Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='shera9']powtarzam pytanie:czy progestron podskakuje podczas ciąży?[/QUOTE]

Z tego co czytałam, to w ciąży na początku jeszcze rośnie, następnie spada, ale nie powinien spaść poniżej 10 ng/ml, bo może to wywołać poronienie. A tuż przed samym porodem (24-36 h) następuje znaczny spadek, co indukuje poród. Nie podaję konkretnych liczb, bo u każdej suki jest inaczej, ważne są wzrosty i spadki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='nelcik']U nas było tak:
od 5 do 9 dnia progesteron 0,95
10 dnia 5,5
11 dnia 10,5 - tu było pierwsze krycie
13 dnia już spadło

Jesteśmy przed porodem:)[/QUOTE]

Dzisaj badamy kolejny raz a wynik podam wieczorkiem

Trzymam kciuki za szczęśliwy poród:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko2009']Chyba nikt już tu nie zagląda ale napiszę nasze wyniki
[/QUOTE]

Zagląda, zagląda, czyta z ciekawoscią, czekamy na cieczke, jak na złość lekkie opóźnienie, a krycie mamy za granicą, samiec podobno potrzebuje czasu, jak to połączyć z badaniami hormonów, oj, już mi głowa pęka, ale jakoś mi lepiej, ze nie tylko ja mam taką nerwówkę :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko2009']Chyba nikt już tu nie zagląda ale napiszę nasze wyniki
No wiec u nas jest tak:
5 dzień 0,86
7 dzień 1,26
9 dzień 4,44
wiec czekamy dalej[/QUOTE]

Ja też bym kryła jutro, a drugie krycie po 48 h.

U mnie 15-ego dnia cieczki był 2,9 a 17-ego już 15,4! Więc skok może być w ciągu tego jednego dnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko2009'][COLOR=#000000][I]No wiec u nas jest tak:[/I][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]5 dzień 0,86[/I][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]7 dzień 1,26[/I][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]9 dzień 4,44[/I][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]10 dzień (dzisiaj godz. 10) 7,20[/I][/COLOR][/QUOTE]

Ja bym kryła dzisiaj! I po 2-óch dniach! Bo jutro na pierwsze krycie, a już na pewno w sobotę, może być za późno..

Link to comment
Share on other sites

Kochani, znacie się, niby wet też, ale zawsze co wiecej info, to wiecej, co suce (pzred cieczką) dawać do żarcia jest na barfie (mało kości, głwonie mięcho, ale w granicach rozsądku) i na gotowanym plus czasem witaminki , surowe warzywa (uwielbia), ser, jogurt (to od czasu do czasu) - dołożyć coś? wapna nie - ma go w organizmie aż za dużo.(opinia weta),

Link to comment
Share on other sites

No przed cieczką, to nie ma sensu w ogóle diety zmieniać, ale pytam się, bo uważam, ze nie do końca dobrze jest odżywiana tak w sensie ogólnym.

Kwas foliowy nie zaszkodzi, na średniego psa, to myślę ze tabletkę 3 x w tyg i później do połowy ciąży i dodatkowo wit A+E

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarzyna']No ja bym kryla dzisiaj albo najpozniej jutro. Pozniej powtorka w sob albo niedziele.[/QUOTE]

[quote name='Neredie']Ja bym kryła dzisiaj! I po 2-óch dniach! Bo jutro na pierwsze krycie, a już na pewno w sobotę, może być za późno..[/QUOTE]

Dzięki dziewczyny tak właśnie myślałam, zaraz zbieramy siei ok 22 będzie randka:) a potem w sobotę powtórka. To pierwsze krycie mojej suczki, zobaczymy jak to będzie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...