Jump to content
Dogomania

Bite, głodzone.. ostatnia szansa Klembów k.Wołomina-potrzebni wolontariusze


anouk92

Recommended Posts

[quote name='Kinia1984']jak nieuczciwe? chyba kazdy ma prawo oddac glos tam gdzie chce? ja nie znam sie na tym ukladzie i pierwszy raz o tym slysze...:) moze wyjaśnisz o co w tym chodzi?[/QUOTE]

co miesiąc raz dogo, a raz miau wybiera wspólnego kandydata, na którego głosują w krakvecie. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']do Krakowa? chyba do Kielc.

wstępnie w czwartek, wieczorem napisze czy na bank i będziemy działać. musi być w tym tygodniu bo najprawdopodobniej w następnym tyg wyjeżdżam ja...[/QUOTE]


tak, tak do Kielc, tak to jest jak ma sié inne psy na podobnej trasie :p to czekamy na info.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra95']co miesiąc raz dogo, a raz miau wybiera wspólnego kandydata, na którego głosują w krakvecie. ;)[/QUOTE]
a jak ktos nie wie ze istnieje cos takiego jak dogo i miau i po prostu glosuje?
wlasnie rozmawialam z p. Celiną z Klembowa i mowi ze dziś psy już nic do jedzenia nie dostaly bo nie ma za co kupic...po prostu super...

Link to comment
Share on other sites

kurczé, trzeba sié poradzic jakichs innych schronisk, moze ostatniej szansy, jak oni to robiá? Te pieniádze które sá, nawet male, trzeba wydac na wlasnie te tanie odpady z masarni i gotowac to z makaronem psim. Suche psie jedzenie jesli z darów to ok, ale wychodzi drogo jak kasy nie ma prawie wcale. Tam dostajá jakies dary? Nie majá zadnych kontaktów z zagranicá?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']a jak ktos nie wie ze istnieje cos takiego jak dogo i miau i po prostu glosuje?
wlasnie rozmawialam z p. Celiną z Klembowa i mowi ze dziś psy już nic do jedzenia nie dostaly bo nie ma za co kupic...po prostu super...[/QUOTE]

hmm,próbować można.

Jejku, jaka bieda tam..:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

maja dostawce miesa tzn tych odpadow poubojowych , cena dobra 1 zł za 1 kg...ale nawet na to nie ma...co kupia starcza na kilka dni a potem kilka dni znow nie ma...oni juz nie maja zadnych umow z gminami wiec i kasy nie ma zadnej..
teraz mieli mieso to zawiozlysmy makaron w czwartek , caly bagaznik...a juz tego nie ma....adopcji prawie zero...

Link to comment
Share on other sites

jejku, to straszne... :(
czemu adopcji nie ma...? a co z ogłoszeniami...? może za mało...?
biedne psiunie...

a może uczniowe szkoły mogliby wspomóc klembów?
może warto pogadać z jakąś dyrektorką szkoły, aby głosiła akcję pomocy w zimie bezdomnym zwierzakom ?

Link to comment
Share on other sites

adopcji nie ma za duzo bo po pierwsze to jest wiocha...ciezki dojazd np z wawy, jak ktos nie ma samochodu...jest po prostu za malo osob ktore by porobily zdjecia i ogloszenia...nas jest garstka a mamy tez swoje fundacyjne psy sztuk około 30...i po prostu nie nadążamy...szkoly co jakis czas organizują jakies zbiorki ale to tak jak mowie kropla w morzu potrzeb...

Link to comment
Share on other sites

Bosze, moze ich trzeba medialnie troché naglosnic? Majá moze wydarzenie na facebook? Pospamowalabym troché.

A w kwestii ancymonków spanieli, zalozony majá wátek, tam mozna o nich pisac :
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219196-Przeurocza-parka-cocker-spanieli-%28piesek-i-sunia%29-pilnie-szuka-DT-KLEMB%C3%93W-k.Wo%C5%82omina?p=18270230#post18270230"]http://www.dogomania.pl/threads/219196-Przeurocza-parka-cocker-spanieli-%28piesek-i-sunia%29-pilnie-szuka-DT-KLEMB%C3%93W-k.Wo%C5%82omina?p=18270230#post18270230[/URL]

Edited by emilia2280
Link to comment
Share on other sites

[quote name='malvaaa']czwartek aktualny, po psiaki byłabym tak 8-8.30... mam nadzieje że dobrze zniosą podróż :)[/QUOTE]

[quote name='mira145']Hotelik k/Kielc już czeka na Ancymonki:multi:I też mam nadzieje, że podróż będzie bez niespodzianek:p[/QUOTE]

Cudownie. Dziékujemy Paniom. Ale piszcie u dzieciaków, bo tam ja sobie tylko piszé sama ;p To wátek ogólny Klébowa :p

Link to comment
Share on other sites

Tak, konieczna jest pomoc psom z Klembowa, bo tam w tej chwili zrobilo się blędne kolo. Pierwszy raz podpisali umowę z gminami i w tym momencie to byl ich koniec, bo część psów idzie do adopcji, ale część zostaje i trzeba podpisywać następne umowy, żeby można bylo utrzymać te które już są ale i te które przyszly i tak z roku na rok pozostaje do wyżywienia coraz więcej psów. Staram się im pomoc choć trochę, ale sama nie mam za dużo dla swoich. Zalatwiliśmy dwa razy trochę mięsa, ale bardzo trudno jest dostać coś w Polsce za darmo chyba że się ma plecy. Jutro kupię im ze swoich pieniędzy 10 worków bułek, ale to wszystko co na razie mogę, ale co do tych bułek? Tragedia a psów tam dużo i większość tak jak u mnie dużych. Takie zapłaty z gmin za odławianie psów są bez sensu, bo niby to spore pieniądze, tak myślą ci którzy psami się nie zajmują, a to żadne pieniądze bo niektóre psy pozostają do końca życia i trzeba je utrzymać, a kasę dostaje się na psa tylko raz. Trzeba również za te pieniądze leczyć, szczepić, a gazety rozpisują się, że gminy tak dużo placą, ale to mogą [powiedzieć tylko ludzie, ktorzy nie mają nawet swoich zwierząt. W momencie gdy gminy przestają podpisywać umowy z danym azylem, psy zostają bez środków na życie, tak jak w tej chwili Klembów i trzeba by bylo wziąść za glowę gminy, żeby dawały na utrzymanie tych zwierząt, dopuki nie zostaną wszystkie wyadoptowane. Krew mnie zalewa.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie. takie jednorazowe oplaty za odlowienie sá tylko dla rakarzy co te psy lapiá i usmiercajá. dla uczciwego schroniska to jest tragiczna pulapka. moze powinni podpisac umowy od nowa, na utrzymanie comiesiéczne, odejmujác te jednorazowe kwoty które dali na psa a pies np siedzi juz 4 lata, wiéc dawno "przejadl" tá sumké.

a chwilowo to mozna tak pomagac ze dokarmiac, tylko ze to zadna pomoc poza dorazná ;/ jest tam ktos przebojowy kto umie rozmawiac z urzédami?

Z Fundacji Kastor mozemy kupic troché tanich odpadów, ale to wszystko to jest na przetrwanie z dnia na dzien. Musi byc wiéksza akcja i przede wszystkim presja na gminy zeby swoimi psami sié zainteresowali.

Jest mozliwosc zakupienia czegos do tych bulek na fakturé przelewowá? Ze sié nie placi, tylko podaje dane Fundacji a my im przelejemy naleznosc. Bo jak sie zaplaci gotówká, to mynie mozemy przelac osobie prywatnej bo faktury nam taka osoba nie wystawi od siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Matko, tam nie ma np ubojni z której mozna tanio odpady kupic? Ta pani, nie znam jej, ale jest zajéta, czy nie radzi sobie zeby np takie odpady pozalatwiac dla psów?[/QUOTE]
Emi, Pani Celina to tal, z którą załatwiam adopcję pary spanielków do Fundacji. Mówiła mi, że maja trudności, ale nie mówiła, że to tragedia :(
To ja nie czekając na zakończenie adopcji już jutro kupię dla Klembowa tą karmę, o której pisałam Ci w e-mailu.

[quote name='Kinia1984']maja dostawce miesa tzn tych odpadow poubojowych , cena dobra 1 zł za 1 kg...ale nawet na to nie ma...co kupia starcza na kilka dni a potem kilka dni znow nie ma...[/QUOTE]
To może kupimy im te odpady zamiast suchej karmy, ale potrzebowałybyśmy kontakt do tego dostawcy, nr telefonu, żeby omówić sz.czegóły zamówienia, płatności

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

w razie co dysponuję numerem do tej ubojni , ktora ostatnio sprzedawala im odpady, podobno dobrej jakosci i zmielone, Pani Celina powiedziala zeby powolywac sie na Klembow to wtedy ta cena jest niska...
Dziewczyny my z urzędami od dawna walczymy , prosimy itp...jak grochem o ścianę...oni uważają że i tak duzo dali kasy i teraz to ich nie obchodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinia1984']w razie co dysponuję numerem do tej ubojni , ktora ostatnio sprzedawala im odpady, podobno dobrej jakosci i zmielone, Pani Celina powiedziala zeby powolywac sie na Klembow to wtedy ta cena jest niska...
Dziewczyny my z urzędami od dawna walczymy , prosimy itp...jak grochem o ścianę...oni uważają że i tak duzo dali kasy i teraz to ich nie obchodzi...[/QUOTE]
Proszę o ten nr telefonu i info jak zwie się ten zakład.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...