Jump to content
Dogomania

CACIB, CAC Lwów 2-3.05.2009 r.


AnkaW

Recommended Posts

  • Replies 417
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W pierwszy dzień CACIB wszystkich ras cena 40 euro
W drugi dzień od rana na poszczególnych ringach są: championaty pudli i psów nagich ras oraz specjalistyczne: goldenów, labradorów, bf i chińskich grzywaczy cena 25 euro
Po południu zaczyna się cac wszystkich ras cena 35 euro

Link to comment
Share on other sites

Sorry cos mi sie nie zgadza z tymi przeciwciałami ? Czyżby cos nowego wymyslili ? Oczywiście zalazłam na stronie Inspektoratu Wet. taka informacje, ale wiele razy byłam w Rosji i wracałam do Polski z psami i nic takiego wczesniej nie miało miejsca. Tym bardziej, że my z psiakami bedziemy wracać do kraju pochodzenia. Wyjasnie te kwestie z IW dzis. Mam juz telefon do jednego z inspektorów. Dam znac potem.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Juz cos się wyjasniło. Co prawda odpowiedzialna osoba z IW bedzie dopiero w poniedziałek ( bedę dzwonić) to mam takie na chwilke obecna inf. Nie trzeba przeciwciał dla psów, które wracaja do UE. Przeciwciała potzrebne sa dla zwierzat, które sa przywożone z krajów trzecich czyli np. zakup psa z krajów trzecich a nie powrót do miejsca zamieszkania. Reszta informacji w poniedziałek;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']umawiasz sie ze swoim wetem na pobranie krwi, wet krew pobiera i wysyła do zbadania;koszt badania na przeciwciała 350zł :eviltong: do tego dolicz koszt pobrania krwi i kuriera :eviltong:
jak pies jest szczepiony regularnie juz ilestam razy ( znaczy nie jest to pierwsze szczepienie w zyciu) to wszystko jedno kiedy badanie zostanie zrobione (w stosunku do daty ostatniej szczepionki, byle by nie dawniej niz rok)badanie bedzie wazne całe zycie o ile bedzie sie pilnować terminów szczepienia p wściekliźnie;)[/quote]

[url]http://www.piwet.pulawy.pl/vir/USLUGI-rabies.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Co do ceny badania widze,ze muszę "doświecić" mojego znajomego weta:lol:
a swoja droga miłe zaskoczenie - jeszcze sie nie spotkałam,zeby cos waznego az tak potaniało:multi:

[B]Benita[/B]- i co ? potrzebne to badanie czy nie?
z tego co czytałam do tej pory to potrzeba- ale moze sa jakies nowe inne info ?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]JUŻ WIEM 100 % gwarancji. dzwoniłam do Inspektoratu Weterynaryjnego.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][COLOR=red]Do Ukrainy potrzebny jest paszport ze szczepieniem przeciw wściekliźnie i badanie stanu zdrowia psa wypisane przez lekarza weterynarii ( w paszporcie sa takie rubryczki). I to WSZYSTKO !!!!![/COLOR] NATOMIAST TE PRZECIWCIAŁA SA POTRZEBNE TYLKO DO WJAZDU DO POLSKI GDY ZWIERZETA SA SPROWADZANE Z UKRAINY NA TEREN UE. :multi:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Moja kolezanka jeździła do Ukrainy na wystawy i mówiła mi, że nie ma problemów na granicyz dokumentami psa. Ja jeździłam do Rosji i nie spotkałam sie z problemami po ustaleniu wszystkiego z Głównym Inspektoratem. Jesli ktos ma watpliwosci to podaje nazwisko Paulina Uszyńska e-mail [EMAIL="[email protected]"][SIZE=1][email protected][/SIZE][/EMAIL]
i tel (22)6232126

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']To przecież pisałam że te badania są wymagane przy powrocie do kraju /UE/, rzadko kiedy są sprawdzane ale jak się trafi na upierdliwego urzędnika ma prawo zabrać psa na kwarantanne.[/quote]


Sorry to nie jest tak, jak piszesz. badania przeciwciał sa potrzebne tylko w przypadku importu z Ukrainy zwierzat. A nie przy powrocie do UE tzn w tym przypadku Polski. [COLOR=red]Jednym słowem psy polskie wyjeżdżajace do Ukrainy na wystawe nie obowiazuja badania na przeciwciała !!! [/COLOR]
[COLOR=black]I o kwarantannie nie może byc mowy w naszym przypadku.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Benita']Sorry to nie jest tak, jak piszesz. badania przeciwciał sa potrzebne tylko w przypadku importu z Ukrainy zwierzat. A nie przy powrocie do UE tzn w tym przypadku Polski. [COLOR=red]Jednym słowem psy polskie wyjeżdżajace do Ukrainy na wystawe nie obowiazuja badania na przeciwciała !!! [/COLOR]
[COLOR=black]I o kwarantannie nie może byc mowy w naszym przypadku.[/COLOR][/quote]

ok rozumie ;)

a jesy gdzies jakis swistek do wydrukowania czy cos zeby w razie czegoś na granicy miec podstawe do tego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona1984']ok rozumie ;)

a jesy gdzies jakis swistek do wydrukowania czy cos zeby w razie czegoś na granicy miec podstawe do tego :)[/quote]
o - to, to - ja tez poprosze o podstawe prawna coby sobie wydrukowac...
napisałam maila z zapytaniem właśnie o podstawe prawną do pani , która podała Benita, ale na razie ni ma odpowiedzi :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice'][URL]http://www.piwet.pulawy.pl/vir/USLUGI-rabies.html[/URL][/quote]

Koszt badania krwi na przeciwciała w PIWETcie to niecałe 180 zł a nie 350 zł. I o ile wiem cena 350 zł nigdy nie istniała ;). Nie można przesyłać rzeczy typu próbka krwi, itp zwykłą pocztą kurierską, gdyż trzeba mieć na to specjalne "coś tam". Dlatego jeśli powiesz firmie kurierskiej co im powierzasz to prawdopodobnie nie wezmą. Przynajmniej w Lublinie nie biorą.
Jeśli chcesz to obłóż "torebką lodową" paczuszkę z zawartością i podaj jakiemuś kierowcy z busa jadacemu do Lublina. Po niedzieli będę w Puławach blisko PIWETu to mogę Ci zanieść, jeśli chcesz. Zaoszczędzisz ponad stówę na kuriera. Pamiętaj tylko aby krew była odwirowana i trzymana w chłodzie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice'][URL]http://www.piwet.pulawy.pl/vir/USLUGI-rabies.html[/URL][/quote]


Po zaszczepieniu krew można pobrać nie wcześniej niż po 21 dniach. Do tego czasu poziom przeciwciał może nie wzrosnąć odpowiednio.

W podanym linku ja byk jest napisane, że poziom przeciwciał - cena = 176 zł :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']Kochani a macie jakies namiary na hotele ( nie za drogie ) gdzie można przenocowac z psami i moze nie za daleko od wystawy ?[/quote]

Radze nie szukać "blisko" tylko dobrze. Czyli z typowym WC zamiast dziury na środku korytarza, i z wodą, ciepła w dodatku. Najlepiej i najbezpieczniej jest wynająć mieszkanie pod klucz. W zależności od ilości osób cena mieszkania 5-6 osobowego waha się od 15-30 USD od osoby lub 60-80 USD za mieszkanie 2 pokojowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Koszt badania krwi na przeciwciała w PIWETcie to niecałe 180 zł a nie 350 zł. I o ile wiem cena 350 zł nigdy nie istniała ;). Nie można przesyłać rzeczy typu próbka krwi, itp zwykłą pocztą kurierską, gdyż trzeba mieć na to specjalne "coś tam". Dlatego jeśli powiesz firmie kurierskiej co im powierzasz to prawdopodobnie nie wezmą. Przynajmniej w Lublinie nie biorą. [/quote]
350 podał mi mój znajomy wet- nie wiem skad wytrzasnął te kwote; krew mozna wysłac kurierem - własnie mój wet tak wysyła ( ostatnio wysyłał krew do Laboklinu);)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...