Jump to content
Dogomania

Jack Russell Terrier Poszukiwany!!


Recommended Posts

Ja uważam, że wręcz trzeba powiedzieć hodowcy jakiego pieska szukasz, czy będziesz chciała go wystawiać, czy może nastawiasz się szczególnie na jakiś sport a może po prostu szukasz towarzysza. Hodowca, wiedząc jaki temperament psa by Ci odpowiadał (wiadomo, że russelle są mocno temperamentne, potrzebują wszystkie multum pracy i ruchu ale w miocie mogą się trafić psy trochę spokojniejsze jak i wulkany energii, różne charaktery etc) może Ci doradzić wybór konkretnego szczeniaka bo to on zna swoje szczeniaki na co dzień ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziekuje Tinka i Bzikowa :Rose: A w jakim czasie od planowanego kupna nalezy odezwac sie do hodowcy? Np. znalazlam hodowle z miotem planowanym na wiosne 2009, juz napisalam tam, ale jesli bedzie inna z planem na lato i to na nia sie zdecyduje, to kiedy mam sie zaczac kontaktowac z hodowca? Mozna juz pol roku przed urodzeniem sie szczeniaczkow czy to juz przesada?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VanillaCafe']Dziekuje Tinka i Bzikowa :Rose: A w jakim czasie od planowanego kupna nalezy odezwac sie do hodowcy? Np. znalazlam hodowle z miotem planowanym na wiosne 2009, juz napisalam tam, ale jesli bedzie inna z planem na lato i to na nia sie zdecyduje, to kiedy mam sie zaczac kontaktowac z hodowca? Mozna juz pol roku przed urodzeniem sie szczeniaczkow czy to juz przesada?[/quote]
niektórzy zamawiają parę lat wcześniej :evil_lol: nic nie jest przesadą, jeżeli jesteś pewna na kupno psiaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Jestem przekonana, ze pieski z rodowodem o wiele sie roznia od tych bez niego i nie ma nawet sensu ich porownywac ze soba. Poza tym nie warto oszczedzac na kupnie psa i warto jest zainwestowac ponad 2tys. zlotych w pupila z rodowodem, poniewaz jest to pewnego rodzaju inwestycja na przyszlosc. Zaoszczedzi sie pieniadze na czyms innym;) Pies to nie sweter czy spodnie, on staje sie czescia rodziny i jest z Toba przez wiele lat, wiec w tym wypadku nie warto jest miec weza w kieszeni. Wydatek rzedu 2500 zl (bo tyle bedzie kosztowal moj jrt) to niemala kwota, wiec ja zaczelam oszczedzac juz kilka miesiecy przed tym, kiedy zaczelam szukac hodowli. A co do hodowli, to zastanawiam sie nad GI-GI GANG STAFF oraz Jack's Clan. W gre wchodzi rowniez Drapichrust, ale mnie chodzi o russella gladkowlosego. Pozdrawiam :smilecol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VanillaCafe']A co do hodowli, to zastanawiam sie nad GI-GI GANG STAFF oraz Jack's Clan. W gre wchodzi rowniez Drapichrust, ale mnie chodzi o russella gladkowlosego. Pozdrawiam :smilecol:[/QUOTE]

GI Gi to suka hodowlana, a nie hodowla ;) wszystkie hodowle są dobre, a Obornicki Nornik? ze swojej strony polecam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']A myślałaś nad importem? Bo tam hodowle są z dłuższym starzem więc i zwykle bardziej równe psy mają jeżeli chodzi o budowę i charakter. Więcej pokoleń, większe doświadczenie hodowców i tak dalej.[/QUOTE]

ale przecież ona nie chce psa na wystawy ;) więc w sumie trochę by się zmarnował...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='VanillaCafe']Witam!
Jestem przekonana, ze pieski z rodowodem o wiele sie roznia od tych bez niego i nie ma nawet sensu ich porownywac ze soba. Poza tym nie warto oszczedzac na kupnie psa i warto jest zainwestowac ponad 2tys. zlotych w pupila z rodowodem, poniewaz jest to pewnego rodzaju inwestycja na przyszlosc. Zaoszczedzi sie pieniadze na czyms innym;) Pies to nie sweter czy spodnie, on staje sie czescia rodziny i jest z Toba przez wiele lat, wiec w tym wypadku nie warto jest miec weza w kieszeni. Wydatek rzedu 2500 zl (bo tyle bedzie kosztowal moj jrt) to niemala kwota, wiec ja zaczelam oszczedzac juz kilka miesiecy przed tym, kiedy zaczelam szukac hodowli.[/quote]

To dobrze, że podchodzisz do sprawy tak odpowiedzialnie ;)

Szukaj hodowli pod względem tego, jakie Ci się psy podobają, chodzi mi o budowę. Patrz na rodziców Twojego przyszłego psa, popatrz trochę w ich rodowody i wtedy ocenisz, z której hodowli wziąć psa :)

Link to comment
Share on other sites

hmm, co do jrt (i każdego innego) psa ez rodowodu, ja nie jechałam 230 km, czekałam, az przyjechała do mnie zosia, wiewórnik nadrzewny:
[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/5.jpg[/IMG]

a tu z jrt:

[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/3-1.jpg[/IMG]

jeszcze sie pochwalę:
[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/2-1.jpg[/IMG]

i na koniec, bo sie nie powstrzymię i wrzuce cały album :roll:
[IMG]http://i536.photobucket.com/albums/ff323/sleepingbyday/1-1.jpg[/IMG]

kosztowała mnie datek na schronisko, a charakter, ruchy, zachowanie ma 100% jrt (wczesniej miałam baaardzo spokojna suke,to rozumiecie mój szok, jak to zaczęło pruć jak rakieta i nie miało dość :evil_lol:), jest nieco przyduża, nieco za długa...jakas domowa hodowla, za 1000zł, "do kochania nie na wystawy" nie wyszła i zasilono szereg bezdomnych. zosia trafiła do schronu z rodzeństwem jako 8tyg szczenię...
to tak do tej pani, ktora wybuliła kupe kasy na kundelka i jeszcze tłukła sie 200kilosów po niego :shake:.

ale od tej pory poznałam i pokochałam jrt. zośka trafiła do mnie jako 3,5 latka. szczeniora przez pierwsze dwa lata życia sobie nie wyobrażam mieć. to musi byc rollercoaster :diabloti:!!!!

jak mnie pytają, co to za rasa, to mówię, że silesian terier...

Link to comment
Share on other sites

Śliczna jest :) ale wlasnie z takich powodow kupno psa powinno byc przemyslana decyzja, a nie zwyklym wypadem na zakupy :shake: I wlasnie taki przemyslany zakup umozliwiaja nam ''rodowodowe'' hodowle, bo tam trzeba czekac na miot, byc w 100% zdecydowanym i utrzymywac kontakt z hodowca, a nie ot tak sobie isc na rynek i kupic psa od czlowieka, ktorego widzi sie pierwszy i ostatni raz. Pozniej te biedne zwierzaki przez lekkomyslnosc trafiaja do schronisk lub na ulice :( I bardzo ladnie z twojej strony Sleepingbyday, ze zaopiekowalas sie takim pieskiem :cool2: Gratuluje wlasciwej decyzji :thumbs:

Link to comment
Share on other sites

ale to przypadek, że ona i że jrt... dzieki niej poznałam dobrze rasę (wczesniej tylko wiedziałam, że istnieje). jechała do mnie jako kundelek... niemniej jednak jej charakter, wygląd i nawyki sa tak jrt, że na bank jest wynikiem jakiejś wpadki lub pseudasów.
takie moga być wyniki kupwania pieska za 1000 zł, a nie za 2500...

Link to comment
Share on other sites

hehe świetne określenie:lol: A fotka z drzewem obłędna, choć ja nie pozwalam na takie skoki bo się o biodra boję (mam paranoję na punkcie stawów, bo wiem jak potrafią boleć). ;)

ee tam przez pierwsze dwa lata jest tak samo, zobaczysz jeszcze następnych kilkanaście i się przyzwyczaisz:evil_lol:
Ja bym teraz nie mogła mieć spokojnego psa bo ciągle bym z nim latałą do weta czy wszystko gra :shake:

Link to comment
Share on other sites

wcale nie wstawiłam najlepszych zdjęć :cool3:.
zoś juz nie jest tak szalona, jak na poczatku wzięcia ze schornu, no, ale nadrabiała niemal 4 lata... teraz potrafi być spokojna (sama sie nie bawi, niestety), ale na spacerach to szał ciał i uprzęży... musze tez zacząć myśleć o jej stawach, w koncu ma 5,5 roku, młodsza nie będzie :cool1:
bzikowa, lejesz miód na me serce zakochane :oops::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...