Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a to nasze ostatnio nagrane chodzenie przy nodze. Troche niestety wylatywalismy z kadru bo ustawilam za bliska odleglosc. Nastepnym razem sprobuje cos lepiej widocznego nagrac. Chodzenie jest juz na takim etapie ze nie musze naprowadzac Tosci smakolykami, na komende zaczyna tak isc wgapiona we mnie :)

[url]http://www.youtube.com/watch?v=zVrXjCT0T0k[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja sie pochwale, ze zaczelismy wczoraj sesje z Lilem chodzenia tyłem :evil_lol: po 2-3 sesjach mały juz doskonale wiedział o co chodzi i dzisiaj pieknie chodzi :multi: Teraz staram sie wprowadzić komende słowną, ale nie wiem dokładnie kiedy jej uzywac :oops: Czy w momencie kiedy klikam?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie pytanie.. Zaczęłam przygodę z klikerem, od paru dni wałkuję z psem targetowanie i skupianie uwagi na sobie. To pierwsze jako tako wychodzi, ale tylko wtedy jak mam target w ręce. Nawet jak go trzymam lekko nad ziemią dotknie, ale jak położę na podłodze już nie- zawsze się kładzie jak pokazuję podłogę :P
Druga sprawa ze skupianiem uwagi - Nero odwraca się od wyciągniętego smakołyka i skupia na klikerze w drugiej ręce... Jego spojrzenie: ja ,kliker, ja, kliker. Staram się zawsze uchwycić ten moment ale on dalej za każdym razem twardo gapi się na kliker.. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cockermaniaczka']a sprobuj schowac kliker za siebie.Smakolyk w wyciagnietej rece po jednej stonie,kliker schowany w drugiej rece sa soba.Moze to podziala.U mnie to zdalo egzamin.[/quote]
Też chowam, ale on się wygina wtedy w bok i wygląda to tak jakby chciał zajrzeć mi za plecy i czeka aż coś wyciągnę :) Zmieniam też ręce bo koduje sobie że np. z prawej ręki będzie smakołyk i uparcie na niego czeka za darmo :)

Link to comment
Share on other sites

A smaczki podawane z ust/wypluwane w psa nie pomogą mu się skupić - wgapienie k/s, wgapienie k/s?

a kliker daj mu obwąchać, noś przy sobie nawet jak nie klikasz, niech będzie dla psa tak samo normalny jak zegarek na ręku przewodnika czy pasek do spodni. Chyba że chcesz z niego zrobić target to k/s za każdym dotknięciem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']A smaczki podawane z ust/wypluwane w psa nie pomogą mu się skupić - wgapienie k/s, wgapienie k/s?[/quote]
Ćwiczę z nim na jego wieczornej porcji karmy rybnej, chyba się nie przełamię :eviltong:
[QUOTE]a kliker daj mu obwąchać, noś przy sobie nawet jak nie klikasz, niech będzie dla psa tak samo normalny jak zegarek na ręku przewodnika czy pasek do spodni. Chyba że chcesz z niego zrobić target to k/s za każdym dotknięciem.[/QUOTE]
On właśnie sam widok klikera kojarzy z nagrodą, ćwiczeniem. Cieszy się jak głupi jak widzi że biorę go do ręki. Za target mamy gumowego kurczaka :eviltong: Przy skupianiu uwagi można kliker i smakołyk trzymać w tej wyciągniętej ręce? On sobie szybko koduje, że ta druga ręka to na pewno smakołyk..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Możesz zamiast w paszczy trzymać w zębach - wtedy nie czuje się smaku, słowo.

Kliker i smaki trzymasz gdzie chcesz i jak Tobie jest wygodnie, ale pies nie powinien starać się tylko jeśli widzi smaczki/kliker.;)[/quote]
On ma 5 lat, więc pewnie dochodzą jeszcze jakieś przyzwyczajenia, mogę z nim pracować na słownym nagradzaniu, wtedy też ma sporą motywację, no i odpadają te nitki przy mordzie jak nie widzi smaczka :P
Z targetowaniem jest tak, że dotyka szybko targetu nosem i natychmiast przeniesienie uwagi na drugą rękę w której powinien być smakołyk..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']a próbowałaś opóźnić klika? wtedy pies oderwie nos ale za chwile powinien szturchną target nowu ale np. mocniej/dłużej wtedy k/s i np. smakol z paszczy Twojej, lub z ręki z klikerem, lub wzięty z miseczki obok itd[/quote]
Zaraz to sprawdzę :lol: A z targetem na ziemi jak zrobić? Bo mu pokazuję a on się kładzie... w powietrzu dotyka już różnych bliskich przedmiotów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Trzymaj target w dłoni (bo masz coś na patyczku?) i powoli obniżaj i klikaj coraz niżej trzymane, później oprzyj o ziemię itd
może wprowadź komendę tak żeby wiedział że chodzi o dotknięcie, a nie coś na ziemi?[/quote]
Na szybko znalazłam jego zabawkę.. podłużnego kurczaka :p jak trzymam w ręku dotyka przy samej ziemi, jak położę już go nie widzi i wlepia we mnie wzrok :) Wprowadziłam komendę 'nos', ale myli to z 'głos'... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sunprince']nasz nowa sztuczka (jeszcze w trakcie nauki):
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=mE6h-ia6siE"][COLOR=#800080]http://pl.youtube.com/watch?v=mE6h-ia6siE[/COLOR][/URL]
:)[/QUOTE]

ale super on cwiczy! z takim zapalem :) i dlugo potrafi powatarzac :) super :loveu: jakie jeszcze sztuczki umiecie? masz jeszcze jakies filmiki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...