Jump to content
Dogomania

Z psem nad morze


Ania i Salma

Recommended Posts

[quote name='andzia69']ano fakt:):) albo ktoś mi zarzuci, że :

"Zwierzętom jakoś chyba bardzo nie pomaga.
A nienawidzi nas, bo tylko my mówimy jej w oczy, że nic nie robi na swoim
terenie - w Kielcach. A roboty tam dużo.
Tylko, że łatwiej klepać bzdury"

:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

o to to to to :diabloti: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

pozwolę sobie zacytować ze stronki
[URL]http://www.dwkormoran.afr.pl/foto/miejscowosc/03.jpg[/URL]

nie wytrzymałabym 5 minut na takiej plaży... koszmar jakiś
ja nad morzem wymagam takiej plaży :
[IMG]http://i602.photobucket.com/albums/tt106/eria1/P8206975.jpg[/IMG]
i nieważne czy z psem czy bez, potrzebuję spokoju i swobody

Link to comment
Share on other sites

stanowczo protestuje!!
od lat jezdzimy do Ostrowa (regularnie co dwa lata).
na watku wzietego z dgm Norka sa foty:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/39906-Norek-już-w-Nowym-Domu-w-Krakowie!-D/page90[/url]

plaze w Ostrowie sa takie jak trzeba: szerokie i pustawe - nawet w sezonie.
dlatego tam jezdzimy - to skromna kaszubska wioska, malo znana.
a koszmar na zdjeciu ze strony Kormorana (jak dla mnie kryptoreklama przez dzony1) to zdjecie plazy w sasiedniej Karwii, przy centralnym zejsciu na plaze - koszmarny tlok, cielsko przy cielsku.
to nie jest Ostrowo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotpeg']stanowczo protestuje!!
od lat jezdzimy do Ostrowa (regularnie co dwa lata).
na watku wzietego z dgm Norka sa foty:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/39906-Norek-już-w-Nowym-Domu-w-Krakowie!-D/page90[/URL]

plaze w Ostrowie sa takie jak trzeba: szerokie i pustawe - nawet w sezonie.
dlatego tam jezdzimy - to skromna kaszubska wioska, malo znana.
a koszmar na zdjeciu ze strony Kormorana (jak dla mnie kryptoreklama przez dzony1) to zdjecie plazy w sasiedniej Karwii, przy centralnym zejsciu na plaze - koszmarny tlok, cielsko przy cielsku.
to nie jest Ostrowo![/QUOTE]
Karwię znam tylko ze spacerów- potwierdzam: zawsze była zatłoczona; nieporównywalnie bardziej niż Ostrowo
Wydaje mi sie, że ta ze zdjęcia to jednak plaża w Ostrowie. Karwieńska jest znacznie szersza. Poza tym ta drewniana budka wygląda mi na Ostrowo.
Jeździłam przez wiele lat do Ostrowa; przestałam kiedy przestało tam byc pusto- kilka lat temu. Ale jeżdżą tam moi znajomi i narzekają na tłok. W tym roku dojeżdżali samochodem na plażę w Karwieńskich Błotach (w lipcu).
Ja byłam kolejny raz w Chłapowie. Też nie mogę zachwycać sie nadmiarem miejsca na plaży. Ale plaża chłapowska jest wąska co uznałam tym razem za zaletę: po prostu na odcinku od morza do wydm mieści się mniej ludzi. No i nie było tam żadnych zakazów dla psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja w tym roku nie planuje;(Mąż ma taka prace, że o urlop ciężko...ale w razie "w" wcisniem sie do Andzi, rozbijem namiot w ogrodzie i gitara:D tylko kibelek i "szałer" musi udostepnić:D hehe, dopłace:D

Mam pytanko do bywalców u Tomasza-dlaczego on ma takie nie wygodne łóżka?:D Pensjonat piękny, właściciele przemili, ale kurcze...nie dało sie spać!!Gnaty bolały jak cholera...w tv 5 kanałów( kablówka-hehe-telewizorek malusieńki), pokoik śliczny, zadbany ale maleńki...strasznie maleńki...kabina pryszncowa taka, że jakbym ważyła 20 kilo więcej to kapałabym sie w morzu, bo do kabiny bym nie weszła...Kurcze, no głupio mi tak pisać ale taka prawda...mysle, że za 65 zł doba to można oczekiwać czegoś więcej...

Generalnie było fantastycznie!!
Ogród przepiękny, do morza blisko, piękna, dzika plaża oraz "ludzka" na wyciągniecie reki...Niechorze jest cudowne!!!Tylko jak nadmieniłam, za te 65zł doba spodziewałam sie lepszych warunków, a napewno wygodnego wyra!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odradzam Władysławowo dla psa:cool3:- wszystkie wejścia na plażę z zakazem wprowadzania czworonogów; tłumy ludzi pomijam, bo może pies akurat lubi?Ale jak nie lubi, to może lepiej poszukaj czegoś w Chłapowie- do Władysławowa tylko parę kroków, więc nie ma problemu z zaspokojeniem potrzeb "imprezowych"; i kwatery tańsze niż we Władysławowie. Wadą Chłapowa jest niestety plaża- raczej wąska (chociaż to właściwie też zaleta, bo nie trzeba kluczyć w labiryncie kocy i parawanów;)) ale przede wszystkim miejscami brzeg jest kamienisty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma_ruda']Odradzam Władysławowo dla psa:cool3:- wszystkie wejścia na plażę z zakazem wprowadzania czworonogów; tłumy ludzi pomijam, bo może pies akurat lubi?Ale jak nie lubi, to może lepiej poszukaj czegoś w Chłapowie- do Władysławowa tylko parę kroków, więc nie ma problemu z zaspokojeniem potrzeb "imprezowych"; i kwatery tańsze niż we Władysławowie. Wadą Chłapowa jest niestety plaża- raczej wąska (chociaż to właściwie też zaleta, bo nie trzeba kluczyć w labiryncie kocy i parawanów;)) ale przede wszystkim miejscami brzeg jest kamienisty.[/QUOTE]

A czy znasz może jakieś tanie noclegi? Mogłabyś/Mogłbyś polecić jakiś jeśli znasz?

Link to comment
Share on other sites

Byłam ostatatnio 2 lata pod rząd w Chłapowie, gdzieś na pewno mam namiary na kwatery, w których byłam ale teraz nie mam mozliwości ich odszukać. Na razie proponuje Ci wiec samodzielne poszukiwania- ja znalazłam "swoje" na Allegro. Płaciłam, o ile dobrze pamiętam 30 zł/1 os w bardzo przyzwoitych warunkach (łazienka w pokoju, dostęp do kuchni a nawet tv i lodówka. Pies oczywiście za darmo (mój jest mały, więc nie wiem czy duże pieski też gratis).
Podpowiem jeszcze, że ze względu na psa lepiej szukać miejsca najbardziej oddalonego od Władysławowa. To dlatego, że po pierwsze na plaże wchodzi się wąwozem (płaski teren; pozostałe zejścia w Chłapowie to "gigantyczny" klif ze schodami, które mogą być dla psa uciążliwe); poza tym plaża im dalej od Władysławowa tym luźniejsza od wejścia wąwozem wystarczy przejść kilkaset metrów w kierunku Rozewia do niemal pustych odcinków plaży.
I jeszcze jedno- dla takiej licznej grupy z jaką planujesz wyjazd, moze warto rozejrzeć sie za domkami? często za wynajecie domku płaci sie stałą cenę, niezależnie od ilości osób.

Link to comment
Share on other sites

Władysławowo+pies= dramat i stres...dla nas i dla psiaków...Nie, ta miejscowość ewidentnie nie nadaje się dla zwierząt, no chyba, ze poza sezonem;)Byłam gościnnie jak spędzaliśmy urlop w Chałupach...to był dramat, ludziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PEŁNO!!;) osobiście, po dwóch godzinach miałam serdecznie dość!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coffee&Nera']Dziękuje za informacje. Akurat co do psa - maleństwo niecałe 5kg ale i taki pies to problem z wyjazdem nad polskie morze. Właśnie poszukujemy domku - na allegro coś powyskakiwało bede niedlugo sie kontaktowala z tymi ludzmi :)[/QUOTE]
Ja jeżdżę nad polskie morze z psem od co najmniej 14 lat w różne miejsca i nie mogę narzekać na problemy ani ze znalezieniem kwatery ani z plażowaniem. Ale unikam kurortów i plaz strzeżonych, bo sama nie lubię tłumów. Rzadko zdarzało mi się, zeby ktoś odmówił przyjęcia psa (nawet w ośrodkach wczasowych ). Z 5 kg pieskiem na pewno nie będzie problemu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma_ruda']Ja jeżdżę nad polskie morze z psem od co najmniej 14 lat w różne miejsca i nie mogę narzekać na problemy ani ze znalezieniem kwatery ani z plażowaniem. Ale unikam kurortów i plaz strzeżonych, bo sama nie lubię tłumów. Rzadko zdarzało mi się, zeby ktoś odmówił przyjęcia psa (nawet w ośrodkach wczasowych ). Z 5 kg pieskiem na pewno nie będzie problemu[/QUOTE]

Kontaktowałam się z jednym z ośrodków we Władyslawowie (jeszcze przed napisaniem tego pytania tutaj) i w domkach chcieli 35zł za psa tak jak za osobe - wydaje mi sie iż to troche za drogo, wiec szukamy dalej bo jedziemy w sezonie - w lipcu/sierpniu :)

A może ktoś z was zna w innej miejscowosci gdzie na 100% w domkach chcą psiaka? Ja byłam 5 lat temu w Pobierowie - psa chcieli, tylko że nie mogę znaleźć kontaktu do tego ośrodka - domki jak domki, tyle że były bez łazienek i bez kuchni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Coffee&Nera']Kontaktowałam się z jednym z ośrodków we Władyslawowie (jeszcze przed napisaniem tego pytania tutaj) i w domkach chcieli 35zł za psa tak jak za osobe - wydaje mi sie iż to troche za drogo, wiec szukamy dalej bo jedziemy w sezonie - w lipcu/sierpniu :)

A może ktoś z was zna w innej miejscowosci gdzie na 100% w domkach chcą psiaka? Ja byłam 5 lat temu w Pobierowie - psa chcieli, tylko że nie mogę znaleźć kontaktu do tego ośrodka - domki jak domki, tyle że były bez łazienek i bez kuchni.[/QUOTE]


Ja tez jeżdżę co roku nad morze i to z dwoma psiakami i też nie mam problemów. Byliśmy w Grzybowie u Andzi (było fantastycznie), w Chałupach, w Darłówku, Niechorzu...Może wybierz sie do Niechorza? My tam z Kenzikem chodziliśmy nawet do restauracji na obiad;)

Fajnie jest też w Dźwirzynie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Żadnego, bo tuż obok plaży strzeżonej jest niestrzeżona ;)[/QUOTE]

Generalnie jest tak, że na strzeżona chodzić z pieskami nie wolno, ale ja, po godz. 18 chodziłam na pełnym luzie;) a tak normalnie, to faktycznie na niestrzeżoną:) Od Andzi do plaży jest jakieś 200-300 metrów...100 metrów dalej, przez las jest plaża niestrzeżona;)

Natomiast w Niechorzu do plaży "ludzkiej" było 50 metrow...do dzikiej, typowo dzikiej, nie mylić z niestrzeżoną jakies 300 metrow...Taka plaże widziałam pierwszy raz na oczy...typowa dzicza;) ale jak pięknie;)

[IMG]http://i52.tinypic.com/2nc28tc.jpg[/IMG]
tu się zaczyna dzika plaża...a potem czym dalej, tym bardziej dziko...i za 30 minut piechotką wita nas Rewal:)

Link to comment
Share on other sites

Tak czytam, czytam i już nie mogę się doczekać, gdyż w wakację wyjeżdżam z Larą nad polskie morze. Zainteresowały mnie w szczególności Białogóra i Piaski, jeżeli ktoś mógłby podzielić się jakimiś informacjami odnośnie kwater, domków itd., to byłabym bardzo wdzięczna.;)

PS: Nie ograniczam się tylko do tych dwóch miejscowości. ; )

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/members/82293-Cieplutkaa."][B]Cieplutkaa.[/B][/URL] ja byłam ze szczeniakiem w Dziwnowie w marcu. Wszędzie z Kirą wchodziliśmy. Trochę zdjęć i relacji tutaj [/B][B][URL="http://www.dogomania.pl/members/82293-Cieplutkaa."][B]http://www.dogomania.pl/threads/203278-Gdzie-ze-szczeniakiem-w-marcu [/B][/URL]
Kwatera przy samej plaży, jakby co mogę podać namiar.
[URL="http://www.dogomania.pl/members/82293-Cieplutkaa."][/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak ktos nie potrzebuje wielkich wygód to polecam HEL i osrodek [url]http://www.helkamp.com/[/url]
Mozna rozbic namiot, postawi przyczepę swoją lub wynając ichnią.
Dzika plaża dostępna dla psów,szeroka i pusta. W knajpkach można zjeśc obiad a psidło wodę do picia dostaje. generalnie miejsce psolubne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...