Jump to content
Dogomania

JUŻ W NOWYM DOMU. Wyrzucona z samochodu roczna Lolcia.


Klaudus__

Recommended Posts

Wellington dokładnie.
Dodam jeszcze że przecież podobno Naa nawet nie powiedziała że sterylka jest warunkiem adopcji psa! Tylko że mozna...

Ja jednak jestem przy uśpieniu. Tak wiem serce się kraja bo takie "slodziutkie" , ale opamiętajcie się. One są takie do czasu...
Jak ktoś ma zamiar napisać że jestem zła, bestia i w ogóle to niech się powstrzyma. Ale takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam inne metody namawiania ludzi do sterylki niż wy.
Rozmawiam i tłumaczę sens całego zabiegu, jeśli psiak mieszka na Śląsku lub we Wrocku umawiam termin, staram się załatwić taniej. Nikomu nie trąbię: "masz ją wysterylizować i już". Oni sami chcą to zrobić i to jest ważne. Bo puszczą wieść dalej, namówią innym. I Kasia po rozmowie ze mną sama zrozumiała, że mam rację, że warto wykonać ten zabieg. I to jest moje małe zwycięstwo.

Jeśli uważasz, że wizyta przedadopcyjna wyjaśnia wszystko o domku to się mylisz.

Kana, czytałam inne wątki na które zaglądasz i..cóż. Nie pomogłaś w niczym, a póki co, zadziałałaś na niekorzyść. Nie znasz, a oceniasz. Nie wiesz, a się wypowiadasz. Czasami warto nie komentować, jeśli się o czymś nie ma zielonego pojęcia.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]Wiesz co ... to jest śmieszne co piszesz.
Skąd wiesz że nic nie zrobiłam ?
Uważasz że pomoc psu wzięciem go na tymczas, jeżdzenie z nim na sterylke, do veta, opiekowaniu w chorobie to nie jest pomoc ? Ogłaszanie psów tez nie? Może nie jestem dlugo na dogo ale nie znasz mnie więc lepiej nie wypowiadaj się na mój temat bo ja nie bede mowila nic na twój.
Sory ale lepiej nie mów jeżeli nie wiesz. To co robie nie musi być napisane na dogo.
Niby gdzie zadziałałam na nie korzyść? Nie odpowiadaj bo mnie nie interesuje Twoje zdanie. Jak masz coś do mnie zapraszam na pw. [/SIZE]

Wracając do tematu Naa nie powiedziałaś ze przy adopcji psa jest wymagana sterylizacja! A co jakby P. Kasia nie zgodziła się na sterylizacje?
Nie była podpisana żadna umowa. Gdyby nie to że zgodziła się podpisać umowe i dziewczyny wytłumaczyły wszystko o adopcji trzeba by było odebrać Lolcie.
Na szczęscie wszystko się wyjaśniło gdy dziewczyny same wzieły sprawy w swoje ręce.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jeśli uważasz, że wizyta przedadopcyjna wyjaśnia wszystko o domku to się mylisz.[/quote]A czego wedlug ciebie nie wyjasnia ?
Jesli w ogole do niej dochodzi w twoim przypadku....

Idziesz bez psa zeby ludzi poznac , widzisz ich , widzisz jak mieszkaja, w jakich warunkach , pytasz o okolicznosci - czy pracuja caly dzien, czy ktos w domu zostaje, czy nikt nie ma alergii ., czy maja doswiadczenie z psami, czy wiedza o kosztach, ktore powstaja w zwiazku z utrzymaniem psa, czy wszyscy domownicy sie zgadzaja, co planuja robic z psem w wypadku urlopu/choroby/ urodzenia dziecka, etc., wypytujesz dokladnie czy nie bedzie przeszkadzalo im jesli zwierze pobrudzi, zwymiotuje, obsika, zniszczy, podrapie meble, itp. , [B]pokazujesz im umowe adopcyjna i razem z nimi ja czytasz i omawiasz punkt po punkcie[/B] , [B]zeby nie bylo nieporozumien.[/B]

Pewnie ze nigdy nie ma 100% pewnosci, ale mozna , jesli sie starannie podchodzi i ma troche doswiadczenia z ludzmi, ocenic czy nowy domek zda egzamin czy nie.

Link to comment
Share on other sites

spokojnie, nie obrzucajcie się błotem
Tosia będzie wysterylizowana, ok, za jaki czas?
można szukać małym domków, ale w takich przypadkach nasze działanie to walka z wiatrakami... ale zakładając ewentualnie że pójdą do nowych domków.. czy system szukania domków, sprawdzania itp będzie jak zawsze na dogo? bo tak będzie "najbezpieczniej", nie że szczeniaki pójdą do koleżanki koleżanki i nie będzie umowy ani nie będzie przypilnowana sterylka/kastracja (to chłopaki czy dziewczyny są te szczeny?:roll: )

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że o termin sterylki należy pytać Kaśkę. Póki co i tak zabieg odpada.

Kana, widzisz jak to jest? Wypowiadać się na mój temat mogłaś, robiłaś to bezpodstawnie. Okazało się, że się myliłaś, nawet nie potrafiłaś przeprosić. Na mój komentarz zareagowałaś agresją. Nie chcę się z Tobą wykłócać, wytykać Ci błędów. Zrobiłam to tylko raz, a to, jak na to odpowiedziałaś potwierdziło wszystko. Ani razu nie widziałaś Tosi, nie rozmawiałaś ani ze mną ani z Kasią. Basia napisała Ci co o tym myśli, a jednak nie dotarło.
To było bardzo przykre, bo nie po to się tutaj znaleźliśmy.
Teraz, gdy Tosia jest szczęśliwa, będzie wysterylizowana - i tak jesteś niezadowolona.
O umowie przedadopcyjnej i jej warunkach rozmawiałam z Kasią zanim nawet zdecydowała się na Tosię. Nie muszę nikomu mówić, że MUSI wysterylizować sunię, jeśli on mówi, że to zrobi i ja tego dopilnuję.
Tyle, obiecałam sobie, że nie będę komentowała tego wątku, a jednak to zrobiłam, tym razem po raz ostatni. I bynajmniej nie z powodu Kasi, Tosi, czy dziewczyn ze Stowarzyszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koala']A moze ktoś mi wyjaśnić jaka jest różnica między uśpieniem chociażby Lolusia czy Dropsa z sygnatur Klaudus ( przykłąd pierwszy z brzegu) a tych małych ślepaczków ?[/quote]
[I]Jasne, że mogę Ci wyjaśnić.
Takie małe [dopiero co narodzone] szczeniaki są jeszcze 'nieświadome' a Drops i Loluś, czy też Lolcia <mama szczeniorów> [np.] to dorosłe psy, które kiedyś były pięknymi maleńkimi szczeniaczkami, które urzekły czyjeś serce. Jednak jak dorosły, nie były już ślicznymi kuleczkami i w większości nie spełniały upodobań właśicieli... Więc zostały wyrzucone.
Dogomania to forum po brzegi przepełnione psami okrótnie skrzywdzonymi przez człowieka.
Te maluchy mają ogromne szanse doświadczyć tego samego.
Jest masa maluszków [żyjących już świadomie] które nie potrafią znaleźć domów, a do tego grona dołączą jeszcze kolejne dwa...
To tak w ogromnym skrócie, bo nie mam teraz czasu się rozdrabniać.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Klaudus zgadzam sie z Tobą w 100 % , masz racje, jednak jeśli wezmie sie pod uwagę przesłanki tylko racjonalne to jaki sens jest leczyć chore i bezdomne psy w ciężkim stanie , łatwo wtedy powiedzieć komuś kto nie jest zaangażowany, ze psa lepiej uśpić, jednak inaczej sprawa sie ma gdy problem dotyczy naszych zwierzaków, albo takich z którymi mamy kontakt, które poznaliśmy i polubiliśmy, jak łatwo tu wiele osób feruje wyroki, sprawa jest nieco absurdalna trzeba przyznać. Trochę psiarzy miało z psinką kontakt i nikt nic nie zauważył nawet fachowcy , co niektórzy ( oczywiście Ci co psa nawet na oczy nie widzieli) wręcz chcieliby decydować o losie psiny i jej potomstwa. Mało to racjonalne musicie przyznać. A tak całkiem prywatnie adoptowałam 2 suki gdyby zdarzyła mi sie taka niespodzianka oczekiwałabym pomocy np. w szukaniu domów i porady bo wiele z Was zajmuje sie adopcjami , zna doskonale problem, jednak gdyby ktoś zmuszał mnie do czegoś po prostu odpuściłabym kontakt i zrobiła to co chce. Wypadałoby chyba posłuchać zdania właścicieli małej, bo suma sumarum mała została u tych Państwa , ktoś jednak stwierdził, ze powierzy im suczkę, i to oni mają prawo aby decydować, bo to oni mają te małe kluski i duży kłopot.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja tak po nocy nadrabiam straty w dogo i domowe i jak zwykle trafiam na kłótnie ;)

Jeśli chodzi o tzw. ślepe mioty to każdy ma inny pogląd i się tego nie zmieni, a argumentować i kłócić sie można wieczność:roll:

wiadomo, ze każdy dodatkowy zwierz, to dodatkowy "problem" - bo byle gdzie oddać to nie sztuka.

ale myślę, ze najbardziej racjonalne było by omówić tą kwestię z właścicielką sunieczki, o którą toczyły się wielkie dyskusje ;)

może warto by bylo "zamknąć" ten temat i zająć się czymś bardziej twórczym, bo naprawde szkoda zycia i czasu, ile można w tym czasie zrobic;)

wiem, ze gadam jak stara babcia, ale taka prawda i wszyscy o niej dobrze wiemy, a nie wiem czemu i tak przemawia przez nas "coś" innego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...