Jump to content
Dogomania

OLKUSZ-obóz zagłady zwierząt-WYSLIJ LIST!!!!!


ARKA

Recommended Posts

[quote name='filomen'][url=http://przeglad.olkuski.pl/?link=biezacy&artykul=2574&action=comment]Przegl[/quote]

cos mi sie nie udalo [URL]http://przeglad.olkuski.pl/?link=biezacy&artykul=2574&action=comment[/URL]

piszcie swoje komentarze do tego artykułu co za perfidia i zaklamanie - pan Zub kolega Pałki zaklada stowarzyszenie na pomoc zwierzętom. pali się pod tyłkiem, co ? :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='filomen']cos mi szwankuje komp - sorry za śmietnik. Stowarzyszenie zarejestrowane w lipcu 2008, ozywiło się przed kamerami TVP3 w obronie Pałki :angryy: kolesie do robienia fortuny z pieniędzy podatników[/quote]
No "hobby" -myslistwo kosztuje wiec trzeba jakos na to zarobic:mad::mad::mad: Ciekawe czy p.Zub, nie jest tez mysliwym..sprawdzimy. A moze jest na jakims etacie w schronie(skoro jest tam codziennie:roll:) lub innej firmie Palki, ktos wie?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Stowarzyszenie olkuskie nie pomyslalo o tym majac nieograniczony dostep do schroniska, (Palka i Zub dwa kolesie) w oglaszaniu i szukaniu nowych domow dla psow, nie wspomne juz o jakiej kolwiek stronie internetowej, ( bo nie ma na niej co umiescic) zas p. Burmistrz Olkusza na zgoromadzenie wszytkich Burmistrzow gmin chce zaprosic: KTOZ nas i oczywiscie wspomial o Stowarzyszeniu Olkuskim. Ciekawa jestem juz dzis propozycji jakie przedstawi to Stowarzyszenie. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tonacy brzytwy sie chwyta:evil_lol: Palka zaczyna swirowac......tez jestem ciekawa pomyslow Stowarzyszenia na uzdrowienie sytuacji........bo z tego co w artykule to tak naprawde smiech na sali:angryy: Dopiero dzisiaj dowiedzieli sie ze istnieja chipy? Przez XXXX lat nie widzieli problemu, a teraz nagle budza sie ze snu i glupoty gadaja........ piate przez dziesiate:shake:

Pora juz, rowniez im dobrac sie do............:evil_lol: Kto napisze do nich wzor pisma i zalaczy tutaj?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morgan:-)']Dusje wyhamuj trochę i przeczytaj posty z dzisiaj. Atmosfera się już uspokoiła, nawiązała się wspólna rzeczowa rozmowa, z dziewczyn zeszło napięcie a tym postem ponownie wprowadzasz zamęt. Po co??[/quote]


Morgan, nie jest moja intencja wprowadzanie zametu...przykro mi, ze tak odebralas moj post. Jestem zdania ze powstanie takiej partii w Polsce jest niezbednym przedsiewzieciem dla dobra wszystkich naszych bezdomnych psow. Jak Ci wiadomo, nadal nie ma ratyfikacji i w zwiazku z tym jest jak jest. Fundacje, ludzie niezrzeszeni wykladaja pieniadze na biedne zwierzeta potrzebujace natychmiastowej pomocy. Czy tak powinno byc, ze przykladowo taki Palka zgarnia kase a ktos inny odwala za niego robote?
Partia moglaby wiele dobrego uczynic dla zwierzat a przede wszystkim przeforsowac to co najwazniejsze dla zwierzakow - ratyfikacje. W pojedynke nie zdzialamy wiele. Sadzac po liczbie aktywnych forumowiczow na dogo, uzbieralaby sie silna grupa wspierajaca dzialalnosc partii:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']partia jest potrzebna!jestem za!Albo coś bardzo dużego z siłą przebicia,bo pojedyncze osoby w sejmie nic nie zdzialają[/quote]

Partia to nie jest dobry pomysł (wypowiem się jako politolog :P). Celem partii jest zdobycie władzy politycznej, a jakoś nie widzę partii pro - zwierzęcej u sterów rządów :roll: po prostu partia musi mieć pomysł na rządzenie, na kierowanie sprawami państwa, a jak osoby działające na rzecz zwierząt są w stanie spełnić taki warunek? lepsze są organizacje i fundacje, bo stanowią oddolną inicjatywę, która w społeczeństwie obywatelskim jest bardzo potrzebna, stanowi jego fundament. Co, partia zwierząt będzie miała program nt. służby zdrowia, polityki zagranicznej. etc.? Tego typu partia nie jest gotowa żeby być decydentem politycznym. Poza tym jej los byłby taki sam jak los "Partii Kobiet". Po prostu nie znajdzie odpowiednio mocnego elektoratu żeby dostać się do parlamentu. Bo w parlamencie ludzie chcą żeby były reprezentowane ich interesy, w każdej dziedzinie, nie tylko w zakresie działania na rzecz zwierząt.
Lepszym pomysłem jest np. Partia Zielonych, tak jak ta działająca Niemczech. Ale sukces takiej partii na polskim rynku partyjnym jest raczej skazany na przegraną, gdyż tego typu partie wywodzą się z proweniencji socjaldemokratycznej, a polski elektorat jest elektoratem prawicowym, skierowanym w prawą stronę sceny politycznej. Jeśli już to może 1-3 osoby dostałyby się do parlamentu, najwyżej, a i tak jako mniejszość niewiele by przeforsowały.

Koniec dygresji :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']No tak,z tym się zgodzę ;może raczej takie gigantyczne stowarzyszenie mówiące jednym glosem w całym kraju;niby jest koalicja ale nie wiem co do tej pory udało jej się zdzialać?Gadające głowy w tV zajmują sie bardziej komercyjnymi tematami,które przynoszą im sławe i utrzymuja na fali ...a zwierzęta,co tam zwierzęta-tak sobie pewnie myślą.Gdyby ruszyć ich od strony finansowo-budżetowej,że niby jakie to pieniądze w skali roku gigantyczne są...to może.[/quote]

Może jakieś obywatelskie inicjatywy, typu złożyć projekt obywatelski do sejmu żeby ustanowić Dzień Ochrony Zwierząt czy coś w tym stylu. W tym dniu urządzać spotkania, kwesty, itp.

Link to comment
Share on other sites

No tak,z tym się zgodzę ;może raczej takie gigantyczne stowarzyszenie mówiące jednym glosem w całym kraju;niby jest koalicja ale nie wiem co do tej pory udało jej się zdzialać?Gadające głowy w tV zajmują sie bardziej komercyjnymi tematami,które przynoszą im sławe i utrzymuja na fali ...a zwierzęta,co tam zwierzęta-tak sobie pewnie myślą.Gdyby ruszyć ich od strony finansowo-budżetowej,że niby jakie to pieniądze w skali roku gigantyczne są...to może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Morgan, nie jest moja intencja wprowadzanie zametu...przykro mi, ze tak odebralas moj post. Jestem zdania ze powstanie takiej partii w Polsce jest niezbednym przedsiewzieciem dla dobra wszystkich naszych bezdomnych psow. Jak Ci wiadomo, nadal nie ma ratyfikacji i w zwiazku z tym jest jak jest. Fundacje, ludzie niezrzeszeni wykladaja pieniadze na biedne zwierzeta potrzebujace natychmiastowej pomocy. Czy tak powinno byc, ze przykladowo taki Palka zgarnia kase a ktos inny odwala za niego robote?
Partia moglaby wiele dobrego uczynic dla zwierzat a przede wszystkim przeforsowac to co najwazniejsze dla zwierzakow - ratyfikacje. W pojedynke nie zdzialamy wiele. Sadzac po liczbie aktywnych forumowiczow na dogo, uzbieralaby sie silna grupa wspierajaca dzialalnosc partii:lol:[/quote]

Dusje kochanie - ja wyraźnie zaznaczyłam którą część Twojej wypowiedzi "omawiałam" ;)
Już nieważne, cicho-sza.
Podziwiam Adę-jeje i życzę jej spokoju i trzeźwego myślenia na zebraniu, bo jakbym ja osobiście takiego Zuba spotkała twarzą w twarz i gdyby zaczął na publicznym spotkaniu walić takie farmazony jakie próbował pociskać na antenie, to chyba nie ręczę za siebie.
Już napisałam na drugim wątku, że zub i pałka to towarzystwo wzajemnej adoracji jest i kto wie, czy nie kręcą wiązanych interesów na bazie schronu i tych biednych stworzeń, dlatego jeżeli miałoby to się odbić na grubości kieszeni jednego albo drugiego pajaca, to będą szli w zaparte liżąc sobie dupy nawzajem.

Chciałabym tylko jeszcze wtrącić jedno pytanie. Ktoś wie dlaczego Hitler przegrał wojnę?? Otóż to - wpadł w popłoch i panikę a z tym wiązało się podejmowanie nietrafnych decyzji. Im bardziej popadał w swoje szaleństwo tym częściej się mylił ( ćpanie i choroba alzcheimera - wtedy nieuleczalna dopingowały go do szybkich działań zmierzających wygranie wojny). Czuł się przyparty do muru - zbliżająca się nieunikniona śmierć - więc za wszelką cenę chciał wygrać z czasem wygrywając wojnę - a to okazało się zgubne. Nie wiem jak Wy, ale ja widzę podobieństwo a....
Historia lubi sie powtarzać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona_k1']W jedności siła -internet i media jednak potrafią coś zdziałać.Tym sposobem w każdej gminie można robić porządek ale to tak naprawde jest obowiązek panstwa[/quote]

Wladze gminne i miejskie to wladze wybrane przez mieszkancow?
Czyli sami wybieramy tych co nas reprezentuja i nasze sprawy.
Jest takie powiedzenie:[B]działaj lokalnie mysl globalnie.[/B] Czy ktos z Was chodzi na spotkania przedwybocze, przed kazdymi nowymi wybormi? Rozlicza starego butmistrza/wojta z danych obietnic? Czy zadaje"trudne pytania",odnosnie zwierząt, na spotkaniach przedwyborczych? Czy w czasie kadencji odwiedzil raz swoj urzad i wie:
[B]-jakie uchwaly sa podjete odnosnie zapobiegania bezdomnosci zwierząt, opieki nad bezdomnymi zwierzetami?[/B]
[B]- jakie srodki finansowe sa przeznaczane na zwierzeta bezdomne[/B]
[B]-jakie srodki sa przeznaczane na zapobieganie bezdomnoscia:np. czipowanie, kastracja, edukacja itd[/B]
[B]- z jakim schroniskiem moja gmina(wasza) ma podpisaną umowe jesli nie ma wlasnego schroniska miejskiego[/B]
[B]- i co wie o swoim/zlecanym/ schronisku[/B]

Ręka do gory kto wie!!!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie wkleić link do wątku dotyczącego działań na rzecz zmiany prawa dot.zwierząt,schronisk,instytucji hycla itp.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f402/koalicja-dla-zmiany-prawa-o-zwierzetach-domowych-106639/[/URL]
Nie jest tak,że nic się nie dzieje i mimo,że to nie partia,ale działa;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...