Jump to content
Dogomania

York:)


Holly__

Recommended Posts

Mam pytanie gdyż kupuje małego szczeniaczka i troche nie orientuje sie i prosze was o pomoc. Co powinnam sprawdzić u takie pieska żeby był wymiarowy i było z nim wszystko wporządku oraz jakie żeczy będą mi najbardziej potrzebne. Jaką karmą go karmić suchą czy z puszki? Jakie szczepienia musi mieć a jakie musze mu zrobić. Jak sprawdzić czy nie będzie zbyt wysoki. Ogólnie kupuje pieska bez rodowodu dlatego tyle pytan :*

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to placisz za kundelka, z ktorego nie wiadomo co wyrosnie....
Nie szkoda pieniazkow? W schronisku takich samych "yorkow' sporo pewnie znajdziesz.
A tu masz kogos kot juz taki zakup zrobil :
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f67/pilna-pomoc-125351/[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f67/czy-jest-york-104606/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Holly__']Mam pytanie gdyż kupuje małego szczeniaczka i troche nie orientuje sie i prosze was o pomoc. Co powinnam sprawdzić u takie pieska żeby był wymiarowy i było z nim wszystko wporządku oraz jakie żeczy będą mi najbardziej potrzebne. Jaką karmą go karmić suchą czy z puszki? Jakie szczepienia musi mieć a jakie musze mu zrobić. Jak sprawdzić czy nie będzie zbyt wysoki. Ogólnie kupuje pieska bez rodowodu dlatego tyle pytan :*[/quote]

Kup pieska z rodowodem, hodowcy rola, żeby Ci wszystko wyjaśnił i z wszystkim zapoznał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']No i nabywca sie sploszyl, za duzo wiedzy i prawdy na raz polecialo ;).[/quote]
Spojrz na zegarek i date wyslania postu...


A tak w temacie - jak wyzej.

Holly__, rola hodowcy jest bardzo ważna. Warto wybrać dobrego, co ma psy z rodowodem, bo właśnie na takie i inne pytania [a będzie ich zapewne dużo ;)] on najlepiej odpowie :)

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą byłam dzisiaj u znajomej w zoologicznym jak przyszła dziewczyn, która kupiła yorczka z pseudohodowli [czyli hodowli rozmnażającej psy bez rodowodu]. Dziewczyna żaliła się nam, że u weterynarza okazało się, ze psiaczek jest za młody [ma ok 5-6 tygodni :roll:], maluszek ma ciągle biegunki, dzisiaj miał pobieraną zeskrobinę z uszek, bo ma je niesamowicie brudne [zdrowy szczeniorek nawet by nie zdęćył ubrudzić uszu] i przy dotykaniu uszu piszczy :shake:.
Za to sama dowiedziałam się przy okazji od Ani ciekawej rzeczy - jeśli w pomieszczeniu, w którym teoretycznie mieszkały szczeniaczki nie czuć moczu to.. jest to podejrzane :razz:. Po zastanowieniu zgodziłam się z tym - takie maleństwa ciągle chodzą i sikają, więc zapach oczu przy większej ilości psiaków nie jest niczym niezwykłym ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']
Za to sama dowiedziałam się przy okazji od Ani ciekawej rzeczy - jeśli w pomieszczeniu, w którym teoretycznie mieszkały szczeniaczki nie czuć moczu to.. jest to podejrzane :razz:. Po zastanowieniu zgodziłam się z tym - takie maleństwa ciągle chodzą i sikają, więc zapach oczu przy większej ilości psiaków nie jest niczym niezwykłym ;).[/quote]
wiesz w niejednej hodowli byłam , gdzie było dużo szczeniaków .. i jakoś nie czułam moczu - zapewniam Cię , że węch mam doskonały ....
więc te hodowle podejrzane ? dziwne :cool1:
jest coś takiego , jak higiena .... środki dezynfekujące , podkłady ....
mamy XXI wiek .... co za tym idzie , dużo fajnych "wynalazków"
posiadanie szczeniąt , nie oznacza życie w smrodzie uryny ....
raczej bym wyszła z miejsca gdzie śmierdzi sikami , bo raczej TO źle świadczy ...
Może Bonsai , pogadaj z hodowcami , odwiedź ...

Link to comment
Share on other sites

Jak kupujesz kolenego kundlelka w typie "Jorka"- nie licz na pomocne odpo. w stylu czy wyrośnie na rasowego itp.itd.
Nie szkoda Ci kasy w błoto?
Ile to kosztuja z rodowodem 100z0ł, 1200?
Dołożysz i nie martwisz się co z niego wyrośnie wiesz, że masz rasowego yorka, a nie jorka po nie wiadomo jakim ojcu.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Hehe no ale w hodowlach Zk też zdarzają się przekręty.:diabloti:[/quote]
i to jakie, ciąglę będę przytaczać przykład mojej koleżanki posiadającej skundloną jamniczkę i hodowcę który zabiera od niej szczenięta jako rodowodowe :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']wiesz w niejednej hodowli byłam , gdzie było dużo szczeniaków .. i jakoś nie czułam moczu - zapewniam Cię , że węch mam doskonały ....
więc te hodowle podejrzane ? dziwne :cool1:
jest coś takiego , jak higiena .... środki dezynfekujące , podkłady ....
mamy XXI wiek .... co za tym idzie , dużo fajnych "wynalazków"
posiadanie szczeniąt , nie oznacza życie w smrodzie uryny ....
raczej bym wyszła z miejsca gdzie śmierdzi sikami , bo raczej TO źle świadczy ...
Może Bonsai , pogadaj z hodowcami , odwiedź ...[/quote]
Ja nie mówię, że będzie w całym domu śmierdzieć... ja mówię o tym, że w pomieszczeniu [mowa o 1 pomieszczeniu] gdzie podobno szczeniaki są od urodzenia nie będzie idealnie czyste i pachnące. Zwłaszcza, ze szczeniaków tam chyba 10 było [dziewczyna mówiła, że były też jakieś spaniele :shake:]. Bo jak jest ich mniej to faktycznie, nadąży się za nimi sprzątać ;).

Link to comment
Share on other sites

Chefrenek i g@l@xy, moze zamiast upewniac dziewczyne, ze kupno na bazarze jest rownie ryzykowne co i z hodowli ( w koncu dopiero tu trafila, nie musi miec az takiej swiadomosci kynologicznej sytuacji w Pl ;) ), to moze podpowiedzialybyscie, jak dobrze wybrac, dlaczego tak, gdzie i jak szukac dobrej hodowli...
Zamiast lakonicznych tekstow o kantach...

Link to comment
Share on other sites

Holly, moje uznanie, ze sie nie wystraszylas "komitetu powitalnego" :evil_lol:.
Poczytaj w tych watkach:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f865/polecane-hodowle-yorkow-cala-polska-110972/[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f865/czy-w-poblizu-szczecina-w-szczeinie-jest-hodowla-yorkow-123754/[/URL]
i sprobuj mailowo sie skontaktowac z hodowlami, bedziesz wiedziala, czy jest szansa na tanszego peta (pies niewystawowy z roznych powodow, np. odmiennego umaszczenia), kiedy sa mioty i szczenieta do odbioru.
I ogolnie przejrzyj podforum "Hodowla", ciekawe rzeczy, po czym poznac dobrego hodowce, co powinnas dostac ze szczeniakiem, formalnosci i informacje.
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Holly, moje uznanie, ze sie nie wystraszylas "komitetu powitalnego" :evil_lol:.
Poczytaj w tych watkach:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f865/polecane-hodowle-yorkow-cala-polska-110972/[/URL]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f865/czy-w-poblizu-szczecina-w-szczeinie-jest-hodowla-yorkow-123754/[/URL]
i sprobuj mailowo sie skontaktowac z hodowlami, bedziesz wiedziala, czy jest szansa na tanszego peta (pies niewystawowy z roznych powodow, np. odmiennego umaszczenia), kiedy sa mioty i szczenieta do odbioru.
I ogolnie przejrzyj podforum "Hodowla", ciekawe rzeczy, po czym poznac dobrego hodowce, co powinnas dostac ze szczeniakiem, formalnosci i informacje.
Powodzenia![/quote]
Moment bo czegos nie rozumie to jak to rodzice z papierami a pies ma odmienne umaszczenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pegaza']Moment bo czegos nie rozumie to jak to rodzice z papierami a pies ma odmienne umaszczenie?[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]D-E to się nazywa GENETYKA :razz:
wszystko może się zdarzyć
zauważ, że Y.T. pochodzą z mieszanki innych ras
m.in. były maltany i np. potrafi się urodzić biały York
albo coś w stylu "białe yorki"
to jest wada genetyczna która zawsze może się pojawić
są yorki całe złote
można by wyliczać w nieskończoność :p

[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Holly__']To w takim razie wiecie może gdzie są takie hodowle w gdańsku i okolicach jak macie nr telefonu albo jakikolwiek kontakt była bym wdzięczna:)?[/quote]

Wejdź np. na yorkland - tam na stronie głównej znajdziesz "hodowle" - wystarczy wpisać województwo i.... napewno kilka hodowli znajdziesz.
Zresztą wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "gdańsk hodowla yorkshire" i też coś "wyskoczy".
Powodzenia w poszukiwaniach.
Mam nadzieję, że znajdziesz ślicznego yorkusia.
Tylko jeszcze jedno..... nie spiesz się z wyborem. Psiak to decyzja na kupę lat, więc czasami warto poszukać lub poczekać kilka miesięcy na wymazoną maludę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Holly__']To w takim razie wiecie może gdzie są takie hodowle w gdańsku i okolicach jak macie nr telefonu albo jakikolwiek kontakt była bym wdzięczna:)?[/quote]
u mojej koleżanki w Gdańsku są do odbioru rodowodowe szczeniaczki - 2 chłopaków, tatuś z otwartym championatem Polski, mamuska tyż złota medalistka i z tyt. najlepszej w rasie. Hodowlę znam i głowę położę za nią. Szczeniaki wychuchane wydmuchane. Polecam Ci szczerze.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='g@l@xy']u mojej koleżanki w Gdańsku są do odbioru rodowodowe szczeniaczki - 2 chłopaków, tatuś z otwartym championatem Polski, mamuska tyż złota medalistka i z tyt. najlepszej w rasie. Hodowlę znam i głowę położę za nią. Szczeniaki wychuchane wydmuchane. Polecam Ci szczerze.[/quote]
Jak się nazywa ta hodowla?:)

Link to comment
Share on other sites

Silver Star - młoda hodowla. Ale znam ją od podszewki :) To jest mamusia szczeniąt:
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7258ba0a5d2ae640"][IMG]http://images34.fotosik.pl/409/7258ba0a5d2ae640m.jpg[/IMG][/URL]
a to szczeniorki:
[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b617ffc87f11a349"][IMG]http://images31.fotosik.pl/410/b617ffc87f11a349m.jpg[/IMG][/URL]
chłopaczki mają teraz 12 tygodni. Fotki wkleiłam za zgodą hodowcy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...