Jump to content
Dogomania

NOWE IMPORTY Z HISZPANII W HODOWLI OSANNA !!!


Chima

Recommended Posts

Jodzon wklej,nieładnie wstydzić się swojego pieska. I tak Wy wszyscy konkurujący ze sobą widzieliście wzajemnie swoje psy na żywca. Ja się w konkurencje nie bawię,ale interesuję się rasą, wklej, będę miała szansę wyrobić sobie opinię, która i tak będzie dla wszystkich bez specjalnego znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drogi Jarku

Wiem, żę klubówka nie była dla was udana, bo sędzia miał miarkę.

Czy możesz mi wyjasnić, jak można ocenić 5 - 6 miesieczne szczeniaki już "łapią" się na górną granice wzrostu?????

Mam jeszcze tylko jedno pytanie: pisałeś na innym forum, że byłeś w Hiszpańskich hodowlach. Czy byłbyś tak miły i powiesz w jakich???

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że w końcu się o tym mówi to że pisy typu buldog tooo nie jest wizerunek psa który mógłby walczyć z bykiem, było wiadome od dawna

A to niby dlaczego bulldogi sa idealne do walki z bykami, i ja osobiscie lubie cdb bulldogowate wkoncu bulldog z majorki no nie :wink:

Link to comment
Share on other sites

@ ROCKI !!!

A to niby dlaczego bulldogi sa idealne do walki z bykami, i ja osobiscie lubie cdb bulldogowate wkoncu bulldog z majorki no nie :wink:

Oczywiście, że buldogi BYŁY idealne do walki z bykami, wszyscy wiemy, że powszechnie były do tego celu używane !!!

Dawniej buldog angielski wyglądał mniej więcej tak jak obecnie American Bulldog typu Scott i to były psy które wyhodowane były przez Anglików głównie z przeznaczeniem do walk. Obecny embrionowaty typ buldoga angielskiego z całą pewnością nie pozwoliłby mu być tak zwinnym, zwrotnym i silnym psem jak kiedyś, bez urazy booo znam jednego bardzo szybkiego buldoga angielskiego, chodzę z nim często na spacery więc mam pojęcie o czym piszę. Prawdę mówiąc jest jest waleczny duchem (ostnio postawił się 9 miesięcznemu Rodezjanowi i TEN wymiękł). GUCIO to nasza spacerowa maskotka i nie da się go nie lubić, ale jaaaa popodkreślam JA nie wyobrażam go sobie jednak w konfrontacji z bykiem. Dla jasności nie wyobrażam sobie także Majorki w konfrontacji z bykiem chyba, że była by od szczenięcia do tego przygotowywana. Reasumując kiedyś były to zupełnie inne psy inaczej wyglądały ale przede wszystkim były selekcjonowane nie pod kątem wyglądu tylko waleczności i charakteru, poza tym wychowanie maaa ogromny wpływ na psychikę psa z pewnością się z tym zgodzisz ?

Chodzi mi o to że doo tej tradycji, pierwotnego przeznaczenia Majorki także należy nawiązywać (w wyglądzie, walk z bykami organizować nie będziemy). Ja jednak zdecydowanie uważam, że Majorka powinna być nieco wyższa i bardziej zwinna, ale to już kwestia upodobań i poglądów, własnych wizji.

PS. żeby było jasne – z całą stanowczością jestem przekonany, że do tworzenia rasy były użyte właśnie BULDOGI starego typu, wszyscy to wiedzą nawet Ci którzy oficjalnie wypisują co innego. Anglicy przywozili swoje BOJOWE PSY wszędzie wszędzie i WSZĘDZIE je krzyżowali. Jak wiemy najlepszym psem bojowym w owym czasie był właśnie buldog Angielski starego typu. Nie sądzę żeby tu pood nazwą PISA BOJOWEGO trzymali w rękawie jakiegoś asa o którym nigdy wcześniej i później nie było słychać a którego użyto do hodowli tworzenia rasy CaDeBou.

To śmieszne i żenujące jeśli ktoś tak twierdzi wystarczy zamiast się podniecać logicznie pomyśleć !!!

Ale są DESPERADOOO którzy tak twierdzą oficjalnie na swojej stronie (TRAGEDIA).

Trzymaj się i POZDRAWIAM.

Link to comment
Share on other sites

Jakby się wzieli do pracy, mogloby coś przyzwoitego z tego wyjść, w końcu też mają psy, dzięki którym rozpoczęli by porządną hodowlę. Wiadomo nie trwa to rok ani dwa, ale za parę lat mogliby się poszczycić jakimiś osiągnięciami.

Bo mnożyć dla samego mnożenia to sensu nie ma...niestety do hiszpanów jak widać inne argumenty( ba! rzekłabym żądne ) nie trafiają... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Nestor jest świetnym psem i to nie tylko "jak na Hiszpanię" ale generalnie reprezentuje fajny i wyważony typ i styl .

Przed zabiegiem mój pies był oczywiście wazony i waga wskazała prawie 39 kg. Wzrost - 56 cm. , obwód głowy 54 cm. (masakra .....) . Te dane sa interesujące , bo zobaczcie - pies raczej niski waży ponad normę wzorca , a jest budowy zdecydowanie lekkiej , jak to nazwał był Gorzała przypomina raczej gończego . Wiadomo - przy molosach i innych podobnych psach nikt nie będzie przykładał wagi do kilograma czy trzech w tą czy tamtą , jednak fakt pozostaje faktem - pies lekkiej budowy jest w górnej granicy wzrostu ( a był po diecie itp. , normalnie pewnie waży ~ 40 kg.) Daje to do myślenia co do preferencji zawartych we wzorcu i jego przystawalności do rzeczywistości .

Link to comment
Share on other sites

Rocki - Nestor jest na fotce na 3 stronie tematu .

Gorzała - nie jestem uprzedzony , no dajżesz spokój 8) Pisze o tym jedynie w kontekscie wzorca - jest sytuacją dziwną conajmniej , gdy większość czołowych psów dosyć znacząco przekracza podane w nim wagi . Sam zwróciłes uwagę , że wzorzec nie odpowiada rzeczywiostości - i tyle . Aha , chodziło o to , że jest w górnej granicy wagi (co wynika z kontekstu zdania) a nie będę teraz edytował postu , bo po co ;)

Carlos ma się coraz lepiej , dzięki , że pytasz . Po zabiegi niestety zrobił się krwiak i dużo mnie kosztowało doprowadzenie go do dobrego stanu - a i przyjemne to nie jest ... Ale powoli jest coraz lepiej .

Link to comment
Share on other sites

Witaj Jarku

Wiec tak, niema problemu z zamieszczeniem fotek mojego psa, ale nie będzie za bardzo tu pasował. Mam Bandoga.

Ca de Bou miałem i to z hodowli którą faworyzujesz, ale musiałem uśpić psa w wieku 5 miesięcy z powodu dysplazji.........

Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...