Jump to content
Dogomania

kliker


KasiaR

Recommended Posts

[QUOTE]mam pytanie: czy jeśli pies był szkolony metodą tradycyjną można wprowadzić kliker w ten sposób żeby po każdej komendzie - którą pies już zna, kliknąć i dać nagrodę? Sama zaczęłam szkolić klikerowo psa od szczeniaka więc nie było problemu z wprowadzeniem klikera od targetowana Pytam dlatego że zainteresowałam koleżankę szkoleniem klikerowym i nie wiem jak ona powinna zacząć. Też od targetowania?[/QUOTE]

Ja bym najpierw zrobiła np. siad i klikała jak pies siedzi ze 20 razy. A potem zrobiła targetowanie. Bo zazwyczaj psy tradycyjne "nie potrafią myśleć" (bez urazy ale nie są w stanie odrazu kombinować) Albo zrobiłabym zabawy z pudłem żeby psa rozklikać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardziej skomplikowane komendy? Ja swoją sunie po targetowaniu od razu zaczęłam uczyć równaj bo akurat po targetowaniu mogła wychodzić po kwatantannie na dwór i to mi się wydawało przydatne w nauce chodzenia na smyczy.
A koleżance już powiedziałam co i jak ma robić zaproponowałam jej książke (tresura psów) z której sama się uczę szkolenia klikerowego reszta zależy od niej.

Link to comment
Share on other sites

Ale uczyłaś takiego sportowego chodzenia (patrzenie w oczy, klatka przy łydce) czy poprostu chodzenia przy nodze. Bardziej skomplikowane komendy to te, przy których pies robi więcej rzeczy np. idzie i patrzy na Ciebie, biegnie prosto przed siebie itp.
Co to za książka, kto ją napisał?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia']Ale uczyłaś takiego sportowego chodzenia (patrzenie w oczy, klatka przy łydce) czy poprostu chodzenia przy nodze. Bardziej skomplikowane komendy to te, przy których pies robi więcej rzeczy np. idzie i patrzy na Ciebie, biegnie prosto przed siebie itp.
Co to za książka, kto ją napisał?[/quote]
Chodzenie na luźnej smyczy i przy nodze - początki już były w domu. Tak - uczę ją sportowego bo przydaje się gdy widzi psa czy coś innego ją zainteresuje na dworzu. To szczeniak 6-miesięczny więc czasem trudno jej się skupić na mnie ale dobrze nam idzie :lol:
Książka "tresura psów I kto tu kogo prowadzi na smyczy" Bielakiewicz. Kupiłam na allegro i nie wiedziałam że to książka nt klikerowego szkolenia. Myślałam że będzie o tradycyjnym bo o klikerze tylko słyszałam ale nie miałam pojęcia o co w tym chodzi. Przekonałam się do tej metody. I teraz jak najbardziej polecam książkę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']o taki niepozorny tytuł a tu prosze :)

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=71920"]joanika[/URL][/B] masz jakies filmiki jak Wam idzie chodzenie przy nodze?[/quote]

Jeszcze nie mam bo nie ma kto nas sfilmować (mieszkam właściwie sama i na dwór wychodzę tylko ja) ale teraz wpadło mi do głowy że mogę na statywie aparat postawić że też o tym wcześniej nie pomyślałam :roll:
Jak bede coś mieć to wkleje.

Idzie nam nieźle Ja się cieszę że dzięki temu pod nogi mi nie włazi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Więc przyszłam się pochwalić - obroty na czterech, roll i bzium. nauczone już, szlifujemy tylko na odległość i takie tam
[URL="http://pl.youtube.com/watch?v=fvZVisYUvJI"]http://pl.youtube.com/watch?v=fvZVisYUvJI[/URL] zapraszam


jesteśmy po pierwszej sesji włażenia na plecy - najpierw podkładka pod śniadanie do łóżka, później podkładka na grubej poduszce, później moje plecy - wszystko w jednej sesji i Su wie o co chodzi. Kocham ją:)

Link to comment
Share on other sites

Wladczyni, ta muzyka pasuje do obrotów suki idealnie :loveu:

Też muszę nagrać Bzikowe akrobacje , tyłeczkiem (i nie tylko:razz:) od kilku miesięcy zamiatać umiemy w różne strony :loveu:
Tylko kadrować nie umiem, zeby wszystko bylo widac a i miejsca nie dużo.

A roll moj pies robi wybitnie uroczo :loveu: parówa z wdziękiem słonia się przeturluje :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']5 minut:crazyeye: Su po kilku pacnięciach targetu zaczyna się nudzić:mad:[/quote]

Jak Erga widzi parówkę to nie śmie popatrzeć w inną stronę :evil_lol: A jak chowam target to patrzy z takim wyrzutem że ten wzrok mógł by zabić :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Mozna zamówić z allegro. Ale taniej wychodzi oklejenie taśmą anteny od radia, albo nadzianie na taką antene piłeczki do tenisa stołowego:cool3:[/quote]



Ja zrobiłam go z pałki bambusowej a na końcu jest kulka z modeliny :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...