Jump to content
Dogomania

Trymowac kundelka?


zakla

Recommended Posts

Mam pytanie. Ja sama mam dwa AM, ale moi znajomi mają suczke-przyblede wyglądającą jak krzyzowka foxa z parsonem. Chce sie zapytac, czy trymowanie u psow szorstkowlosych jest dla wyglądu czy dla zdrowia/higieny? Czy psy z sierscia foxow sie trymuje, czy wystarczy sczotkowanie? Mika ma siersc szorstko-miekką, jest kąpana szamponem dla psow szorstkowlosych:)

Z gory dziekuje za odpowiedzi:)

Link to comment
Share on other sites

nie wime jaką dokłądnie sierść ma ta kundelka, ale jeśli ijest szorstka (tzn nie musi być całkiem bo dopiero trymowanie robi włos bardziej szorskim), ale trymowanie jest nie tylko dla estetycznego wyglądu ale także dla zdrowia i higieny. wiem, bo sama mam sznaucwera. PIes szorstkowłosy nie leni się jak inne zatem trzeba mu pomóc wyrywając czyli trymując martwy włos aby nie ostawał on w skórze bo w bardzo exstremalnych przupadkach moze on powodowac podraznienia i nawet choroby skóry. Jezeli ta sunia nie ma typowo siersci jak fox i nie jest ona długa i niezbyt wszybko zarazta mozna tyrmwoac ją samemu. Najlepiej do tego celui dla pcozatkującego użyć gumowej rękawiczki i w niej wyrywać włosy jeśli chwytając garsć włosów więkzośc wyjdzi ebez prolemu to znak, że należy ją wytrymowac jesli włosy wychodza ocieżale i widać, że suni sprawia ot ból lepiej ni trymować lub poczekac aż wlos odrośnie bo trymwoanie jest dla psa przyjemnie i bezbolesne tylko gdy włos ma odpowiednia długość (ok 3 cm) i gdy jest dojrzały taki kóry u normalnego psa nie szorstkowłosego by wypadł to u foxów itd trzeba go wyrwać a zostaną wtedy krótsze jescze niedojrzałe włosy i tak w kółko znowu za jakies 3 m-ce wyrywa się te dojrzałe włosy i zostają krotkie niedohrzałe:) jesi zas sunia ma gęstsza dłuzsza sierść, polecasłabym isć do psiego fryzjera, który doradzi jak dbać o jej sierść, pnieważ często kundelki wymagają tastarannje pilegnaji jak wiele ich rodowodowych kolegów:_ mam nadzieje, że ocs pomogłam :)

Link to comment
Share on other sites

.

Dzienx:) Mika ma siersc jak fox szorstkowlosy, ale ona linieje:)
Czyli nie ja fox szorstkowłosy :wink: . Inny ordzaj sierści, choć być może podobny.

Teriery szorstkowłose trymuje się głównie dla wyglądu. Dodatkowym względem jest porządek w mieszkaniu - bez trymowania, pies obłazi, bo sam się "trymuje" ocierając się o meble i po mieszkaniu fruwają kłaki. Ta utrata sierści różni się od linienia na rozmaite sposoby, ale głównie tym, że nie jest sezonowa - nie trymowany terier traci sierść równomiernie cały rok. Regularnie trymowany terier nie traci sierści i w mieszkaniu jest czysto :wink: .

NB, obrośnięty fox miałby raczej sporo dłuższą sierść niż ta, która jest wodoczna na zdjęciu.

Link to comment
Share on other sites

mnie to na oko wyglada na coś z foksa, takie kundelki maja zazwyczaj szorstką sierśc, ale mniej niż normalnie foksy; taki włos nie trymowany (zresztą jak u każdego teriera) przez dłuższy czas powoduje, że pies stale sie "sypie" (czasem wystarczy bardzo solidne wyczesanie - ale to prawie jak trymowanie) i może powodowac, choć żadko zapalenie mieszków włosowych.

Link to comment
Share on other sites

Znaczy sie ona linieje jak... Nie mam pojecia jakie psy tak linieja :wink: Moje AM-y tez linieją okrągły rok ale ich nie trymuje:P Mika chyba po prostu traci wlos tak jak terierki (ale musze przyznac ze nie znam zadnego :oops: ). Zobaczy sie, moze sami bedą ją trymowac, a moze pozostaną przy poządnym szczotkowaniu:)

Dzieki:)

Link to comment
Share on other sites

moze przytoczę części wypowiedzi Maszy z innego tematu "Trymowanie? Czy aby rzeczywiście trzeba? "

"na Boga, oczywiscie, ze cockery sie trymuje, no co wy, jedwabista siersc uzyskuja wlasnie po takim zabiegu, nie sa takie, niestety, same z siebie. Mango, najlepiej chociaz na 1 raz umowic sie z fryzjerem , najlepiej takim, ktory przygotowuje wlasnie cockery do wystaw, pokaze Wam...."

ja też popieram, oczywiscie, że sie trymuje, nawet w jednej książce o spanielach jast napisane jak i gdzie sie trymuje :)

a sierść spanieli nie jest tak do końca jadwabista tak jak np. yorka

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

wygrzebuje temat,bo mam pytanie;)
czy taką szczotkę
[IMG]http://img23.imageshack.us/img23/9738/23546694.jpg[/IMG] mozna trymować?na zdj. jest szczylem, teraz jest obrośnięta takimi 'suchymi' szczeciniastymi kłaczkami :evil_lol: taki dziwoląg mały...
tu mam zdj. z komórki-bardzo słabej jakości...
[url]http://img196.imageshack.us/img196/2971/zdjcie061c.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

pewnie że można :lol:

bardzo polecam !
w przypadku takiej sierści zawsze efekt jest lepszy niż nic nie robienie czy golenie....
trymowałam swojego szorstkowłosego kundelka i efekt był świetny...
trymuję czasem też kota długowłosego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

tylko obawiam się trochę efektu:p bo ten włos jest taki jakby ją do prądu ktos podłączył,a za dużo to tego odstającego nie ma,brode tez ma krótkaśną,nie taką jak np. jamnik szorściak, nie chciałabym jej oszpecić:eviltong: (tzn. hmmm zatracic jej 'oryginalności') masz jakieś zdjęcia przed i po? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...