Jump to content
Dogomania

Noel - mimo wszystko z pod Szczęśliwej Gwiazdy


luka1

Recommended Posts

[quote name='elmira']
Co myslisz Ziutuś, zeby po tym leczeniu zrobić Małej kolejną konsultację, jeśli cos by było nie tak? Kasę sie nazbiera, a trzeba ratować tego maluszka :)[/quote]
Pewnie, że trzeba będzie zrobić...bo ja wierzę, że Ona będzie chodziła i chyba wszystkie cioteczki tutaj tak myślą :cool3: kase uzbieramy - MUSIMY...bo nie można małej odbierać szansy na normalne życie.

Zebra - dziękuje, że opiekujesz się Gwiazdeczką...Twoja pomoc jest nieoceniona i każdy to może Ci napisać :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ziutka[/B], mogę podać nr konta poprzez pw na forum SPS osobom, które chciałyby pomóc?

Wierzę,że będzie lepiej niż teraz. Szanse na stopień odzyskania jakiejkolwiek sprawności musi ocenić doświadczony ortopeda i neurolog.
Ważne, że Gwiazdka odzyskuje trochę sił i powoli przestaje podkurczać palce u stóp. Ona jest niesamowita, ma ogromną wolę i cierpliwość. Dziękujemy za słowa otuchy :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra'][B]Ziutka[/B], mogę podać nr konta poprzez pw na forum SPS osobom, które chciałyby pomóc?[/quote]
No jasne...nie pytaj nawet, przecież czym więcej tym lepiej dla Gwiazdeczki...tylko może niech dopisują, że z SPS żebyśmy wiedziały że od Ciebie z forum :cool3: bo potem się będziemy zastanawiać kto i skąd ;) i zeby wiedzieli, że doszły od nich pieniążki - aktualizacja będzie zawsze w pierwszym poście :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra'][B]Ziutka[/B], mogę podać nr konta poprzez pw na forum SPS osobom, które chciałyby pomóc?

Wierzę,że będzie lepiej niż teraz. Szanse na stopień odzyskania jakiejkolwiek sprawności musi ocenić doświadczony ortopeda i neurolog.
Ważne, że Gwiazdka odzyskuje trochę sił i powoli przestaje podkurczać palce u stóp. Ona jest niesamowita, ma ogromną wolę i cierpliwość. Dziękujemy za słowa otuchy :oops:[/quote]
a możesz napisać jakie leki ona teraz bierze?
bo tu ulvhedinn cenne info wpisała na początku-może spytaj weta co myśli na ten temat?
a Gwiazdka wygląda bombowo w domowych pieleszach:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za wsparcie.
Gwiazdka dostaje Metacam, dostała wit B i wlew parafinowy. Dostaje również siemię lniane, mam nadzieję, że się w końcu skoopa. Sika bez problemu i próbuje wstawać na 4 łapki. Robię też masaż brzucha i stóp. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie co do dalszego postepowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Dziękujemy za wsparcie.
Gwiazdka dostaje Metacam, dostała wit B i wlew parafinowy. Dostaje również siemię lniane, mam nadzieję, że się w końcu skoopa. Sika bez problemu i próbuje wstawać na 4 łapki. Robię też masaż brzucha i stóp. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie co do dalszego postepowania.[/quote]

Ale co wet powiedzial, ze co to jest, od czego??

Link to comment
Share on other sites

Przykurcz przedniej łapki jest starą sprawą, zdążył się na niej już wytworzyć odcisk. Na RTG są ślady starszych urazów, jedna z tylnych łap jest nieprawidłowo zrośnięta i w pewnym stopniu bezwładna. We wszystkich łapach jest czucie. Prawdopodobny niewielki uraz kręgosłupa w części lędźwiowej. Podstawową sprawą przy pierwszej wizycie było ogólne wzmocnienie organizmu, podanie środka przeciwzapalno - przeciwbólowego oraz wywołanie wypróżnienia. Metacam ma być podawany w zastrzykach do jutra, potem doustnie, w piątek kolejna wizyta. Tyle mi powiedziano.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam z pol butelki arthoflexu-jesli by sie przydal, słuze. Coprawda on jest na poprawienie funkcjonowania stawow ale...moze nie zaszkodzi,moze cos da??:roll:

Czy lekarz sugerowal wozecz, ze wzgledu na mniejsze obciazenie tych przednich lapek, szczegolnie ze jedna juz nie jest calkowicie sprawna?:shake:

Link to comment
Share on other sites

O wózku na razie nie było mowy, oczywiście konieczna jest konsultacja z dobrym ortopedą. Na Powstańców sunia - jak wiemy - już była...:roll:
Dotychczasowe skutki leczenia ( rozpoczętego w niedzielę) to ewidentna poprawa ogólnego samopoczucia, znaczne rozluźnienie mięśni, coraz swobodniejsze przeciąganie się, siadanie i merdanie ogonem - to na moje laickie oko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']O wózku na razie nie było mowy, oczywiście konieczna jest konsultacja z dobrym ortopedą. Na Powstańców sunia - jak wiemy - już była...:roll:
Dotychczasowe skutki leczenia ( rozpoczętego w niedzielę) to ewidentna poprawa ogólnego samopoczucia, znaczne rozluźnienie mięśni, coraz swobodniejsze przeciąganie się, siadanie i merdanie ogonem - to na moje laickie oko.[/quote]

To super wieści :) Zdrowiej Gwiazdeczko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Good news, Gwiazdka zrobiła koo [B][I]sama[/I][/B] ( na podłogę) - czyli sama musiała zmusić swoje biedne nóżki do wysiłku bez podtrzymywania. Zaczyna poszczekiwać, rusza nogami kiedy się jej coś śni - widać, że czuje się lepiej, a przynajmniej jest wzmocniona. Jutro ostatni zastrzyk, potem przejdziemy pewnie na dopyszczne, a po pierwszym stycznia skombinujemy dobrego ortopedę.. tylko kogo?[/quote]

Ha!
To chyba najfajniejsza koopa na swiecie:multi:

Link to comment
Share on other sites

Good news, Gwiazdka zrobiła koo [B][I]sama[/I][/B] ( na podłogę) - czyli sama musiała zmusić swoje biedne nóżki do wysiłku bez podtrzymywania. Zaczyna poszczekiwać, rusza nogami kiedy się jej coś śni - widać, że czuje się lepiej, a przynajmniej jest wzmocniona. Jutro ostatni zastrzyk, potem przejdziemy pewnie na dopyszczne, a po pierwszym stycznia skombinujemy dobrego ortopedę.. tylko kogo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Tak jest, poszukiwany dobry ortopeda w Warszawie![/quote]
Bardzo prosimy o jakieś podpowiedzi gdzie można się udać :roll:
[quote name='zebrazebra']Przy okazji, powinno wpłynąć kilka wpłat od członków SPS ;)[/quote]
Jeśli tylko pojawi się jakaś wpłata to rzecz jasna będziemy od razu z Luką informować tutaj na wątku :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']:sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: kocham takie koopy :evil_lol:



[B]ARKA - doradź !!! :modla:[/B][/quote]

:roll: przeciez ja ogladal na Powstancow najlepszy ortopeda jeszcze jest b. dobry dr. Janicki ale nie wiem gdzie on przyjmuje, moze na Ksiazecej i chyba gdzies kolo miedzylesia czy cos...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zebrazebra']Good news, [B]Gwiazdka zrobiła koo [I]sama[/I][/B] ( na podłogę) - czyli sama musiała zmusić swoje biedne nóżki do wysiłku bez podtrzymywania. Zaczyna poszczekiwać, rusza nogami kiedy się jej coś śni - widać, że czuje się lepiej, a przynajmniej jest wzmocniona. Jutro ostatni zastrzyk, potem przejdziemy pewnie na dopyszczne, a po pierwszym stycznia skombinujemy dobrego ortopedę.. tylko kogo?[/quote]
kurde ostatni raz z koo:multi: cieszyłam sie jakieś 16 lat temu gdy syn był mały:evil_lol:
dzielna Gwiazdka!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...