Jump to content
Dogomania

Wystawy - o co w tym wszystkim chodzi ;)


Guest L'or

Recommended Posts

[quote name='Talagia']Ja osobiscie nie spotkalam sie z wystawa, ze nie ma terminu zgłoszeń (bo rozumiem, ze nie ma podanego zadnego terminu?) jezeli jest termin zgloszen to najlepiej uregulowac oplaty do tego terminu. Jezeli nic nie pisze na temat oplat to rzeczywiscie mozna oplacic nawet dzien wczesniej i pokazac potwierdzenie zapłaty w sekretariacie wystawy. Mysle, ze takie "niedomówienia" warto rozwiazywac telefonicznie z organizatorem wystawy albo przez e-mail :)[/quote]
nie no termin zgloszen jest ale termin wplaty nie jest podany. Co do wplaty to sugerowalam sie tym ostrzezeniem ze jesli bede chciala oplacac wszystko w dniu wystawy to bedzie o 15 drozej. Ja zaplace oczywiscie juz zwlaszcza ze przyszlo potwierdzenie przyjecia psa.


edit: wlasnie znalazlam czerwonym ale malenkim druczkiem ze [B]nalezy jak najszybciej zaplacic...[/B] bez zadnej daty, terminu, nic konkretnego. Ale jak przyjeli psa bez dowodu wplaty wnioskuje ze ta wplata to nie taki priorytet;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam serię kolejnych głupich pytań:

już się elektronicznie zgłosiłam. Przesłałam razem ze zgłoszeniem skan rodowodu i dowodu wpłaty ( jak kazali) co teraz mam robić?

I czy muszę kupować bilet wstępu dla siebie, jeśli wstawiam psa?

Gdzie kupić bilety dla reszty rodzinki, która prawdopodobnie pojedzie ze mną?

Link to comment
Share on other sites

No to teraz ja wkraczam.
No więc tak. Chcę zgłosić psa na wystawę. Dopiero jutro z nim pójdę, się zarejestrować w ZK. I załóżmy, że już dzisiaj jesteśmy zarejestrowani, to po ilu dniach mogę zgłosić psa? I czy można zgłosić psa na wystawe w biurze ZK (w Lublinie)?

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, a załóżmy, że już zgłaszam psa. I nie pozwolili zgłosić w oddziale (choć pewnie pozwolą, ale załóżmy, że nie). To wchodzę [url=http://zk.lublin.pl/wystawy/informacja.php]tutaj[/url] i wyszukuję "termin dostarczania zgłoszeń". Tam jest ten link pt. "zgłoszenie" i mam to wydrukować i wypełnić drukowanym pismem czy jak?

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, a załóżmy, że już zgłaszam psa. I nie pozwolili zgłosić w oddziale (choć pewnie pozwolą, ale załóżmy, że nie). To wchodzę [URL="http://zk.lublin.pl/wystawy/informacja.php"]tutaj[/URL] i wyszukuję "termin dostarczania zgłoszeń". Tam jest ten link pt. "zgłoszenie" i mam to wydrukować i wypełnić drukowanym pismem czy jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saga200']No dobrze, a załóżmy, że już zgłaszam psa. I nie pozwolili zgłosić w oddziale (choć pewnie pozwolą, ale załóżmy, że nie). To wchodzę [URL="http://zk.lublin.pl/wystawy/informacja.php"]tutaj[/URL] i wyszukuję "termin dostarczania zgłoszeń". Tam jest ten link pt. "zgłoszenie" i mam to wydrukować i wypełnić drukowanym pismem czy jak?[/quote]


wydrukowac, czytelnie wypelnic i wyslac wraz z kserem rodowodu / metryki do oddzialu organizujacego wystawe, jezeli placisz wczesniej to tez ksero dowodu wplaty

najlepiej listem poleconym bo z nasza poczta roznie bywa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saga200']No dobrze, a załóżmy, że już zgłaszam psa. I nie pozwolili zgłosić w oddziale (choć pewnie pozwolą, ale załóżmy, że nie). To wchodzę [URL="http://zk.lublin.pl/wystawy/informacja.php"]tutaj[/URL] i wyszukuję "termin dostarczania zgłoszeń". Tam jest ten link pt. "zgłoszenie" i mam to wydrukować i wypełnić drukowanym pismem czy jak?[/quote]
jak to jest lubelska wystawa i należysz do zkwp w lublinie, to zgłaszasz na wypełnionym druku w oddziale i płacisz na miejscu też w oddziale (bedzie bez prowizji)

Link to comment
Share on other sites

Aha, ok to dzięki bardzo :p

A i jeszcze ostatnie kilka zdań. Załóżmy, że pies jest już zgłoszony itd. Jestem już np[. na parkingu wystawy. Podchodzę do tej "kasy", aby wejść na teren wystawy. I co musze mieć ze sobą, aby się dostać? Oczywiście wiem, że to "potwierdzenie" szczepienia przeciw wścieklizny i psa, ale czy coś jeszcze jest potrzebne?

Link to comment
Share on other sites

potwierdzenie zgloszenia psa,ten paierek jaki dostaniesz poczta w kopercie,gdzie jest bon na katalog.Przewaznie sparwdzaja to ochroniarze.;),a gdyby Co np. tego nie przyslali to musisz odebrac numerek startowy na terenie wystawy,ale wtedy lepiej miec jeszcze potwierdzenie wplaty za psa na danej wystawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pieseczkowo']Numerek startowy i na duzej skladanej kartce podane dokladnie,ktory ring klasa imie psa godzina ,sedzina,ilosc zglosoznych psów w calej rasie i klasie oraz rozliczenie oplaty.I oczywiscie bon na darmowy katalog;)
A w jakiej rasie sie wystawiacie?;)[/QUOTE]

no no no, nie rozpedzaj sie :evil_lol: Takie informacje to tylko w luksusowych opcjach ;)

Najczesciej jest imie psa, klasa i rasa. No i informacje, ze musisz miec szczepienia bla bla. Numerki sa NIE ZAWSZe ;) a ilosc zgloszonych psow w rasie (w klasie???? :-o) to juz luksus o jakim mozesz zapomniec na 90% wystaw :)

Link to comment
Share on other sites

A ja się chcę zapytać o co chodzi w tych CWC itp, bo sie w tym nie łapię kompletnie.
Chodzi mi konkretniej co to daje itp.
Jakby ktoś mógł ta taki spis z czym to się je, byłabym wdzięczna, natrafiałam na takie tematy, ale tam po chińsku jak nie po japońsku pisze (nie rozumiem nic kompletnie). A że ten temat jest dla żółtodziobów to chyba mi wolno :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#666666]Na każdej z wystaw kynologicznych w kraju sędziemu przysługuje prawo przyznania certyfikatu na wystawowego championa (zwanego w skrócie CWC, za granicą CAC - certyfikat au championat).

Certyfikat może otrzymać pies i suka, które ukończyły 15 miesięcy i uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów. Trzy CWC, uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu ,,[B]Championa Polski[/B]”, pod warunkiem, że między pierwszym, a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Fakt przyznania CWC sędzia wpisuje do karty oceny odręcznie ,,CWC” wraz z oddzielną parafą.

Tytuł „[B]Młodzieżowego Championa Polski[/B]” może być przyznany na podstawie 3-krotnie uzyskanego tytułu Zwycięzcy Młodzieży, od 3 różnych sędziów na wystawach, w tym co najmniej jednej wystawie klubowej lub międzynarodowej, bez określonego przedziału czasu.

[B]Dyplomy „Championa Polski” i „Młodzieżowego Championa Polski” wydaje Zarząd Główny Związku na pisemny WNIOSEK zainteresowanego, biorąc za podstawę sprawozdania z oddziałów.[/B][/COLOR]

[U]źródło strona Głownego Związku Kynologicznego w Polsce.[/U]

Link to comment
Share on other sites

ja dodam tylko, że cwc/ cac lub cacib - sędzia "może" przyznać, a nie "musi" . i zdarzają się przypadki, że pies/suka schodzi z ringu z oceną doskonałą, I lokatą, ale bez cwc.
cac/cac - to najprościej mówiąc wniosek na championa, który sędzia daje lub nie w zależności, czy mu się pies podoba, czy nie.

Link to comment
Share on other sites

CAC sedzia moze przyznac psom w kazdej doroslej klasie (posrednia,otwarta,championy,uzytki), które uzyskaly pierwsza lokate i ocene doskonała, na wystawie krajowej bądz międzynarodowej.
CACIB jest przyznawany tylko i wylacznie na wystawach rangi miedzynarodowej i jest synonimem najlepszego doroslego psa/suki w rasie. Czyli sedzia przyznaje jeden CACIB i res.CACIB (badz nie przyznaje) na płeć, wybierająć między zwycięzcami klas, którzy otrzymali CWC.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A co mi zrobią jak posiałam w cholerę dowód wpłaty( ale skan wysłałam razem ze zgłoszeniem elektronicznym) ?:placz:

Książeczkę zdrowia mam wziąć? To co przyjdzie do mnie w przyszłym tygodniu pocztą, i co jeszcze? No ringowkę, smakołyki i psa to wiem...;)

A mam jeszcze takie pytanko...jak sprawdzają psu zęby to tylko rozchylają wargi czy cały pysk otwierają?

Link to comment
Share on other sites

Jakąs wode i miske,moze jakis kocyk,szczotki,grzebienie(zalezy jakiego masz psa:eviltong:).
Co do zębów z wlasnego doświadczenia wiem:ze sprawdzanie uzębienia zalezy od sedziego.jesli przyklada do tego duza wagę,to rozdziawi pysk i bedzie liczyc kazdy zabeczek,wszystko pzreszuka w paszczy.Jesli natomiast dentysta nie bedzie to odsunie fafle,spojrzy na zgryz i wsio.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam takie pytanie:
Moja sucz jest strasznie nie ufna wobec obcych i pokazuje zęby praktycznie tylko domownikom... Jak mam ją "przekupić"?
A no i, czy można samemu sedziemu pokazać zęby, czy sędzia "koniecznie" sam? Czy to zależy tylko od niego kto ma te zęby psa pokazać?

Link to comment
Share on other sites

to zalezy tylko od sedziego. Czesto proszony jest handler o pokazanie zebow, a czesto sedzia sam sie tym zajmuje, wiec nie mozna tego przewidziec. Dobrym treningiem jest nauczenie psa, ze KAZDY dotyk kufy jest super, a jak robi to ktos obcy to tymbardziej ;) Zaczyna sie od przyzwyczajania psa, do dotykania tej czesci ciala, tzn jak pies np spi wygadnie na lozku i ogladamy telewizje to glaskanie po pyszczku, zeby pies kojarzyl to z przyjemnoscia. jak juz polubi takie dotykanie, to dopiero wtedy podnosimy po jednym faflu delikatnie (majac w zasiegu duuzo smakolykow) zapraszac znajomych do domu, ktorych pies nie zna i prosic o poglaskanie po pyszczku, a potem smakolyk od wlasciciela. Ja prosilam nawet ludzi na ulicy o dotykanie mojego psa jak byl maly :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...