Jump to content
Dogomania

Czym Karmicie Swoje Yorki?


iWoNai

Którą z wymiennionych karm polecicie ?  

76 members have voted

  1. 1. Którą z wymiennionych karm polecicie ?



Recommended Posts

[quote name='Magda_Miki']
Kiedyś czytałam, że psy nie powinny jeść kociej karmy, ale nie pamiętam dlaczego... może chodzi o skład? Może też o to, że koty muszą usuwać włosy z jelit. Jak znajdę to wkleję;)[/QUOTE]
tylko dlatego, ze karmy kocie mają za duzo bialka, dla psa, a glownie dla suni, ktora nie rodzi i nie zamierza rodzic, to jest zbędne, niepotrzebne...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tigrunia']Znalazłam nową karmę Jofka dla naszych psiaków :multi:
[url]http://www.krakvet.pl/royal-canin-mini-yorkshire-terrier-junior-05kg-puszeczka-karme-gratis-p-10684.html[/url]
Royal dla Yorków- Juniorów[/QUOTE]

Składniki:
Suszone mięso drobiowe, ryż, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, izolowane białka roślinne L.I.P.*, pulpa buraczana, hydrolizowane białka zwierzęce, sole mineralne, oleje roślinne (soja, ogórecznik), tran, drożdże, fruktooligosacharydy, polifosforan sodu, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), tauryna, DL-metionina, L-lizyna, proszek jajeczny, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

poniewaz jest i ryz, i kukurydza, więc to znaczy, ze więcej jest krup, niz mięsa :roll: a pies to drapieznik, nie kon jakis :lol: tluszcze zwierzence... kots wie, co to jest? z czego to naprawdę? takich skladnikow nie powinno byc, wszystko musi byc czarnym na biale wyjasniono :roll: pulpa buraczana niektorych psow alergizuje... znow jakies tam bialka zwierzęce :roll: drozdze tez mogą alergizowac, polifosforan sodu... w ogole ciekawo po co on jest potrzebny i co dobrego daje??? :roll:
więc kochanie, ja by nie kupowalam takiego swinstwa dla swego psa (przyznam się, kiedys trochę jadla czegos takiego, bo ja bylam glupia i nic nie wiedzialam o psim karmieniu :-( teraz moja Jeannie leczy się ziolami i je tylko naturalne mięso przez takie swinstwa, jak te jedzenie...)
ja tylko ostrzegam, wam decydowac :p w większosci wypadkow wszystkie choroby zjawiają się pozniej, gdzies na 8 - 9 lat psa zycia, ale wtedy juz taki wiek, ze wyleczyc trudno, za pozno juz często bywa... :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']Składniki:
Suszone mięso drobiowe, ryż, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, izolowane białka roślinne L.I.P.*, pulpa buraczana, hydrolizowane białka zwierzęce, sole mineralne, oleje roślinne (soja, ogórecznik), tran, drożdże, fruktooligosacharydy, polifosforan sodu, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), tauryna, DL-metionina, L-lizyna, proszek jajeczny, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

poniewaz jest i ryz, i kukurydza, więc to znaczy, ze więcej jest krup, niz mięsa :roll: a pies to drapieznik, nie kon jakis :lol: tluszcze zwierzence... kots wie, co to jest? z czego to naprawdę? takich skladnikow nie powinno byc, wszystko musi byc czarnym na biale wyjasniono :roll: pulpa buraczana niektorych psow alergizuje... znow jakies tam bialka zwierzęce :roll: drozdze tez mogą alergizowac, polifosforan sodu... w ogole ciekawo po co on jest potrzebny i co dobrego daje??? :roll:
więc kochanie, ja by nie kupowalam takiego swinstwa dla swego psa (przyznam się, kiedys trochę jadla czegos takiego, bo ja bylam glupia i nic nie wiedzialam o psim karmieniu :-( teraz moja Jeannie leczy się ziolami i je tylko naturalne mięso przez takie swinstwa, jak te jedzenie...)
ja tylko ostrzegam, wam decydowac :p w większosci wypadkow wszystkie choroby zjawiają się pozniej, gdzies na 8 - 9 lat psa zycia, ale wtedy juz taki wiek, ze wyleczyc trudno, za pozno juz często bywa... :-([/quote]
yyyy nie zrozumiałam tego posta...:shake:?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iWoNai']Jestem ciekawa...ja swojemu szczeniakowi daje piers z kurczaka,cielecine,jajko,ser zolty,platki,owoce,warzywa,ryz...i to wszystko. Troche to ejdzenie monotonne,tym bardziej ze pies dostaje codziennie ...moze cos doradzicie?[/QUOTE]

to daj jeszcze baraniny na przyklad :p ale takto dobrze karmisz, tylko ryzu i platek za duzo nie daj :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jofka']yyyy nie zrozumiałam tego posta...:shake:?????[/QUOTE]

czego tu nie rozumiesz? zla karma i tyle, jak juz karmic suchymi karmami, to tylko holistycznymi z Ameryki lub karmic naturalnie, inaczej szkodzisz swemu psu, pedzisz go do grobu i tyle :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']czego tu nie rozumiesz? zla karma i tyle, jak juz karmic suchymi karmami, to tylko holistycznymi z Ameryki lub karmic naturalnie, inaczej szkodzisz swemu psu, pedzisz go do grobu i tyle :shake:[/quote]
Uważam,że Royal Canin jest najlepsza dostępna na rynku...tak mi powiedzial wet i tego się trzymam,bo zalezy mi na zapewnienu mojemu yorczkowi witamin i wyselekcjonowanych składników czego na pewno nie zapewnie mu dając domowe jedzenie no chyba,że miałabym temu poświęcać cały czas...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tigrunia'][I]Vici ja również uważam tak jak Jofka, że RC jest bardzo dobrą karmą! Szczerze[/I] m[I]ówiąc nie słyszałam, żeby ktoś kupował swoim Yorkom karmy z Ameryki :crazyeye: Kazdy hodowca poleca RC lub Eukanubę (jeśli chodzi o karmy suche ) lub żeby gotować samemu[/I][/quote]
Hill's jest firmą z Ameryki znaczy tam się nazywa inaczej,ale to ta sama marka i co??? nic takiego niesamowitego...RC jest najlepszą dostępną na rynku, a poza tym RC też jest w USA!!:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Robcie jak uwazacie, to wasza sprawa :cool1: ja chcialam dobrze... to nie jest moje wymysly, ja tylko przekazuję wam opinię wybitnych ludzi (w sferze kinologii) i weterynarzy, tych, ktorym zalezy na dobro ich pacientow, a nie na zlo, zeby pacientow potem dla nich byloby więcej :shake:

to wam na poczytanie i na zastanawienie się... czegos jeszcze warte suche karmy tylko te, ktore mają 6, 5 gwiazdek, inne - to jad, trucizna...
[url]www.dogfoodanalysis.com[/url]
[url]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/[/url]

p.s. tez kiedys myslalam, ze kupując jakąs tam karmę z apteki weterynaryjnej robię dobrze, opiekuję się swoim psem, ale bylam w blądzie... moglam ją stracic... ona zachorowala na zolądek, potem jeszcze na wątrobę... teraz chwala Bogu odnalazlam swietne herbaty, teraz mala jedną z nich pije od 2 tygodni i jest poprawa, myslę, ze da się to calkowicie wyleczyc, bo juz mi nie rzyga zoltą pianą...
mialam szczęscie, ze zle jedzenie poszkodzilo mojej suni w mlodym wieku, jakby wątroba zepsulaby się w jakims wieku kolo 8-9 lat, bylo by juz moze za pozno, stary organizm itd.

Kochani moi, wystarcza tylko wsluchac się w te moje slowa i poszukac więcej informacji na ten temat, nie sluchając tylko jednej osoby - weterynarza... Na dogomanii jest duzo osob, karmiących karmami holistycznymi oraz RAW i BARF'em. Zawsze mozna znalezc czas na poczytanie, wysluchanie drugich opinii. Przeciez to wszystko nie dla mnie, mnie tego nie trzeba, to wszystko dla waszych pupilow :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue'][B]Vici i Jeannie[/B] - skoro już rozmawiamy z osobą, która jest w temacie, to spytam co myślisz o karmie [COLOR=black][B]Orijen[/B]?[/COLOR][/quote]

Ja nabylam swego czasu tę karmę-dobrze, że nie za dużo...
U nas była istna tragedia. Dawalam ją przez parę dni, a przez ok. tydzień nie mogłam psa doprowadzić do równowagi. Brzuszek napięty, bardzo cierpiał, nie dał się dotknąć-nawet ogonek miał opuszczony, co normalnie mu się nie zdarza.
A skusiłam się, bo miała być taka dobra i pożywna-bez węglowodanów itd.
Także u nas się kompletnie nie sprawdziła. A daję mu nie tylko RC, bo po jakimś czasie przestaje ją jeść. Po żadnej karmie nie miał takich sensacji.
Ten skład, a jest zupełnie inny, niż pozostałych karm-jak dla mojego psiaka-odpada zdecydowanie.

Link to comment
Share on other sites

mam problem i nie wiem gdzie go napisac - moj york ciagle ssie zabawke - znaczy 2 razy w ciagu dnia :roll: sama nie wiem czy to przez to , ze zabkuje czy przez to ze moze ma chorobe sieroca - bo przy tym jak ssie ta zabawke to porusza lapkami - plisssss prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']A wszyscy mówią, że taka dobra :mad:
Chciałam kupić, ale po tym co piszesz to chyba się wstrzymam... Mój taki delikatny brzuszek ma i musze uważać, co mu daje do jedzenia. Chociaż jak się czekolady nażarł to nic mu nie było :diabloti:[/quote]
Mój wet powiedział,że ta karma jest dla wielu psów uczulająca!!! nie wiem dlaczego... jak już dajesz RC to po co zmieniać?? jak już żołądeczek się przyzwyczaił to bez sensu....a w te bajki o RC nie wierze,bo mam nad sobą autorytet weterynarza z największej kliniki w moim wojewodztwie i są naprawdę znakomici z prestizem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jofka']Mój wet powiedział,że ta karma jest dla wielu psów uczulająca!!! nie wiem dlaczego... jak już dajesz RC to po co zmieniać?? jak już żołądeczek się przyzwyczaił to bez sensu....a w te bajki o RC nie wierze,bo mam nad sobą autorytet weterynarza z największej kliniki w moim wojewodztwie i są naprawdę znakomici z prestizem...[/quote]

Tylko, że od kiedy daje mu RC dla yorków to mamy problem z łupieżem...
Na początku myślałam, że to może wina szamponu, ale zmieniłam go i dalej to samo.
Chodziaż RC wcina jak nic innego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']Tylko, że od kiedy daje mu RC dla yorków to mamy problem z łupieżem...
Na początku myślałam, że to może wina szamponu, ale zmieniłam go i dalej to samo.
Chodziaż RC wcina jak nic innego...[/quote]
mysle,ze RC nie powoduje łupieżu...może to jeszcze pozostałości po tamtym szamponie nie wiem....ja mam szampon na łupież behapnera

Link to comment
Share on other sites

Ja mojemu co worek zmieniam karmę, bo pod koniec widzę, że mu się nudzi.
Po żadnej nie miał sensacji, tylko po Orijenie (chociaż, żeby było śmieszniej, to ona bardzo mu smakowała-chyba ze względu na dużą ilość mięcha). Jadł już RC-nie tylko dla yorków (teraz mamy RC Mini Beauty), Purinę ProPlan, Hillsa, BentoCronen, Boscha (średnio chętnie) i było ok.
Tak naprawdę to my do końca nie wiemy, co w tych karmach jest i dlatego mu zmieniam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bblue']2 miesiące i jeszcze pozostałości po szamponie...chyba nie.
Teraz jest na gotowanym i jakby się poprawiło, no ale z tym gotowaniem to ciężko jest jak gdzieś wyjedziemy. Do ferii chciałabym go przestawić na karmę.[/quote]
Powinno być ok...kup mu szampon na łupież i tyle...a co do karmy to stopniowo sie przyzywczai

Link to comment
Share on other sites

Czesc!
Karmi ktos swoje maluchy moze karma ADVANCE? Ja kiedys karmiłam ją Megi i przyznam ze była bardzo dobra :) Chcialabym zakupic teraz z tej firmy karme dla dorosłych psów, ale niestety chyba nie ma jej w Polsce, chociaz istnieje strona hurtowni tej karmy. Wczesniej dla szczeniakow karme mialam z Czech- o taką:
[IMG]http://img295.imageshack.us/img295/4839/advminpr2c1il7.jpg[/IMG]
Kurcze karma naprawde była fajna..
Slyszeliscie o tej karmie?
[B]Vici i Jeannie[/B] moze Ty slyszalas?

Link to comment
Share on other sites

Acana jest bardzo przyzwoitą karmą. Jest to kanadyjska karma, w której szczególny nacisk położony jest na czystość ekologiczną komponentów. Jak wiadomo, kanadyjczycy, naród bogaty i mądry mają hopla na punkcie czystości środowiska, a co za tym idzie cenią sobie dobre odżywianie zarówno siebie, jak i swoich pupilków. Do tego stopnia, że np do karmy z łososiem wykorzystywana jest jedynie dzika ryba z gorskich potoków, żadnych upasionych sztucznie hodowlanych ryb. Osobiście polecam z czystym sumieniem. Wielu wśród moich klientów z powodzeniem karmi swoje psy Acaną.

A ja mam pytanie do karmiacych swe pociechy royalem york junior. Jak mają się kupki Waszych piesków. Bo jednak ja porównując wyniki do karmy mini junior royal zauważyłam, że kupy są luzniejsze. Czy to tylko u mojego Krisa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...