Jump to content
Dogomania

Pierwszy, prawdziwy dom Majkiego stał się faktem! Niech tak już będzie zawsze!


majqa

Recommended Posts

[quote name='sonikowa']Nic, zupełnie nic nie wiemy o tym jak Majki sobie poczyna? Brak wiadomości to dobre wiadomości ;)
A co u Maji?[/quote]

Majka zaczyna rządzić w domku ;) nawet zdarzyło jej się warknąć na Psotkę ( moją 2 suczkę). Na podwórku zachowuje się jak młody piesek - biega, zaczepia Pikusia, skacze jak zajączek, nareszcie cieszy się życiem:multi:.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

przepraszam za brak wieści, ale albo nie miałam czasu usiąść do komputera albo dogomania szwankowała jak już miałam okazję coś napisać.

U Majkiego wszystko w porządku. Nie jest już taki wystraszony nowym miejscem i nową sytuacją. Powoli robimy postępy. Na spacerach już znacznie mniej na mnie skacze. Wczoraj już w ogóle nie próbował podgryzać, a dzisiaj "zapomniał się" i sprawdzał czy jednak może. Nie mógł, więc odpuścił ;-) Zdaje mi się, że już załapał co to znaczy "nieee" i zaczyna się bardziej pilnować kiedy to słyszy. Już prawie prawie potrafi siadać, chociaż mam wrażenie, że przez jego krótkie i krzywe łapki nie do końca wygodnie mu się siada i łatwiej mu podnieść do góry przednie nóżki niż opuśić zadek na ziemię ;-) Zabawkami jakoś specjalnie nie umie się bawić. Biegnie za rzuconą zabawką, ale rzadko kiedy bierze ją do pyska. A w ogóle to tak zabawnie biega :) skacze jak zajączek. Jest bardzo pocieszny jak się tak na niego patrzy - ma pysk szczeniaka.
Na spacerach jeszcze ciągle trudno jest mi go czymś zainteresować tak, żeby częściej zwracał na mnie uwagę. Będziemy pracować nadprzychodzeniem na zawołanie.


Słuchajcie, a co myślicie, żeby w poniedziałek go wykastrować? Czy czekamy jeszcze kilka dni?

Link to comment
Share on other sites

Madziek, dzieki za info. Wiemy, ze jestes zajeta, ale myslimy o Majku i stad nasz niecierpliwosc. Swoja droga, dogo nie dziala i jak szalu juz z tym dostaje, albo sie nic nie otwiera, albo trwa to wiecznosc, zawalu dostane :angryy:

Madziek, moj Sonik ma budowe taka jak Majki i tez miedzy siad a waruj niewielka u niego roznica. Ja mowie siad, a on tak lapki tylko ugina.. I pewnie, ze woli zrobic proszaca stojke na tylnich lapach. Troche taka budowa. I przez to podobienstwo przyszlo mi do glowy, ze moze Majki zainteresuje sie pilka tenisowa? To jedyna zabawka, ktora kreci Sonara, ale kreci go tak, ze oczy mu wychodza na wierzch z emocji... Dla takiej pilki to on zrobi wszystko ;)

Pozdrawiam wszystkich i jesli mnie tu nie ma, to tylko przez zawieszajace sie dogo...

Link to comment
Share on other sites

Faktem jest ,że kastrowanemu zwierzęciu charakter naprawdę się zmienia. Zwierzak staje sie spokojniejszy....
Kastracja u psow i sterylizacja u suczek powinna być warunkiem adopcji do nowego domu. Gdyby tak było..... to zapewne szybko skończył by się problem bezdomnosci wsrod zwierząt w tym kraju.... a tak...... same wiemy jak jest:bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']Faktem jest ,że kastrowanemu zwierzęciu charakter naprawdę się zmienia. Zwierzak staje sie spokojniejszy....
[SIZE=4][COLOR=Red]Kastracja u psow i sterylizacja u suczek powinna być warunkiem adopcji do nowego domu. Gdyby tak było..... to zapewne szybko skończył by się problem bezdomnosci wsrod zwierząt w tym kraju.... a tak...... same wiemy jak jest[/COLOR][/SIZE]:bigcry::bigcry::bigcry::bigcry::bigcry:[/quote]


Howgh !

Nescco :Rose: :Rose: :Rose:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madziek'](...) Słuchajcie, a co myślicie, żeby w poniedziałek go wykastrować? Czy czekamy jeszcze kilka dni?[/quote]
Mam nadzieję, że Ty Irenko i inne dziewczyny napiszą swoje przemyślenia co do zapytania Madziek. Jeśli nie to rozumiem, że zdajemy się na Madziek, w czym nie widzę żadnego problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Mam nadzieję, że Ty Irenko i inne dziewczyny napiszą swoje przemyślenia co do zapytania Madziek. Jeśli nie to rozumiem, że zdajemy się na Madziek, w czym nie widzę żadnego problemu.[/quote]
Zdecydowanie tak. Trudno nam oceniać sytuację na odległość.
Madziek na miejscu musi ocenić czy w poniedziałek już robić kastrację.
Jestem zdecydowanie za, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wellington.......dzęki za poparcie, choć zdawało by się ,że wsród cywilizowanych dogomaniaczek nie trzeba nikogo przekonywać do zabiegu kastracji czy sterylizacji.[/QUOTE]

Pojde jeszcze dalej: jestem absolutnie [B]ZA USYPIANIEM SLEPYCH MIOTOW ![/B]
Bez wyjatku.
W krak. dziale GW ktos przygarnal w listopadzie 2 bezdomne sunie, obie szczenne - pozwolili na urodzenie [B]osmiu [/B](!!!) szczeniakow. Kolejni kandydaci lub ich potomstwo do schroniska. Co za brak rozsadku :angryy:. Bylo dosyc czasu na sterylke aborcyjna !
Cyt. [url=http://zwierzakiwkrakowie.blox.pl/html]Krakowskie zwierzaki[/url]
[SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Verdana][B]W listopadzie przygarnęliśmy 2 bezdomne suczki, niestety obie były już wtedy w ciąży, więc w krótkim czasie zamiast 2 piesków w domu (też zresztą nieplanowanych) zrobiło się 10 (3 szczeniaczki urodzone 17 grudnia i 5 urodzonych 2 stycznia).



[/B][/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nescca']hahahahah......... laski......bójmy sie klątwy :evilgrin:idy:evilgrin:...... sorry Irenko ,że wdaje się w tą idiotyczną gre......ale przykro mi ,że na dogo są jeszcze ludzie ,którzy nie rozumieją fundamentalnych spraw. Wellington.......dzęki za poparcie, choć zdawało by się ,że wsród cywilizowanych dogomaniaczek nie trzeba nikogo przekonywać do zabiegu kastracji czy sterylizacji.
Pozdrawiam Cię cieplutko :Rose:[/quote]
Odniosę się tylko to tematu kastracji i sterylizacji.
Swoją wiedzę na ten temat nie czerpałam akurat z dogo. Lubię sobie wyrobić własne zdanie. Próbowałam przy okazji "wałkować" temat z każdym weterynarzem którego napotkałam.I podpisuję sie rękami i nogami pod warunkiem, że nie dotyczy to psów i suk starych.
W ich przypadku nie ma mowy o szablonowym podejściu do tematu kastracji i sterylizacji ale bardzo indywidualnym. Kiedyś już się na jakimś wątku na ten temat rozpisywałam więc teraz nie będę.

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat nie usypiam slepych miotow. Poprostu nie dopuszczam do ich narodzenia. Sterylizuje jak tylko sie dowiem o ciąży.Ale jesli juz się urodzą....to wychowuję. Natomiast nie mam zamiaru Ciebie linczować:-x:-x ani wyzywać tylko dla tego ,że mamy ciut inne zdanie. Nawet nie będę rzucała na Ciebie żadnej klątwy:stormy-sad::stormy-sad:..... ważne jest aby pomagac i nie rozmnażać świadomie...... i uświadamiać tych ,którzy o tym nie wiedzą...... o zgrozo...... A jak widać zdarza się to dość często....nawet wsród "starych " dogomaniaczek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Odniosę się tylko to tematu kastracji i sterylizacji.
Swoją wiedzę na ten temat nie czerpałam akurat z dogo. Lubię sobie wyrobić własne zdanie. Próbowałam przy okazji "wałkować" temat z każdym weterynarzem którego napotkałam.I podpisuję sie rękami i nogami pod warunkiem, że nie dotyczy to psów i suk starych.
W ich przypadku nie ma mowy o szablonowym podejściu do tematu kastracji i sterylizacji ale bardzo indywidualnym. Kiedyś już się na jakimś wątku na ten temat rozpisywałam więc teraz nie będę.[/quote]

Oczywiście ,że stan zdrowia lub wiek może dyskwalifikować zwierzę do zabiegu..... ale o tym chyba nawet nie powinno się dyskutować.
Priorytetem jest życie i zdrowie psa.....nic innego. Należy i o tym pamiętać.Znam kilka przypadkow gdzie odstapiono od kastracji z roznych powodow .... ale myślę ,że w przypadku Majkiego zostanie przeprowadzone gruntowne badanie jego stanu zdrowia.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...