Jump to content
Dogomania

Border Collie (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Marca_Besi

Recommended Posts

[quote name='agatazielinska']No rzeczywiscie, nie udało, tzn. przywitałam się, ale potem dorwałam się do siostry Jagi i puściłam dopiero o koło 16. Jaga została w domu.
az[/quote]
hmmm, a ja sądziłam, że to ja się do Was dorwałam :) Pozbawiłam Was wody i przeszkadzałam w oglądaniu rozgrywek ;)
Szkoda, że tak mało osób oglądało zawody :( Tu można było podziwiać ruch bordera :D
Powiedzcie sami: czy to nie jest sport stworzony dla borderków?
A co do sędziowania, to rzeczywiście byłam zaskoczona, prawie nie pobiegałyśmy :o Ale i tak jestem zadowolona :) Jak dla mnie opis był konkretny i raczej zgodny z tym co już słyszałam o Holce :) Jedyna nowość to to, że ma nieco za długie nogi. Ale dziewczyna się chyba z tego powodu nie martwi :D
NNL, szkoda, że nie uprzedziłaś mnie, że robisz zdjęcie na stronę - poprawiłabym fryzurę i ustawiła małą, a tak to wyglądamy jakbyśmy się chowały za tabliczką z nr miejsca :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Takie mialam wrazenie, ze chyba Cie widzialam, ale ja na wystawie dopiero zaczynam myslec po wystawieniu psow :lol: Przed tem to mozna do mnie mowic i sie witac ale ja tego i tak nie rejestruje :wink:
Gwarek, wiesz, ja stalam na ringu, zdjecia robila kolezanka i nie wiedzialam co z nich wyjdzie :wink:
Trudno, na nastepnej wystawie lepiej?
Suczki w mlodziezy wogole nie pobiegly, tylko od i do sedziego. Takie male zaskoczenie na ringu :-?
Co do flyballu to zeczywiscie mozna bylo podziwiac BC w ruchu, ale tam nie mozna bylo ocenic ruchu psa.
Ogladalysmy tak troche juz na koncy, jak udalo nam sie pozbyc rupieci i znalezc miejsce do siedzenia.
Wiecie jaki numer wywinelam? Zostawilam somochow otwarty na caly dzien na parkingu pod hotelem!!!!!!!!!!!! I nic mi nie ubylo z mojego smietnika!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
Ewa
PS: dla chetnych: nowe zdjecia 2,5 miesiecznych maluchow Bajki na stronie

Link to comment
Share on other sites

Z tego co słyszę a raczej czytam, rzeczywiście można wywnioskować, że sędziego ruch psów obchodził najmniej ze wszystkiego :( . Szkoda bo borderki ruszają się pięknie, no może nie wszystkie, ale większość a ruch powinien odgrywać istotną rolę podczas oceniania. Może facetowi się gdzieś spieszyło :-?
Chyba ogólnie ta wystawa odbyła się pod hasłem "śpieszmy się" bo wielu znajomych narzeka, że nie mieli okazji zaprezentować psów w ruchu :( także u innych sędziów.
Ewa:
Ten bałagan naprawdę musiał być duży skoro nikt się nie skusił :D Swoją drogą to tylko potwierdzenie na to, że przed wystawą rejestrujesz bardzo niewiele :wink: . Proszę Cię, nie powtarzaj tego wyczynu w Poznaniu bo to może się skończyć bardzo źle :lol:
Pozdrawiam :D
Lidka

Link to comment
Share on other sites

Lidush, wcale i nigdzie nie mam zamiaru tego powtarzac :lol:
A bylam pewna ze zamknelam....Tak balagan byl duuuzy, jak zawsze a szczegolnie na wystawie :wink:
Jak Wam sie dziwci Pilvi podobaja? Bo cos nikt nic nie pisze, widzieliscie czy nie?
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Dzieci Pilvi są super :D , ale co innego mogło wyjść po takiej mamusi i tym przystojnym tatusiu :lol: Oby maluszki odzieczyły tylko najlepsze cechy po rodzicach :D
Odnoszę wrażenie, że w przyszłości możemy się spodziewać "chodzących kopii" Pilvi oraz Denisa :lol:
Niech maluszki rosną zdrowo :D
Pozdrawiam :D
Lidka

Link to comment
Share on other sites

A kto sie wybiera do Chybia na wystawę collie i sheltie? Wystawa może mała ale imprezy towarzyszące jedyne w swoim rodzaju :) Może się znowu zdarzyć, że najlepiej pracujące psy to te, które nie mają czego szukać na ringach wystawowych (np.Ulfi :) )
A przy okazji: czy jest jakiś sposób, żeby tak o tydzień przyśpieszyć cieczkę? Bardzo chciałabym jechać do Chybia, ale boję się, że mała jeszcze będzie przeciekać :( Już w tamtym roku musiałam się obejść smakiem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatazielinska']Wiesz, oczywiscie, że ja jadę i gdzie masz zarezerwować nocleg.
az[/quote]
Eeeee...nie wiem :oops:
Zakładałam, że nie nocuję tam. Ale teraz sobie myślę, że mogą być fajne imprezy towarzyszące :lol: Tylko żęby jeszcze moje suczysko nie przekładało cieczki :evil: Najwyżej zostawię ją na pastwę dziadków :D
To gdzie mam rezerwować nocleg ? ;)

Link to comment
Share on other sites

:D Nie ma sie nad czym zastanawiać. Osrodek jest pięknie położony nad jakąś wodą, na pewno będzie piękna pogoda, będziemy siedzieć na dworze, raczyć się różnymi specjałami :popcorn: ,patrzeć jak szaleją nasze psiury :Dog_run: i gadać, gadać, gadać.
Oj.......... rozmarzyłam się.
az

Link to comment
Share on other sites

No taaa...

Mnie tez ocena owego Niemca sie nie podobala.Oczywiscie jezeli chodzi o wygrana suczke, to jak najbardziej sie zgadzam, bo pierwsza lokate odebrala zasluzenie. Natomiast faktycznie na ruch sedzia zwracal najmniejsza uwage, choc ring byl naprawde duzy. To juz w Bydgoszczy wiecej pobiegalysmy, a tam bylo miejsca naprawde niewiele.

Raisa otrzymala opis podobny do tych poprzednich, choc we wczesniejszych przypadkach otrzymywala ocene doskonala. Zaluje, ze sedzia nie wyszczegolnil mi tych wad, ktore zawazyly na ocenie, no ale coz...

Link to comment
Share on other sites

Opole 2005

CARNABY FOXY FOX CHAMPIONÓW Noga Petr
ERDAGO DARLEY Arabian MŁODZIEŻY Mlonek Stanisław
EZRO ze Skalistych Hor MŁODZIEŻY Noga Petr
FRODO BLACK Energizer OTWARTA Windyś Jacek
GLAD WITH YOU Gasko Prim MŁODZIEŻY Pecold Tomasz
ICY MAGIC BLACK Energizer OTWARTA Skotnicki Piotr
JUSTIN JEWEL BLUE Energizer OTWARTA Kuczyńska Elżbieta
MICKEY MOUSE BLACK Energizer MŁODZIEŻY Wierzba Marcin
Mountain Magic Andy OTWARTA Munck Monika & Heinz
Never Never Land (FCI) CATCA THE SUN MŁODZIEŻY Garbacka Anna
ONLY MY VIKING BLUE Energizer MŁODZIEŻY Rusek Leszek
OUTBURST HERO At Bordeclan POŚREDNIA Skrocka Karolina
Q`CELTIC DARDO DEL SOLE MŁODZIEŻY Wasilewska Izabella
SARASTRO II Earl of Eskalony POŚREDNIA Munck Monika & Heinz
TRITON II. Earl of Eskalony MŁODZIEŻY Munck Monika & Heinz
AURA Borderland OTWARTA Kolorz Dorota
HASTY HURRICANE Black Energizer OTWARTA Korczyńska Ewa
HUE HAZE BLACK Energizer OTWARTA Zielińska Agata
IRISH WHISKEY Black Energizer OTWARTA Kopczyk Danuta
Kamarada ANAIS OTWARTA Łukasik Ewa
Kamarada ENGLISH ROSE MŁODZIEŻY Łukasik Ewa
NANA NO MERCY BLACK Energizer MŁODZIEŻY Felis Magdalena
ONLY MY DREAM BLUE Energizer MŁODZIEŻY Kopczyk Danuta

Link to comment
Share on other sites

O rany! jak tłoczno!
Agata pamietasz co mi obiecałaś? ;)
Holina pośpieszyła się z cieczką i okazuje się, że dałybyśmy radę na Opole :) Ale mamy lenia i nie chce nam się nigdzie jechać. Zatem spotkamy się dopiero w Chybiu.
A tak w związku z cieczką. Drugi raz nam się zdarzyło, że za Holka pobiegł zając :o Pierwszy raz to mógł być przypadek, ale teraz to już recydywa :roll: Wnioski: albo rzeczywiście zaczyna brakować zajęczyc, albo są zające kochające inaczej :oops:

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście borderków coraz więcej i dzięki temu coraz ciekawiej :D

Zrobimy, co w naszej mocy, ale cudów się nie spodziewamy w Opolu, wolałybyśmy "cudny" PIP w Chybiu :o

Uśmialismu się z Andrzejem z tych zajęcy, biedaki, muszą być bardzo zdesperowane na wiosnę :wink:
To fantastycznie, że spotkamy sie w Chybiu. Dzisiaj zgłosiłam Jagę i na wystawę i na PIP :(
Nocleg już masz?

Spójrzcie na to i powiedzcie co o tym sądzicie, jakiś kryzys?
[url]www.allegro.pl/show_item.php?item=46739782[/url]
az

az

Link to comment
Share on other sites

[quote]Spójrzcie na to i powiedzcie co o tym sądzicie, jakiś kryzys?[/quote]
Hehe dla mnie wręcz przeciwnie :D Im więcej borderów z lnii użytkowych tym lepiej! Mnie osobiście cieszy informacja że pojawiła się taka użytkowa hodowla. :) Bez obrazy dla psów wystawowych :D ale dla mnie border to tylko taki mający pracujących/wyczynowych przodków ;)

Link to comment
Share on other sites

No to prawda że są trochę podrościęte ale podobno to jest pierwszy miot borderów w tych rejonach i pewnie tak specyficzna rasa nie cieszy się popularnością. Co innego gdyby były labradorami lub ONami.
Ale to chyba dobrze że pieskami nie są zainteresowani przypadkowi ludzie chcący pieska "tylko do kochania", ale tacy którzy zamierzają z nimi coś robić i wykorzystać zdolności tej rasy.

Link to comment
Share on other sites

No to jest zawsze ryzyko jeśli hodowla zajmuje się rasą "niechodliwą" i do tego mieści się na takim ,za przeproszeniem, zadupiu.
Ale zostać z gromadką rozszalałych borderów to już podchodzi pod Armageddon :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anulka'] Mnie osobiście cieszy informacja że pojawiła się taka [b]użytkowa hodowla[/b]. :) Bez obrazy dla psów wystawowych :D ale dla mnie border to tylko taki mający pracujących/wyczynowych przodków ;)[/quote]
Anulka, znasz tę hodowlę z innych źródeł niż intenetowe?
Bo na ich stornie nie wyczytałam nic o pracy użytkowej, oprócz tego, że dziadkowie szczeniąt coś robili w tym kierunku :(
A jeśli chodzi o hodowle użytkową, to jedna już istnieje od kilku lat ;)
Też się zastanawiam czy rynek się już "nasycił" borderkami.
Chyba NNL jest w stanie odpowiedzieć czy zainteresowanie szczeniakami jest teraz takie samo jak przed rokiem?
Agata, a wyobrażasz sobie takie stadko w bloku? 0X Chyba dostałabym natychmiastowy nakaz eksmisji :wink:

Link to comment
Share on other sites

Witam po przerwie, bylam z Lizzie na kryciu.
Ja dzwonilam do tej Pani z tej hodowli, nie powinnam moze mowic nic o konkurencji, ale nie uwazam jej za konkurencje wiec jednak powiem.
Pani nie wiedziala jaki kolor szczeniakow jej sie urodzil, mowila ze blue merle, a okazaly sie niebieskie. Potem powiedziala ze na BC sie nie zna, ze tylko kryla suczke psem w poblizu a hoduje zupelnie inna rase.
Co do uzytkowosci to ani matka ani ojciec ani ich rodzice nie maja zadnych prob pracy zaliczonych i w zadnym stopniu nie sa uzytkowe.
Co do badan, HD i chyba PRA (ale nie jestem pewna) OK ale na CEA juz nie badala.
Cena byla najpierw 2500zl a teraz 1400zl.

Co do 'zbytu' na szczenieta, miot Bajki poszedl 'jak cieple buleczki' :wink:
Ale te szczeniaki byly w zasadzie z gory zamowione wlasnie do sportu, do UZYTKOWANIA ich, i ci ludzie chcieli wlasnie po Bajce bo uwazaja ze ma najlepsza psychike i temperament.

Miot Pilvi jest w polowie sprzedany, ale tutaj w gre wchodzi cena, okolo 3500zl a to wielu odstrasza, mowia ze pod Katowicami moga kupic super wystawowe za 1800zl, wiec nie chca wydac wiecej.
Mi to nie przeszkadza, niech kupuja gdzie chca i za ile chca, ja nikogo nie zmuszam a tych szczeniakow nie sprzedam komus kto ich nie doceni.
I juz moge zdradzic ze nie wszystkie zostana w Polsce.

Z miotu Lizzie, na ktory jeszcze nie ma i na razie nie bedzie zapowiedzi, sa zarezerwowane 4 szczeniaki, i moze jeszcze 5ty, zalezy co sie urodzi.

Jest teraz duzo miotow w drodze, kilka ktore juz sa i jeszcze nie sa sprzedane, nie wiem co bedzie dalej, ale na pewno niedlugo juz bedzie taka sytuacja ze nie bede kryla bez zebrania zaliczek, zeby miec pewnosc co do potencjalnych przyszlych wlascicieli.

Ale mam tez ludzi ktorzy czekaja juz od roku (i jeszcze troche poczekaja) na szczeniaka od konkretnej suczki.

A co do dalszych newsow to jeden potencjalny carrier wykluczony, nasz Ch.Pl. Kamarda Schumacher, Reel, jest genetycznie wolny od CEA i nigdy nie da potomstwa z ta choroba, niezaleznie od tego czy bedzie kryl czysta czy nawet chora na CEA suke.
I w kolejnym miocie wszystkie 7 szczeniat ma BRAZOWE oczka :lol:

Pozdrawiam
EWa

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...