Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Katarzyna']Jak na 7 dzien to calkiem wysoko. I jaki wynik dzisiaj??
Jak moje suki tak maja to szykowalabym sie na okolo srody na krycie.[/QUOTE]

Wysoki? Moja miała podobny, na owulacje czekała 5 dni - po pięciu dniach progesteron doszedł do 5 ng/ml, kryta 4 dni po osiągnięciu 5 ng/ml.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To ja podzielę się ostatnimi doświadczeniami. Progesteron :

6 dzień – 1,1 ng/ml
8 dzień – 1, 0
10 dzień – 1,3
12 dzień – 2,7
14 dzień – 5,3
15 dzień – 8,4
17 dzień –krycie mrożonką (04 kwietnia)

Dzisiaj ciąża potwierdzona badaniem USG, płody wyglądają na 20-dniowe, czyli do zapłodnienia doszło ok 1-2 dni po kryciu.
Wygląda na to, że córka idzie w ślady matki, która skutecznie kryta była w 18 –20 dniu cieczki, chociaż u niej wzrost poziomu progesteronu był dużo bardziej gwałtowny ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wierzę w progesteron :)
Dwukrotnie badałam, dwukrotnie dwa/jeden szczeniak.

Ostatnio robiłam progesteron w laboratorium ludzkim, bo myślałam, że sucz ma 'cichą cieczkę' i wyszedł wynik 1.9 (więc szykowałam się na krycie za ok. 4dni), w dzień wyjazdu zbadałam i zawracałam pod litewską granicą, bo wynik progesteronu okazał się być 0,9! Niemożliwe, że spadł, możliwe, że laboratorium się pomyliło.
Pokryłam ją.... miesiąc później.
Progesteron był badany, idealnie w owulacje była pierwszy raz kryta.
Efekt? Dwa pęcherze płodowe, jeden obumarł, urodził się jeden szczeniak.
Dlatego właśnie nie będę więcej badać progesteronu a jedynie obserwować sukę :)

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, że progesteron spadł! Jak najbardziej możliwe...

Chillijkowe cieczki są tak pogmatwane, że 2 ostatnie krycia były puste - jeśli nie uda się za 3 razem, to decyduję się na sterylkę, bo aż tak mi nie zależy na szczeniakach, żeby sukę co cieczkę wozić do weta na badania, obserwować bo a nóż to teraz, e tam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie wierzę w progesteron :)
Dwukrotnie badałam, dwukrotnie dwa/jeden szczeniak.

Ostatnio robiłam progesteron w laboratorium ludzkim, bo myślałam, że sucz ma 'cichą cieczkę' i wyszedł wynik 1.9 (więc szykowałam się na krycie za ok. 4dni), w dzień wyjazdu zbadałam i zawracałam pod litewską granicą, bo wynik progesteronu okazał się być 0,9! Niemożliwe, że spadł, możliwe, że laboratorium się pomyliło.
[/QUOTE]

w którym dniu cieczki robiłaś te badania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']wczoraj 8 dzień cieczki - progesteron 0,76
następne badanie w poniedziałek...[/QUOTE]

11 dzień cieczki - progesteron wzrósł do 2,91 ng/ml
kolejne badanie w środę - myślę, że wzroście do 6 - wstępnie krycie mamy zaplanowane na sobotę (16 dzień)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']
8 dzień cieczki - progesteron 0,76
11 dzień cieczki - progesteron wzrósł do 2,91 ng/ml
kolejne badanie w środę - myślę, że wzroście do 6 - wstępnie krycie mamy zaplanowane na sobotę (16 dzień)[/QUOTE]
dziś 13 dzień cieczki - progesteron 5,91 ng/ml, pod ogrodzeniem pojawił się na chwilę jeden pies...

kolejne badanie w piątek, po badaniu wyjeżdżamy do kawalera a o wynik będę się dowiadywała już z drogi (1200 km)

Link to comment
Share on other sites

gdyby nie piątkowa matura (pilnuję ;)), to pojechałabym już jutro...

ta moja suczka jest wyjątkowa :) jej matkę i siostrę kryłam zawsze 11 i 13 dnia cieczki, a ona ma bardzo wydłużone cykle. Pokryć daje się dopiero 15 dnia (ostatnio kryłam ją 16 i 17 dnia - 5 szczeniąt)

jutro na pewno byłoby za wcześnie, bo jeszcze nie nadstawia się do krycia swojej matce (!)
poza tym w naszej "wsi" jest kundelek, który zjawia się w "TE" dni, a jak do tej pory jeszcze się nie pokazał. A zatem mam czas. Najwyżej w piątek jeśli wynik będzie wysoki (powyżej 10), gdy dojedziemy na miejsce nie będziemy czekać do soboty rano, tylko pojedziemy na nocną randkę :)

Link to comment
Share on other sites

no to małe podsumowanie wyników progesteronu:

8 dzień - 0,76 ng/ml
11 dzień - 2,91 ng/ml
13 dzień - 5,91 ng/ml
15 dzień - 12,60 ng/ml

wczoraj rano robiliśmy to ostatnie badanie i o 13tej wyruszyliśmy w drogę z zamiarem krycia dzisiaj ;) z drogi zadzwoniłam do labo i jak usłyszałam wynik, to zaczęliśmy gnać ile fabryka dała :) 1200 km pokonaliśmy w 9 godzin ;). Oczywiście na samym końcu nasz gps poprowadził nas na manowce :mad: i krążyliśmy dobre pół godziny zanim trafiliśmy do hotelu...

właściciel hoteliku postawiony na nogi - czekał na nas z kluczami, bo hotel normalnie zamykany o 22.00,

właściciele reproduktora w pełnym pogotowiu, lekarz wet. również ;)

krycie odbyło się równo o północy! takiej błyskawicznej akcji ze strony psa jeszcze nie widziałam!

dzisiaj wieczorem powtórzymy krycie, choć wydaje mi się, że będzie to zbędne :)

dodam tylko, że do tej pory badanie robiliśmy w ludzkim labo (w szpitalu). Nie było to zbyt wygodne, bo u nas takie badanie wykonywane jest tylko dwa razy w tygodniu i dodatkowo trzeba było się trochę najeździć - pobranie krwi, potem z próbką do szpitala, potem po wynik...

tym razem badanie robiłam w laboratorium weterynaryjnym [URL]http://www.labwet.pl/[/URL]
krew pobierał nasz wet. i wysyłał próbkę kurierem. Wynik tego samego dnia przychodził mailem lub jeśli ktoś chciał to smsem lub telefonicznie (czynne do 20tej). Koszt badania - 30 zł, więc tyle samo co w szpitalu a dużo mniej zachodu i co najważniejsze - codziennie. Tak więc polecam ten sposób badań.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My też przygotowujemy się do krycia... tylko, że jestem właścicielem reproduktora ;) Dla niego to pierwsze krycie, suczka też "dziewica" dlatego trochę się denerwujemy ;)
I tak: w poniedziałek (21.05) progesteron -0,55
wczoraj (23.05) progesteron -3,75
jutro jeszcze sprawdzimy poziom, ale krycie planujemy na jutro wieczór/sobota rano i potem powtórka niedziela wieczorem.
Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']no to małe podsumowanie wyników progesteronu:

8 dzień - 0,76 ng/ml
11 dzień - 2,91 ng/ml
13 dzień - 5,91 ng/ml
15 dzień - 12,60 ng/ml

wczoraj rano robiliśmy to ostatnie badanie i o 13tej wyruszyliśmy w drogę z zamiarem krycia dzisiaj ;) z drogi zadzwoniłam do labo i jak usłyszałam wynik, to zaczęliśmy gnać ile fabryka dała :) 1200 km pokonaliśmy w 9 godzin ;). Oczywiście na samym końcu nasz gps poprowadził nas na manowce :mad: i krążyliśmy dobre pół godziny zanim trafiliśmy do hotelu...

właściciel hoteliku postawiony na nogi - czekał na nas z kluczami, bo hotel normalnie zamykany o 22.00,

właściciele reproduktora w pełnym pogotowiu, lekarz wet. również ;)

krycie odbyło się równo o północy! [/QUOTE]

Alojzyna miałam podobną sytuacje jeśli chodzi o poziom progesteronu ale ja nie pojechałam. Moja droga dojazdu miała trwać ok 16 godzin :-(
Bardzo ciekawa jestem czy się Wam udało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kruszon 2008']My też przygotowujemy się do krycia... tylko, że jestem właścicielem reproduktora ;) Dla niego to pierwsze krycie, suczka też "dziewica" dlatego trochę się denerwujemy ;)
I tak: w poniedziałek (21.05) progesteron -0,55
wczoraj (23.05) progesteron -3,75
jutro jeszcze sprawdzimy poziom, ale krycie planujemy na jutro wieczór/sobota rano i potem powtórka niedziela wieczorem.
Co Wy na to?[/QUOTE]

Tak, powinno byc ok, ale zalezy jaki prog bedzie dzisiaj czy jutro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...