Jump to content
Dogomania

Pomóżcie!!!Mam w domu bulla...


Recommended Posts

[quote name='lilkie']Oczywiście,że nie sprawi mi to kłopotu:lol:
Tylko,że ona nic nie chce.Próbowałam jej dać kiełbaski ale też nie wzięla.Czyli tu nie chodzi o smak karmy...Wogóle NIC nie chce.I biegunka nadal...
zastanawiam sie czy nie iść ponownie do weta...[/quote]
Obejrzyj ja bardzo dokladnie na okolicznoisc kleszcza czy pozostalosci po kleszczu.
Ja wiem, ze to nie ma zadnego potwierdzenia w medycynie, ale nasza Kobra zawsze jak ma zaczerwienione spojowki to na bank ma gdzies kleszcza :niewiem:

Na wszelki wypadek sprawdz babeszje. (wet pobiera krew z ucha (tam najllepiej wychodzi) i wyniki powinny byc za kilka godzin)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 607
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na co Ty ją wczoraj szczepiłaś ?
do weta powinnaś się udać , ta biegunka widzę trwa kilka dni ..... ona się odwadnia
Tak jak napisała Patiszon , badania krwi zrób .... tak na wszelki wypadek .....

powodów jej stanu może być wiele , może to być coś błahego lub poważnego
ale przez net nikt tego nie zdiagnozuje .....

Link to comment
Share on other sites

Tak, też się pod tym podpisuję. Badania krwi lepiej zrobić. I niech ją wet pożądnie obejrzy, bo to rzeczywiście powoli zaczyna nieciekawie wyglądać...Tylko takie pyt-do jakiego weta chodzisz? Bo pisałaś, że z jakiejś małej miejscowości jesteś... Tj czy ten wet jest sprawdzony? Czy wiesz o nim cokolwiek, od znajomych chociażby? Bo niestety wet wetowi nie równy. Lepiej raz pójść do lepszego nawet jeśli się więcej zapłaci, niż kilka razy latać do takiego co nie umie zaradzić...i niedajboże się do tego nie przyzna. Więc może warto byłoby przy okazji, trochę popytać o dobrego weta w Twojej okolicy i zaciągnąć języka o tym, do którego chodzisz...
Jak udasz się na wizytę, to opowiedz dokładnie o zachowaniu małej, że Nic nie je, że dalej ma biegunkę, że niewiele pije, że jest bardzo spokojna, że ciągle śpi itd

I na co ona byla szczepiona? Bo zdarza się, że niektóre psy nienajlepiej reagują na szczeionki...

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem huretm:)
Nora lepiej.Pije już sporo,chyba jej przeszły sensacje brzuszkowe bo i je:multi:
Wczoraj była dokładnie oglądnięta.Szczepiona była na zakaźne szczepionką Novibiac Dhippi.Powtórka za miesiąc.
I to nie tak,że ona jest osowiała ogólnie.Bawi się ze mną,sama zachęca,na spacerach ciekawska.W domu dużo śpi lub leży na posłaniu.

Link to comment
Share on other sites

:multi: cieszę się, że już lepiej :loveu: Buziole dla Nory...
Może ona rzeczywiście tylko sobie odpoczywa po dawnych przejściach i delektuje się ciepłym poslaniem ;)

A tak z innej beczki. Wiesz już jaki jest jej stosunek do innych psów? Jak to jest na spacerkach?:razz:

Link to comment
Share on other sites

Pokojowy:)Powącha,widać,że chce się bawić.Ale nie wiem jak z dużymi-nie spotkałyśmy jeszcze.Słysząc w oddali szczekanie nastawia uszy i jeży się:)Ale nie pyskuje;)

Dziś pada paskudnie ale jeśli jutro się wypogodzi choć trochę to pójdziemy gdzieś i spróbuję ją puścić luzem.Nie wiem czy mi nie zwieje...

Link to comment
Share on other sites

Zamiast puszczać luzem na razie lepiej kup jej 10m linkę i niech biega na niej przynajmniej przez czas jakiś dopóki nie będziesz miała pewności czy przychodzi i czy aby na pewno wszystkie psy traktuje pokojowo. Przy okazji ucz jej komendy "do mnie" wymuszając w razie nieposłuszeństwa wykonanie komendy za pomocą linki po czym ją nagródź (głosem i smakołykiem lub zabawą).

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Bulle to wspaniałe, czułe psy. Gratuluję Ci dobrego serca a na dowód, że te psy to anioły (tylko trochę silne) przesyłam tę fotkę. Pozdrawiam:p

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img67.imageshack.us/img67/7609/e26afd482aoo1.jpg[/IMG][/URL]

Ps. Wysterylizuj sunię. [COLOR=Red]warto![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Norę na dłuuugą linkę, smakołyki w kieszeń i zobaczysz jakiego masz pojętnego psa ;) Jeśli tylko będziesz nagradzać ją sowicie, to będzie lecieć do Ciebie jak szalona za każdym razem jak ją zawołasz, albo i bez zawołania będzie sprawdzać czy przypadkiem nie chciałabyś jej przywołać :evil_lol: U nas tak to właśnie działa. Ale za pilnowanie się (=kiedy pies sam do mnie podchodzi na spacerze i trzyma się blisko bez zawołania) też nagradzam, bo to przecież pożądane zachowanie. I puść ją luzem dopiero jak już będziesz miała pewność, że Nora jest odwoływalna w każdej sytuacji-jak zobaczy psa, podczas zabawy, kiedy zobaczy kota...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny pomoc potrzebna...
Nora odzyskała apetyt i wogóle dobrze się czuje.I pokazała rogi:diabloti:.
Szczeka na mnie,nie reaguje na uciszenia,nic nie daje ignorowanie jej...
Nie daje sie też odwołać na legowisko.W zabawie stala sie ...niedelikatna.Dość mocno mnie gryzie.Co prawda reaguje na puść ale zaczyna wtedy szczekać.Kurczę,silna bestia z niej.Pomóżcie mi nad nią zapanować...
apbt sól deklaruje pomoc i wstępnie pisała na wątku,że może jutro się spotkamy-liczę na to:roll:
Potrzebuje porad jak Norasa wychowywać...

Link to comment
Share on other sites

Zaczyna czuć sie pewnie-to dobrze.I sie z Tobą bawi.A,ze niedelikatnie?Nikt jej nie nauczył zabawy,szacunku do ludzkich kończyn.Musisz niestey nauczyć ją wszystkiego od początku:p
Dzisiaj bawiłam się z moją ONką.Efekt-zadrapania i 2 siniaki:evil_lol:Nic nowego.Ona też sie potrafi zagalopowac z gryzieniem.A kiedy każe stanowczo puscic szczeka na mnie piskliwie:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Mnie sie nawet nie wydaje-ja to wiem.To dobrze bo wygląda na to,że mi zaufała.Teraz jednak trzeba się wziąć za nią i popracować.Ona musi byc karna-to nie pudelek a w domu dwoje dzieci.Oczywiście nie twierdzę,że na zeżre;) ale jak przesadza w zabawie to musi wiedzieć co znaczy "dość".

Link to comment
Share on other sites

Ona tak tylko z miłości :loveu:
Pomyśl co ja miałam przy długonogim, szybko biegającym pudlu, co to mi się o niespełna roczne dziecko potykał :mad:... Przez miesiąc nie mogłam psa wybiegać [tzn. ja nie mogłam wyjść z domu, a mąż nie może jej spuścić], więc po domu latała... raz oboje przefikołkowali przez pół pokoju :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tratowanie to akurat żadna nowość. Moja ma wyczucie i delikatność czołgu ;)
Wczoraj wieczorem źle wymierzyła skok do patyczka i mi rozharatała kłykeć a że przy okazji rąbnęła kłem w staw to i mi spuchło ;)
Wybaw ją na dworze-im dłużej i bardziej wysiłkowe tym lepiej. Najlepiej jak Ci po spacerze w domu "padnie na pysk". Póki nie masz linki bierz na spacerach jakiś kij i najlepiej "kurtkę roboczą", którą jak ubłoci, albo źle wymierzy w skoku i szarpnie zębami to nic się nie stanie. Trzymaj poza jej zasięgiem jak już się na niego nakręci i pozwól jej skakać i ujadać do woli. Oczywiście niech złapie od czasu do czasu "patysia". Jak będziesz miała linkę dodaj do tego rzucanie patyka/piłeczki-najlepiej pod górkę żeby się zmęczyła. Jeżeli znajdzie jakiegoś psiego kumpla niech się z nim pokotłuje z tym, że pod kontrolą, na smyczy. Kup w sklepie internetowym gryzak jutowy (np gappay'a) przeciągaj się nią z nią na dworze (niestety najczęściej kończy się to bólem ramion ;) ), pozwól do niego skakać. Później możesz go podwiesić na jakiejś lince do drzewa. Wysokość dostosuj do tego co suka będzie chciała z gryzakiem robić-może być zawieszony tak, żeby stojąc na ziemi go szarpała a może wisieć tak, żeby mogła go złapać dopiero jak podskoczy. Większośc bullowatych gryzaki i wszelaki związane z nimi atrakcje uwielbia.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Purple][B]linka na pewno Ci się przyda;)
sama często stosuję... moja Zuzka ma najwięcej problemów z przychodzeniem na zawołanie, postępy zrobiła ogromne.... ale jak będzie kot albo ciekawy kumpel, to mogę się pruć aż gardło zedrę, nic do niej nie dociera;)
ucz swoją od początku pilnowania się i przychodzenia na zawołanie, w jakichś nieprzewidzianych sytuacjach będzie Ci łatwiej zareagować;)

a że gryzie... no cóż... musisz ją nauczyć delikatności... nasze suczydło (amstaff zmieszany z czymś dużym, prawdopodobnie z tosą) wyczucia nie miała za grosz... mnóstwo czasu nam zajęło, zanim nauczyła się, że nie wolno gryźć w czasie zabawy... teraz już potrafi się zachować... a Twoja Norka nie była nigdy uczona takich rzeczy, rozkokosiła się;)

wszystko przed Tobą;) masz młodziutką pannicę w domu;) dorasta... to i rogi będzie pokazywać... pamiętaj tylko, że to Twoja decyzja musi być na pierwszym miejscu... jak pozwolisz raz, drugi, trzeci, żeby było tak, jak ona chce, to może zacząć rządzić w domu;)

pamiętam, jak naszą sukę uczyłam np. wracania na miejsce - nieraz po 10 razy, zanim zakumała... trzeba stanowczości i konsekwencji, Norka musi poczuć, że Ty przewodzisz:)

musisz poświęcić małej sporo czasu, zabawa zabawą... ale szkolenie też ważne... to silne psy... jak nie nauczysz Nory, co jej wolno, to nawet niechcący może Ci dziecko zdeptać, zadrapać, popchnąć...:roll:
pamiętam, że jeszcze nie tak dawno temu liczyliśmy z narzeczonym, kto ma więcej siniorów i zadrapań po zabawach z naszym suczem :cool3:
ten typ tak ma :diabloti: naszej Zuzce np. w ogóle nie przeszkadza, że stoi mi na stopie:evil_lol: a robi to notorycznie:cool3: bywało, że miałam kciuka wybitego w wariackiej zabawie... albo kiedyś ją zapinałam na smycz a ona niespodziewanie łeb podniosła i jak mi przysoliła z mańki w czółko... no i sinior jak się patrzy... bywało, że skacząc do patyka, którego trzymałam, przez pomyłkę trafiła w moją rękę... musisz się przyzwyczaić, że subtelności to za grosz :evil_lol: i nie przerażaj się broń Boże - to naprawdę cudowna, kochana i niezmiernie rodzinna rasa:loveu: troszkę tylko wyczucia nie ma... ale to wszystko przez przypadek;)

no i oczywiście koniecznie miej przy sobie smakołyki:) mała szybko zakuma, co opłaca jej się robić;) za pyszne smaczki pies jest w stanie zrobić napraaaawdę wiele:lol:

[/B][/COLOR][COLOR=Purple][B]a gdybyś sobie nie dawała rady, to może się przydać profesjonalne szkolenie - ale wierzę, że poradzisz sobie sama:)
[/B][/COLOR][COLOR=Purple][B]
trzymam kciuki za postępy w nauce :p
i cieszę się, że mała Ci zaufała:) dobra duszyczka z Ciebie;)

pozdrawiamy:)
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...