Jump to content
Dogomania

Border Collie (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Marca_Besi

Recommended Posts

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej hej
No problemow jeszcze nie ma, ale przed miotem Bajki mialam cala liste ludzi a teraz sie czesc wykruszyla i jakos telefonow jest duzo ale przy cenie rezygnuja.
Albo telefony od idiotow ktorzy chca BC do budy itp.
Ale za to zaczynam miec zamowienia od ludzi ktorzy maja juz jednego BC ode mnie i chca drugiego :lol:
Co nowego u Was?
Pa
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Tak, wróciłam :D Ogólnie można powiedzieć, że aura zrobiła się dość sprzyjająca by poszaleć nieco z psiakami :) Tylko szkoda, że pracy tak dużo :( No, ale ktoś musi zarobić na frykasy dla milusińskich :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie
Jest mozliwosc zakupu w Polsce Angieskiej Border Collie Year Book 2005. Jest to 'spis' hodowli BC przede wszytskim angielskich i ich reklam, jest tez lista championow ze zdjeciami, wyniki badan BC, artykuly o zdrowiu i innych zeczach. Jezyk oczywiscie angielski.
373 strony, w tym kilka kolorowych.
Ja to musze zamowic z Niemiec (babka wlasnie przywiozla z Anglii), do odebrania na wystawach, uprzedzcie gdzie bedziecie.
Koszt okolo 100zl, ja uwazam ze warto.
Ktos jest zainteresowany?
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote]Spójrzcie na to i powiedzcie co o tym sądzicie, jakiś kryzys?
[url]www.allegro.pl/show_item.php?item=46739782[/url]
[/quote]
Pamietacie?
Wiec jeden piesek trafil do ludzi pod Opolem, Fjuri. Kupili go w wieku 4 miesiecy. Maja go teraz 2 tygodnie.
Piesek ma 0 socjalizacji, nie daje sie dotknac obcym, reaguje agresja na dotyk i gryzie. Z domownikami tez byl ten problem ale po 2 tygodniach juz jakos sobie zaczynaja z nim radzic.
Nie chce wychodzic na dwor, nie daje sie z nim przejsc ulica, wszystkiego sie boi.
Byl odrobaczany 1 raz!!!
Kupili go za 1000zl i zostal im dowieziony do domu, hodowczyni nie bardzo sobie zyczyla wizyty, wolala go odwiezc. Ciekawe czemu?
Chca go zatrzymac bo wiedza ze piesek ten inaczej nie ma zadnej przyszlosci, beda nad nim pracowac i prosza o kontakt do jakiegos dobrego szkoleniowca pod Wroclawiem/Opolem, oni sa w polowie drogi.

No i co, dalej tak super ze pojawila sie 'chodofla' BC uzytkowych?????

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie mam dokładnych wyników.
ONLY MY VIKING BLUE Energizer (Joker) - V1, Zwycięstwo Młodzieży, ONLY MY DREAM BLUE Energizer (Demi) - V1, Zwycięstwo Młodzieży, FRODO BLACK Energizer - V1, CWC, Res. CACIB,
Jaga (HUE HAZE BLACK Energizer) - złoty medal, CWC, CACIB, NSwR
Carnaby FOXY FOX - rasa


To straszne, co piszesz o tym psiaku :evil: . Rozumiem, że Ci ludzie skontaktowali się z Tobą szukając pomocy. Niech spróbują tu
[url]www.vega.wroclaw.pl[/url] > doradztwo > zoopsychologia

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze to straszne, tak szukali pomocy u mnie. Podam im kontakt do tej kobiety, mam nadzieje ze im pomoze.

A tu mam ciekawostke dla tych ktorzy mysleli ze pasienie jest zarezerwowane dla BC:
[url]http://www.123dogs.net/servlets/gateway/user/GalleryNews.jsp/id/194/typeid/3003/jlang/nl/dogs.html[/url]
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

wyniki z Opola:

PSY
klasa młodzieży
1. dosk, Zw.Mł - OMLY MY VIKING BLUE Energizer
2. dosk - Q'CELTIC DARDO DEL SOLE
3. dosk - MICKEY MOUSE BLACK Energizer
4. dosk - EDGARO DARLEY Arabian
dosk - GLAD WHIT YOU Gasko Prim
dosk - EZRO ze Skalistych Hor

klasa pośrednia
1. dosk, CWC - OUTBRUST HERO At Borderclan

klasa otwarta
1. dosk, CWC, ResCACIB - FRODO BLAK Energizer
2. doks - ICY MAGIC BLACK Enargizer
3. dosk - JUSTIN JEWEL BLUE Energizer

klasa championów
1. dosk, CWC, CACIB, NPwR, BOB - CARNABY Foksy Fox

SUKI
klasa młodziezy
1. dosk, Zw.Mł - ONLY MY DREAM BLUE Energizer
2. dosk - NANA NO MERCY BLACK Energizer

klasa otwarta
1. dosk, CWC, CACIB, NSwR - HUE HAZE BLACK Energizer
2. dosk, ?ResCACIB - IRISH WHISKKEY BLACK Energizer
3. dosk - AURA Borderland
4. dosk - HASTY HURRICANE BLACK Energizer

Link to comment
Share on other sites

Czuje sie wywolana do tablicy :wink:
W psach poszlo nam tak sobie, w mlodziezy NNL Catch The Sun 4 bdb, w posredniej Ml.Ch.Pl.,Ml.Zw.Pl.'04 NNL Agent Double O Seven 2dosk.
Za to suczki poszalaly :lol:
W mlodziezy nasza australijska slodka czekoladka Oodnadatta Supa Shake 1 dosk z Zw.Ml., a NNL Diamant Star 4 dosk.
W posredniej Ml.Ch.Pl. From Borders Home Unicorn Iris 1 dosk, CWC i pozniej Res.CACIB.
A w otwartej Kamarda Anais Anais juz Ch.Pl. :wink: 1 dosk, CWC, CACIB i BOB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I jeszcze dodatkowo moge sie pochwalic ze niedlugo bedziemy mieli nowe dzidziusie w naszej hodowli, i raczej nie wszystkie czarno biale ;-)

Agato, czy dobrze slyszalam ze u ciebie niedlugo tez maly borderek zagosci???

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNL-BC']
Piesek ma 0 socjalizacji, nie daje sie dotknac obcym, reaguje agresja na dotyk i gryzie. Z domownikami tez byl ten problem ale po 2 tygodniach juz jakos sobie zaczynaja z nim radzic.
Nie chce wychodzic na dwor, nie daje sie z nim przejsc ulica, wszystkiego sie boi.
Byl odrobaczany 1 raz!!!
[...]
No i co, dalej tak super ze pojawila sie 'chodofla' BC uzytkowych?????

Pozdrawiam
Ewa[/quote]

Podobnie wyglądała sytuacja z moim psem. Też bał się wychodzenia w dziki, wielkomiejski krajobraz, spacery po mieście to był dramat.
Sporo wysiłku kjosztowało nas zrobienie z niego "psa miejskiego". Ci którzy go znali mówią że różnica jest kolosalna. Można iść z nim na spacer po ulicy, między ludźmi i jest w miarę OK.
Problem polegał na tym że wzięliśmy go gdy miał około pół roku a całe życie mieszkał w pieknych lasach. Nie miał możłiwości oswoić się z ludźmi i miastem.
Byliśmy u hodowczyni, tem pies zachowywał się całkiem normalnie, podchodził do nas, pozwalał się głaskać. Ale pomimo problemów nie zamieniłbym go na innego nigdy w życiu!!!

Waldek K.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Sporo wysiłku kjosztowało nas zrobienie z niego "psa miejskiego". Ci którzy go znali mówią że różnica jest kolosalna. Można iść z nim na spacer po ulicy, między ludźmi i jest w miarę OK.
Problem polegał na tym że wzięliśmy go gdy miał około pół roku a całe życie mieszkał w pieknych lasach. Nie miał możłiwości oswoić się z ludźmi i miastem. [/quote]

I to jest niestety blad hodowcy. W Polsce jest sporo hodowli border collie, ktore "mieszcza" sie w pieknych lasach, polach, lakach, a psy pochodzace z nich sa socjalizowane juz od samego poczatku, a przyszli wlasciciele nie maja problemow z psychika, nawet jezeli szczeniak trafil do nich jako nieco starszy piesek. Natomiast jezeli hodowca to wszystko zaniedba, to niestety wtedy problem spada na nabywce, i tak jak napisales Soplica "naprawa" bordera wymaga sporo wysilku, wiem, gdyz niestety, znam kilka psow ktorym sie nie udalo urodzic w odpowiedniej rodzinie.

Link to comment
Share on other sites

Ewo! Gratuluje sukcesów wystawowych. Co to za australijska czekoladka?

Bardzo prawdopodobne, że zamieszka z nami sunia tri.

Socjalizacja szczeniaków, to bardzo wazna sprawa i mam nadzieję, że właściciele Flu jakoś tam przezwyciężą trudności, tak jak zrobił to Soplica, z którym chyba spotkam się w Chybiu :lol:
Oj, będzie sie działo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chybie - suki
klasa otwarta
33 AURA Borderland
34 DASI Super Pracuś
35 FIERCE Bohemia Alke
36 HASTY HURRICANE BLACK Energizer
37 HOLLY HAZE BLACK Energizer
38 HUE HAZE BLACK Energizer
39 IMAGE SCOTLAND BLACK Energizer
40 IRISH WHISKEY BLACK Energizer
41 KELLY KEY TO MY HEART BLACK Energizer
42 KRISTIE ALLEY BLUE Energizer

To trzeba zobaczyć :o

Link to comment
Share on other sites

Lidush i Agata, dziekujemy :lol: :lol: :lol:
Agato, czyli jednak dobre wiesci nas doszly :wink: A ktora suczka czy piesek to bedzie?
Czekoladka to nasza Opal, imporcik z Australii, jest u mnie od lipca 2004 ale byla incognito, taka mala niespdzianka na pierwsza wystawe na ktorej sie pojawi :wink: :wink: :wink:
Na dniach zrobie jej stronke i galerie u mnie na stronie, na razie troche siedzialam na database, apropos, zapraszam wszystkich tutaj obecnych do wyslania formulaza ze strony to wtedy szybciej dodam wasze psy :) I zdjecie tez prosze.
A pozatym to pogoda kiepska, maluchy rosna, w srode tatuaz, i odloty do nowych domow niestety :(
Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agatazielinska']
Socjalizacja szczeniaków, to bardzo wazna sprawa i mam nadzieję, że właściciele Flu jakoś tam przezwyciężą trudności, tak jak zrobił to Soplica, z którym chyba spotkam się w Chybiu :lol:
Oj, będzie sie działo :lol:[/quote]

Na pewno masz rację że socjalizacja szczeniaków to podstawa, żeby potem właściciel psa miał z nim jak najmniej kłopotów. Zwłaszcza jeżeli bierze psa starszego a nie kilkutygodniowego szczeniaczka.

A co do Chybia to pewnie się spotkamy ;) Z tego co widziałem sporo piesków ma brać udział w PIP - chyba 35 czy coś koło tego - w tym prawie 20 borderków. Za to na PPP zgłoszone są chyba 4 psy ;P.
A co do tego że się będzie działo to boję sięczy nie za dużo ;)
Szczerze mówić nie liczę na zaliczenie PPP - myśle że będzie to sromotna porażka, kiedy Dali rozgoni owce po całej okolicy.
Mam tylko nadzieję że psy Tomka dadzą radę je potem pozbierać ;)

Waldek.

Link to comment
Share on other sites

Watpię, żeby Jaga zaliczyła PIP, ona pieknie pasie , ale..........piłki, gdyby tak wrzucić piłkę do koszaru, to kto wie :wink:


Wczoraj (sobota) ogladałyśmy sobie owce, kozy i kuce. Jagulę najbardziej interesowały owce, ona sama była obiektem zainteresowania kuców. Gdyby PIP polegał na obszczekiwaniu zwierzaków i uciekaniu przed tupiacą owcą, to zaliczyłybysmy, ale tak pasą szelciuchy a nie bordery :-?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...