów.Jest konserwowana tokoferolami i rozmarynem .
Małe kupy ,nie ma smrodu (bąki) chętnie psy jedzą .
Ja ponad 1.5 roku karmię PROF i psy są super zdrowe ,silne i pięknie wyglądają .
Każdy może sam sobie decydować i wybrać ,ale opinia ,że nic nie jest istotne ,bo komuś coś się wydaje ,to raczej mało przekonywująca opinia ,a praktyka i obserwacja po długim stosowaniu danej karmy to chyba najlepsza rekomendacja.Nie stawiam nigdy karm w jednym szeregu jeśli nie są klasowe ,a tylko super premium są w moim zainteresowaniu .

Link to comment
Share on other sites

SAWA Twój mąż jest głównym dystrybutorem karmy PROFORMANCE w Polsce dlatego nie dziwi mnie Twoje podejście. Ale nie wszystko złoto co sie świeci i przyjmij tez zdanie innych, choć jest odmienne od Twoich.
A po za tym nie każda karma będzie służyc każdemu psu. Nie wszystko z USA jest "kultowe" i najlepsze. I kraj ten nie jest wyznacznikiem życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Widzę ,że nasza rozmowa nabiera bardzo wojowniczego tonu ,a ja nie mam zamiaru w taki sposób dyskutować.Nie chcesz to nie karm tą karmą .Ja mogę powiedzieć to co wiem i opieram się na obserwacji własnych psów i tych co się wypowiadają po długim stosowaniu PROFormance. Było pytanie o karmy ,więc napisałam swoje zdanie i to co z moich obserwacji wiem . Zawsze stosowałam amerykańskie karmy i byłam z nich zadowolona .Certyfikat AIB jest dla mnie bardzo przekonywujący ,że akurat ta karma jest poddawana i ostrym kontrolom i spełnia wymagania takie jakie muszą spełniać producenci żywności dla ludzi.[B]Nie zawiera syntetycznej witaminy K[/B] ,co jest dla mnie ogromnie istotne. Ma seqestering ,czego nie ma żadna z tych karm ,a jest to bardzo istotne dla zdrowia psów.Jest konserwowana tokoferolami i rozmarynem .
[B]Małe kupy ,nie ma smrodu (bąki) chętnie psy jedzą . [/B]
Ja ponad 1.5 roku karmię PROF i psy są super zdrowe ,silne i pięknie wyglądają .
Każdy może sam sobie decydować i wybrać ,ale opinia ,że nic nie jest istotne ,bo komuś coś się wydaje ,to raczej mało przekonywująca opinia ,a praktyka i obserwacja po długim stosowaniu danej karmy to chyba najlepsza rekomendacja.Nie stawiam nigdy karm w jednym szeregu jeśli nie są klasowe ,a tylko super premium są w moim zainteresowaniu .[/quote]

Menadion czyli witamina K3 jest faktycznie produkowana sztucznie, ale jest jeszcze fitomenadion - witamina K1 pozyskiwana z pożywienia, oraz menachinon-6 czyli K2 produkowana przez bakterie jelitowe. Po za tym witamina K jest odpowiedzialna po krótce za krzepnięcie krwi.
Co do kup i bąków jak juz wcześniej pisałam zależne jest od psa, od jego metabolizmu.
[SIZE=1]Miłego dnia :)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

no to widze że [B]SAWA[/B] ma odmienne poglądy i sama juz niewiem czy dać psu [B]NUTRAM[/B]... Może jak ktoś napisał na zmiane bym dała najpierw [B]NUTRAM[/B] a potem [B]PROformance[/B]. Mi chodzi o składniki, analize i o dawkowanie, a [B]NUTRAM[/B] ma tego dawkowania najmniej, oczywiście ja troche zawyżam swojemu psu bo jest aktywna ruchowo, czasem nawet powyżej 3 godzin dziennie. Nie chce być przekonywana [B]tylko[/B] do [B]PROformance[/B], ponieważ są też inne karmy Amerykańskie czy Kanadyjskie klasy Super Premium. Niewiem czy [B]Royal Canin [/B]jest klasy Super Premium, mój pies był na tej karmie około 6-7 miesięcy, ale patrząc na ceny tej karmy to zrezygnowałam z niej i chcę właśnie prosić Was o radę, a nie kłutnię o to czy karma [B]PROformance [/B]jest NAJLEPSZA(!) Każdy pies inaczej przyswaja czeską karme [B]Brit[/B], czy nawet [B]Chapi[/B]. Zdaniem właściciela psa zawsze powie że jego karma jest najlepsza bo pies jest na niej zdrowy, pelen życia itp... Ja bym z mojego doświadczenia poleciła [B]Bento Kronen[/B] i [B]Royal Canin[/B]. I proszę koniec kłutni...

Link to comment
Share on other sites

Mysha792 najprościej będzie, że zakupisz karme jakakolwiek ona będzie i zaczniesz ja skarmiać psa. Potem kupisz inna i porównasz jak na tej karmie pies wygląda jak funkcjonuje jego żołądek. Tylko jak pies wygląda można porównac po dłuższym karmieniu a nie dwu, trzy dniowym. Co do składu to ja kiedyś szukałam proporcji jakie powinny byc w karmach, ile czego, jakie jest zapotrzebowanie na dany składnik ale nigdzie nie znalazła. Każdy producent daje więcej jednego składnika drugi innego. Ale jakie sa prawidłowe proporcje to nie mam pojęcia. A szkoda bo tak bym miała do czego porównywać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Widzę ,że nasza rozmowa nabiera bardzo wojowniczego tonu ,a ja nie mam zamiaru w taki sposób dyskutować.Nie chcesz to nie karm tą karmą.[/quote]

Mam za sobą epizod karmienia Proformance, była to jedna z dwóch karm, których nie chciały jeść nasze psy - tak więc nie będę nią karmił. Co do tokoferoli i rozmarynu 90% karm konserwowanych w sposób naturalny jest konserwowana tą metodą.

Link to comment
Share on other sites

Mysha792 - z karm, które wymieniłaś wybrałabym Nutram. Teraz karmię PRO, ale po prawie miesiącu karmienia jestem średnio zadowolona (wielgachne kupy, kłopoty ze skórą i do tego przestał jeść). Nie obwiniam o to wszystko karmy, bo kłopoty z sierścią były już wcześniej, ale teraz się to wszystko zaostrzyło i w dodatku znowu schudł. Pies był już kiedyś na Nutram i uważam, że miewał się lepiej niż teraz. Jeśli chodzi o skład to wszystko pięknie już wyłuszczył ktrebor.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero teraz przeczytałam wcześniejsze posty. Trochę nieprzyjemnie się zrobiło. Szkoda.

Było to już omawiane na forum, ale wkleję - ze strony Food and Drud Administration:

"Many pet foods are labeled as "premium," and some now are "super premium" and even "ultra premium." Other products are touted as "gourmet" items. Products labeled as premium or gourmet are not required to contain any different or higher quality ingredients, nor are they held up to any higher nutritional standards than are any other complete and balanced products."

W przypadku karm kanadyjskich i amerykańskich zauważyłam, że te oznakowania jednak mniej lub bardziej przystają do składy karmy. Faktem jest, że musimy tutaj liczyć na uczciwość i rzetelność wytwórcy karmy. A najbardziej to musimy liczyć na wiedzę i doświadczenie swoje lub innych karmiących danym pokarmem...
W przypadku karm europejskich w wielu przypadkach hasła premium to zwykłe slogany. Np. Arion ma na opakowaniu napis premium, lub Mera Dog Premium Broken - a moim zdaniem tym karmom do "premium" w jakimkolwiek znaczeniu sporo jednak brakuje.

Link to comment
Share on other sites

Temat Importera już był dawno opisywany i jak by ktoś dokładnie czytał ,to nie byłoby oskarżeń. Pisałam ,że samemu trzeba sprawdzic co pieskowi bedzie służyć ,ale dla mnie i moich psów PROF doskonale się sprawdziła ,a karmię już prawie dwa lata. Epizody nigdy nie będą wiarygodne ,bo to są tylko epizody .Zawsze twierdzę ,że trzeba conajmniej dwa miesiące karmić psa daną karmą ,aby zobaczyć rezultaty na psie .Oczywiście jak pies cały czas był karmiony dobrą karmą to tych zmian nie zobaczy się szybko ,ale jak brakowało mu czegoś w organiźmie ,to wtedy szybciej efekty zmiany karmy są widoczne.
Ja w swojej hodowli mam 4 dorosłe ONki i jedną młodą papillonkę ,ale też mam sporo ONków u tzw.podhodowców co stosują się do moich zaleceń.
Zbieram też opinie na temat PROF od ludzi mających inne rasy od ogromnych ,do miniaturek. Mogę powiedzieć ,że tych niezadowolonych ,czy obojętnych jest naprawdę znikoma ilość .90% to właściciele bardzo zadowoleni i chwalący tą karmę.
Dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu z wieloma karmami (najlepszymi) mogę mieć dobrze wyrobione zdanie ,bo w swojej hodowli od lat karmię tylko suchą karmą bez mieszania z naturalnym jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Co do tych terminów.

Pulpa buraczana (beet pulp) : Beet Pulp is the dried residue from sugar beets which has been cleaned and extracted in the process of manufacturing sugar.

Wysuszone pozostałości produkcyjne z buraków cukrowych, otrzymane w czasie produkcji cukru. W karmach dla zwierząt stosuje się je jako tani wypełniacz, dodatkowo jeśli nie zostaną oczyszczone, stanowią po prostu czynnik słodzący karmę.

Wysłodki buraczane (sugar beet roots, sugar beet): należą do pasz objętościowych soczystych, przed obróbką termiczną, nadają się w żywieniu bydła, głównie opasów, stosuje się ich kiszenie lub suszenie, są ubogie w składniki pokarmowe. Zawierają więcej cukru niż pulpa buraczana.

Jeśli w karmie, któryś z powyższych składników, znajduje się przed pierwszym nazwanym oddzielnie źródłem tłuszczu to można stwierdzić, że karma jest wyjątkowo kiepskiej jakości.

W niewielkich ilościach (po pierwszym oddzelnie nazwanym źródle tłuszczu) stanowi czynnik scalający stolec - po prostu dzięki włóknom buracznym, kupa wygląda na zwartą.

Jeśli chodzi o same terminy - beet pulp i sugar beets. Czasem spotyka się termin sugar beet (with sugar removed) - w praktyce oznacza to samo co beet pulp.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki.
Producenci zwykle zachwalają dodatek pulpy jako "niezbędnego składnika" (włókna itp.). Faktycznie trzeba zwracać uwagę na lokalizację tego składnika.
Czyli generalnie pulpa jest lepsza od wysłodków? (sądziłam, że nazwa "wysłodek" pochodzi stąd, że nie ma w nich już cukru...).

Czy ktoś ma namiary na jakieś badania dotyczące menadionu? Podobno FDA zakazała jego użycia w suplementach diety (dla ludzi). Była taka fajna strona Dog Food Project, ale chyba jest aktualnie "under construction"...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...