Jump to content
Dogomania

Przyszli weterynarze.


kredka

Recommended Posts

  • Replies 549
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eh...mimo różnych opinii w życiu robiłam tak że słuchałam się wszystkich naokoło.Nie wychodziło mi to na dobre.Więc teraz postawiłam sobie cel-i mimo tego że wszyscy gadają że jest ciężko,że się mało zarabia,że potem idzie się pracować w innym zawodzie.Ja idę na weterynarię.Może i jestem głupia i będę żałowała,ale trudno...wolę spróbować i żałować niż żałować a nie spróbować ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja właśnie dokładnie tak samo...
Jeszcze moja mama zauważyła pewną rzecz, która może trochę mi przeszkadzać..., ale jak nie spróbuję to się nie dowiem.
A chcę spróbować.
Nad wyborem LO, profilu i tak dalej zastanawiałam się tyle czasu, że szok...
A weterynarz chodzi za mną od dłuższego czasu...
I doszłam do wniosku, że to chyba to.
Że do niczego się nie nadaję.
Wiem już gdzie chcę iść do LO, na jaki profil, co potem...

Link to comment
Share on other sites

aha, Talagia to Ty też na weta :eviltong: kurcze, a ja się nie nasłuchałam od nauczycieli.. pewnie dlatego, że z automatu zakładają, że my wszyscy idziemy na medycynę. U nas w sumie chyba tylko 3 osoby się na weterynarie wybierają...
Ale chyba zależy od liceum, np w maczku słyszałam, że pół biol-chemu się nakręciło na ten kierunek :roll:

Link to comment
Share on other sites

aha, 85% z rozszerzeń w Olsztynie to raczej przesada.
We Wrocku trzeba było mieć min 75-80% z obu rozszerzeń w zeszłych latach - przy pierwszym naborze! Potem jeszcze schodziło niżej, a nie czarujmy się, Olsztyn to jednak jest niższy poziom....

Link to comment
Share on other sites

Jest moze jakieś technikum blisko katowic bo nie słyszałam zeby było w katowicach..??




Mam jeszcze takie jedno pytanko moja siostra kocha dzikie zwierzeta i interesowałby ja zawod tez weterynarza ale dla dzikich zwierząt.. Czy wogóle jest coś takiego??

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj o to technikum pana googla ;) nie wiem, nie szukałam takiego..
z tymi dzikimi zwierzętami - studia te same musiałaby skończyć, chyba nie ma specjalizacji na dzikie zwierzęta (jest bodajże na egzotyczne) - musiałaby po prostu prosić o praktyki w zoo czy innych placówkach zajmujących się takimi zwierzętami. Albo jechać na staż do Afryki hehe - o takich też słyszałam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jesli mogę coś doradzić - zakuwajcie, zakuwajcie i jeszcze raz zakuwajcie ;) Nie wystarczy Wam to czego uczą w szkole, chyba, że chodzicie do bardzo dobrych liceów, a jesli nie to warto zastanowić się nad korkami już dwa lata przed maturą.
Ja też całe życie miałam jeden cel - weterynaria, a już dwa razy sie nie dostałam. Niestety takie proste to nie jest, tymbardziej, że nigdy nauka jakoś mi nie leżała. Wolałam wolontariat w schronisku i oczywiście imprezy :diabloti:
Jak to się mówi - na weterynarię w pierwszej kolejności przyjmują tych ze znajomośiami, w drugiej tych z kasa, a w trzeciej wybitnie zdolonych, dla reszty nie ma miejsca :eviltong: chyba, że ktoś ma szczęście w życiu ;)

Link to comment
Share on other sites

to byś się zdzwiła :evil_lol:

a tak serio to też zalezy gdzie sie chcesz dostać i wszystko od konkretnego rocznika, czasem wystarczy po 80% z obu przedmiotów, a czasami niestety nie :roll: Jak już pisze się maturę to dużo zależy od szczęścia, bo niestety trzeba wgryźć się w klucz, który czasami jest niestety bez sensu... Jeden znajomy poprawiał tez mature w zeszłym roku i pojechał do OKE w Jaworznie, bo nie chciał uwierzyć czemu z biologii tak mało procent, w dyskusji z Panią okazało się, że na dobrą sprawę mógłbymieć prawie 20% więcej, no ale niestety nie wgryzł się w klucz :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zeszłoroczny prób na SGGW wynosił 152 pkt na dzienne. Wrocław podobnie, ale przy 160 pkt mysle, ze szanse sa ogromne (niekoniecznie przy pierwszym rzucie, ale po ogloszeniu 2-3 listy, raczej juz tak) Mysle, ze to najlepsze uczelnie, wiec do nich sie ogranicze. "Wgryzac sie" w klucz ma za zadanie nauczyc liceum :) Ja jestem juz po próbnych maturach z OKE i jestem bardzo zadowolona... Troche optymizmu potrzeba ;)

Link to comment
Share on other sites

a z tym, że liceum ma nauczac jak się wgryźć w klucz to chyba jak się bardzo dobrze trafi :cool3: Mnie w liceum nikt tego nie uczył, nie przerobiliśmy nawet całego materiału, bo nie starczyło czasu :evil_lol:
Czy ja wiem czy SGGW jest taką dobrą uczelnią :roll: Wielu znajomych wetów mówiło mi, że Wrocław leci na opini, że na SGGW nie radzą iść, bo tam to już w ogóle nic ciekawego. Podobno najlepiej rozwija sie Olsztyn ;) Chociaż najłatwiej się dostać :razz:

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie dlatego wybor LO jest najwazniejszy :shake: Moja siostra chodzila do przecietnego liceum i musiala ogrom pracy wykonywac w domu, zeby sie dostac na medycyne. My material z biologii skonczylismy jakos w grudniu. Z chemii zostal nam jeden temat, a klasa o podobnym profilu w naszej szkole material z chemii juz dawno ma za soba i teraz tylko powtórki.

Ja jestem i tak zakochana we Wrocławiu :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdaK']Ja się wybierać będę na weterynarię :D

Każdy mi też powtarza, że to się nie opłaca itd, ale mnie się ta praca właśnie podoba.[/quote]
ale czemu miało by się nie opłacać? :eviltong:
Ja w sumie jeśli chodzi o pracę ze zwierzetami i podstawy weterynaryjne to mam duże doświadczenia, ale co mi po tym jak doświadczenie nie ma nic wspólnego z dostaniem się na studia i nauką na nich ;) Są to jedyne studia, które mnie interesują, bo dobrze się w tym czuję, ale trzeba się dostać :cool1:

[quote name='Talagia']No wlasnie dlatego wybor LO jest najwazniejszy :shake: Moja siostra chodzila do przecietnego liceum i musiala ogrom pracy wykonywac w domu, zeby sie dostac na medycyne. My material z biologii skonczylismy jakos w grudniu. Z chemii zostal nam jeden temat, a klasa o podobnym profilu w naszej szkole material z chemii juz dawno ma za soba i teraz tylko powtórki.

Ja jestem i tak zakochana we Wrocławiu :lol:[/quote]

dokładnie ;)

Wrocław piękne miasto i ma tam chociaż trochę znajomych :diabloti: i najbliżej :eviltong: dlatego mnie też najbardziej interesuje :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...