Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
anuula

chi sam w domu - od kiedy?

Recommended Posts

witam,
czy pracując 8 godz. dziennie można mieć chihuahua?:cool1:

do pracy mam dwa kroki i 30 min przerwę obiadową, podczas której spokojnie mogę wyprowadzadzić okruszka,
w jakim wieku psiaka można zacząć zostawiać samego?
pozdrawiam

Pies może zostawać sam od pierwszych dni pobytu w nowym domu ale pytanie czy będzie zadowolony z samotnego siedzenia przez 8 godzin. Najlepiej, zamiast kupować szczeniaka zaadoptuj starszego psa ew. kup 2 chihuahua'y. Weź pod uwagę, że są to psy bardzo towarzyskie i, wbrew obiegowym opiniom, bardzo żywe.

Pieska można przyzwyczaić do zostawania samemu ale dobrze jest najpierw zostawić go na 10 minut i potem wydłużać ten czas a dodatkowo kupić mu np. KONGA i wypełnic go jakoś tak sby psu długo zajeło rozbrajanie go . Będzie miał się potem czym zająć i niebędzie tak tęsknił. Wiadomo, że nie potrwa to 8 godzin ale trochę zabije mu czas.

Piesek może się przyzwyczaić do bycia samym, ale chihuahua bardzo przywiązują się do swoich właścicieli... Można by pomyśleć o dwóch pieskach (niekoniecznie dwóch chihuahua) wtedy miałby towarzystwo :)

Jestem od prawie dwóch lat posiadaczką chihuahuy.

Na poczaku po czytaniu wszystkich charakterystyk tej rasy i porad na forach, myślalam że zwierzak będzie sprawiał więcej problemów z pozostawianiem go samego w domu. Najważniejsze jest to, zeby zostawic pieskowi jakas swoja rzecz. Moj nagminnie wciaga sobie moje rzeczy do swojego posłania, pewnie też dlategoże  na poczatku wychodząc z domu i zostawiając go samego zostawialam mu najczęsciej swoją bluze czy inną rzecz.

Dodam ze pracuje 8h dziennie, czasem więcej a w tym czasie cziłka po prostu sobie grzecznie śpi :)

bo dobrze wychowany pies nie będzie miał problemu z zostawaniem samemu w domu. Trzeba jednak pamiętać że psy to zwierzęta stadne i zdecydowanie lepiej czują się z innym czworonogiem lub z człowiekiem.