Jump to content
Dogomania

Jak mam "podtuczyć psa"


aashaa74

Recommended Posts

JUż chyba pytałam ,ale gdzieś mi "zaginął"ten post.Mam problem czyli chudziutki pies.Owczarek 2,5 roku a waga tylko 25 kg.Jakie karmy mu podawać-nazwy poproszę i czy suchy pokarm wystarczy czy to za mało?Poza tym jakie witaminy daje cały czas zielony CanVit ale może zmienić?

Link to comment
Share on other sites

Czy 2,5-letni owczarek powinien ważyć mniej czy więcej niż 25 kg, to już powinni wypowiedzieć się "owczarkarze".
Ale jeśli pies ma widoczne żebra i rzeczywiście wygląda chudo, a je dużo i nic to nie pomaga to ja bym zrobiła badania. Krew, mocz. Chociaż podstawę.

Moja briardzica była właśnie okazem chudości i nie skończył się to szczęśliwie.

Tu masz tematy do poczytania

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1055/7-miesieczna-suczka-za-chuda-zobaczcie-zdjecia-104710/[/url]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1053/czym-najlepiej-podtuczyc-psa-10780/[/url]

Ostatecznie chorą Gajkę starałam się podtuczać tzw. zapychaczami czyli ziemniaki i makaron.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim radę trzymać się 1 karmy, a w ostateczności oszczędzać na własnym jedzeniu :diabloti:. Jak czasami masz kłopoty na koniec miesiąca to... kupuj karmę na początku miesiąca, tyle, żeby ci na cały wystarczyło ;). Możesz też raz na czas [miesiąc/dwa, nie wiem ile dziennie je twój pies] kupić cały 15-kg wór karmy - też wyjdzie taniej :cool3:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aashaa74']Aha dodam,że odrobaczam regularnie co ok 4 miesiące,apetyt ma ,jakbym mu dała wiadro jedzenia zjadłby wiadro tylko on jak za dużo zje ma biegunke.Badania nie wykazały nic co by mogło być przyczyną biegunki[/QUOTE]

Ja bym odpuściła odrobaczanie i przestawiła się na badania kału regularne, zamiast truć psa bez sensu.

Karmy dużo taniej można kupić np. na allegro, w zestawach np. 2x15.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Jak pies jest zdrowy i je regularnie- ma dietę odpowiednio dostosowaną do aktywności i wagi- to się ciesz, większość ludzi ma problem z nadwagą.
PS jak masz kupować pedigree- miałaś to świństwo na myśli pisząc pedik?
To już lepiej daj domowe.[/quote]
Tak miałam niestety na myśli pedigree:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aashaa74']Aha dodam,że odrobaczam regularnie co ok 4 miesiące,[/QUOTE] Moim zdaniem za często. To przesada.

[quote name='aashaa74']Badania nie wykazały nic co by mogło być przyczyną biegunki[/QUOTE] A jakie badania robiłaś? Krew? Mocz?

[quote name='aashaa74']apetyt ma ,jakbym mu dała wiadro jedzenia zjadłby wiadro tylko on jak za dużo zje ma biegunke.[/QUOTE] Moja Gaja miała apetyt za sto psów, była chuda jak chodzący szkielet. I miała niewydolność nerek. Choroba śmiertelna, która zabrała ją w wieku 5 lat. Piszę wprost bo nie wiem czy w końcu czytałaś podane linki.

Siemieniem lnianym nie podtuczysz. Wyregulujesz i osłonisz przewód pokarmowy.

Link to comment
Share on other sites

co to znaczy, ze jak za duzo zje to ma biegunke? tu mi cos nie pasuje. Jak pies chudy i ma biegunke - ja bym robila badanie kalu pod katem trzustki (ew dodatkowo badanie krwi rowniez zeby min. sprawdzic trzustke). Przy chorej trzustce pies najczesciej jest za chudy, mimo ze je normalnie, do tego gorzej sie zalatwia (sluz w kale np). Z drugiej strony jesli pies je kiepska karme to biegunki rowniez moga byc.
Ja bym zainwestowala w cos ciut lepszego
Jesli pies jest zdrowy - mozesz go tuczyc karma z duza zawartoscia tluszczu (tu najczesciej sprawdzaja sie wszelkiego rodzaju karmy dla psow aktywnych) - ale najpierw sprawdz czy jego mniejsza waga nie jest spowodowana choroba. Ja bym zrobila badanie krwi - morfologia, nerki, watroba, trzustka, badanie kalu - trzustka i ew mocz...ale ja...to nie wet;)

Pytanie oczywiscie czy pies faktycznie jest chudy - po samych opisach ciezko dojsc;) a biegunki moga byc od zlej karmy

Link to comment
Share on other sites

Napisał [B]aashaa74[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f33/jak-mam-podtuczyc-psa-131988-post11831491/#post11831491"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Aha dodam,że odrobaczam regularnie co ok 4 miesiące,[/I]
Moim zdaniem za często. To przesada.

A dlaczego za często i w takim razie co ile odrobaczać?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies nie ma psaożytów i nie jest chory to z przytyciem nie powinno być problemów ale to jedzenie na pe... nie uważam za dobre .
Siemienie lniane jest dobre na okresowe problemy żołądkowe a wszystkie produkty mączne i tłuste sprzyjają tyciu .
Żeby utuczyć swojego psa po wzięciu ze schroniska to po pierwsze dobrze go odrobaczyłam a do jedzenia : gotowany makaron z warzywami i mięskiem ( bo w schronisku podobno nie lubił suchego ) i karmę wysoko energetyczną ( raz worek dla psów pracujących , później dla szczeniaków i suk karmiących :eviltong: ) do jednego i drugiego dodawałam olej . Z dnia na dzień widać było poprawę . Karma choć trochę droższa ale mniej jej można dawać a choć teraz karmy podrożały to jeszcze są gdzieniegdzie promocje. Teraz już tylko daję suchą ( nie mam czasu gotować) i mieszam ostanio karmę droższą z tańszą i z puszką mięsną. Tanią karmę w puszkach kupuję w sklepie drogeryjnym ( sprowadzana z Niemiec na zlecenie tej sieci drogeryjnej ) i bardzo pasuje mojemu psiakowi a mnie cenowo też :p .

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że psa należy odrobaczać raz na pół roku. Z jednej strony odrobaczanie jest ważne ale z drugiej nie są to cukierki.
Poza tym jeśli pies jest chudy i ma ogromny apetyt, plus pojawiają się biegunki, to powtarzam - coś jest moim zdaniem nie tak. I dowalanie mu w takiej sytuacji większej ilości odrobaczań nie jest dobrym rozwiązaniem. Bo to moim zdaniem nie robaki powodują to całe zamieszanie.

A w całym temacie już kilka osób dobrze radziło.
I mam nadzieję, że nowy wet zrobi wszystkie odpowiednie badania aby wykluczyć ewentualną chorobę.

No a jeśli pies jest zdrowy wówczas można próbować różnych sposobów podtuczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...