Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

O 10.04.2016o16:36, majoka napisał:

Niestety też to zauważyłam, z 10 lat temu jechałam z Kaną do Ustronia Morskiego (nawet nie sprawdzając czy z psem można na plażę), teraz z Shadowem wybieram miejscowość, gdzie są psie plaże stworzone przez gminę (po prostu widzę co się dzieje na tym świecie)

Niestety, jak się ma dużego psa to lepiej wybrać psiolubne miejsca, bo inaczej wakacyjny wypad skończy się porażką (na małe, najlepiej białe i kudłate ludzie tak nie psioczą i zwykle można z nimi wejść nawet tam gdzie jest zakaz). Na szczęście w Kołobrzegu wpadli na pomysł stworzenia dwóch plaż dla ludzi z psami, zawsze to jakieś rozwiązanie dla właścicieli większych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Jak to jest z tymi mandatami w sezonie letnim? Jeśli sezon jeszcze się nie rozpoczął, to można bez obaw wchodzić na wszystkie plaże z psem? Kiedy sezon letni zaczyna się w Kołobrzegu? I gdzie można znaleźć jakieś info, gdzie jeszcze bez problemu można poruszać się z burkiem (fajnie jakby była możliwość spuszczenia go ze smyczy), jakieś parki itp.? Szykuje nam się pierwszy raz wypad z psem nad morze i jestem jeszcze zielona ;). Zorientowałam się już, w którym miejscu są tam psie plaże, ale niestety mamy tam spory kawałek, dlatego szukam jeszcze jakichś alternatyw.

Link to comment
Share on other sites

Też polecam Mielno :) Od 2013r jeździmy i złego słowa nie powiem :)  Ludzie mili, nikt na psa na plaży nie narzekał przy straganach i knajpkach woda dla psów wystawiona :)  

Jak ktoś preferuje opalanko z piesełem to fajna plaża jest jak się idzie w stronę Mielenka :) Jest dosyć kamieniste dno w morzu więc nawet w szczycie sezonu jest tam mało ludzi a jak już to właśnie z psami :P Ewnt. można iść w strone Unieścia ale ludu tam więcej ;) 

IMG_2934.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A jak to wygląda bardziej na zachodzie kraju? Np. okolice Pobierowa, Rewala czy Dziwnowa?

Może ktoś polecić jakąś fajną miejscówkę? (pensjonat/ośrodek + możliwość wyjścia z psem bezpośrednio na plażę)

Link to comment
Share on other sites

Ragnar, my jedziemy w tym roku do Pobierowa. Ośrodek Polo (drewniane domki, pies mile widziany - bez dopłaty), wejście na "psią plażę" po przejściu dwóch krótkich uliczek. Dogomaniacy jeżdżą też do Kotwicy Morskiej w Pobierowie, ale nas nie chcieli tam przyjąć z psem (do pokoju w domku Lux), do domków campingowych przyjmują z psami bez problemu.

 Ale polecić (lub nie ;)) będę mogła dopiero w lipcu, po powrocie ;)

Link to comment
Share on other sites

O 29.05.2016 o 22:06, Ragnar napisał:

A jak to wygląda bardziej na zachodzie kraju? Np. okolice Pobierowa, Rewala czy Dziwnowa?

Może ktoś polecić jakąś fajną miejscówkę? (pensjonat/ośrodek + możliwość wyjścia z psem bezpośrednio na plażę)

w Pobierowie pies na psie, a właściwie york na yorku :)

Link to comment
Share on other sites

O 2.06.2016 o 08:41, Ragnar napisał:

Dziękuję serdecznie za rady - wraz z małżonką i piesiurem (owczarek niemiecki) zdecydujemy się chyba właśnie na Pobierowo :)

jadę 27 czerwca  z bokserem , jeśli wybieracie się po tym terminie, to zdam relację z tego roku

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Anthon28 napisał:

Ja jeszcze nie byłem nigdy z psem nad morzem, boje się, że ciężko go będzie upilnować, dużo ludzi i w ogóle, jak sobie z tym radzicie?

Zawsze możesz psa trzymać na kilku metrowej lince, jeśli boisz się, że psa nie upilnujesz ;)

Ja od 6 lat jeżdżę co roku ze swoją suką na psią plażę w Holandii. Są tam dziesiątki psów i ludzi, a psy biegają pomiędzy, nikomu przy tym nie przeszkadzając :) Jeśli ktoś wybiera się na psią plażę, to musi liczyć się z tym, że psy tam biegają, bawiąc się z właścicielem czy między sobą ;) I oczywiste dla mnie jest, że w takie miejsca, gdzie jest duże skupisko innych psów, przychodzą takie psy, które nie są agresywne w stosunku do innych psów/ludzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Z psem nad morzem jest bardzo przyjemnie. Spróbuj. Ja kiedyś wypracowałam sobie taki "plan" dnia - rano (przed wysypem plażowiczów) dłuuuugi spacer plażą z zabawami i pracą. Potem pies do domu na odpoczynek, my na plażing. Po naszym powrocie wspólny czas i wieczorem znowu na plażę z psem. Tym sposobem chroniłam psa przed gorącem w ciągu dnia, siebie przed niepotrzebnymi rozmowami z przeciwnikami psich spacerów na plaży, a jednocześnie wszyscy byli zadowoleni.

 

Link to comment
Share on other sites

Na pewno jest łatwiej, gdy nie ma się dzieci. Muszę tak dostosować czas, by dziecko było zadowolone i pies nie padł na słońcu. Z Shadowem pierwszy raz jedziemy nad morze, za to często chodzimy po górach. Kana świetnie radziła sobie nad morzem, ale tak jak pisze Zarka, ranne wybieganie psa to podstawa. Co do ludzi, zawsze znajdzie się ktoś oburzony psem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
17 godzin temu, *Magda* napisał:

Ja właśnie wróciłam z Poddąbia koło Ustki. Z czystym sumieniem mogę to miejsce polecić na urlop z psem :)

To ja polecę miejsce, które mnie zauroczyło. W sezonie niekoniecznie dla mnie, bo jednak hałas trochę może przeszkadzać, ale po sezonie jest bosko. We wrześniu jadę na weekend pospacerować po plaży i po lesie. Polecam, bo właściciel lubi zwierzęta i psy nie są problemem. http://www.willanawydmie.pl/

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...