Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

[quote name='Kasiko']Mój Ofi dzisiaj pierwszy raz zjadł suchą karmę i po takim obiadku dostał kompletnej głupawki :lol: Miał tyle energii w sobie, biegał po całym pokoju z zabawkami i wygłupiał się :-)
To pokazało mi, że żywienie jest bardzo ważne, ma wpływ na samopoczucie psa. Dobrze zbilansowana karma zapewnia mu energię i wszystkie niezbędne składniki do wzrostu.[/quote]

Tak z tym się zgadzam . Najważniejsza dobra karma

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czesc Wam! ostatnio zmienilam mojej suni karme z royala na domowe tzn kurczak,ryz marchweka itp(poniewaz w ogole nie chciala jesc suchej karmy) ale nie zawsze jest czas zeby ugotowac jedzenie albo po prostu nie wszedzie bede zabierac garnek z juz przygotowanym :) dlatego mysle ze czasem moglabym jej dawac cos "mokrego"
i tu moje pytanie jaka wedlug Was jest najlepsza karma z puszki/saszetki?
z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Doradźcie prosze -- może ktos tez mial taki problem. Mój 5- miesięczny Nero nie bardzo chce jesc tzn po 2 dniach gotowanego jedzenia sie juz nudzi i nie chce go jesc. Saszetki zje 1/2 ale tylko peedegre o puszkach nie ma w ogole mowy. I suchego tez nie chce chyba ze trochę pedeegre. kupowałam juz chyba wszystkie suche karmy (RC, Eukanube, Purine itp). Widze ze lepiej mu smakują saszetki i puszki ale u mnie w sklepach można dostać tylko peedeegre a nie bardzo chciałabym go tym karmic -- co polecacie z tego typu karm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madziasto4']Och aż zgłodniałam...:oops::evil_lol:[/quote]
Oj Madzka :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
[quote name='zetka73']Strony ze sklepami znam :)
raczej prosiłabym o konkretne karmy DOBRE ! dla 5 miesięcznego szczeniaka ( puszki 400 g sa za duże bo w 2 dni nie zje jednej :) lepsze saszetki 100 g lub male puszki do 100 g[/quote]
Zetka twój pies jak juz Ci pisała Vici jest rozpieszczony!! To niemożliwe,zeby pies nie chciał jeść niczego!! Co chwile dajesz mu coś innego, lepszego wiec po co ma wracać do czegoś co już jadł. Ja jak essi nie chciała jeść to po prostu zabierałam miseczkę aż do następnego posiłku i tak robię do teraz. Tzn. daję jej 3 razy dziennie jedzenie i zawsze to co dostanie od razu wciąga i zaznaczam, że nie je żadnych puszeczek, saszetek - nic mokrego tylko RC dla Yorków Juniorów. Spróbuj chociaż 2 dni zastosować taką metodę NA PRAWDE NIE JEST NIE HUMANITARNA!! Wsyp jedzonko do miseczki , mozesz nawet namoczyć .. nie zje po 15 minutach to zabierz miseczke i daj dopiero przy następnym posiłku - w końcu nauczy się szanować to co ma w tej miseczce i gwarantuję, że nie będzie wybrzydzał!! Powodzenia !! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ale ja juz tak tez robiłam ! nie jadł po prostu- nie mogę pozwolić na głodzenie psa przecież
Moj pies je 1 raz dziennie... jak dobrze pójdzie !
miseczkę z suchym ma w zasadzie nie ruszaną cały dzień - dodam ze nie dojada niczym innym bo mu nie daje z tzw. pańskiego stołu
Ja nie wiem czym on żyje
ostatnio jadł wczoraj do południa pól serka waniliowego bo tylko to zje zawsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zetka73']Ale ja juz tak tez robiłam ! nie jadł po prostu- nie mogę pozwolić na głodzenie psa przecież
Moj pies je 1 raz dziennie... jak dobrze pójdzie !
miseczkę z suchym ma w zasadzie nie ruszaną cały dzień - dodam ze nie dojada niczym innym bo mu nie daje z tzw. pańskiego stołu
Ja nie wiem czym on żyje
ostatnio jadł wczoraj do południa pól serka waniliowego bo tylko to zje zawsze[/quote]
Matko :crazyeye::crazyeye: I taki spory chłopak z niego ?? :crazyeye::crazyeye: To ja ci radze idź z nim do weta bo nic dobrego z tego nie jedzenia nie wyniknie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Matko :crazyeye::crazyeye: I taki spory chłopak z niego ?? :crazyeye::crazyeye: To ja ci radze idź z nim do weta bo nic dobrego z tego nie jedzenia nie wyniknie :shake:[/quote]
Nie chciałabym nic sugerować,ale powiem jedno napewno masz rację.Miałam podobną sytuację z mim poprzednim yorkiem.Niezbędne są badania ,żeby znależć przyczynę .

Link to comment
Share on other sites

Spory?
:)
ma 5 miesięcy i wazy 2,600 to chyba nie tak dużo w zasadzie to jak obserwuje to jest drobniutki :)
Chciałabym żebyśmy sie zrozumiały :)
Ja nie daje mu stale czegoś lepszego tylko chciałabym znaleźć jedzenie które będzie w miarę uniwersalne żebym nie musiała gotować bo fizycznie nie mam na to czasu
Jak na razie to on zjada tylko to co mu ugotuje i to tez nie zawsze ( ugotuje jedzenie na 2 dni - i to max ze będzie jadl to samo :)Ja Nera raczej chyba nie rozpieszczam nie chce to nie je :0
zakupiłam wlasnie puszeczki i saszetki ktore doradzałyście będzie mozna cos zróżnicować w menu Nerka :) i mam naddzieje ze polubi jedzenie dla psów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzia']Czesc Wam! ostatnio zmienilam mojej suni karme z royala na domowe tzn kurczak,ryz marchweka itp(poniewaz w ogole nie chciala jesc suchej karmy) ale nie zawsze jest czas zeby ugotowac jedzenie albo po prostu nie wszedzie bede zabierac garnek z juz przygotowanym :) dlatego mysle ze czasem moglabym jej dawac cos "mokrego"
i tu moje pytanie jaka wedlug Was jest najlepsza karma z puszki/saszetki?
z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam[/QUOTE]
Naturediet, naprawdę są dobre i naturalne :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajaderka55']Ja swoją 3 miesięczną Boni karmię Nutra Nuggets rozmoczony w letniej wodzie.Dodaję również gotowaną marchewkę,drobniutki makaron,ryż a także drobniutko posiekane gotowane mięsko ,biały serek .Poza tym jabłuszko i surowa tarta marchewka .[/QUOTE]

o Boze...:shake: po iles czasu - gastryt gwarantowany... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']o Boze...:shake: po iles czasu - gastryt gwarantowany... :roll:[/QUOTE]

hmm..moje 3 psy były/są na takiej samej diecie jak pies bajaderki, i nic im ze strony przewodu pokarmowego nie dolega. Ba, nawet mają prawie bezapachowe kupy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia']Matko :crazyeye::crazyeye: I taki spory chłopak z niego ?? :crazyeye::crazyeye: To ja ci radze idź z nim do weta bo nic dobrego z tego nie jedzenia nie wyniknie :shake:[/QUOTE]

moze i masz rację z tym wetem... chociaz ja nie raz juz slyszalam o yorkach niejadkach (nia zazdroszczę gospodarzom...), no i jakos zyją one, zdaję się nie są chore poki co, bo jeszcze mlode. Ale mnie osobiscie takie niejedzenie tez wydaję się dziwne i nie bardzo normalne, bo rosnący organizm raczej powinien byc caly czas glodny i prosic o większe porcje posilku, niz odmawiac :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']hmm..moje 3 psy były/są na takiej samej diecie jak pies bajaderki, i nic im ze strony przewodu pokarmowego nie dolega. Ba, nawet mają prawie bezapachowe kupy.[/QUOTE]

hm... ale to juz nie moje zdanie, a zdanie wielu weterynarow i kinologow... w kazdym forum huczy o tym, ze psa karmimy: tylko suche oraz woda (no mozemy na dresury jakis serek czy jabluszek dac), tylko konserwy, lub tylko naturalne jedzenie (RAW, BARF). Bo... inaczej trawi się suche (i dluzej, i inne soki i procesy zolądka w tym uczestniczą) i inaczej trawi się konserwa lub jakies tam mięso.
Moze warto więcej na ten temat poczytac? Przeciez ja nie mowię jak gorzej, tylko jak lepiej... Plus trza pamiętac, ze poki pies jeszcze jest mlody, moze nawet do osmiu lat moze mu nic nie dolegac, a potem raptem zacząc się choroby...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...