Jump to content
Dogomania

PROFORMANCE - karma, co o niej wiecie?


Kika

Recommended Posts

Ja bardzo lubię dawać jagnięcinę właśnie dla staruszków ,bo to taka delikatna formuła ,ale senior chyba ma więcej wypełniacza niż Lamb & Rice ,no i u starszych psiaków trzeba patrzeć na kondycję ,a i większa ilość glukozaminy i chondroityny im się przyda.Jednym słowem jak pies lubi Seniorka ,to nich je ,a jak woli więcej czuć mięska ,to Lamb & Rice jak znalazł.
Dla Szwajcarskiej polecam jednak Large Breed Puppy ,też jagnięcinka i delikatna.Jeśli na tym wyglądała doskonale i nie trzeba jej dodawać więcej masy (jeszcze zbyt młoda) to zostań przy tej formule ,a jak zakończy całkowicie rozwój ,to wtedy na masę i energię Pro Power.:p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='SAWA']Ja bardzo lubię dawać jagnięcinę właśnie dla staruszków ,bo to taka delikatna formuła ,ale senior chyba ma więcej wypełniacza niż Lamb & Rice ,no i u starszych psiaków trzeba patrzeć na kondycję ,a i większa ilość glukozaminy i chondroityny im się przyda.Jednym słowem jak pies lubi Seniorka ,to nich je ,a jak woli więcej czuć mięska ,to Lamb & Rice jak znalazł.
Dla Szwajcarskiej polecam jednak Large Breed Puppy ,też jagnięcinka i delikatna.Jeśli na tym wyglądała doskonale i nie trzeba jej dodawać więcej masy (jeszcze zbyt młoda) to zostań przy tej formule ,a jak zakończy całkowicie rozwój ,to wtedy na masę i energię Pro Power.:p[/quote]

he he czy szwajcarska to nowa nazwa dla kundelka? :evil_lol:

no wlasnie z mloda to mam problem, bo ma niestety powazna dysplazje i nie moze przytyc za nic w swiecie, wiec nie wiem czy jeszcze trzymac ja na puppy czy przejsc juz na Lamb&Rice, ktora ma taki plus ze ma mniej kalorii

Link to comment
Share on other sites

Lulka co do szwajcarskiej ,to pisałam do Izoldas,ale faktycznie dość namieszałam w tym poście i mogłaś się nie połapać.
Lulka ,jeśli młoda ma problemy z dysplazją ,to oczywiście musi być dość szczupło trzymana i sama obserwując ją widzisz ,czy tyje ,czy nie .Ja myślę ,że spokojnie możesz dać jagnięcinę ,bo ona jest naprawdę doskonała ,a pies w tym wieku i z taką wagą może już jeść karmę dla dorosłych.:p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja żywię swojego psa karmą [/SIZE][SIZE=4][COLOR=darkorange][COLOR=red]ProFormance[/COLOR] [/COLOR][/SIZE][SIZE=3][SIZE=4][COLOR=darkorange]Maintenance[/COLOR][/SIZE] i uważam że jest super![/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To jest zbilansowana karma dla psów o przeciętnej aktywności, na bazie mięsa z kurczaka, bez dodatku sztucznych barwników, aromatów i środków konserwujących :) [/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Karma ta jest także odpowiednia dla psów wysterylizowanych, a mój Kifer jest wykastrowany. [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Przeszłam z Royal Canin bo pies wypróżniał się zbyt często (przypuszczam, że w Royalu jest za dużo składników balastowych), a odchody były bardzo rozpulchnione. To w brew pozorom ma duże znaczenie kiedy trzeba zostawić psa w domu np. idąc do pracy. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Pies bardzo chętnie zjada karmę, nie wybrzydza i jest w dobrej kondycji. Mogę polecić tą karmę, tym bardziej, że ProFormance oferuje wiele różnych rodzajów: senior, dla szczeniąt ras małych i dużych, o zwiększonej i zmniejszonej energetyczności. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=yellowgreen]To jest karma z wyższej półki ale za normalną cenę![/COLOR] Moi wszyscy znajomi psiarze też ją kupują i sobie chwalą :) Naprawdę polecam![/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]O kanonach żywieniowych i więcej o ProFormance można przeczytać tutaj [URL]http://www.wesolalapka.pl/index.php?option=com_content&task=blogsection&id=8&Itemid=42[/URL] [/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam stronkę wesołałapka i powiem ,że jestem zachwycona .Profesjonalizm w informacji i wiedza jaką można uzyskać czytając i oglądając tą stronę jest na bardzo wysokim poziomie i cieszę się ,że PROFormance zdobyło uznanie u takich znakomitych specjalistów.
Ostatnio znajoma zostawiła mi średnią pinczerkę ,bo wyjechała i nie chciała zostawiać jej u obcych ludzi .Sunia przez miesiąc jedząc PROFormance dostała tak pięknego lśniacego włosa ,że właścicielka jak ją odbierała myślała ,że sunia jest po kąpieli i wysmarowana oliwką.Od tej pory jest tylko tym karmiona.:multi:

Link to comment
Share on other sites

witaj SAWA :) Karmię moja 3,5 miesieczną ONkę PROF Large Breed Puppy. I jestem baaardzo zadowolona. Do domciu podrzucił mi brat Twojego meża :) i mam takie pytanko nie w temacie... bo niedługo znów zgłoszę sie po worek i czy przy okazji ktoś z was mogłby obejrzeć Game i zobaczyc czy nadaje sie na wystawy. Miałam odezwać sie z ta sprawą. Zgubiłam wizytówkę z telefonem wiec piszę tu...
I pytanko jeszcze: na ile wczesniej musze dać znac o worku 15kg?

Link to comment
Share on other sites

W zeszłe wakacje (2006 rok) karmiłam swoją sucz ProFormance Senior (z jagnięciną) i według delikatnego brzuszka Rody była przeciętna :cool3:, problemów żołądkowych nie było...ale kupale gigaaaaantyczne :angryy:.

Interesuje mnie jednak pewna sprawa związana z ProFormance...[B]kto jest producentem ww karmy?[/B] I czemu zniknęła z oferty wielu sklepów internetowych? W karmę zaopatruję się głównie w KrakVecie...

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem w Krak Vet nie ma ,ale inne sklepy mają. Wysyłają w całą Polskę pod drzwi klienta nie pobierając za to dodatkowej opłaty.Karma produkowana jest w USA i na wszystkich workach jest nalepka z producentem i fabryką. Jest importowana do Polski bezpośrednio z USA .

Link to comment
Share on other sites

Importer mieści się w Warszawie ,więc dziwne ,że zaopatrywałaś się w Krakowie.No ,ale może nawet nie wiedziałaś o tym,że karma PROFormance jest w Warszawie .To czy karma jest w ofercie sklepu jest uzależnione od tego sklepu i jeśli Krak Vet jej nie ma ,no to jego wina ,a nie importera.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']Importer mieści się w Warszawie ,więc dziwne ,że zaopatrywałaś się w Krakowie.No ,ale może nawet nie wiedziałaś o tym,że karma PROFormance jest w Warszawie.[/quote]A mnie to nie dziwi. Krakvet ma korzystny system rabatowy. Ja też swego czasu kupowałam tam Proformance.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zarazah']A mnie to nie dziwi. Krakvet ma korzystny system rabatowy. Ja też swego czasu kupowałam tam Proformance.[/quote]

...baaaardzo korzystny system rabatowy... :cool3::cool3::cool3:

PS. A KrakVet też twierdzi, że to nie ich wina... :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Byłam na stronie WICKO, ale nie mają tam cennika. Dlatego zapytałam, bo myślałam, że ty masz z tą firmą coś wspólnego. Natomiast jeśli ta firma sprzedaje tylko w Warszawie i trzeba się do nich osobiście pofatygować, to jak dla mnie ta opcja zakupu odpada. Za daleko mam, by mi się miało kalkulować. Może jednak Warszawiacy skorzystają.

Edit: właśnie wracam z krakvetu - wznowili sprzedaż Proformace. Jak miło z ich strony.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz jak fajnie ,gdy sklep dba o klienta.Oczywiście pośrednio jestem związana z Wicko ,ale tak naprawdę ,to praktyczna strona mnie interesuje ,bo mam hodowlę i karmię właśnie PROFormance ,od samego początku tej karmy na rynku. Nie pracuję ,ani nie sprzedaję karmy,więc z cenami jestem na bakier ,ale w Warszawie jest kilku doskonałych sprzedawców i przywiezienie pod drzwi jest u nich normą ,a ceny też chyba dość atrakcyjne.Czy dostałaś miarkę z KRAK VETu ? Jesli nie to poproś ,bo są już miarki do PROFormance ,a jest to dość wygodne w ustaleniu dziennej dawki karmy. :fadein:

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili pies zajada się Acaną. W ubiegłym roku jadł Proformance. Smakowało mu, ale... granulki zielonej Pro były dla niego za małe, kleiły mu się do gardła i pies mi się krztusił. Zmieniłam mu na propowera. Było znacznie lepiej. Niestety nałożyło się to wszystko z przerwami w dostawie Pro w ubiegłym roku, więc musieliśmy poszukać czegoś innego. Po niezbyt udanej zmianie na Bento, wróciliśmy do Acany, którą pies jadł jeszcze przed Proformance. Teraz wiem jedno. Acana jest OK, ale jeśli będzie trzeba ją na coś zmienić z jakichkolwiek przyczyn, znowu przejdziemy na Proformance. To dwie karmy, które się u nas sprawdziły. Smaczne, dobrze przyswajalne i atrakcyjne cenowo.
Mam pytanie do "wiedzących": czy Proformance, wzorem innych, planuje wprowadzenie na rynek karmy z rybką?

Edit: jak duże są granulki w karmie dla szczeniąt dużych ras?

Link to comment
Share on other sites

PROFormance może w tym roku zrobi nową linię holistyczną i tam będzie rybka ,ale ja z rozmów z żywieniowcami wiem ,że nie wszystkim rybka służy ,bo bywa dość często na nią alergia.Rybka też powoduje ,że pies ma silniejszy zapach i te co są bardzo blisko człowieka potrafią capić.Co do wielkości granulek ,to amerykanie twierdzą ,że jak pies się krztusi ,bo łapczywie je ,to lepiej mu zalać troszkę wodą i wtedy je spokojniej bez dławienia.Moje mają kilka dni po zimie takie dławienie ,bo przez całą zimę jedzą karmę rozmoczoną ,a jak robi się ciepło ,to juz na sucho i wtedy łapczywię jedzą i się krztuszą ,ale po kilku dniach nie ma już problemu.
Karmienie u mnie to kilka minut i miski puste ,więc nie wiem co to niejadki ,czy wybredne psy .

Link to comment
Share on other sites

Wiem ,że miała być na "wczoraj" ale jakieś końcowe projekty się przedłużają typu nowe opakowania i tym podobne.Skład jest bardzo ciekawy i myślę ,że cenowo będzie też interesująca w porównaniu z innymi tego typu karmami.Firma WICKO bardzo otwarcie do klienta prowadzi swoją sprzedaż i może mało zarabia na karmie ,ale za to PROF... jest dostępna nawet dla tych co nie mają zbyt dużo kasy na żywienie psów.Sama jestem bardzo ciekawa tej holistycznej i pierwsza będę testować na własnych psach.Oczywiście od razu napiszę jak się sprawdza u moich psów ,ale myślę ,że nie powinno być problemów ,bo one są zdrowe i nie mają ani z uczuleń ,ani braku apetytu .Co do chęci jedzenia ,to już właściciele niejadków napiszą czy psy chcą ją jeść ,czy kręcą nosem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...