Jump to content
Dogomania

"Patrzę na świat sercem". Niewidomy owczarek szkocki Cola. MA DOM! :D


Ss

Recommended Posts

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Kolia']Jakiej dokładnie Cola potrzebuje pomocy finansowej?

[B]Takie o to pytania padły na FC:[/B]
Gdzie miałby trafić? Jakie byłyby miesięczne koszty utrzymania?
Cola jest w Rzeszowie, a to schronisko, o ile mnie pamięć nie myli, psy wydaje tylko osobom adoptującym. Jak chcecie go zabrać?

[B]Marta napisała także:[/B] "Otrzymałam propozycję domu dla Coli w Niemczech. Jeśli można zabrać go do hotelu (bo rozumiem, że takie jest założenie), to może lepiej byłoby rozważyć wyadoptowanie go niemieckiej rodzinie i zamiast płacić za wiele miesięcy hotelu - opłacić koszty przygotowania psa do wyjazdu i sam transport?"[/quote]

Tym razem zagotowałam!!:angryy:
Jak można bez wykorzystania szans w Polsce i bez wykonania jakiegokolwiek kroku w kierunku pomocy Coli decydować się na adopcję zagraniczną:angryy:.
To jest wprost nie do przyjęcia:angryy:.
Bardzo proszę abyś Kolia jako członek fundacji przyjęła mają oficjalną rezygnację z honorowego członkowstwa w Fundacji dr. Lucy.
Przekaż do dalej i komu chcesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matinestka']myśle że wszelkie odpowiedzi beda już zbędne ponieważ COLA OD GODZINY GRZEJE SIĘ WE WŁASNYM DOMU PRZY NOWEJ WSPANIAŁĘJ RODZINIE:loveu:
Cola zamieszkał niedaleko rzeszowa... jutro będe wiecej wiedzieć niż wiem teraz:) więc na pewno skrobne :d wszkaże tyle osób się zaangażowałao w pomoc dla Dziuba :) Cola dziękuje Wam za ogłoszenia, kciuki i serce:loveu:


WSZYSTKIEGO NAJ UROCZY COLLACKU :buzi:



A oto dowód, że warto się starać, trochę "powalczyć" o psiaka i są efekty.
Kocham Was:loveu::loveu: dziewczyny za to, że tak się staracie, że Wam się chce.
Coli życzę samych pięknych chwil w nowym domu.
A do Ewuni mam prośbę, przekaż moje uwagi dotyczące oczek Coli nowym właścicielom. Może jednak?

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Ciesze sie niezmiernie ze udało sie Coli znależc dom i to niedaleko nas zawsze to łatwiej trzymac reke na pulsie a i pomoc nowej rodzinie łatwiej

[/quote]

[COLOR=darkorchid][B]No i wykrakałam :-( ... w tym momencie dostałam telefon ze schroniska , że Cola wrocił spowrotem ponoc szczekał caly czas i wyrczał do pana - jeden dzien tylko jeden dzien wystarczył zeby sie zniechecic czy ludzie juz cąłkiem nie maja wyobrazni ?:placz: Czy mysla ze niewidomy pies ktory wogole nie wie co sie z nim dzieje wystawi od razu ze szczescia koła do gory ? [/B][/COLOR]
[COLOR=darkorchid][B]Jak wroci kolezanka to moze cos wiecej napisze ja jestem totalnie zawiedziona i czasem czuje lek przed wydawaniem psiaków ludziom bo wiekszosc jest totalnie nieodpowiedzialna :-( zebym nie uzyła mocniejszego okreslenia ...[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkorchid][B]Sorry ale cos sie pomieszało w postach ten był wczesniejszy :roll:[/B][/COLOR]
[quote]
A oto dowód, że warto się starać, trochę "powalczyć" o psiaka i są efekty.
Kocham Was:loveu::loveu: dziewczyny za to, że tak się staracie, że Wam się chce.
Coli życzę samych pięknych chwil w nowym domu.
A do Ewuni mam prośbę, przekaż moje uwagi dotyczące oczek Coli nowym właścicielom. Może jednak?
[/quote]

Ciesze sie niezmiernie ze udało sie Coli znależc dom i to niedaleko nas zawsze to łatwiej trzymac reke na pulsie a i pomoc nowej rodzinie łatwiej :p

Irenko dziekuje Ci serdecznie :loveu:za wsparcie i chęc pomocy dla collaka a Twoje uwagi przekarze jak tylko bede miała mozliwowsc nowej rodzinie .

Powodzenia Cola oby to była twoja ostatnia przystan juz na dlugie i szczesliwe lata :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatr'][COLOR=darkorchid][B]No i wykrakałam :-( ... w tym momencie dostałam telefon ze schroniska , że Cola wrocił spowrotem ponoc szczekał caly czas i wyrczał do pana - jeden dzien tylko jeden dzien wystarczył zeby sie zniechecic czy ludzie juz cąłkiem nie maja wyobrazni ?:placz: Czy mysla ze niewidomy pies ktory wogole nie wie co sie z nim dzieje wystawi od razu ze szczescia koła do gory ? [/B][/COLOR]
[COLOR=darkorchid][B]Jak wroci kolezanka to moze cos wiecej napisze ja jestem totalnie zawiedziona i czasem czuje lek przed wydawaniem psiaków ludziom bo wiekszosc jest totalnie nieodpowiedzialna :-( zebym nie uzyła mocniejszego okreslenia ...[/B][/COLOR][/quote]
Ewunia!
Mam pytanie w związku z tym zachowaniem wobec faceta. W jakich to było sytuacjach? Może Cola ma złe doświadczenia z facetami?
Możecie się coś dowiedzieć?
A może to nie będzie jeszcze stracona adopcja.
Ja miałam tak z Cezarkiem, że bałam się jak będzie się zachowywać w domu. Dlatego Pani Marzenka była kilka razy w hotelu u Cezara i zabierała Go na spacery i przekupywała smakołykami. Jak pojechał to od razu był Aniołkiem:loveu: Może tych ludzi będzie stać na takie poświęcenie czasu i ratowanie psa. Zapytajcie, pogadajcie z tą rodziną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatr'][COLOR=darkorchid][B]No i wykrakałam :-( ... w tym momencie dostałam telefon ze schroniska , że Cola wrocił spowrotem ponoc szczekał caly czas i wyrczał do pana - jeden dzien tylko jeden dzien wystarczył zeby sie zniechecic czy ludzie juz cąłkiem nie maja wyobrazni ?:placz: Czy mysla ze niewidomy pies ktory wogole nie wie co sie z nim dzieje wystawi od razu ze szczescia koła do gory ? [/B][/COLOR]
[COLOR=darkorchid][B]Jak wroci kolezanka to moze cos wiecej napisze ja jestem totalnie zawiedziona i czasem czuje lek przed wydawaniem psiaków ludziom bo wiekszosc jest totalnie nieodpowiedzialna :-( zebym nie uzyła mocniejszego okreslenia ...[/B][/COLOR][/quote]
Biedny Cola, taka szansa. Ale jeśli nie wyszło tzn, że to nie byli ludzie dla niego. Na pewno znajdą się inni, którzy go pokochają i zaakceptują takiego jaki jest...

Link to comment
Share on other sites

no i klops:( Cola szukamy znów domu .. z prawdziwego zdarzenia.. ja to sobie tak myśle czy to "nadchęci" jakieś słomiane czy brak wyrozumiałości powiazany z realnym, namacalnym zetknieciem sie z"defektem" i "problemem aklimatyzacyjnym" stąd wycofanie... nie wiem ...brak cierpliowści na starcie... nie tak miało byc... COLA tak przykro :(

:bluepaw:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Ewunia!
Mam pytanie w związku z tym zachowaniem wobec faceta. W jakich to było sytuacjach? Może Cola ma złe doświadczenia z facetami?
Możecie się coś dowiedzieć?
A może to nie będzie jeszcze stracona adopcja.
[/quote]

Dowiem sie ile sie da i dam znac ale to koło soboty najpredzej :roll:

Link to comment
Share on other sites

[url=http://www.allegro.pl/item526677896_owczarek_szkocki_collie_pilnie_szuka_domu.html]OWCZAREK SZKOCKI COLLIE PILNIE SZUKA DOMU!!! (526677896) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Właśnie zobaczyłam ogłoszenie na allegro...

Kurcze ludzie są tak totalnie nieodpowiedzialni, że to się nie mieści w głowie. Ciekawe, czy gdyby adoptowali dziecko i okazałoby się ono nie zgode z oczekiwaniami, to czy też by je oddali :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Tak mi przykro ,że piesek znów szuka domu:shake:.
Z ogłoszeń które zrobiłam dostałam ostatnio zapytanie na maila.
Oto mail [U][COLOR=#0000ff]zainteresowanego :[/COLOR][/U]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

oraz zapytanie przeg gg : 7060601 12:33:22
witam!chcialam zapytac czy niewidomy owczarek szkocki nadal przebywa w schronisku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mgie']Tak mi przykro ,że piesek znów szuka domu:shake:.
Z ogłoszeń które zrobiłam dostałam ostatnio zapytanie na maila.
Oto mail [U][COLOR=#0000ff]zainteresowanego :[/COLOR][/U]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

oraz zapytanie przeg gg : 7060601 12:33:22
witam!chcialam zapytac czy niewidomy owczarek szkocki nadal przebywa w schronisku?[/quote]
No to może coś ruszy :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kolia'][URL="http://www.allegro.pl/item526677896_owczarek_szkocki_collie_pilnie_szuka_domu.html"]OWCZAREK SZKOCKI COLLIE PILNIE SZUKA DOMU!!! (526677896) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Właśnie zobaczyłam ogłoszenie na allegro...

Kurcze ludzie są tak totalnie nieodpowiedzialni, że to się nie mieści w głowie. Ciekawe, czy gdyby adoptowali dziecko i okazałoby się ono nie zgode z oczekiwaniami, to czy też by je oddali :angryy::angryy::angryy:[/quote]
Przeczytałem wątek Coli i zgadzam się z tobą że zapewne oddali by i dziecko jakby nie podobało im się :angryy: To jest taki rodzaj ludzkiej głupoty,człowiek sobie myśli wezmę psa z schronu(będzie znaczyć że jest odp.i wogóle że lubię zwierzęta)A potem oddają pod byle pretekstem :shake:
Ostatnio czytałem wątek o pewnym dalmatyńczyku którego właścicielka oddała po tym jak spędził u Niej 4 lata.Najpierw go adoptowała ze schronu a tu nagle po 4 latach okazało się że jest agresywny :crazyeye:
Jacyś dziwni ci ludzie się robią :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mgie']Tak mi przykro ,że piesek znów szuka domu:shake:.
Z ogłoszeń które zrobiłam dostałam ostatnio zapytanie na maila.
Oto mail [U][COLOR=#0000ff]zainteresowanego :[/COLOR][/U]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

oraz zapytanie przeg gg : 7060601 12:33:22
witam!chcialam zapytac czy niewidomy owczarek szkocki nadal przebywa w schronisku?[/quote]
Cy ktoś już się skontaktował z tą osobą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mike17pl']Przeczytałem wątek Coli i zgadzam się z tobą że zapewne oddali by i dziecko jakby nie podobało im się :angryy: To jest taki rodzaj ludzkiej głupoty,człowiek sobie myśli wezmę psa z schronu(będzie znaczyć że jest odp.i wogóle że lubię zwierzęta)A potem oddają pod byle pretekstem :shake:
Ostatnio czytałem wątek o pewnym dalmatyńczyku którego właścicielka oddała po tym jak spędził u Niej 4 lata.Najpierw go adoptowała ze schronu a tu nagle po 4 latach okazało się że jest agresywny :crazyeye:
Jacyś dziwni ci ludzie się robią :shake:[/quote]
Mike - nie dziwni ale wygodni.
Pies to obowiązek nie tylko przyjemność i ogromna, bezinteresowna miłość.
Znudził im się pies więc potrafią największe idiotyzmy podawać jako argument do ich zwrotu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Cy ktoś już się skontaktował z tą osobą?[/quote]

Ja napisałam przed chwila ...

Co do oddania Coli to wyglada na to ze nie cała rodzina była zgodna żeby go wziażc i wystarczył jeden problem aby go oddac ...
Dowiedziałm sie ze pan do ktorego psiak "zaskuczał " /takiego słowa uzyto cokolwiek ono oznacza bo raczej nic agresywnego :roll:/ jezdzi na wozku inwalidzkim i mysle ze psiak zwyczajnie nie ma pojecia co to jest ani co sie wokół niego działao ...tak ze miedzy bajki wkłądamy jakakolwiek agresje ...

to ogłoszenie na allegro nie mam pojecia kto wystawił ?
[URL="http://www.allegro.pl/item526677896_owczarek_szkocki_collie_pilnie_szuka_domu.html"][COLOR=#000000]OWCZAREK SZKOCKI COLLIE PILNIE SZUKA DOMU!!! (526677896) - Aukcje internetowe Allegro[/COLOR][/URL]
byc moze niedoszła włascicielka Collaka bo widac ze zdejcie z domu :roll:
Ona bardzo plakała jak go oddawali bardzo ... ale strasza Pani była nieugieta ...

Ja Collaczka ogłaszam tez :

[URL="http://www.allegro.pl/item518597004_niewidomy_owczarek_collie_w_schronisku.html"][IMG]http://photos01.allegro.pl/photos/128x96/518/59/70/518597004[/IMG][/URL][URL="http://www.allegro.pl/item518597004_niewidomy_owczarek_collie_w_schronisku.html"][COLOR=#2040ab]Niewidomy owczarek collie w schronisku[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oj Cola,:-(
Żeby za taką głupote oddawać psa...
Przecież wiadome, że skoro on nie widzi to najpierw musi się przekonać do wszystkiego nowego, zwłaszcza że jak mniemam nigdy nie miał do czynienia z tego typu "zjawiskiem" jak wózek inwalidzki.
Niektóre psy widzące mają z tym problem i trzeba sporo czasu aby się przyzwyczaiły a co dopiero psiak który jest niewidomy...:-(

Ale jeszcze przyjdzie taki dzień, że ktoś się znajdzie i pokocha Cole takiego jaki jest i zaakceptuje go w 100% i zrozumie, że dla takiego psiaka potrzeba znacznie więcej opieki i cierpliwości... Mocno trzymam za Ciebie kciuki kochany :kciuki::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Dziewczyny pomóżcie!
Może ktoś jest z okolic Legnicy, Wrocławia.
Tam jest dramat:placz::

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/legnica-wroclaw-pomocy-znecanie-sie-nad-2-psami-128989/[/URL][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...