Jump to content
Dogomania

bilans - czyli rosne jak na drożdżach :))


starbi

Recommended Posts

Mega za trzy dni kończy trzy miesiące. Dziś byliśmy na ostatnim szczepieniu, za 10 dni wreszcie koniec kwarantanny!!! Hura!!!

Potwór rośnie w iście szlonym tempie - dziś waży 9,5 kg (ach, już nie mogę jej nosic na rekach w tę i z powrotem...)

Bystra z niej dziewczyna - za potrzebą biegnie na gazetę (śmiesznie to wyglada, gdy bawi się w pokoju, nagle siada, mysli, i pedem biegnie do kuchni by kucnąc na gazetę :lol:

Zarłok wcina w takim tempie, że czasami nawet wymiotuje - tyle sie powietrza nałyka.

jej ulubionym miejscem w domu jest... łazienka. Najfajniejszy jest sedes, gdy spuszcza się w nim wodę no i wanna! Ta nie ma konkurencji! Zagląda tam bez przerwy, a ostatnio w czasie kąpieli koniecznie chciała narzeczonemu wskoczyć do piany ;)

Laska rośnie z niej niezla, gdybym była labem, pewnie bym się za nią oglądała ;)

Jutro najnowsze zdjęcia - to już wcale nie malutki szczeniaczek!

Link to comment
Share on other sites

starbi: juz sie nie moge doczekać tych fotek!!! Ja mojej Lunie tez muszę zrobić małą sesję bo tez urosła już tak, że ciężko ją poznać :) A chowa się całkiem dobrze, ale my juz pod koniec tygodnia z nią będziemy wychodzić, kwarantanny koniec, bo boimi się, że będzie miałą problemy z socjalizacją ! No , to czekam na te fotki :P

Link to comment
Share on other sites

Długo? Od hodowczyni mieliśmy zalecenie, żeby Mega poszła na ostatnie szczepienie w tym tygodniu. Wet zaszczepił i powiedział, że za 10 dni może brykac na spacerki. My już mamy dośc kwarantanny, bo pies w domu szału dostaje, a my razem z nim ;)

A Wasze psiaki miały krótszą kwarantanne? :roll:

Hmm, a może to dlatego, że mała miała wcześniej dawaną surowice, a nie tradycyjne szczepionki?...

Link to comment
Share on other sites

Moja Labi ma 8tyg i wazy 6kg 800 gram Dzisaj 1 raz byla na dworze bylo super Wszystkiego byla ciekawa i wszystko chcial wziasc do pyska W domu jest pelna energi caly czas rozrabia Narazie male szkody zrobila w miezkaniu i mam nadzieje ze tak zostanie Jutro bede robil mala sesje zdjenciowa wiec spodziewajcie sie jakis fotek na forum w najblizszym czasie :D

Link to comment
Share on other sites

No właśnie te kwarantanny to dość kontrowersyjna rzecz.

Ja szczepiłam oba psy w Salvecie, pani weterynarz szczepiła je w 6,8 i 12 tygodniu o ile pamiętam te liczby ... i tłumaczyła mi ze po to sie psy szczepi w 6 i 8 tygodniu zeby mogły wychodzić właśnie ... że kwarantanna była by potrzebna gdyby psa chciec zaszczepić raz w 12 tygodniu ( no i potem wścieklizna) Oczywiście zalecała ostrożność, żeby szczeniak wychodził w miarę możliwości w czyste miejsca a nie w najbardziej zasikane ... żeby ostrożnie z kontaktami z dorosłymi psami itd itp ...

Ale to była jedyna lekarka głoszaca taką opinię, inni zalecali mimo szczepień kwarantannę ...

No ale psy wychodziły, spotykały sie z psem mojem mamy no i na całe są i zdrowe, chociaż nasza pani weterynarz mnie przekonała miałam jednak trochę stracha a i do tej pory nie rozumiem tych zawiłości ze szczepieniami, kwarantannami i tak dalej ... skąd te rozbierzności zdań ...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Ja dodam jak to u mnie było z kwarantanną. Hodowca zalecił kwarantanne aż do 4 miesiąca życia psa, kiedy to miało być ostatnie szczepienie na wściekliznę. Jednak weterynarz powiedział, że dla zdrowia psychicznego psa bardzo ważne są spacery i można wychodzić w miejsca nieuczęszczane przez inne psy. My wychodzimy do ogrodu, przed dom. Raczej odradził chodzenie po parku czy osiedlu.

Link to comment
Share on other sites

Akurat ryzyko zarażenia wścieklizną na zwykłym spacerze do parku oscyluje w okolicy zera - za to trzymanie psa w izolacji do 4 miesiąca (bez wychodzenia na miasto, kontaktów z innymi psami) to niemal pewne problemy wychowawcze. A 40 kilo goldena rzucającego się do ucieczki, bo właśnie przejechał samochód albo podchodzi pies, i to przez kilkanaście lat to wątpliwa przyjemność ;)

Co do kwarantanny. Czy domownicy po wejściu do domu nie kontaktują się z psem, dopóki się nie przebiorą i nie umyją rąk antybakteryjnym żelem? Czy buty są zostawiane poza mieszkaniem i zasięgiem psa? Czy pies nie ma kontaktu z podłogą, po której chodzimy w butach? Jeśli nie, to kwarantanna jest - cóż, fikcyjna i służy raczej Waszemu dobremu samopoczuciu, a nie rzeczywistej ochronie zdrowia psa, bo na rękach, ubraniu i butach (w szczególności) i tak przynosimy do domu wszystko, z czym pies miałby kontakt idąc z nami na spacer ;) a większość chorób zakaźnych przenosi się drogą pośrednią poprzez wydzieliny i wydaliny chorych zwierząt, a nie bezpośredni kontakt z chorym psem. Parwowirozą np. środowisko jest powszechnie skażone, psy po zachorowaniu jeszcze miesiącami zostawiają zarazki w odchodach, wdeptując w nie i roznosząc po chodnikach - a my przynosimy to do domu na butach, roznosimy po podłodze ;)
Tak więc jeśli pies pochodzi z dobrej hodowli, był karmiony przez matkę (przeciwciała), jest zdrowy, w dobrej kondycji i dobrze odchowany, i minimum tydzień po pierwszym szczepieniu, to nie wydziwiałabym z kwarantanną tylko zajęła się socjalizacją szczeniaka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...