Jump to content
Dogomania

Border Collie (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Marca_Besi

Recommended Posts

Waldek, Dali juz jest dodany do bazy danych, czy znasz moze imiona jego rodzenstwa?
Wiem ze jest Druh i chyba Dryf, czy byly jeszcze jakies?
Acha, i prosze wyslij mi jakies jego zdjecie zeby je dodac.
Co z reszta? Nie mozecie znalesc kilku chwil zeby wyslac dane?
Dla chcetnych dzis wieczorem beda na mojej stronie zdjecia szczenorkow, imiona tez juz prawie wybrane.
A juz jest galeria i strona naszej slodkiej australijskiej czekoladki Opal.
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I jeśli chodzi o Chybie to już zostały wspomnienia :)
Ci którzy pojechali na pewno są zadowoleni (szczególnie chyba wszystkim przypadła do gustu atmosfera imprezy), a dla tych którzy nie dojechali, a są zainteresowani mam wyniki wystawy:

[b]HECTOR Czechmate (Mike) - V1, CWC, NPwR, ZR, Najlepszy Ruch, BEST IN SHOW(!!!) [/b]

Najlepsza Hodowla KWPR Collie&Sheltie to "ENERGZIER"

Najlepszy reproduktor KWPR Collie&Sheltie to GARY BOHEMIA Alke

Najlepsza Para KWPR Collie&Sheltie to FIERCE BOHEMIA Alke & HECTOR Czechmate

PSY
klasa baby
QUALIFIED QUEST BLACK Energizer - WO1, BIS BABY
klasa młodzieży
GIFT IN TRICS Gasko Prim - V3
ONLY MY VIKING BLUE Energizer - V4
O’THE CZAT MY BLACK Energizer - V1, Zwycięzca Młodzieży
Q’CELTIC DARDO DEL SOLE - V2
klasa pośrednia
GLAD WITH YOU Gasko Prim - V1, CWC
MICKEY MOUSE BLACK Energizer - ?
Outbrust HERO AT BORDERCLAN - NOB
klasa otwarta
ARNY BLUE Svezi Vitr - V3
HECTOR Czechmate - V1, CWC, NPwR, ZR , Best In SHOW
JETHRO TULL Brains’n Beauty - bd
JUSTIN JEWEL BLUE Energizer - V2
klasa championów
AYKI BLACK Energizer - V3
BAX Miveko - NOB
EXCALIBUR Brains’n Beauty - V2
GARY Bohemia Alke - V1, CWC
klasa weteranów
Highland DREAMER - V1

SUKI
klasa baby
RIO BRAVO DE RAPSODY BLACK Energizer - WO1
klasa szczeniąt
DERBY Fitmin - WO1
PAMELA PHANTOM OF LOVE BLACK Energizer - WO2
PERCY PERMANENCE PASSION BLACK Energizer - WO3
klasa młodzieży
NANA NO MERCY BLACK Energizer - V1, Zwcyięstwo Młodzieży, BIS JUNIOR
Never Never Land Celtic Princess Ciri - V3
ONLY MY DREAM BLUE Energizer - V2
OLY MY VENICE BLUE Energizer - V4
O’THE RIVERDANCE BLACK Energizer -NOB
klasa pośrednia
Alderan DIXIELAND LADY at Vangeldis- NOB
klasa otwarta
AURA Borderland - V
DASI Super Pracuś - NOB
FIERCE Bohemia Alke - V1, CWC, NSwR
HASTY HURRICANE BLACK Energizer - V
HOLLY HAZE BLACK Energizer - V2
HUE HAZE BLACK Energizer - V
IMAGE SCOTLAND BLACK Energizer - NOB
IRISH WHISKEY BLACK Energizer - V4
KELLY KEY TO MY HEART BLACK Energizer - V3
KRISTIE ALLEY BLUE Energizer - V
klasa użytkowa
DYNA Miveko - V1, CWC

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla wszystkich po Chybiu!!! A jak tam testy PIP??? Ktos bral udzial?
W Kielcach nasza Opal wziela Zw.Ml. i Naj.Junior w Rasie, Seven 1dosk.
W sukach wystawialam dla kolezanki suczke Greysi Black Lesna Ostoja, je zawsze strasznie szaleje na ringu, mi niestety tez szalala :-? Dostala 1 lokate i ocene doskonala, przed Raisa i Martyna, ale chyba tylko dlatego ze Raisa chwile przed wejsciem na ring sobie wyrwala pazur i kulala. Greysi jest ladna suczka ale niestety jej zachowanie na ringu (bo poza nim jest grzeczna i slicznie biega) powoduje ze nie ma szans na prawdziwe wygrane.
Jako ciekawostke napisze jeszcze ze nasz Seven zostal 'wypozyczony' do Junior Handling, kompletnie mi obcej sympatycznej dziewczynce, i razem z nia zdobyl 3 miejsce (chyba z 14 startujacych) w mlodszej grupie Junior Handling. Zachowywal sie wzorowo i bardzo mu sie to podobalo ze jest zauwazany. Fajnie wiedziec ze sie wychowalo psa kotrego kazdy moze wystawic :lol:
Dla chetnych zdjecia Opal i Seven'a z Kielc.
Martyna, jak chcesz siebie z Raisa na lokacie to wyslij mi twojego maila.
No i jeszcze ostatni news, badanie USG Lizzie potwierdzilo ciaze, wiec spodziewamy sie na poczatku czerwca maluszkow! czarno biale, niebiesko biale i trzymamy kciuki za trikolorki :wink: Zapowiedz mioty bedzie na dniach na stronie.
Nadal namawiam do wysylania danych psow do database, i tak i tak tam sie znajda, tyle ze z niekompletnymi danymi, wiec to chyba Wam powinno zalezec na tym zeby wszystko bylo ok???
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote]Greysi jest ladna suczka ale niestety jej zachowanie na ringu (bo poza nim jest grzeczna i slicznie biega) powoduje ze nie ma szans na prawdziwe wygrane[/quote]

Dziewczyna ma taki sam problem, jak ja gdy Raisa byla mlodsza. Na szczescie jest to do wyeliminowania, tylko ze trzeba z psem pracowac.
Niestety mioty z tej hodowli nie sa udane pod katem psychicznym :-?

[quote]Martyna, jak chcesz siebie z Raisa na lokacie to wyslij mi twojego maila. [/quote]

Wysylam 8)


[quote]Nadal namawiam do wysylania danych psow do database, i tak i tak tam sie znajda, tyle ze z niekompletnymi danymi, wiec to chyba Wam powinno zalezec na tym zeby wszystko bylo ok???
Pozdrawiam [/quote]

Probowalam wyslac dane Raisy, uzupelnianie zajelo mi troche czasu, po czym na koncu okazalo sie ze nie moge wyslac, szlag mnie trafil i dalam sobie spokoj. Jak bede na prywatnym kompie to sprobuje raz jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Greysi jest fajna psychicznie, nie mam zastrzezen.
Na ringu byla szkolona klikerowo, co w jej przypadku dalo kiepskie resultaty. Jak ja kilka razy szarpnelam i pochwalilam za chwile wspolpracy to zaczynala sie jakos zachowywac. Ale kiedy psy wszystkie biegna to dostaje totalnego wariata. Kukka byla podobna ale sie dzieki bogu polepszylo.

Zdjecia wyslane.

Formularz sprawdzilam, wszystko dziala, ale mozliwe ze nie chodzi na kompach w kafejkach internetowych, probuj jeszcze raz z domu ;-)
A reszta? Ja zaczelam sie wlasnie brac za energizery, wiec lada chwila beda, bez zdjec itd.
Nie bede tez latac i szukac nr itp.
Co z Radomiem? Jedzie ktos?
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie niezbyt spodobal fakt, iz troche agresywnie zareagowala na moja suke, ale tylko na ringu to sie zdarzylo.

Nas w Radomiu nie bedzie, czy ktos zamierza wystartowac na zawodach w Pecicach?

BTW, wyslalam formularz wypelniajac recznie, bo nadal mialam problemy tym razem z outlookiem. Mam nadzieje, ze bedzie w miare czytelny

Link to comment
Share on other sites

Z Opal tez mialy dyskusje, ale chodzilo o 'babskie sprawy' i szybko sie dogadaly.
Sevena respektowala, tylko jak zajzal jej pod ogon to go pogonila, miala prawo.
Formularz doszedl, Raisa dodana. Zaczynam Energizery od A.
W Radomiu nie ma nas w katalogu :(
Ale za to widzimy sie w Plocku :D
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie, ja sie wysilam, siedze godzinami nad kompem, staram sie zrobic to za co nikt sie jeszcze nie wzia, zkatalogowac BC w Polsce, jak teraz sie tego nie zrobi to bedzie za pozno, za duzo miotow sie rodzi zeby to potem jeszcze nadrobic.
Czy moglabym sie spodziewac ze poswiecicie 15min i wyslecie dane swoich psow? Jestem w polowie miotow Energizerow, ale fajnie by bylo jakby te psy tez mialy zdjecia i imiona i wlascicieli.
Na zlosc mi nie robicie, ale po prostu ludzie kozystajacy z tej bazy danych nie beda mogli znalezc informacji o tych psach...
Pozdrawiam i oczekuje
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Dziś przeczytałam w psiej gazecie wywiad z hodowczynią, o Border Collie. Bardzo podobał mi się ten artykuł, może ktoś z Was czytał?
Bordery to naprawdę niesamowite psy.
Ostatnio widziałam je na wystawie w Kielcach. Jest w nich tyle energii!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy zaglądacie do działu "Psów w potrzebie".
Jeden z tematów dotyczy suni mix Border collie, która jest w schronisku. Oto link do tego tematu: [url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=893696#893696[/url]
Sunia jest prześliczna!

Link to comment
Share on other sites

Też już czytałam ten artykuł :P Rozbawiło mnie to jak ta hodowczyni pisała że bordery "zaganiają" rowerzystów itp. :lol:
A swoją drogą to zastanawiam się co robicie, żeby zająć swoje bordery? Macie owce lub jakieś inne hodowlane zwierzęta? Trenujecie agility? Piszcie proszę, bo chcę się o tych cudach dowiedzień jak najwięcej! :iloveyou: :D

Link to comment
Share on other sites

a ja bardzo prosze znawców tej rasy aby wypowiedzieli sie o połączeniu rasy border collie z malymi dziećmi? chodzi mi o podejscie tych psów do dzieci, ich "uwarunkowania genetyczne", czy to są "dobre" rasy dla rodzin z dziećmi? będę bardzo wdzieczna.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem znawcą borderów, moge więc pisać tylko o mojej suczce Jadze. :lol:
Lotos
Codziennie ćwiczymy posłuszeństwo i bawimy się w aportowanie: piłek. lub freesby, 1 czasami 2 razy w tygodniu robimy sobie wycieczkę rowerową: 10 - 15 km, tempo 11 km/h, po drodze przerwy na picie i zabawę. W drodze do lasu i z lasu Jaga biegnie na springerze, w lesie -swobodnie, często wsiadam do samochodu i jadę z psem do lasu, 2 razy w miesiącu jeżdżę do Wrocławia do psiej szkoły na agility i obidience. Jaga jeździ z nami wszędzie tam gdzie nas wpuszczą. Wychodzę z założenia, że najważniejszy jest kontakt z człowiekiem :) i wykorzystuję różne okazje,żeby przypomnieć, że to ja rządzę :wink:

Sylwia_K
Bardzo małe dziecko i mały border to połączenie wymagające stałej kontroli. Borderek jest żywiołowy i energiczny, może skoczyć, popchnąć i katastrofa gotowa. Starszy border jest bardziej opanowany, ale widząc ulubiona zabawkę w rękach dziecka też może niechcący zrobić krzywdę.
Na pewno duzo zależy od psychiki psiaka. Jaga uspokoiła sie mając 2 lata, ale i tak nie pozwalam mojej 7 letniej córce bawić się z nią bez kontroli, a o wyprowadzaniu nie ma mowy. To psi :D obowiązek 14 latki.

Link to comment
Share on other sites

podobnie jak Agata, bawię się z Holką piłeczką, freesby, biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze...
Holka to miejski typ bordera i doskonale przystosowała się do takich warunków;) (Tzw. Border City)
jedyna róznica jaką widzę między moimi relacjami z Holką, a innymi własicicielami z ich psami to taka, że Holka nei da się zbyć spacerem od "krzaka do krzaka". Cały czas domaga się, żebym albo jej coś rzucała, albo ukrywała się przed nią, w ostateczności lubi się bawić w posłuszeństwo :D
Co do bordera i małego dziecka... uważam, że przy malutkie dziecko nie jest bezpieczne przy żadnym psie. Może jakieś miniaturki nie są w stanie dziecka przewrócić. Poza tym bordery, a podobno inne pastuchy też, są bardzo wylewne w uczuciach. Nie wiem czy małe dziecko jest w stanie sprostać temu :) Ale dziecko 8 letnie będzie miało kapitalnego kompana do zabawy :)
Ale to są moje przemyślenia:) nie mam dzieci i chyba lepiej poszukać kogoś kto ma komplet: małe dziecko i zwariowanego bordera :)

Link to comment
Share on other sites

dzieki za te wypowiedzi, jestem juz troszke mądrzejsza :wink: tylko trudno mi cos powiedziec o psychice psa, skoro bedzie brany z warunków schroniskowych :roll:

jesli ktoś cos jeszcze będzie chciał dopisac, bo np. ma bordera i mniejsze dzieci (ja mam 2 latka i 5 latka) albo ich nie ma, ale ma cos do powiedzenia na temat tej rasy to bede bardzo wdzięczna

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...