Jump to content
Dogomania

Jack Russell Terrier Poszukiwany!!


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]
i cały czas mówię o marnowaniu w zakresie genetyki, a nie psa...
[/QUOTE]

Powiem tak - moge sobie sciagnac psie geny nawet z Kuala Lumpur, i nikt mi nie zarzuci, ze jest to jakies hodowlane marnotrawstwo, tylko dlatego, ze psa nie wystawiam, ani nie rozmnazam. Pies moze byc tylko dla mnie, a ja moge byc tylko dla psa. Zreszta, mozna sciagnac swieza krew, po fajnych rodzicach, ale jaka mam pewnosc ze takie szczenie okaze sie dobre eksterierowo [B]plus[/B] bedzie miec odpowiedni charakter dla rasy (bo sam wyglad nie jest tutaj najwazniejszy) ? Nijaka. Dlatego uwazam, ze nie mozna tak generalizowac.
Uwazam, ze 'wystawianie', 'propagacja' sa waznymi czynnikami, jednak kazdy ma prawo do wybrania takiego psa, ktory mu sie podoba, i cieszyc nim swe oko, nawet w samotnosci.

I odnosnie sprzedazy psow przez zagraniczne hodowle osobom poczatkujacym - jak najbardziej sie to zdarza, oczywiscie trudniej jest (a juz na pewno 'drozej' ;-) ) kupic psa w kennelu z wyrobiona marka, opinia etc. Jednak na rynku sa tez mniejsze hodowle, ktore rowniez mozemy wrzucic do worka hodowli 'zagranicznych', a ktore nie maja oporow przed sprzedaza psa niedoswiadczonym.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam tak przyglądam sie całemu wątkowi i czytam te wasze porady. i z jednymi się zgadzam innymi nie:diabloti:. Posiadam od 1,5 roku sukę JRT na warunku hodowlanym. Jeśli chodzi o charakter to jest to 100% Terier ale dla mnie to nie wada a zaleta! Pies w domu nie jest uciążliwy świetnie dogaduje się z 9 letnim owczarkiem niemieckim i z moją córką 4,5 letnia. jest cierpliwa i potrafi ostrzegać jak jej coś nie pasuje i już ma dość zabawy. niegdy nie ugryzła dziecka. Napewno wymaga konsekwencji ale to akurat dotyczy kazdego psa!!!

Ktoś tam pisał o tym skąd wziąźć psa z Polski czy z zagranicy. W chwili obecnej dość sporo Jacków ma w sobie zagraniczne linie hodowlane wystarczy poszukać w rodowodach. więc czasem nie ma sensu jeździć w myśl zasady códze chwalicie... oczywiście te najlepsze szczeniaki które wybitnie rokują wystawowo mają swoją cenę, więc jeśli ktoś kupuje psa z myślą o wystawach to tą cenę warto zapłacić, jeśli nie może to nie być pies wybitny, a tzw PET. któremu wady w uzębieniu czy inne małe dysfunkcje napewno nie spowodują zaniku jego Terierowych walorów.

Ja w chwili obecnej też szukam kolejnego psa z tym że jestem nastawiony na hodowlę więc trochę inne będą kryteria wyboru. :lol:
[B][SIZE=3]Do VanillaCafe [B]jeśli nadal jesteś zainteresowana kupnem gładkowłosego szczeniaka to moja suka była kryta 13 grudnia będą to jej pierwsze szczeniaki ( jesli oczywiście jest w ciąży:razz:) i jest duże prwdopodobieństwo że będą gładkie. oczywiście będą to szczenięta rodowodowe[/B][/SIZE][/B]


Matka nazywa się [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#769b51][B]Gang Staff Funny Lola a ojciec Figo TRrzy rzeki

jeśli będziesz chciała zobaczyć coś więcej o suce to na stronie gang staff są jej zdjęcia. pisałaś gzieś o Gang staff Gi Gi moja suka którą w domu nazywamy Roxy jest z tego samego skojażenia tylko jest rok młodsza.

pozdrawiam wszystkie osoby zwariowane na punkcie JRT i PRT
[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...