Jump to content
Dogomania

Border Collie (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ED to dysplazja stawu lokciowego. Lokcie bada sie wiec po to zeby wykluczyc dysplazje stawow lokciowych, ktore tak samo jak stawy biodrowe moge byc zle wyksztalcone.
ED u BC wystepuje stosunkowo zadko, ale jednak czasem sie zdaza wiec lepiej jest tez badac.
Moze powinnam byla ta moja liste inaczej ustawic:
-HD!!!
-PRA!!! raz na 12 miesiecy, przed ewentualnym kryciem, od wieku 2 lat
-DNA CEA (ewentualnie badanie kliniczne szczeniakow w wieku 6 do 8 tygodni, ale to nie daje 100% pewnosci, wiec w momecie kiedy sa testy genetyczne dostepne, nalezy z nich kozystac)
-DNA CL (w liniach zagrozonych CL to badanie wysuwalo by sie na piewsze miejsce razem z HD) i ED
- no i zacma, wychodzi ewentualnie przy okazji badania na PRA
HD i PRA z !!! bo te choroby maja najwiekszy wplyw na normalne zycie psa.
Czy wiecie co to jest CL???

Jeszcze refleksja: badanie DNA CEA - koszt okolo 550zl, badanie kliniczne miotu 6 szczeniat w Lublinie 420zl. Szczeniakow suki genetycznie wolnej nie ma sensu badac klinicznie na CEA, wiec na dluzsza mete wychodzi taniej!!! Szczeniakow ze skojazenia pies genetycznie wolny czyli Normal i suka Normal nie trzeba tez juz badac na DNA CEA, wiec to jest drogie tylko na poczatku, potem wlasnie tansze.
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie mala przerwe, ale moj komputer poprosil mnie o wakacje. Wraca tam jeszcze jutro.

Karolino, nie insynuuje nic. Dobrze, mozemy kontynuowac na forum.
Dodalam pozniej, iz rzeczywiscie jest mozliwosc, iz matka Hero jest czysta. Fakt ten jest oczywiscie prawdziwy i z tego wynika, ze rowniez Hero ma mozliwosc byc psem czystym. Pierwszy post pisalam bardzo szybko, chyba troche zbyt szybko. Nie wszystkie mysli w nim zawarlam, ale poszedl juz, trudno. Ton mimo wszystko wydaje mi sie normalny - jezeli poczulas sie urazona - przepraszam.

Pozdrawiam,
Marzena

Link to comment
Share on other sites

Iwona, wlasnie dlatego napisalam do ciebie - uwazam cie za bardzo dobrego hodowce z duza wiedza i chcialam sie duzo wiecej na ten temat dowiedziec. Mail do Karoliny mi odbil - wiec e sumie skad mogla wiedziec, ze w ogole do niej pisalam. Mysle, ze w tym momencie wszystkie aspekty zdrowia oczu Hero sa wiadome. Poczekajmy na wynik, wtedy wszystko bedzie juz jasne.
Nadal trzymam kciuki.
Pozdrawiam,
Marzena

Link to comment
Share on other sites

No i po Szczecinie. Droga daleka ale warto bylo.
Nocowalismy u wlascicieli NNL Anastazji czyli Baji, siostry Seven & Alice, ktora tez nastepnega dnia jechala na wystawe.
Na wystawie spotkalismy tez Anie z NNL Catch The Sun - Gizmo.
Wyniki naszej druzyny byly dosc dobre, a bede mila i podam wszystkie psy:
PSY
MLODZIEZ
1dosk/zw ml Nifty Niger Black Energizer
2dosk NNL Catch The Sun
3dosk Glad With You Gasko Prim
4bdb QCeltic Danubio Blu
bdb As Rogonia
POSREDNIA
1dosk/cwc/cacib/npwr/zw rasy Brains'n' Beauty Oh My Tu Kan Du
2dosk/res.cacib NNL Agent Double O Seven

SUKI
MLODZIEZ
1dosk/zw ml Kamarda Extasy
2dosk Nana No Mercy Black Energizer
POSREDNIA
1dosk/cwc/cacib/nswr NNL Alice In Wonderland
2dosk Grace z Pozadnej Rodziny
OTWARTA
1dosk/cwc/res.cacib NNL Anastazja
2dosk Violentina et Mira Excellens Vivarium

Nasz Tazy - Kamarda Extazy skonczyla Mlodziezowy Championat Polski!!!!

Wiesci z niemiec mowia za Sara zbadala DNA CEA Tori w maju, wiesz cos o tym Marzeno?
To by tlumaczylo dlaczego w artykule w psim magazynie napisala ze wszystkie jej psy sa przebadane przez Optigen, wiecie moze gdzie podala wyniki bo ja nie moge ich znalezc???

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze dodam ze w drodze powrotnej do domu odwiedzilismy Iwone/Alderaan gdzie dosc bezczelnie zaprosilam sie na kolacje i podziwialam jej slodkie 6 tygodniowe kulki futra. Wstapilam tez do hodowli Rogonia (dla odmiany na sniadanie :wink: ) zeby zobaczyc 6 tygodniowe dzici Reel'a, tez sliczne, choc oczywiscie zupelnie inny typ. Ale fajnie ten miot wyszedl, Reel u obydwu tych suk poprawil glowy, katowanie i futro.
Suczka 'piratka', pol bialej glowki z czarna lata na uszku ma obywda oczy brazowe, tak jak wszystkie te szczeniaki.
To znaczy za na 30 szczeniat dal 1 niebieskie oko (albo i wcale, tylko test ustalajacy ojcostwo przekona mnie na 100% a wiadomo ze nikt tego testu nie zrobi).
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Nia mam z Sara kontaktu, dlatego pytam sie kogos kto ma. Marzena ma od Sary szczeniaka wiec na pewno bedzie poinformowana o badaniach.
Piesek z Niemiec to Brains'n'Beauty Oh My Tu Kan Du i ciekawa jestem dlaczego byl najladniejszy? Jestem pewna ze Palma po wyrazeniu swoich odczuc teraz nam wytlumaczy dlaczego to ta odczuwa.
Bo delej nie wiem co bylo niesprawiedliwe, wygral nie ten co wedlug niej mial wygrac czy przegral ten co mial wygrac?
Nie wiem jak ja mam rozumiec, ale piszac taka opinie na pewno miala zamiar pozniej wytlumaczyc nam o co jej chodzilo.
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Siostra byla w Lesznie, po suce blue merle z Excellens Vivarium i Baxter Super Pracus, wiec mniej wiecej wiesz co cie czeka :wink:
Moge jeszcze dodac ze polozyla sie na ringu i nie chciala wiecej sie ruszac, wygladala na przerazona i bardzo zestresowana sytuacja.
Blue merle ale przetykany brazem, tak zwany dirty merle.
Dzieki za gratulacje. Szczecin byl daleko ale bylo fajnie. A czy sprawiedliwie czy nie? Ile psow tyle opinii :wink:
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Brains'n'Beauty Oh My Tu Kan Du podobał mi się najbardziej bo był swobodny, zrelaksowany, taki jaki powinien być border. Jego właścicielka podchodziła do całej tej wystawy na luzie, było to dla niej i jej psa dobrą zabawą. Inne psy były trochę spięte (bynajmniej ja to tak widziałam, może się mylę :wink: ) udzielało im się chyba napięcie właścicieli. Oczywiście każdy może mieć inne zdanie, tak jak napisałaś ilu oglądających tyle opinii, więc się nie obrażajcie :wink: .

Wygrał pies Kan Du któremu gorąco kibicowałam i cieszę się z jego wygranej :D . Może jutro prześlę zdjęcia. A swoją drogą wszystkie bordery są piękne.
Pozdrawiam Karolina ze Szczecina

Link to comment
Share on other sites

No coz, to ze pies jest na luzie znaczy ze jest warty BOBa?
Dla mnie wazniejsze jest to czy jest zgodny ze wzorcem czy nie.
Poza tym, chyba logiczne ze BC wpatrzony w pilke nie bedzie tam stal jk ciele tylko bedzie gotowy do akcji?
Moje zdjecia ze Szczecina sa na stronie, a dzis beda nowe szczeniaczkow.
Wytlumacz jeszcze dlaczego ci sie niepodobalo i co bylo niesprawiedliwe???
I napisz moze cos wiecej o sobie prosze, czy masz psa, BC czy innego, skad, co z nim robisz itd?
Bo my sie tu wszyscy znamy i lubimy wiedziec z kim rozmawiamy.
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

A moim zdaniem jest to tylko zabawa i dla właściciela i dla psa, ty uważasz inaczej i ja szanuje twoje zdanie więc proszę uszanuj i moje. Sory może źle się wyraziłam mówiąc o sprawiedliwości, (nie wiedziałam że odbierzecie to tak dosłownie :oops: :lol: ) chciałam podkreślić tylko że zgadzam się z werdyktem sędziny, że zwycięzcą rasy został (moim zdaniem) najładniejszy pies (choć tak jak wcześniej pisałam wszystkie bordery są piękne :wink: ). Ja patrzę na psa jako wielbiciel tej rasy nie jako hodowca bo nie jestem nim. :Dog_run:

Rasę border colli znam. Mam bordera, jednak nie biorę z nim udziału w wystawach, kocham go bardzo i nie przeszkadza mi że nosi ogon podniesiony w górę.

Ciekawi mnie Twoja opinia o psach biorących udział w tej wystawie, pomijając oczywiście Twoje psy (wiadomo że dla właściciela jego psy są najlepsze :lol: :lol: :lol: ).

Pozdrawiam
Karolina ze Szczecina

Link to comment
Share on other sites

Oglądałam zdjęcia Twojej Jagi i bardzo mi się podoba jest super!!! Szkoda że mieszkam tak daleko i nie mam czasu na spotkania w borderkowie, na pewno jest super :D :D :D !!! Pozdrawiam Cię gorąco i twoją piękną Jagunią.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...